Skocz do zawartości

Stereo za 10 – 12 tyś., czyli poszukiwanie dobrego brzmienia


oTTaki

Recommended Posts

8 minut temu, Kraft napisał:

To nie takie proste. W niewielkim, umeblowanym pokoju nawet parę paneli może wystarczyć, żeby ogarnąć pierwsze odbicia i doprowadzić czas pogłosu do właściwego poziomu. Te same panel w wybetonowanym lofcie nie zdziałają prawie nic. Czy parę paneli starczy, czy nie, łatwo zweryfikować pomiarem. 

Właśnie, w nie wielkim pokoju. Powiem jeszcze raz, to ilość robii w tym temacie różnice. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Można było czy można nadal? :)

z kolumn podłogowych dobre brzmienie przy cichym graniu faktycznie generują fyne f 501. 

ale moim zdaniem opcja monitor audio gold jest bardzo trafna.

niższe modele owszem mogą być nieco ostrzejsze ale te już nie.

ewentualnie chario i opera.

sa30 do kompletu lub atol in 100 byłby idealny.

Piotr

 

 

Kolega z tego forum kupił w salonie ,który mu poleciłem 10 dni temu własnie za 7500zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Oczywiście, ale należy zdać sobie sprawę , że dwa paneliki za głośnikami to nie akustyka. W tym przypadku ilość ustrojów akustycznych czyli powierzchnia robi różnicę, a to już tanie nie jest. Osobiście miałem kiedyś prezentację u siebie w pokoju, firma dość droga. Gość przyjechał i zaczął wnosić i ustawiać panele akustyczne, jak doszliśmy do kwoty 7 tyś , to dopiero usłyszeliśmy obaj różnicę. No ale oczywiście znajdą się tacy , co wstawią dwa paneliki i będą twierdzić że akustykę mają ogarnięta. Bez komentarza.

Masz rację ale można to też ogarnąć znacznie taniej ,u Mega Acoustic za około 2 tys zł w nie za wielkim pomieszczeniu można się wyrobić .Dwa bastrapy (700zł) trzy panele absorbujące 120x60cm (760zł) dodatkowo 2-3 mniejsze po 146zł i większość odbić można już wyeliminować .Jedną scianę z oknami  mam osłoniętą grubymi welurowymi zasłonami ,podobnie jak przejście na korytarz ,gdzie były drzwi .Dodatkowo mniejsze elementy ,gąbki lub podobne(by zamontować niedaleko od boków kolumn) są w dość niskich cenach .Wiadomo  gdy chcemy to zrobić w pełni profesjonalnie to trzeba wezwać firmę i wydać tak jak pisałeś lub więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, halik napisał:

 No nie wiem  czy w 2 kołach sie zmiescisz.U mnie w 16 metrach potrzeba było 20 paneli rozpraszających, 4 pułapki i 2 absorbery które już sam zrobiłem. Calkowity koszt Wraz z pomiarami to cyfra dziesiecio krotnie większa. Pozdro

I o tym właśnie mówię, tanie to jest wino w sklepie. 😂 W tym przypadku trochę to jednak będzie kosztować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybym chciał to większej ilości paneli nie dam rady powiesić ,bo na ścianach mam pełno obrazów i półek z książkami.

Z resztą poradzę sobie Diraciem.Gdy teraz go robiłem problem był właściwie tylko z basem ,a w zasadzie z jego brakiem tak do 65Hz.Gdy przeniosę sprzęt z kolumnami na drugą ścianę te kłopoty powinny zniknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaZz dzięki za link, przewinęli mi się przez oczy gdzieś na forum już wcześniej, ale nie pokojarzyłem...

@Felix1 Marantza PM7000N miałem okazję posłuchać, co prawda krótko (jakoś bardziej promowane było inne urządzenie 😉), a w ogóle to był mój pierwszy "teoretyczny" wybór na samym początku poszukiwań. I z powodu "za krótko" nie wyrobiłem sobie zdania.

@Arekszcz dziękuję za propozycję pomocy. Nie omieszkam skorzystać 😁, zwłaszcza, że poczytałem troszkę o Arcamie SA30 i nabrałem wielkiej ochoty na niego. Niezwykle przekonujący jest Dirac Live (przynajmniej w teorii), a dostępne recenzje w sieci są oględnie mówiąc, bardzo pozytywne... A poza tym moim pierwszym pomysłem było jedno wszystkomające urządzenie, choć może w nieco niższej cenie😉 Ale gdyby się udało rzeczywiście coś wynegocjować, to kto wie? W każdym razie w czwartek mam nadzieję, że uda mi go posłuchać... 

A tak z czystej ciekawości: @Tomasz Kluczynski , @halik, @paul klacska  czy Wy te panele wyciszające, bastrapy, itd. macie w "normalnych" pokojach, czy w specjalnych pomieszczeniach tylko do słuchania muzyki?

Edytowano przez oTTaki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, oTTaki napisał:

A tak z czystej ciekawości: @Tomasz Kluczynski , @halik, @paul klacska  czy Wy te panele wyciszające, bastrapy, itd. macie w "normalnych" pokojach, czy w specjalnych pomieszczeniach tylko do słuchania muzyki?

Ja mam normalny pokój i wyrozumiałą żonę. Akustyki jeszcze nie mam zrobionej ale tym akurat zajmnie się żona. Ja powiedziałem tylko co i gdzie ma być, dałem jej kilka firm które produkują ustroje akustyczne i teraz siedzi i  kombinuje jak ma to wyglądać. Idealnie tego nie zrobię ale coś tam poprawię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Arekszcz napisał:

Można nadal zależy czy sprzedawca chce się nachapać czy zyskać dobra opinie podchodząc uczciwie do klienta ;)

No własnie nie jest tak do końca.

Wam ze strony klientów jesli ktoś nie robi rabatu 30-50 % to właśnie wydaje się że jest to kwestia "napcha się", "żyłuję".

Ale nie jest tak do końca.

Nikt nie bierze pod uwagę czasów jakie są. Elektroniki jest mało. Marże czy zakupy od dystrybutorów zmalały.

A popyt wręcz wzrósł.

Dobry przykład PS5. Reklama i każdy hcciał go mieć i co? Brak. W całej europie. A więc był sprzedawany po wyższej cenie i /albo z dodatkami których nikt nie potrzebował.

20 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Kolega z tego forum kupił w salonie ,który mu poleciłem 10 dni temu własnie za 7500zł.

ok, rozumiem.

 

7 godzin temu, oTTaki napisał:

A tak z czystej ciekawości: @Tomasz Kluczynski , @halik, @paul klacska  czy Wy te panele wyciszające, bastrapy, itd. macie w "normalnych" pokojach, czy w specjalnych pomieszczeniach tylko do słuchania muzyki?

Ja mam w tym pomieszczeniu gdzie mieszkam. Zobacz niektóre wyglądają ładnie.

Kraft też to ma całkiem fajnie zrobione. Pokazywał fotki w każdym swoim tescie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

No własnie nie jest tak do końca.

Wam ze strony klientów jesli ktoś nie robi rabatu 30-50 % to właśnie wydaje się że jest to kwestia "napcha się", "żyłuję".

Ale nie jest tak do końca.

Nikt nie bierze pod uwagę czasów jakie są. Elektroniki jest mało. Marże czy zakupy od dystrybutorów zmalały.

No niestety nie zgodzę się z Tobą prywatnie zaopatruje przychodnie siedzę w tym kupę lat gdy zaczęła się pandemia ceny poszybowały , towaru brakowało ale ... byli tacy co korzystali i nachapali się a byli u tacy którzy małymi kęsami starali się wypośrodkować i zarówno zarobić jak i  nie zedrzeć z klienta kwestia podejścia . Sam z reszta sobie odpowiedziałeś czasy są takie sprzętu mało tzn ze ? Nie powiesz mi ze firma od której kupiłem arcama oddała go po kosztach bo musiała zarobić logiczne z tym ze od waszej różniła się 1 tysiącem ... i dalej analogicznie biorąc pod uwagę czasy uważasz ze 1000 więcej nie zostanie odebrany jako nachapanie się tudzież „mam towar to przytnę” .... nie ma dyskusji wydaje mi się aczkolwiek nie skreślam was jako firmy bo jeszcze pół roku temu wasz pracownik robił mi ofertę i mówił zrobię taniej niż inni i tak było tylko zabrakło towaru- to tak na poprawę opini ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, oTTaki napisał:

A tak z czystej ciekawości: @Tomasz Kluczynski , @halik, @paul klacska  czy Wy te panele wyciszające, bastrapy, itd. macie w "normalnych" pokojach, czy w specjalnych pomieszczeniach tylko do słuchania muzyki?

Ja mam osobny pokoik, próbowałem w salonie ale nic z tego nie wyszło. Za duża powierzchnia i do tego pootwierana na wszystko co możliwe, Akustycznie ciężkie do ogarnięcia w jakiś rozsądnych pieniądzach. Pokoik co prawda jest trochę  za mały ale z drugiej strony nikt mi się w niego nie miesza i mniejsze kolumny mniej kosztują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, oTTaki napisał:

 

A tak z czystej ciekawości: @Tomasz Kluczynski , @halik, @paul klacska  czy Wy te panele wyciszające, bastrapy, itd. macie w "normalnych" pokojach, czy w specjalnych pomieszczeniach tylko do słuchania muzyki?

Ja też mam sprzęt w normalnym dziennym pokoju i jeszcze nie montowałem żadnych paneli i bastrapów bo w tym ustawieniu  ,które mam obecnie nie miał bym jak tego zrobić.Zestaw stoi na krótszej ścianie blisko okna i drzwi balkonowych i za nim mam tylko powieszone grube welurowe zasłony.Do ściany za miejscem odsłuchowym jest bardzo daleko około 5 metrów i tam wisi dużo obrazów ,a na bocznych ścianach też jest trochę mebli ,obrazów i półek z książkami.Podczas pomiarów do Diraca wynikł problem z basem szczególnie w okolicy miejsca odsłuchowego,a właściwie z jego brakiem tak do 65-70Hz pomimo że kolumny powinny go odtwarzac od 32Hz.Krzywymi Diraca wyciągneliśmy ten bas i jest w miarę ok. Postanowilem jednak przenieśc cały zestaw na długą ścianę i tv powiesić wysoko u góry(nie którym się to nie podoba ale mnie z żoną tak najbardziej odpowiada ,mamy sprawdzone w sypialni).Teraz będę mógł w rogach za kolumnami ustawić bastrapy i za kolumnami powieśić panele(jakie rozpraszające czy absorbujące to jeszcze wyjdzie jak się wszystko przestawi i zrobi pomiary),oprócz tego będę mógł na jednej ścianie powiesić tez panel 120x60cm i podobny lub ciut większy za miejscem odsłuchowym ,które teraz będzie wychodziło blisko ściany(05-0,8m).Na drugiej krótkiej ścianie gdzie obecnie stoi zestaw nie będę nic montował tam są te grube welurowe zasłony.

To przeniesienie zasugerował mi pan  ,który robił Diraca i zna się również na akustyce ,powiedział że tak będzie znacznie lepiej i w razie czego można jeszcze sobie pomóc tymi różnymi pomocami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Felix1 napisał:

W praktyce też :)

Mam SA30 i nie wyobrażam sobie już sprzętu bez dobrego DSP (Dirac Live lub Room Perfect). To naprawdę dużo zmienia, a przy okazji można sobie również samemu kształtować brzmienie pod swoje preferencje.

Potwierdzam również recenzje tego klocka - w swojej cenie jest naprawdę świetny.

Ma na razie trochę problemów z softem, ale Arcam na szczęście się ogarnął i zaczął się przykładać. Właśnie wyszła aktualizacja naprawiająca kilka problemów, a w kwietniu ma wyjść kolejna, większa aktualizacja naprawiająca pozostałe rzeczy. Więc w tym momencie można go śmiało polecać.

Ja używam z tidalem i spotyfi i nie miałem problemów ale fakt dzisiaj zrobiła mi się aktualizacja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...