Skocz do zawartości

Stereo za 10 – 12 tyś., czyli poszukiwanie dobrego brzmienia


oTTaki

Recommended Posts

4 godziny temu, Walezy napisał:

W budżecie 10-12tys (jak w temacie)

Heh! Ten zakładany budżet już został przekroczony, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę katalogową cenę Arcama🤪. Teoretycznie powinienem poprosić moderatora o zmianę tytułu tematu...

Fakt, iż Focale mają bas reflex z przodu też do mnie przemawia, choć opinie w temacie odległości od ścian są różne.

Na marginesie: siedzę sobie i słucham SA Legendów. W piątek bardzo "dudniły", dzisiaj mam wrażenie, że zdecydowanie mniej. Próbuję różnych ustawień. Dalej od ścian, teraz bliżej - ewidentnej różnicy na razie nie słyszę. Czyżby tzw. przyzwyczajenie ucha?

@Tomasz S. - o!, widzisz. To by się zgadzało z moimi odczuciami, co do Focali. Jak dla mnie raczej jasna i wyraźna (powiedziałbym, że nawet lekko kłująca) góra i bardzo fajny, nisko schodzący, ale zwarty i "sprężysty" dół... 

Edytowano przez oTTaki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Dziwne, nigdy nie słyszałem takiej opinii o Ariach. Kiedy ich słuchałem to właśnie zapamiętałem właśnie zwarty bas .

Sam byłem zaskoczony, ale takie są fakty. Jeżeli udała im się ta sztuka w salonie, to w mało zaadoptowanym mieszkaniu miałyby pewnie większe na to szanse. Stąd ja odpuściłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

A który z tych zestawów podoba Ci się bardziej? 

 

Myślę, że coś by się jednak znalazło 😉.

LS50 Meta to mimo wszystko bardziej zaawansowany product i to słychać. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę cenę Aria 906, który można dostać za 550 euro na son-video.com (dzisiaj jest to 595 euro) to okaże się, ze Focal to lepszy zakup. Aria wydaje się tez być łatwiejszym obciążeniem, KEF wymaga wzmacniacza o lepszej wydajności pradowej. 
KEFy dzięki koncentrycznemu designowi bardziej nadaje się jednak do odsłuchu z bliskiej odległości i ma również lepsza charakterystykę off-axis. Focal wymaga minimum 2.5 m odległości.

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Sam byłem zaskoczony, ale takie są fakty. Jeżeli udała im się ta sztuka w salonie, to w mało zaadoptowanym mieszkaniu miałyby pewnie większe na to szanse. Stąd ja odpuściłem. 

Focale mam 10 cm od ściany. Nic nie dudni.

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście 😁 Każdy z nas mówi tylko i wyłącznie o WŁASNYCH doświadczeniach i wrażeniach (w każdym razie ja mówię za siebie😉). Kilka razy już pisałem i zdania nie zamierzam zmieniać, że odsłuch i wnioski z niego płynące są niezwykle indywidualne

Ten sam sprzęt, nierzadko, może być odbierany w zupełnie odmienny sposób - nawet o 180 stopni. 

Nawet moje własne odczucia różnią się w zależności od chwili, nastroju, pory dnia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, oTTaki napisał:

Nawet moje własne odczucia różnią się w zależności od chwili, nastroju, pory dnia...

Dokładnie tak. A wyobraź sobie ze ktoś nie jest tego świadom i akurat układa np. "audiofilskie magiczne kamyczki rzekomo poprawiajace akustykę". Zaobserwowane zmiany w dzwieku przypisuje "kamyczkom" i dzieli sie "dobrą nowiną" na forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, oTTaki napisał:

I tu kłania się osobnicza preferencja słuchu. Ciekawe skądinąd, że najwięcej różnic dotyczy skrajnych zakresów częstotliwości... 

Dla mnie Focale nie dudniły 😉

Dudnienie to odbiór dzwieku w danym pomieszczeniu. Może być tak że w jednym dudni a w drugim będziesz miał wręcz za mało basu.

Które teraz są faworytami?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczytuję wątek bo jest w dużej mierze zbieżny z moim poszukiwaniami, ale zwrot w kierunku Arcama wybił mnie całkowicie.

Choć nieobca mi ta metoda - dwa lata szukałam nowego samochodu, czytałam, porównywałam, jazdy próbne. I już prawie złożyłam zamówienie, a w drodze powrotnej do domu się rozmyśliłam i kupiłam w ciemno zupełnie inny samochód, którym się nawet wcześniej nie przejechałam.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Podczytuję wątek bo jest w dużej mierze zbieżny z moim poszukiwaniami, ale zwrot w kierunku Arcama wybił mnie całkowicie.

Choć nieobca mi ta metoda - dwa lata szukałam nowego samochodu, czytałam, porównywałam, jazdy próbne. I już prawie złożyłam zamówienie, a w drodze powrotnej do domu się rozmyśliłam i kupiłam w ciemno zupełnie inny samochód, którym się nawet wcześniej nie przejechałam.

Arcam ogólnie jest pomijany ale uważam ze jest to dobry uniwersalny sprzęt za przyzwoita cenę do tego można mieć i cd i streamer i wzmak w tych samych obudowach 

815ED8D7-7B38-49B1-802C-DF508343D1BD.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Które teraz są faworytami?

Hmm... Póki co faworyta nie mam. W planie mam jeszcze odsłuch domowy przynajmniej dwóch kandydatów, jeśli się uda oczywiście🙂.

10 godzin temu, Asia napisał:

ale zwrot w kierunku Arcama wybił mnie całkowicie.

Ale czemu? Spojrzałem gdzieś w Twoje posty i wydawało mi się, że piszesz o CA CXA81🤔, do którego potrzebne jest jeszcze źródło. Do tego słyszałem, iż są to urządzenia z podobnej półki, więc dlaczego Arcam "wybił" Cię i do tego "całkowicie"??

 

9 godzin temu, Felix1 napisał:

I o dziwo czasem takie wybory okazują się najlepsze

Czasem się tak zdarza, najważniejsze, żeby być potem zadowolonym z wyboru, a nie "pluć sobie w brodę". Chociaż ja uważam, że wydając konkretną kwotę warto zrobić to świadomie i rozważnie. W każdym razie, tak właśnie próbuję postąpić z obecnym zakupem😁 Ale, ale... Arcama kupiłem bez słuchania😆 (to tyle w kwestii bycia konsekwentnym😝).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, oTTaki napisał:

🙂

 

Ale czemu? Spojrzałem gdzieś w Twoje posty i wydawało mi się, że piszesz o CA CXA81🤔, do którego potrzebne jest jeszcze źródło. Do tego słyszałem, iż są to urządzenia z podobnej półki, więc dlaczego Arcam "wybił" Cię i do tego "całkowicie"??

 

Czasem się tak zdarza, najważniejszeAle, ale... Arcama kupiłem bez słuchania😆 (to tyle w kwestii bycia konsekwentnym😝).

No właśnie dlatego :). Resarch, konsekwentnie realizowane sesje odsłuchowe, a potem spontaniczny zakup w zasadzie w ciemno. Oczywiście sprzęt takiej klasy rozczarować na pewno nie może, ale pewnie wymaga dobrego towarzystwa.

Pojechałam słuchać Cyrusa One, ale poczułam rozczarowanie. Pan przyniósł dla porównania CXA81 no i to zaczęło grać więc myślę - warto dołożyć ;).,

Wiem, że pisałeś że trafiłeś na super okazję, może też powinnam zarzucić sieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2021 o 22:47, Felix1 napisał:
Dnia 17.04.2021 o 20:53, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Np. głośniki B&W 703s2, czy 702s2 bądź Linn Majk 140

Nie znam Linnów, ale... jakby to napisać. Autor szuka czegoś, co nie kłuje górą. To już mogliście to doczytać i zaproponować coś innego niż Bowersy :)

Gwarantuję Ci, że jeśli dobrze skonfigurujesz głośniki B&W z elektroniką to ŻADNE nie będą kuły Ci górą. Stare serie, owszem miały takie tendencje, ale wynikało to ze strojenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Felix1 napisał:

A jeśli źle skonfiguruję? To nie lepiej kupić od razu kolumny, których nie trzeba łagodzić elektroniką/specjalnie konfigurować z elektroniką, żeby nie kłuły? Come on.

Macie inne rzeczy w swojej ofercie. Czy nie lepszą propozycją byłyby np. jakieś Cariny?

A czy w tym wszystkim nie chodzi o to żeby zestawić różne cechy brzmienia ze sobą i szukać "swojego"?

Przecież wiele rekomendowanych, tutaj na forum głośników brzmi znacząco jaśniej od B&W, a mimo to różne padają "wzorce". 

Co do Cariny, to te głośniki brzmią jasno i trzeba je łagodzić lub ocieplać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

głośniki B&W

B&W nigdy żadnych nie słyszałem, więc wygląda na to, że powinienem wybrać się do Was i posłuchać. Przyda się kolejne doświadczenie 😉

2 godziny temu, Felix1 napisał:

Czy nie lepszą propozycją byłyby np. jakieś Cariny?

Cariny w wydaniu 247.4 słuchałem dwa razy. Jeżeli dobrze pamiętam🤔, raz było to z 803 od Yamahy, a drugi z Emotivami A-300+PT-100. Nie zachwyciły mnie, krótko mówiąc😔.

Natomiast, o ile dobrze pamiętam:

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Co do Cariny, to te głośniki brzmią jasno i trzeba je łagodzić lub ocieplać

...to mam zupełnie inne odczucia🤨. Moje uszy  (w obu odsłuchach) odniosły wrażenie, że grają dość "nisko" (ciemno?), a góra jest raczej łagodna i delikatna... Przy czym, jak pisałem gdzieś wcześniej, "czegoś" mi w nich zabrakło 🤷🏻

Ale może źle rozumiem pojęcia "jasno" i "ciemno"??😎

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Felix1 napisał:

Czyli jednak odsłuch czegoś z oferty Topów masz za sobą :)

Z mojej strony Carina to był tylko przykład czegoś, co MOIM ZDANIEM bardziej by Ci pasowało z ich oferty. 

Wydaje mi się, że B&W to błędny typ dla twoich preferencji. Ale oczywiście jak masz czas i ochotę, to zawsze warto posłuchać. Zawsze to kolejne doświadczenie. A może okaże się, że to ja się myliłem? :)

Tak dla przykładu ... w Szczecinie podłączali tylko pod swój wzmak i swoje kable (wiadomo z wysokiej polki) wiec jak dobrze podłączą to wszystko zabrzmi inaczej ;) gdy pytałem czy dadzą jakieś zwykle kable i mój wzmak marudzili ( oby tylko takie wątpliwe podejście było w zs)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, oTTaki napisał:
5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

głośniki B&W

B&W nigdy żadnych nie słyszałem, więc wygląda na to, że powinienem wybrać się do Was i posłuchać. Przyda się kolejne doświadczenie 😉

Pewnie, zapraszamy!

Sztuka kombinacji komponentów i głośników daje uzasadnione efekty więc inwestycja w droższe komponenty względem głośników jest jak najbardziej wskazane.

Cariny nie brzmią ciemno. Są lekko rozjaśnione, więc pierwsze wrażenie to dużo informacji i szczegółów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, oTTaki napisał:

..to mam zupełnie inne odczucia🤨

 

Troszkę mnie to przeraża ale ja tez mam odmienne zdanie o Carinie. A mamy je na stanie w pełnym komplecie. I tak samo zgadzam się z kolega Felix. Bowersy mają tendencję do grania jasno. Ciekawe jest to że wcześniej było to zaprzeczane a teraz kiedy jest nowa seria to łatwo powiedzieć „wcześniejsze tak miały a te już nie”. Moim zdaniem to dobre kolumny. Momentami bardzo. Ale trzeba je dobierać z odpowiednią elektroniką i rozważnie bo tendencja nadal została.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Ciekawe jest to że wcześniej było to zaprzeczane a teraz kiedy jest nowa seria to łatwo powiedzieć „wcześniejsze tak miały a te już nie”

A słuchałeś? Skąd możesz wiedzieć skoro ich nie sprzedajesz? Jak je łączyć, z czym je łączyć? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, S4Home napisał:

Słuchałem ich na audioshow, słuchałem ich w Krakowie i słuchałem ich w Katowicach w Waszych salonach.

Na wzmacniaczach polecanych przez Was.

 

Nie ma co się wdawać w dyskusje mnie np serio jedna wizyta tak zachęciła do zakupu w top hifi ze po wyjściu nawet już nie zerkam w stronę ich sklepu ( oczywiście moje osobiste doświadczenie może ktoś trafi lepiej) wiec uważam ze posłuchać warto ale z kupnem niech oTTaki wstrzyma się do odwiedzenia innych salonów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...