Skocz do zawartości

Stereo holograficzne do 6tys


Adamare

Recommended Posts

Cześć 

Poszukuje sprzętu wzmacniacz + kolumny do 14m2. Szukam sprzętu dynamicznego, z miękkim basem (podobno lepiej go okiełznać w słabym akustycznie pomieszczeniu), bez efektu koca, bardziej efektowne niż neutralne(choć może  też nie do przesady), bardziej zależy mi na przyjemności niż dokładności, możliwie jak najbardziej holograficzne aby czuć efekt 3D. Muzyka różnoraka, ale głównie pop. Jako, że nie jestem głęboko w temacie audio, to nie jestem przywiązany do jakiejś marki, a więc jestem otwarty na wszelkie propozycje, ale mam wymagania co do wzmacniacza i tu mnie wybór bardzo mocno ogranicza gdyż:

- wysokość max 13cm

- głębokość max 34cm

- 2 optyki do tv i chromecasta audio

Trochę posxukałem, poszperałem i najbardziej chyba tu pasuje Magnat mr780 (i tu dobrze o nim piszecie) aby coś zostało na kolumny, ale jak mówiłem, nie mam wiiększego przywiązania do żadnej marki. Proszę o pomoc i propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cześć,
Magnat MR780 to dobry wzmacniacz i warto w jego przypadku podłączyć kolumny dynamiczne takie jak np. Monitor Audio Silver 100 czy Focal Chora 806, które wyciągną więcej smaczków z nagrań. 
Alternatywą dla Magnata może być Atoll IN100Signature, który zdecydowanie lepiej różnicuje bas oraz posiada większą głębię. Jeśli chciałbyś uzyskać detaliczniejsze brzmienie to Cambridge Audio CXA61 w połączeniu z Audio Physic Classic 3 może okazać się bardzo dobrym kierunkiem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Magnat MR780 to dobry wzmacniacz i warto w jego przypadku podłączyć kolumny dynamiczne takie jak np. Monitor Audio Silver 100 czy Focal Chora 806, które wyciągną więcej smaczków z nagrań. 
Alternatywą dla Magnata może być Atoll IN100Signature, który zdecydowanie lepiej różnicuje bas oraz posiada większą głębię. Jeśli chciałbyś uzyskać detaliczniejsze brzmienie to Cambridge Audio CXA61 w połączeniu z Audio Physic Classic 3 może okazać się bardzo dobrym kierunkiem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Jak w pierwszym poście:

Szukam sprzętu dynamicznego, z miękkim basem (podobno lepiej go okiełznać w słabym akustycznie pomieszczeniu), bez efektu koca, bardziej efektowne niż neutralne(choć może  też nie do przesady), bardziej zależy mi na przyjemności niż dokładności, możliwie jak najbardziej holograficzne aby czuć efekt 3D. Muzyka różnoraka, ale głównie pop, więc na pewno z dobrą podstawą basową.

Jak wiadomo, mamy czasy jakie mamy, ja też niestety jestem w grupie podwyższonego ryzyka, także pozostaje odsłuch domowy, więc muszę polegać na propozychach + wypożyczeniu. Natomiast sprzęt nie będzie do wielogodzinnego słuchania, analizowania czy plumkania w tle. Chciałbym żeby dostarczał emocji, sprawiał przyjemność, dźwięk odrywał się id glośników, także aby sprawdził się w filmie.

Mówisz, że cxa61, pytanie czy lepszy od Magnata, ale i mieć świadomość, że zostanie ok. 2.000zł na kolumny. Więc od tego trzeba by zasadniczo zacząć czy lepiej droższą elektronike czy kolumny? Generalnie pewnie będzie tak, że jak się na coś zdecyduje, to nie będę zapewne żonglował sprzętem przez kolejne 5-10-15 lat.

Edytowano przez Adamare
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie jest to lepszy model. 

Tutaj jak najbardziej zgadzam się z kolegami 

Mr780 + monitor audio silver100 albo focal to słuszne kierunki 

AP nie będzie efektowne. To kolumny które moim zdaniem nie kupuje się jako pierwsze. 

12 godzin temu, Adamare napisał:

Generalnie pewnie będzie tak, że jak się na coś zdecyduje, to nie będę zapewne żonglował sprzętem przez kolejne 5-10-15 lat.

Noo, nigdy nie mów nigdy 😛

Wiemy jak to działa

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, biore Magnat mr780. Lista kolumn do odsłuchania:

- Kef Q350

- Focal Chora 806

- Focal Aria 906

- Monitor Audio Silver 100

- Tannoy Revolution Xt 6

- Dynaudio Emit m20

Ktoś by coś dorzucił jeszcze? Szczerze powiem, to Focal Aria i MA S100 trochę już drogie, no ale zobaczymy.

Kilka pytań

1. Czy coś tutaj nie spasuje z Magnatem?

2. Czy któreś kolumny będą za duże do niecałych 14m2? (MA Silver ma 8" głośnik. Natomiast Focal Aria w opisie jest rekomendowana do pomieszczenia powyżej 15m2 i odsłuchu z przynajmniej 2.5m,aczkolwiek ten podpunkt na styku spełniam, bo jakieś 2.7m od centralnego punktu między głośnikami.

3. Glośniki będą ustawione na 84cm, troche wysoko, szczególnie przy Focal Chora, które mają 43cm wysokości, a więc głośnik wysokotonowy dość wysoko, żeby to troche wyregulować myślałem o podkładkach, takich padach, one coś dają czy bardziej szkodzą

689d99c655f1aa73f9a7e34584064e83.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2021 o 23:48, Adamare napisał:

3. Glośniki będą ustawione na 84cm, troche wysoko, szczególnie przy Focal Chora, które mają 43cm wysokości, a więc głośnik wysokotonowy dość wysoko, żeby to troche wyregulować myślałem o podkładkach, takich padach, one coś dają czy bardziej szkodzą

689d99c655f1aa73f9a7e34584064e83.jpg

Takie podkładki stosuje się zwykle dla pochylenia monitorów bliskiego pola leżących na konsolecie lub gdy stoją na biurku.

Topping MX3 jest często brany pod uwagę ze względu na to ze jest wyposażony w moduł  bt. Jest on jednak nie za wiele wart, bo umożliwia tylko transmisję w niskiej jakości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MobyDick napisał:

Topping MX3 jest często brany pod uwagę ze względu na to ze jest wyposażony w moduł  bt. Jest on jednak nie za wiele wart, bo umożliwia tylko transmisję w niskiej jakości.

Tutaj akurat to bez znaczenia, bo do kompletu miałby być odtwarzacz strumieniowy. Mam do Ciebie pytanie Moby. Czy natrafiłeś gdzieś na pomiary mocy tego Toppinga? Ale takie standardowe, przy 1% zniekształceń. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, S4Home napisał:

A ja seba jednak byłbym zwolennikiem podłączenia czegoś używanego, starszego, a wyższego modelu.

Co kto lubi.

 

Pytam tylko z ciekawości. Generalnie jestem bardzo ale to bardzo 🙂 zadowolony z mojego marantza ki pearl lite. Jednak śledzę wątek o smslu i zastanawiam się jak wypadłby taki właśnie wzmak w połączeniu z kolumnami z odrobinkę wyższej półki. Dlatego też zamówiłem go i jutro przyjeżdża do mnie ten wzmacniaczyk. I jeśli kogoś zainteresuje porównanie - klasyczna integra w klasie AB kontra budżetowa klasa D, chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Mam tylko jeszcze jedno pytanie do kolegów @MobyDick i @RLC.Czy lepiej łączyć streamer blusounda z tą  integrą przez coax czy wejscie optyczne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, seba3002 napisał:

lepiej łączyć streamer blusounda z tą  integrą przez coax czy wejscie optyczne?

Myślę że to nie ma aż takiego znaczenia które masz wolne z blusounda tego poprostu użyj możesz też przetestować oba i wybrać lepsze dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, seba3002 napisał:

I jeśli kogoś zainteresuje porównanie - klasyczna integra w klasie AB kontra budżetowa klasa D, chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

Ja rowniez chętnie poczytam jak sie sprawuje. 

 

15 godzin temu, seba3002 napisał:

Generalnie jestem bardzo ale to bardzo 🙂 zadowolony z mojego marantza ki pearl lite.

Wygląda na to ze Bedzie ciekawie. Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...