Skocz do zawartości

Stereo - Kiedyś Dali Zensor 5, a co teraz?


kpisarz

Recommended Posts

Szukam nowego zestawu stereo, przez parę lat trochę wypadłem z rynku, więc może mogę prosić o radę? :-)

Kilka lat temu korzystałem z Onkyo  tx 8150 + Dali Zensor 5 i byłem bardzo zadowolony. Z racji słabych warunków w kolejnym mieszkaniu, musiałem ten zestaw sprzedać i ostatnie trzy lata korzystałem z  Pioneer SXN30 +  Monitor Audio Bronze 2. Zestaw był podłączony pod tv, konsole i przede wszystkim muzyka z Apple Music poprzez airplay. Zarówno z Dali jak i z Bronze byłem zadowolony, chociaż przesiadka na podstawki była dramatyczna i nie mogłem się przyzwycaić.

Ale.... :-) Za chwilę przeprowadzka i chcę wrócić do podłogówek.  Salon 30 m2, idealne warunki do odsłuchu. Co teraz kupić w budżecie do 5 tysięcy? Zostawić amplituner czy już wypada go wymienić? Cenię sobie uniwersalność, lubię niskie tony, i miałem wrażenie że Dali mi to zapewniały. Tylko już nie ma chyba zensorów.... pozdrawiam wszystkich forumowiczów

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Amplituner, który obecnie posiadasz nie jest zły ale zapewne należałoby go wymienić w następnym etapie rozbudowy. W chwili obecnej możesz skupić się na kolumnach. Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalny charakter brzmienia z mocną podstawą basową to w 30m2 świetnie sprawdzą się Heco Aurora 1000.
Przestrzenniejsze brzmienie zapewnią Ci polskie Pylon Audio Sapphire 31, które dodatkowo lepiej kontrolują bas, jest bardziej zróżnicowany ale będzie go odrobinę mniej niż w przypadku Aurory 1000.  Idąc wyżej masz przestrzennie brzmiące Monitor Audio Bronze 500, które dodatkowo wyciągną więcej smaczków z nagrań. 

Zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...