Skocz do zawartości

Stereo za 10 – 12 tyś., czyli poszukiwanie dobrego brzmienia


oTTaki

Recommended Posts

5 minut temu, Arekszcz napisał:

Arcama zkolumnami ( zależy jakimi ) wyrwiesz dużo taniej daj znać jakie kolumny to wtedy zapytam ludzi od których ja kupowałem jaka cenę zrobią . Nie stawiaj sobie barier zanim nie ponegocjujesz

Arcama SA30 jak dobrze ponegocjujesz to poniżej 7500zł nawet możesz kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, oTTaki napisał:

zekam na jakieś propozycje (konkretne modele?), których mógłbym jeszcze posłuchać 🤔

KEF R5, Bowers 704, Audio Physic Classic 5.

Do tego all-in-one za 2500 zł i zmieścisz się w budżecie (z Classic 5 nawet z zapasem).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

KEF R5, Bowers 704, Audio Physic Classic 5.

Do tego all-in-one za 2500 zł i zmieścisz się w budżecie (z Classic 5 nawet z zapasem).

B&W 704 od AP Classic 5 to duże skrajności, choć uważam, że B&W mają większe potrzeby pod względem elektroniki. 

All in one za 2500? Przecież to jest bez sensu dla tych głośników....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arekszcz @Tomasz Kluczynski nawet przy takiej cenie, jest jednak za drogo. Jak już wspomniałem, lepsze kolumny teraz a upgrade elektroniki później... Tak zakłada obecny plan😉 Chociaż ten Arcam bardzo kuszący jest😁

@Kraft słuchałem Audio Physic Classic 8 (z Audiolabem 6000A Play) i... fajne, ale czegoś mi brakowało. KEF-ów i Bowersów żadnych, nikt mi nie zaproponował. Nie chcą mi takich sprzedać albo uznali, że nie w moim typie😉

@marcinmarcin miotam się wiem..., ale przecież szukam własnego brzmienia😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Miras23 napisał:

B&W 704 od AP Classic 5 to duże skrajności, choć uważam, że B&W mają większe potrzeby pod względem elektroniki. 

All in one za 2500? Przecież to jest bez sensu dla tych głośników....

Pełna zgoda ,najtaniej koło 4tys zł dobrze gra ta dzielonka Emotivy ,za coś dobrego all in one trzeba dać co najmniej 6tys zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Pełna zgoda ,najtaniej koło 4tys zł dobrze gra ta dzielonka Emotivy ,za coś dobrego all in one trzeba dać co najmniej 6tys zł.

No dokładnie.

Ja, szukałbym elektroniki za 7-10 tysięcy dla takich głośników. Pamiętam jak dziś, kiedy B&W 683 zostały napędzone bardzo drogimi klockami. Wtedy można było rzecz: "to nie te Bowersy"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, oTTaki napisał:

@Kraft słuchałem Audio Physic Classic 8 (z Audiolabem 6000A Play) i... fajne, ale czegoś mi brakowało.

Być może nawet wiem czego. Nie bez powodu są dużo tańsze od pozostałej dwójki (mowa o Classic 5). To coś powinieneś znaleźć w R5 i 704.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Felix1 napisał:

Nie patrz na cenniki, bo za każdym razem trzeba negocjować ceny. Każdy z tych klocków (jak i kolumn do niego) kupisz sporo taniej niż wynika to z cennika. Założyłeś budżet do 12 tyś i mówiłeś, że możesz go troszkę naciągnąć. Wydaje mi się, że w tym budżecie możesz się zmieścić z SA30 i jakimiś dobrymi kolumnami. 

A mówię o tym, bo: 

Sam pisałeś o akustyce. Tutaj więcej da Dirac Live niż wydawanie większej kasy na kolumny. 

Zależy które modele. Gold nie będzie za ostry, Silver może być. 

To teraz pytanie czy ważniejszy jest wygląd, czy dźwięk ;)

Dlatego napisałem, że dla bardziej wymagających kolumn trzeba dobrać adekwatną elektronikę. W Tophifi są ciągle jakieś promocję, więc zmieszczenie się w okolicach 12 tysięcy (z dobrym podkreślam "all in one" )nie powinno być chyba problemem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Miras23 napisał:

No dokładnie.

Ja, szukałbym elektroniki za 7-10 tysięcy dla takich głośników. Pamiętam jak dziś, kiedy B&W 683 zostały napędzone bardzo drogimi klockami. Wtedy można było rzecz: "to nie te Bowersy"

Totalny bezsens . Cena 683 s2 plus te 7-10 tyś to już spokojnie cm10s2. Ciekawe jaką elektroniką chcesz się do nich zbliżyć. Miałem 683s2, grały z Yamahą AS1000,as2000,as2100 i primare pre32 plus dwie końcówki Primare 34.2 w bridgu. Jeśli myślisz że elektronika spowodowała, że spadły koce z kolumn to jesteś w błędzie. Dało się wyłapać trochę lepszy bas ale różnica nie była warta wydanych pieniędzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

Być może nawet wiem czego. Nie bez powodu są dużo tańsze od pozostałej dwójki (mowa o Classic 5). To coś powinieneś znaleźć w R5 i 704.

Przypomniałem sobie, że ustawisz je 20-30 cm od ściany, więc wycofuję te propozycje. Nie mam pomysłu, co przy takim ustawieniu zagra przyzwoitym basem. Monitory miałby największą szansę, ale skoro nie mogą być, to nie wiem. Może Classic 5, ale je odrzuciłeś, więc ja się poddaję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, oTTaki napisał:

 

 

Co do Monitor Audio, to Wasze opinie tylko mnie utwierdzają, że będzie za ostro.

 

Powiem tylko tyle bo sluchasz opini innych.  Odsłuchaj te kolumny bo możesz się zdziwić😉 one nie grają tak jak stare silvery 8/10. Wystarczy ich posłuchać i wtedy je sam oceń😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! Panowie! Dziękuję za zainteresowanie😁 Nie spodziewałem się aż takiego odzewu, choć po cichu trochę na to liczyłem 😉 Materiału do rozeznania i analizy mam na dłuższą chwilę.

Co do budżetu, to chyba każdy z nas zakłada jakieś jego ramy, co wcale nie znaczy, że musimy dobijać do górnego pułapu, prawda? A gdy już zaczniemy przekraczać granicę maksymalną, to robi się coraz lepiej - zawsze można powiedzieć: dołóż 100/500/1000, a zobaczysz, będzie lepiej 🤪 i tak w koło Macieju. Kilka razy w życiu tak miałem, czasem się udało opanować, czasem nie... Tu zaczyna się bowiem temat rozległy jak delta Amazonki: cena-jakość i najlepiej za najmniej😁

@Kraft chętnie posłucham Twoich propozycji (mimo ich odwołania 😉), choć może to nie być łatwe. Trudno znaleźć w jednym miejscu do porównania KEF R5 I B&W 704 (szukałem na szybko).

@Felix1 o MA Gold piszesz oczywiście w kontekście monitorów, a nie podłogówek, bo na te większe mnie nie stać 😉. I no cóż... Dźwięk przede wszystkim, ale jeśli może pójść w parze z wyglądem, to wolę to drugie😁

3 godziny temu, Ars_Poland napisał:

Powiem tylko tyle bo sluchasz opini innych

Słucham, bo na obecnym etapie od czegoś muszę zacząć. Coś do odsłuchu wybrać. Jeżeli się nie znam, to proszę o pomoc tych bardziej doświadczonych... Tak już mam😊 I jeżeli w salonie (a w zasadzie dwóch) zajmującym się sprzedażą takiego sprzętu, mówię czego chcę i co oczekuję, a po podzieleniu się pierwszymi wrażeniami słuchanych zestawów, pytam o MA i słyszę, że to nie dla mnie - komuś muszę wierzyć...😉 Dlatego też dzielę się z Wami moimi wrażeniami z odsłuchów licząc, że ktoś będzie miał podobny gust i coś podpowie. Co jak widać, na razie idzie całkiem dobrze...😆

Dzięki raz jeszcze👍

Aaa i @JaZz sorrki, ale jestem za "krótki" w te klocki😉. Rozkoduj proszę te "bmn'y"...

Edytowano przez oTTaki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paul klacska napisał:

Totalny bezsens . Cena 683 s2 plus te 7-10 tyś to już spokojnie cm10s2. Ciekawe jaką elektroniką chcesz się do nich zbliżyć. Miałem 683s2, grały z Yamahą AS1000,as2000,as2100 i primare pre32 plus dwie końcówki Primare 34.2 w bridgu. Jeśli myślisz że elektronika spowodowała, że spadły koce z kolumn to jesteś w błędzie. Dało się wyłapać trochę lepszy bas ale różnica nie była warta wydanych pieniędzy. 

to chyba kolego nie masz doświadczenia :)...

Czy sugerujesz zatem, że głośniki są ważniejsza a niż elektronika??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, oTTaki napisał:

@marcinmarcin miotam się wiem..., ale przecież szukam własnego brzmienia😊

Z tanich wzmacniaczy z łagodna górą podpowiem Ci Cyrusa One. Zastąpił u mnie Atolla in100se (tańszy okazał się lepszy) . Gra to z ostrymi i detalicznymi Quadralami (cennikowo 7k) tak, że nic lepszego nie potrzebuje... A przewaliłem dużo sprzętu 

Ja wolę porządne kolumny, a potem do nich dobrać wzmacniacz. Różnice między kolumnami są ogromne czasem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin Cyrus One odnotowany😉 Na pewno rzucę na niego okiem, a może i uchem.

@Chyba Miro 84 tak też usłyszałem już od kilku osób. Lepsze (ale czy koniecznie droższe?) kolumny, a potem dobierać elektronikę. Tylko jak znaleźć TE właściwe głośniki, które POTEM zagrają dobrze (po mojemu dobrze) z tym lepszym "zasilaniem"...

Jeszcze wrócę na chwilę do wspomnianego przeze mnie PRIMARE'A NP30 (streamer z dobrym, jak mówią, DAC-iem): ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Na stole leży propozycja 2,5 tyś., urządzenie jest już dość stare (jak na dzisiejsze standardy), w czwartek będę miał go "użyczonego" na odsłuch i do decyzji. Podpowiecie coś, czy mam się w to pakować?

@Felix1 właśnie zamykałem już jedno oko😉 O Arcamie coś niecoś już wiem, a nawet chwilę słuchałem SA10 (inne granie, tak?), natomiast Lyngdorf to ziemia nieznana... Poczytam oczywiście. Jak pisałem już, SA30 kuszący jest, nawet bardzo, ale może na potem właśnie...

Edytowano przez oTTaki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Arcama SA30 jak dobrze ponegocjujesz to poniżej 7500zł nawet możesz kupić.

Można było czy można nadal? :)

z kolumn podłogowych dobre brzmienie przy cichym graniu faktycznie generują fyne f 501. 

ale moim zdaniem opcja monitor audio gold jest bardzo trafna.

niższe modele owszem mogą być nieco ostrzejsze ale te już nie.

ewentualnie chario i opera.

sa30 do kompletu lub atol in 100 byłby idealny.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, S4Home napisał:

Można było czy można nadal? :)

z kolumn podłogowych dobre brzmienie przy cichym graniu faktycznie generują fyne f 501. 

ale moim zdaniem opcja monitor audio gold jest bardzo trafna.

niższe modele owszem mogą być nieco ostrzejsze ale te już nie.

ewentualnie chario i opera.

sa30 do kompletu lub atol in 100 byłby idealny.

Piotr

 

 

Można nadal zależy czy sprzedawca chce się nachapać czy zyskać dobra opinie podchodząc uczciwie do klienta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, oTTaki napisał:

@Kraft chętnie posłucham Twoich propozycji (mimo ich odwołania 😉), choć może to nie być łatwe. Trudno znaleźć w jednym miejscu do porównania KEF R5 I B&W 704 (szukałem na szybko).

Chyba tylko w @Top Hi-Fi & Video Design jest szansa.

3 godziny temu, paul klacska napisał:

A niby co? Głośniki zawsze są najważniejsze.

No jest jeszcze akustyka. Potrafi tak namieszać, że i dobre głośniki nie pomogą. Słabe głośniki w dobrej akustyce mogą brzmieć lepiej niż dobre w kiepskiej.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kraft napisał:

No jest jeszcze akustyka. Potrafi tak namieszać, że i dobre głośniki nie pomogą. Słabe głośniki w dobrej akustyce mogą brzmieć lepiej niż dobre w kiepskiej

Oczywiście, ale należy zdać sobie sprawę , że dwa paneliki za głośnikami to nie akustyka. W tym przypadku ilość ustrojów akustycznych czyli powierzchnia robi różnicę, a to już tanie nie jest. Osobiście miałem kiedyś prezentację u siebie w pokoju, firma dość droga. Gość przyjechał i zaczął wnosić i ustawiać panele akustyczne, jak doszliśmy do kwoty 7 tyś , to dopiero usłyszeliśmy obaj różnicę. No ale oczywiście znajdą się tacy , co wstawią dwa paneliki i będą twierdzić że akustykę mają ogarnięta. Bez komentarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paul klacska napisał:

Oczywiście, ale należy zdać sobie sprawę , że dwa paneliki za głośnikami to nie akustyka. W tym przypadku ilość ustrojów akustycznych czyli powierzchnia robi różnicę, a to już tanie nie jest. Osobiście miałem kiedyś prezentację u siebie w pokoju, firma dość droga. Gość przyjechał i zaczął wnosić i ustawiać panele akustyczne, jak doszliśmy do kwoty 7 tyś , to dopiero usłyszeliśmy obaj różnicę. No ale oczywiście znajdą się tacy , co wstawią dwa paneliki i będą twierdzić że akustykę mają ogarnięta. Bez komentarza.

Tu masz rację 👍 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Oczywiście, ale należy zdać sobie sprawę , że dwa paneliki za głośnikami to nie akustyka. W tym przypadku ilość ustrojów akustycznych czyli powierzchnia robi różnicę, a to już tanie nie jest. 

To nie takie proste. W niewielkim, umeblowanym pokoju nawet parę paneli może wystarczyć, żeby ogarnąć pierwsze odbicia i doprowadzić czas pogłosu do właściwego poziomu. Te same panel w wybetonowanym lofcie nie zdziałają prawie nic. Czy parę paneli starczy, czy nie, łatwo zweryfikować pomiarem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...