Skocz do zawartości

Podróba?


Recommended Posts

Cześć. Kupiłem na alle drogo lampę ECC83 Philips Miniwatt made in Holland. Przed włączeniem w system lampkę przetarłem lekko wilgotną szmatką i ku mojemu zdziwieniu po napisach nie pozostał nawet ślad. Mam Mullarda, Telefunkena i Marconi z których napisy nie złażą po lekkim przetarciu. Jak sądzicie, zostałem nabity w butelkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że lampy z których napis ulega staciu sa właśnie oryginalne. Weź pod uwagę ich wiek, zuzycie, wielokrotne poddawanie napisu wysokiej temperaturze itp. Np mam kilka starych lamp (brandowanych Telefunkenów) Lorenz i chciałem kiedyś je przetrzeć. Z napisów prawie nic nie pozostało. A, że lampy oryginalnie stare to nie mam najmniejszych wątpliwości - sam je wyjmowałem z radia po uprzednim usunięciu 2 cm kurzu i brudu. Od tego czasu nie próbuję dokładniejszego wycierania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał. Szkoda napisów. Ale teraz już wiesz żeby nie przecierać. W lampach zachodnich starte napisy to standard. W ruskich napisy lepiej się trzymają.

Być może nie starł się kod lampy. Powinien gdzieś być. Jest nadrukowany drobniutkim drukiem. Philips tak robił. Tylko nie jestem pewien czy na wszystkich lampach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, audiowit napisał:

Oryginał. Szkoda napisów. Ale teraz już wiesz żeby nie przecierać. W lampach zachodnich starte napisy to standard. W ruskich napisy lepiej się trzymają.

Być może nie starł się kod lampy. Powinien gdzieś być. Jest nadrukowany drobniutkim drukiem. Philips tak robił. Tylko nie jestem pewien czy na wszystkich lampach. 

Jest kod. Bardzo Ci dziękuję. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...