Skocz do zawartości

Stereo za 10 – 12 tyś., czyli poszukiwanie dobrego brzmienia


oTTaki

Recommended Posts

  @Felix1

Ja niestety oceniam. Niestety, bo zawęża mi to wybór. Po prostu uważam, że ktoś, kto postępuje nieetycznie, lub np. Ma w nosie klienta, powinien wylecieć z rynku. I o ile wiem, że raczej nie wyleci, to przynajmniej moich pieniędzy nie dostanie. 

 

 

 

 

Nie obraz się , ale śmieszy mnie taka zawziętość , nieetycznie 😉 w sumie nie znam tematu 16hz , że co wykorzystywał bezdomne dzieci do składania tych kolumn .

Takim tokiem to nikt już nie powinien kupować np Moona bo kiedyś była akcja jak wsadzil do swoich gratów bebechy Denona i podniósł cenę raz 5 . 

Jest kilka innych przykładów. Pzdr

 

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @oTTaki i Tobie w 22 metrach te wielkie, podłogowe Arie dają za mało basu 🙂? Słuchałem podstawkowych 906 w salce, która miała około 30m i basu było tam całkiem sporo. Nie jest to co prawda, z tego co pamiętam, bas ciągnący się ale raczej bardziej zwarty i konturowy ale wg mnie, było go naprawdę sporo. A gdybyś miał dokładnie określić - czego brakuje Ci w tym basie? Może szukasz basu, który nie ma mocnego uderzenia ale jest za to ciągnący i oleisty ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to w innym wątku ,ale to tam nie bardzo pasuje to wkleję to tu ,bo było o tym w tym temacie..

  3 godziny temu, Asia napisał:

Może czas na klub Arcama?

Był nawet temat o Arcamie Sa30, tylko już nie pamiętam na tym czy sąsiednim forum. Asia bo pisałaś że Sa30 gra w klasie G, ale najpierw gra w klasie A dopiero przy większym obciążeniu przechodzi w klasę G. Mam w związku z tym pytanie do @Feliks1 czy wiesz przy jakim to dzieje się obciążeniu (chodzi mi o cyfrę głośności z jaką musi wtedy grać) i czy ty słyszysz tą różnicę grania w klasie A i G. Byłem na badaniach słuchu, no nie jest super, mam problem z wysokimi częstotliwościami powyżej 10kHz, ale tak cicho jak na ekranie wyświetlacza pokazuje 15 to nie mógł bym słuchać. Dla mnie cicho to co najmniej 20, a gdy jestem sam to najlepiej mi się słucha gdy wyświetla się pomiędzy 33-40.No fakt koło 40 to już dość głośno, a wy inni którzy słuchają Sa30 jak liczbowo ustawiacie głośność do słuchania?

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Napisałem to w innym wątku ,ale to tam nie bardzo pasuje to wkleję to tu ,bo było o tym w tym temacie..

  3 godziny temu, Asia napisał:

Może czas na klub Arcama?

Był nawet temat o Arcamie Sa30, tylko już nie pamiętam na tym czy sąsiednim forum. Asia bo pisałaś że Sa30 gra w klasie G, ale najpierw gra w klasie A dopiero przy większym obciążeniu przechodzi w klasę G. Mam w związku z tym pytanie do @Feliks1 czy wiesz przy jakim to dzieje się obciążeniu (chodzi mi o cyfrę głośności z jaką musi wtedy grać) i czy ty słyszysz tą różnicę grania w klasie A i G. Byłem na badaniach słuchu, no nie jest super, mam problem z wysokimi częstotliwościami powyżej 10kHz, ale tak cicho jak na ekranie wyświetlacza pokazuje 15 to nie mógł bym słuchać. Dla mnie cicho to co najmniej 20, a gdy jestem sam to najlepiej mi się słucha gdy wyświetla się pomiędzy 33-40.No fakt koło 40 to już dość głośno, a wy inni którzy słuchają Sa30 jak liczbowo ustawiacie głośność do słuchania?

No właśnie ja tez najbardziej lubię 20-30 wyżej już jest głośno tzn na imprezę ok ;) 

Nasuwa mi się tez pytanie czy przy podstawowych przy głośności 15-20 jest już dobrze słyszalny bas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

a wy inni którzy słuchają Sa30 jak liczbowo ustawiacie głośność do słuchania?

Takie porównywanie jest trochę bez sensu. Za dużo zależy od efektywności kolumn, wielkości pomieszczenia, odległości z jakiej się słucha i poziomu napięcia ze źródła..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Felix1 napisał:

 

No cóż, każdy ma swoje podejście do życia. Potem się dziwimy, że na świecie jest tyle zła i oszustw, a sami się na nie godzimy...

Z mojej strony to nie zawziętość, a raczej niechęć do przykładania ręki do nieetycznych działań i niechęć do bycia oszukiwanym.

Czyli ktoś kto kupił 8-10 lat temu ich produkt ma.sie go pozbyć , albo podczas kupna np z rynku wtórnego ich kolumn zagłębiać się w historię firmy 

A oszukiwani jesteśmy na każdym kroku , choćby zawyżonymi cenami sprzętu  .

Szkoda gadać 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

oszukiwani jesteśmy na każdym kroku , choćby zawyżonymi cenami sprzętu

To o ile dobrze mysle zasługa naszych Panów z branży . Gdybym ja zaopatrując przychodnie robił narzut jak oni to równie dobrze mógłbym pakować walizki 

5 minut temu, Kraft napisał:

Takie porównywanie jest trochę bez sensu. Za dużo zależy od efektywności kolumn, wielkości pomieszczenia, odległości z jakiej się słucha i poziomu napięcia ze źródła..

Tomek ma podstawki ja podłogówki dwie różne firmy a poziom słuchalności ten sam . Gdyby jednak się spotkać z naszymi sprzętami to różnice były by mega jak mowisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kraft napisał:

Takie porównywanie jest trochę bez sensu. Za dużo zależy od efektywności kolumn, wielkości pomieszczenia, odległości z jakiej się słucha i poziomu napięcia ze źródła..

Ok ,może masz rację i przy niskiej skuteczności kolumn trzeba jednak podkręcać głośność.Moje kolumny to tylko 86db skuteczności i możliwe ,że dlatego przy ustawionej 15 specjalnie nic nic nie słyszę,tylko tyle że coś tam plumka .Dla mnie ciche słuchanie zaczyna się od 20. Gdy dzwięk idzie przez tv to ,żeby dobrze słyszeć gdy dźwięk idzie z playera netii to muszę mieć ustawione na 25-26 ,ale gdy puszczam dźwięk z innego źródła czyli smart tv lub sticka Xiaiomi to muszę podkręcić do około 34 ,żeby osiągnąć ten sam poziom co z playera netii.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Arekszcz napisał:

To o ile dobrze mysle zasługa naszych Panów z branży . Gdybym ja zaopatrując przychodnie robił narzut jak oni to równie dobrze mógłbym pakować walizki 

Tomek ma podstawki ja podłogówki dwie różne firmy a poziom słuchalności ten sam . Gdyby jednak się spotkać z naszymi sprzętami to różnice były by mega jak mowisz

Jeśli pisałeś o mnie to ja mam podłogówki T+A Cryterion TS350.

To dokładnie te kupiłem:

https://www.facebook.com/commerce/listing/217886303158462/?media_id=4&ref=share_attachment

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Amarok napisał:

Nie każdy ma FB. 🙂

Nie ma się co ekscytować ,mógłbym ci wrzucić ogłoszenie z OLX ,ale został już sam opis bez zdjęć.Ogólnie mówiąc zrobiłem duży postęp od Dali Zensor 5 ,ale to też nie jest jeszcze wysoki poziom i będę za jakiś czas myślał o zmianie.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ok ,może masz rację i przy niskiej skuteczności kolumn trzeba jednak podkręcać głośność.Moje kolumny to tylko 86db skuteczności i możliwe ,że dlatego przy ustawionej 15 specjalnie nic nic nie słyszę,tylko tyle że coś tam plumka .Dla mnie ciche słuchanie zaczyna się od 20. Gdy dzwięk idzie przez tv to ,żeby dobrze słyszeć gdy dźwięk idzie z playera netii to muszę mieć ustawione na 25-26 ,ale gdy puszczam dźwięk z innego źródła czyli smart tv lub sticka Xiaiomi to muszę podkręcić do około 34 ,żeby osiągnąć ten sam poziom co z playera netii.

Poziom głośności to kolejna subiektywna rzecz. Mam dwa systemy (ten sam wzmacniacz, różne kolumny) i różnica pomiędzy wartością poziomu głośności a ich skutecznością to jakieś 5 punktów dla nominalnej różnicy czułości między nimi 4dB. Efekt pomieszczenia jest wykluczony jako, ze początkowy run-in robiłem z tego samego wzmacniacza. 
Co do samego poziomu to jeśli chodzi o streaming (TIDAL) lubię słuchać 20-30, 40 to już bardzo głośno (odsłuch 2.5m), plumkanie w tle 15-20. TV (Netflix) 26-30. Skala 0-100.
Wzmacniacz 70w przy 8Ohm.

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Walezy napisał:

Poziom głośności to kolejna subiektywna rzecz. Mam dwa systemy (ten sam wzmacniacz, różne kolumny) i różnica pomiędzy wartością poziomu głośności a ich skutecznością to jakieś 5 punktów dla nominalnej różnicy czułości między nimi 4dB. Efekt pomieszczenia jest wykluczony jako, ze początkowy run-in robiłem z tego samego wzmacniacza. 
Co do samego poziomu to jeśli chodzi o streaming (TIDAL) lubię słuchać 20-30, 40 to już bardzo głośno (odsłuch 2.5m) plumkanie w tle 15-20. TV (Netflix) 26-30.
Wzmacniacz 70w przy 8Ohm.

Dzięki za odpowiedź, następne kolumny spróbuję kupić trochę bardziej skuteczne tak co najmnie 90db to może i dla mnie 15  ,będzie ok przy cichym słuchaniu.Jak lubię posłuchać czegoś dynamicznego i mam ku temu warunki to lubię ustawić na ponad 40 ,ale fakt długo tak nie da się słuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Trudno w to uwierzyć. Z takim mały radiatorem?

Czy takim małym?

Zasilanie opiera się na dużym (800 VA) transformatorze toroidalnym Noratel, parze diod prostowniczych oraz banku czterech kondensatorów Lelon 18 000 µF. W całym projekcie widać duże know-how i brak jakiejkolwiek przypadkowości. Układ znacząco różni się od tego w A39 – także, jeśli chodzi o część analogową.

image.thumb.png.a3883cdc771f3a174d34fd609c918142.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu większe zdjęcie .

image.thumb.png.1dd934ce13e689e99dabda48fc985685.png

4 minuty temu, Kraft napisał:

Wszystko pięknie, ale radiator jak na 20-30 watów w klasie A to jest maciupci. Jak nie zobaczę pomiarów, że tak jest w istocie, to nie uwierzę;)

Powinieneś go wypożyczyć i posłuchać,ciekaw jestem jak wypadł by w porównaniu do twojego Marantza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...