Skocz do zawartości

Stereo za 10 – 12 tyś., czyli poszukiwanie dobrego brzmienia


oTTaki

Recommended Posts

5 godzin temu, S4Home napisał:

Nikt nie bierze pod uwagę czasów jakie są. Elektroniki jest mało. Marże czy zakupy od dystrybutorów zmalały.

A popyt wręcz wzrósł.

Dobry przykład PS5. Reklama i każdy hcciał go mieć i co? Brak. W całej europie. A więc był sprzedawany po wyższej cenie i /albo z dodatkami których nikt nie potrzebował.

Nie zgodze sie bo konsola ps5 to Zły przykład. Ps5 to nie wzmacniacz czy kolumna ze wchodzi na rynek i "wszyscy" sie rzucają na nią. 

Poczytaj w sieci plotki na temat ps5 - nie kupisz obecnie, badz kupisz ale za idiotyczne pieniądze!!!!

https://www.ppe.pl/news/152082/ps5-w-rekach-grupy-handlarzy-firma-nie-zaluje-wykupienia-prawie-3500-konsol-i-zdradza-szczegoly-akcji.html

Producent twierdzi ze wypuscil rekordowa ilosc a na rynku brak????

Screenshot_20210330-110229_Chrome.jpg

Jak to mozliwe???

Poki co ja sobie jeszcze poczekam na "piateczkę" :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Tyle, że o ile się orientuję, to Airplay jest ograniczone do 16 bitów, 44kHz, czyli nadal nie jest to hi-res. I prawdopodobnie dlatego nigdy nie spotkałeś się z problemem. 

Zgoda, Airplay "sięga" do jakości płyty CD, czyli 16/44. Nie jest to żaden hi-res. Więc w tej sytuacji trzeba słuchać w inny sposób, żeby móc ten "master" wydobyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:
Dnia 29.03.2021 o 08:17, Arekszcz napisał:

Można nadal zależy czy sprzedawca chce się nachapać czy zyskać dobra opinie podchodząc uczciwie do klienta ;)

No własnie nie jest tak do końca.

Wam ze strony klientów jesli ktoś nie robi rabatu 30-50 % to właśnie wydaje się że jest to kwestia "napcha się", "żyłuję".

Ale nie jest tak do końca.

Nikt nie bierze pod uwagę czasów jakie są. Elektroniki jest mało. Marże czy zakupy od dystrybutorów zmalały.

A popyt wręcz wzrósł.

Dobry przykład PS5. Reklama i każdy hcciał go mieć i co? Brak. W całej europie. A więc był sprzedawany po wyższej cenie i /albo z dodatkami których nikt nie potrzebował.

W tej sytuacji musimy się zgodzić z naszą konkurencją. Wielu klientów ma duże oczekiwania w stosunku do rabatów, a w obecnych czasach a raczej sytuacji mamy mniejsze możliwości. Musimy się wzajemnie zrozumieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W tej sytuacji musimy się zgodzić z naszą konkurencją. Wielu klientów ma duże oczekiwania w stosunku do rabatów, a w obecnych czasach a raczej sytuacji mamy mniejsze możliwości. Musimy się wzajemnie zrozumieć. 

No musicie bo i wy i ta tu druga konkurencja macie takie ceny i ich trzymacie ale tak serio to nie dziwi mnie fakt ze wy bo salonów od groma czynsze itp ale nie piszcie bzdur ze nie można ze ceny poszły w górę bo to jest poprosi ściema co na swoim przykładzie udowodniłem . Napiszcie ze nasza cena jest taka i być może gdzieś jest taniej ale my nie zejdziemy nic więcej . Pisanie o pandemi itp jest lekko żenujące  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @paul klacska , @S4Home , @halik , a zwłaszcza @Tomasz Kluczynski (za tak obszerną) odpowiedź w temacie adaptacji akustycznej pomieszczeń. Moja ciekawość została zaspokojona:-D No cóż... Zazdroszczę Wam trochę akceptacji Waszej pasji i związanych z nią "utrudnień" w domach przez Wasze partnerki. Bo choć moja Żona lubi muzykę per se, to z trudem akceptuje moje "fanaberie" związane ze sprzętem chociaż, jak pisałem we wstępie, mój obecny zestaw liczy sobie już 17 lat... "przecież dobrze słychać", "po co Ci coś innego, są ważniejsze wydatki" itd., itp. Więc o adaptacji akustycznej pokoju mogę na razie tylko pomarzyć i posłuchać innych;-P (nie żebym się skarżył😝).

@Felix1 tak dla Twojej informacji (gdyż jako jedyny zareagowałeś na moje pytanie w sprawie Primare;-)) odpuściłem temat. Jeszcze trochę poczytałem, przejrzałem forum i wygląda na to, że pójdę drogą Arcama SA30 - bardzo interesująco, jak już pisałem, brzmi opcja korekcji akustyki Dirac Live (co u mnie może mieć niebagatelne znaczenie z przyczyn wspomnianych powyżej), do tego jest to jedno urządzenie, więc z obsługą powinna poradzić sobie również moja bardzo "analogowa" Druga Połówka i nawet posiada wejście HDMI, zatem i TV podłączę. Same korzyści... Kosztuje nieco więcej niż zakładałem wydać, ale wygląda na to, że będzie to jedyna jego wada xD. Natomiast okazało się, że w salonie mi najbliższym, w którym jestem już umówiony na odsłuch w czwartek, nie mają SA30. Mogą mi podłączyć SA20... Możecie mi podpowiedzieć, czy ten niżej pozycjonowany model zagra podobnie i mogę się sugerować jego brzmieniem? Z rozmowy ze sprzedawcą wynikało, że SA20 gra tak samo, tylko jest słabszy od SA30, więc będzie mniej dynamiczny... Przed świętami nigdzie dalej nie pojadę, więc na razie musi mi to wystarczyć. Aaa... tak mi się jeszcze przypomniało: dzisiaj w rozmowie z w/w człowiekiem z salonu, zapytałem czy mają Monitor Audio Gold - usłyszałem, żebym sobie darował, bo będą dla mnie za jasne!, że kłują po uszach, że aż krew z uszu leci... (byłem u nich już dwa razy, więc gość raczej zna moje preferencje, a pracuje w branży na pewno ponad 17 lat - bo u niego kupowałem poprzedni sprzęcik) - to tak w nawiązaniu trochę do wymiany zdań z @Ars_Poland ;-D.

A już kończąc na dzisiaj: mam takie pytanie jeszcze (pamiętajcie, że jestem zielony w temacie, jak świeży liść sałaty): obecnie moim źródłem muzyki jest MIBOX3, który podłączony jest do amplitunera AV przez przejściówkę minijack/chinch, a korzystam z Spotify Connect oraz Tidal przez chromecast. Ponieważ dopiero ostatnio usłyszałem o Mconnect Player Lite, zainstalowałem go i widzę, że Mibox odtwarza pliki do jakości 24bit/48,0khz (bo rozumiem, że to całkiem dobra jakość?) i zastanawiam się, czy to rzeczywiście jest możliwe, że taka jakość muzyki jest podawana do wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Arekszcz napisał:

No niestety nie zgodzę się z Tobą prywatnie zaopatruje przychodnie siedzę w tym kupę lat gdy zaczęła się pandemia ceny poszybowały , towaru brakowało ale ... byli tacy co korzystali i nachapali się a byli u tacy którzy małymi kęsami starali się wypośrodkować i zarówno zarobić jak i  nie zedrzeć z klienta kwestia podejścia . Sam z reszta sobie odpowiedziałeś czasy są takie sprzętu mało tzn ze ? Nie powiesz mi ze firma od której kupiłem arcama oddała go po kosztach bo musiała zarobić logiczne z tym ze od waszej różniła się 1 tysiącem ... i dalej analogicznie biorąc pod uwagę czasy uważasz ze 1000 więcej nie zostanie odebrany jako nachapanie się tudzież „mam towar to przytnę” .... nie ma dyskusji wydaje mi się aczkolwiek nie skreślam was jako firmy bo jeszcze pół roku temu wasz pracownik robił mi ofertę i mówił zrobię taniej niż inni i tak było tylko zabrakło towaru- to tak na poprawę opini ;)

Ale może go mieli z przed czasów pandemi?

Nie wiem jak jest w branży zaopatrującej przychodnie. Ale tu jest tak jak mówię.

Popyt wysoki a sprzetu realnie nie ma.

19 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie zgodze sie bo konsola ps5 to Zły przykład. Ps5 to nie wzmacniacz czy kolumna ze wchodzi na rynek i "wszyscy" sie rzucają na nią. 

Poczytaj w sieci plotki na temat ps5 - nie kupisz obecnie, badz kupisz ale za idiotyczne pieniądze!!!!

Czemu zły? Zbudowany z elektronicznych podzespołów które tak samo jak w przypadku elektroniki audio nie ma. Brakuje.

Rozumiem że zapotrzebowanie jest inne. Ale to idealny przykład. Wystarczy wejść na dział kino domowe i zobaczyć jak klienci szukają amplitunera.

Więc porównanie jak najbardziej trafne.

Skala inna to wszystko.

7 godzin temu, Arekszcz napisał:

No musicie bo i wy i ta tu druga konkurencja macie takie ceny i ich trzymacie ale tak serio to nie dziwi mnie fakt ze wy bo salonów od groma czynsze itp ale nie piszcie bzdur ze nie można ze ceny poszły w górę bo to jest poprosi ściema co na swoim przykładzie udowodniłem . Napiszcie ze nasza cena jest taka i być może gdzieś jest taniej ale my nie zejdziemy nic więcej . Pisanie o pandemi itp jest lekko żenujące  

Przykre jest to że nie jesteś w temacie a piszesz :/

No ale to forum, każdy może.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, S4Home napisał:

Ale może go mieli z przed czasów pandemi?

Nie wiem jak jest w branży zaopatrującej przychodnie. Ale tu jest tak jak mówię.

Popyt wysoki a sprzetu realnie nie ma.

Czemu zły? Zbudowany z elektronicznych podzespołów które tak samo jak w przypadku elektroniki audio nie ma. Brakuje.

Rozumiem że zapotrzebowanie jest inne. Ale to idealny przykład. Wystarczy wejść na dział kino domowe i zobaczyć jak klienci szukają amplitunera.

Więc porównanie jak najbardziej trafne.

Skala inna to wszystko.

Przykre jest to że nie jesteś w temacie a piszesz :/

No ale to forum, każdy może.

Piotr

Sam zacząłeś pisząc ze podana cena jest niemożliwa ...po co???  Masz mój przykład i inne a brniesz dalej nie rozumiem tego ... takie bicie piany żeby się wybielić? Dajmy spokój wy nie jesteście w stanie  takich cen zrobić i po temacie po co tłumaczenia itp Ja kupiłem w cenie niższej niż wy twierdzicie ze może być taka cena i tyle uważam ze dalsza polemika jest zbędna . Jak ktoś chce przepłacić jak nie kupi sprawa prosta . 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Arekszcz napisał:

Sam zacząłeś pisząc ze podana cena jest niemożliwa ...po co???

Nie prawda.

Napisałem

"Można było czy można nadal? "

9 minut temu, Arekszcz napisał:

Dajmy spokój wy nie jesteście w stanie  takich cen zrobić i po temacie po co tłumaczenia itp Ja kupiłem w cenie niższej niż wy twierdzicie ze może być taka cena i tyle uważam ze dalsza polemika jest zbędna . Jak ktoś chce przepłacić jak nie kupi sprawa prosta . 

Nigdzie tak nie napisałem również. Proszę nie wkładać słów które nie powiedziałem mi do ust.

I u nas nie wyceniałeś :)

Tak , zakończmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Nie prawda.

Napisałem

"Można było czy można nadal? "

Nigdzie tak nie napisałem również. Proszę nie wkładać słów które nie powiedziałem mi do ust.

I u nas nie wyceniałeś :)

Tak , zakończmy.

A właśnie ze wycenianiem :) 11500 i zadzwoniłem specjalnie bo jak wspominałem dostałem wcześniej dobre ceny na inny sprzęt . 
"Można było czy można nadal? " nie sądzisz ze je zadając postawiłeś = ze stwierdzeniem : ceny które podajecie są nieaktualne ? . Na koniec robicie dobra robotę i wierze ze jesteście w stanie dorównać innym tylko trzeba was zmotywować ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że zwróciło się do mnie dużo osób z prośbą o namiar na salon gdzie SA30 można nabyć po negocjacjach za około 7500zł.Ostatnia osoba wczoraj wzieła go właśnie na test za tą sumę ,a więc proszę nie pisać że teraz się nie da.Widać nie którym dalej opłaca się sprzedać po tej cenie.Czasem lepiej sprzedać więcej a taniej niż wcale nie sprzedać ,jest do tego co prawda jeden potrzebny warunek ,sprzęt musi być dostępny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, oTTaki napisał:

Dzięki @paul klacska , @S4Home , @halik , a zwłaszcza @Tomasz Kluczynski (za tak obszerną) odpowiedź w temacie adaptacji akustycznej pomieszczeń. Moja ciekawość została zaspokojona:-D No cóż... Zazdroszczę Wam trochę akceptacji Waszej pasji i związanych z nią "utrudnień" w domach przez Wasze partnerki. Bo choć moja Żona lubi muzykę per se, to z trudem akceptuje moje "fanaberie" związane ze sprzętem chociaż, jak pisałem we wstępie, mój obecny zestaw liczy sobie już 17 lat... "przecież dobrze słychać", "po co Ci coś innego, są ważniejsze wydatki" itd., itp. Więc o adaptacji akustycznej pokoju mogę na razie tylko pomarzyć i posłuchać innych;-P (nie żebym się skarżył😝).

@Felix1 tak dla Twojej informacji (gdyż jako jedyny zareagowałeś na moje pytanie w sprawie Primare;-)) odpuściłem temat. Jeszcze trochę poczytałem, przejrzałem forum i wygląda na to, że pójdę drogą Arcama SA30 - bardzo interesująco, jak już pisałem, brzmi opcja korekcji akustyki Dirac Live (co u mnie może mieć niebagatelne znaczenie z przyczyn wspomnianych powyżej), do tego jest to jedno urządzenie, więc z obsługą powinna poradzić sobie również moja bardzo "analogowa" Druga Połówka i nawet posiada wejście HDMI, zatem i TV podłączę. Same korzyści... Kosztuje nieco więcej niż zakładałem wydać, ale wygląda na to, że będzie to jedyna jego wada xD. Natomiast okazało się, że w salonie mi najbliższym, w którym jestem już umówiony na odsłuch w czwartek, nie mają SA30. Mogą mi podłączyć SA20... Możecie mi podpowiedzieć, czy ten niżej pozycjonowany model zagra podobnie i mogę się sugerować jego brzmieniem? Z rozmowy ze sprzedawcą wynikało, że SA20 gra tak samo, tylko jest słabszy od SA30, więc będzie mniej dynamiczny... Przed świętami nigdzie dalej nie pojadę, więc na razie musi mi to wystarczyć. Aaa... tak mi się jeszcze przypomniało: dzisiaj w rozmowie z w/w człowiekiem z salonu, zapytałem czy mają Monitor Audio Gold - usłyszałem, żebym sobie darował, bo będą dla mnie za jasne!, że kłują po uszach, że aż krew z uszu leci... (byłem u nich już dwa razy, więc gość raczej zna moje preferencje, a pracuje w branży na pewno ponad 17 lat - bo u niego kupowałem poprzedni sprzęcik) - to tak w nawiązaniu trochę do wymiany zdań z @Ars_Poland ;-D.

A już kończąc na dzisiaj: mam takie pytanie jeszcze (pamiętajcie, że jestem zielony w temacie, jak świeży liść sałaty): obecnie moim źródłem muzyki jest MIBOX3, który podłączony jest do amplitunera AV przez przejściówkę minijack/chinch, a korzystam z Spotify Connect oraz Tidal przez chromecast. Ponieważ dopiero ostatnio usłyszałem o Mconnect Player Lite, zainstalowałem go i widzę, że Mibox odtwarza pliki do jakości 24bit/48,0khz (bo rozumiem, że to całkiem dobra jakość?) i zastanawiam się, czy to rzeczywiście jest możliwe, że taka jakość muzyki jest podawana do wzmacniacza?

Dzięki za podziękowania.Ja w sumie nie mam tak źle ze swoją połówką ,mogę zrobić prawie wszystko ,aby się to jej podobało ,a niektóre absorbery i rozpraszacze są nawet ładne i zamiast szpecić mogą wnieść coś ożywczego do pomieszczenia.Zamówiłem uchwyt do powieszenia tv na ścianie i chyba jeszcze przed świętami się do tego i przemeblowania ze zmianą miejsca zestawu ,zabiorę.Zobaczę jak to będzie grało w nowym miejscu ,bo i Diraca trzeba będzie na nowo zrobić ,ale lepiej by było z tym poczekac aż zrobie tę akustykę.

Osobiście nie słuchałem SA 20 ,ale od paru osób ,które miały możliwość porównania ,słyszałem że jednak jest lekka różnica i SA 30 gra lepiej i jest to słyszalne.

Co do gościa  ,który ci odradza to powinieneś olać to co mówi ,i jeśli mają je na stanie kazać sobie przygotować do odsłuchu.

Jeśli już będziesz miał SA30 to z apki Mconnect wybierasz by grał ci z Arcama po Upnp i masz problem z głowy ,bo to gra z MQA i  lepiej niż po chrome cascie czy innych air playach.Do radia używam zaś ich apki MusicLife.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Felix1 napisał:

Wiem o co chodzi i właśnie dlatego nie wyobrażam sobie już sprzętu bez DSP :)

Tutaj branża może odpowiedzieć, ja SA20 nie słyszałem. Teoretycznie powinny grać podobnie. 

Ale jeszcze raz - mając Dirac możesz charakter grania zmienić pod siebie. 

Moim zdaniem to wierutna bzdura. Mam te kolumny. 

Pono sa20 gra podobnie ale jednak inaczej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

bo i Diraca trzeba będzie na nowo zrobić ,ale lepiej by było z tym poczekac aż zrobie tę akustykę.

Zabierz się teraz sam za to, zepsuć się za bardzo nic nie da, a zabawy przy tym mnóstwo 👌 no i  doświadczenia bezcenne (w sensie powiązania zmian które wprowadzamy ze zmianami które słyszymy) dużo mi to dało do mojego pojmowania audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Zabierz się teraz sam za to, zepsuć się za bardzo nic nie da, a zabawy przy tym mnóstwo 👌 no i  doświadczenia bezcenne (w sensie powiązania zmian które wprowadzamy ze zmianami które słyszymy) dużo mi to dało do mojego pojmowania audio.

No tak spróbować mi nie zaszkodzi ,może się uda ,mam dokładny opis jak to zrobić.A jak się nie uda to wezmę tego co mi to już raz robil ,ale i tak z tym trochę poczekam dopóki nie powieszę tych paneli absorbujących i rozpraszających.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, oTTaki napisał:

Aaa... tak mi się jeszcze przypomniało: dzisiaj w rozmowie z w/w człowiekiem z salonu, zapytałem czy mają Monitor Audio Gold - usłyszałem, żebym sobie darował, bo będą dla mnie za jasne!, że kłują po uszach, że aż krew z uszu leci...

Ostatnio miałem niesympatyczną przygodę z jednym salonem. Polecono mi w nim pewien sprzęt A, że ponoć deklasuje konkurencję i koniecznie warto go posłuchać (był akurat w wyprzedażowej promocji). Przyjąłem to polecenie za dobrą monetę, ale się jeszcze trochę porozglądałem po rynku. Po jakimś czasie chciałem dokonać transakcji i kupić polecony przez sklep sprzęt. Jakież było moje zdziwienie, gdy sprzedawca (może ten sam, może inny - w mailu nie widać) napisał mi, że sprzęt A jest taki sobie i żebym nawet o nim nie myślał, bo znacznie lepszy od niego jest sprzęt B (A chyba już nie był u nich dostępny, za to B był własnie w wyprzedażowej promocji;). Historia zakończyła się tak, że kupiłem C w innym sklepie.

Pytanie. Czy sprzęt z Twojego opisu był dostępny w sklepie, czy nie? No i, czy był akurat w promocji? To może być klucz do zrozumienia różnych sklepowych rekomendacji;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Ostatnio miałem niesympatyczną przygodę z jednym salonem. Polecono mi w nim pewien sprzęt A, że ponoć deklasuje konkurencję i koniecznie warto go posłuchać (był akurat w wyprzedażowej promocji). Przyjąłem to polecenie za dobrą monetę, ale się jeszcze trochę porozglądałem po rynku. Po jakimś czasie chciałem dokonać transakcji i kupić polecony przez sklep sprzęt. Jakież było moje zdziwienie, gdy sprzedawca (może ten sam, może inny - w mailu nie widać) napisał mi, że sprzęt A jest taki sobie i żebym nawet o nim nie myślał, bo znacznie lepszy od niego jest sprzęt B (A chyba już nie był u nich dostępny, za to B był własnie w wyprzedażowej promocji;). Historia zakończyła się tak, że kupiłem C w innym sklepie.

Pytanie. Czy sprzęt z Twojego opisu był dostępny w sklepie, czy nie? No i, czy był akurat w promocji:). To może być klucz do zrozumienia różnych sklepowych rekomendacji.

To jedno i do tego należy dodać ile na danym sprzęcie jest zysku tj na którym zostanie więcej sprzedawcy w kieszeni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, oTTaki napisał:

Aaa... tak mi się jeszcze przypomniało: dzisiaj w rozmowie z w/w człowiekiem z salonu, zapytałem czy mają Monitor Audio Gold - usłyszałem, żebym sobie darował, bo będą dla mnie za jasne!, że kłują po uszach, że aż krew z uszu leci... (byłem u nich już dwa razy, więc gość raczej zna moje preferencje, a pracuje w branży na pewno ponad 17 lat - bo u niego kupowałem poprzedni sprzęcik) - to tak w nawiązaniu trochę do wymiany zdań z @Ars_Poland ;-D.

Ja do opinii sprzedawcy podchodzę z dystansem . Pierwsze wypożyczam i odsłuchuje w domowych warunkach a potem oceniam😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Ostatnio miałem niesympatyczną przygodę z jednym salonem. Polecono mi w nim pewien sprzęt A, że ponoć deklasuje konkurencję i koniecznie warto go posłuchać (był akurat w wyprzedażowej promocji). Przyjąłem to polecenie za dobrą monetę, ale się jeszcze trochę porozglądałem po rynku. Po jakimś czasie chciałem dokonać transakcji i kupić polecony przez sklep sprzęt. Jakież było moje zdziwienie, gdy sprzedawca (może ten sam, może inny - w mailu nie widać) napisał mi, że sprzęt A jest taki sobie i żebym nawet o nim nie myślał, bo znacznie lepszy od niego jest sprzęt B (A chyba już nie był u nich dostępny, za to B był własnie w wyprzedażowej promocji;). Historia zakończyła się tak, że kupiłem C w innym sklepie.

Pytanie. Czy sprzęt z Twojego opisu był dostępny w sklepie, czy nie? No i, czy był akurat w promocji? To może być klucz do zrozumienia różnych sklepowych rekomendacji;)

Powiem krótko.... "grubo!!!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...