Skocz do zawartości

Pierdzenie głośnika niskotonowego


pawelox01

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Musisz wiedzieć, że moc w amplitunerze KD rozkłada się na kilka kanałów i wcale nie musi być lepiej. Przy dwóch podłączonych kolumnach to jeszcze ujdzie, jednak przy większej ilości to może być znowu ten sam problem.
W x2700 jest niby 150w na kanal. Zreszta przy sluchaniu muzyki i tak beda dzialaly tylko przednie w stereo wiec beda dostawac wiecej mocy.

R.n402 byl kupiony tylko dlatego bo w zestawie z nota 550x kolumny byly znacznie tansze :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pawelox01 napisał:

W x2700 jest niby 150w na kanal. Zreszta przy sluchaniu muzyki i tak beda dzialaly tylko przednie w stereo wiec beda dostawac wiecej mocy.

Z jakimi kolumnami będzie współpracował ten amplituner chodzi mi o fronty?

16 godzin temu, pawelox01 napisał:

R.n402 byl kupiony tylko dlatego bo w zestawie z nota 550x kolumny byly znacznie tansze :)

Prawdą jest że przesadziłeś z graniem, bo pewnie przy cichszym graniu nic by się nie wydarzyło. Sam zestaw też jest źle skonfigurowany ponieważ ten amplituner nie obsługuje kolumn o impedancji 4Ω dopiero wyższy model R-N602 jest ok. Popatrz na tylny panel amplitunera R-N402 co tam pisze 8Ω a co pisze na kolumnach tzn. jaka tam jest zalecana impedancja do nich?

GWARANCJA CZY REKLAMACJA?

https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/gwarancja/289301,Gwarancja-czy-reklamacja.html

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2021 o 12:08, HQ150 napisał:

Jak zgłosimy to jako reklamację, to sprzedawca będzie to musiał klientowi UDOWODNIĆ aby odrzucić jego roszczenie.

Widziałem serwisowane głośniki.

Łatwo to zdiagnozować. :)

 

23 godziny temu, HQ150 napisał:

I bardzo miło ze strony sklepu.

Tylko gdybyś zrobił to samo na reklamacji to w przypadku drugiej awarii mógłbyś otrzymać zwrot kwoty zakupu lub nowe paki.

Ale kolega tam pracuje więc tak sobie to w ten sposób załatwi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Prawdą jest że przesadziłeś z graniem, bo pewnie przy cichszym graniu nic by się nie wydarzyło. Sam zestaw też jest źle skonfigurowany ponieważ ten amplituner nie obsługuje kolumn o impedancji 4Ω dopiero wyższy model R-N602 jest ok. Popatrz na tylny panel amplitunera R-N402 co tam pisze 8Ω a co pisze na kolumnach tzn. jaka tam jest zalecana impedancja do nich?


Skoro ampli nie obsluguje kolumn o takiej impedancji to czemu jest przez sklepy sprzedawany w zestawie z tymi kolumnami?
Moc wyjściowa 2 x 115 W (4Ω) wiec chyba jednak obsluguje

Co do kolumn ktorych bede uzywal z denon x2700 to bedzie to caly zestaw indiana line nota 740xl, 550x i 260xl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest pytanie do ciebie pracujesz w tym sklepie? :)

9 minut temu, pawelox01 napisał:

Moc wyjściowa 2 x 115 W (4Ω) wiec chyba jednak obsluguje

podawałem tam wcześniej wyciąg z instrukcji bo te zamieszczone na necie waty są błędnie kopiowane.

9 minut temu, pawelox01 napisał:

Co do kolumn ktorych bede uzywal z denon x2700 to bedzie to caly zestaw indiana line nota 740xl, 550x i 260

Moim zdaniem to nie specjalnie dobrany system.

Denon ciepło i miękko. Nota nie ma przestrzeni też gra bardzo ciepło. Zabraknie w tym zestawie dynamiki rozdzielczości przestrzeni.

Zmień te kolumny na coś żywszego albo weź do nich Yamaha 4a. Wystarczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelox01 Pisałem, że w specyfikacji może pisać wszystko a czemu sklepy tak sprzedają to już pytanie do nich. Proszę poczytać poniższy temat co robiło się z amplitunerem, gdy kolega grał bardzo głośno wyłączał się tzn. zadziałały w nim zabezpieczenia. Gdyby miał słabsze kolumny prawdopodobnie stało by się to co u Ciebie tzn. śmierć kolumn.

 

Co do wyboru kolumn i mając na uwadze, że lubisz głośniej grać to celowałbym w markę KLIPSCH. Szkoda, że kupiłeś już ten centralny głośnik i w sumie fronty też już masz.

https://www.q21.pl/klipsch-r-620f-r-52c-r-41m.html

https://www.q21.pl/klipsch-r-820f-r-52c-r-41m.html

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do yamahy 4a to tez byla brana pod uwage ale z tego co czytam to ma mniej funkcji. Brak dts x, brak dolby atmosa, brak dynamic hdr, nie wiem czy ze wszystkich tych funkcji skorzystam w przyszłości ale w pierwszej kolejności stawiam na filmy, nie na muzykę dlatego denon wydaję się ciekawszą opcją.

 

Co do kolumn to podoba mi sie ich brzmienie i nie potrzeba mi mocniejszych bardziej imprezowych bo nie po to je kupilem.

Troche zle mnie zrozumieliscie. Juz wyjasniam

Te 80% glosnosci to bylo testowane przez chwile, okolo 30 minut żeby zobaczyć na co je stac, natomiast filmy czy muzyke z reguły slucham na 55-60% mocy amplitunera bo tyle w zupełności wystarcza, szczególnie wieczorami gdzie miasto sie uspokaja i inaczej odbieramy dźwięki.

 

Nota 550x zostala wybrana rowniez ze względu na wymiary, sa smukle miedzy szafkami mam 22cm szerokosci i nota idealnie sie wpasowala, jeszcze po 2cm luzu zostalo, a te klipsche z linku wyzej juz by nie weszly, 24 i 27cm szerokosci

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam, a dziewczyna która z zawodu jest muzykiem tez w porównaniu do glosnikow tv slyszy teraz wiecej szczegółów, dialogi sa czystsze.
Niestety salon nie byl urzadzany pod katem sluchania muzyki czy ogladania filmow z kinem domowy dlatego glosniki nie maja przestrzeni zeby dźwięk mógł się ładnie rozchodzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pawelox01 napisał:

Te 80% glosnosci to bylo testowane przez chwile, okolo 30 minut żeby zobaczyć na co je stac, natomiast filmy czy muzyke z reguły slucham na 55-60% mocy amplitunera bo tyle w zupełności wystarcza, szczególnie wieczorami gdzie miasto sie uspokaja i inaczej odbieramy dźwięki.

Jeżeli słuchasz na 55-60% mocy amplitunera tudzież wzmacniacza na skali to tak naprawdę w większości przypadków to jest już max. Co do samego grania przez 30-minut z taka głośnością to i tak cud, że kolumny wytrzymały tak długo.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...