Skocz do zawartości

Kino 5.1 salon 25m2 - prosze o opinie


coldim

Recommended Posts

Czesc,

Bede wdzieczny za opinie/porady. Chcialbym zlozyc kino domowe 5.1 70% streaming 4k, 20% gry ps5, 10% muzyka. Zalezy mi wiec glownie na fajnym surround. Budzet 4-6k (uwzgledniajac ze za obecny sprzet dostane ok 1500zl - NAD C320BEE i Tannoy Eclipse Three). Poki co wolalbym nie wieszac TV i nie wymieniac szafki RTV, tak wiec PS5 musi stanac pionowo, a glosnik centralny w szafce RTV. Wzmacniacz w tej sytuacji umieszcze w szafce z lewej strony (jest w niej router i ma zdjety tyl dla wentylacji). Niestety nie mam innego pomyslu na umieszczenie glosnika centralnego (pod tv jest 8cm) - mam nadzieje ze nie wplynie to bardzo negatywnie na calosc wrazen...

Sam sprzet o ktorym myslalem to

  1. Polk Audio T531 (uzywane, 1300zl) + x2500h (uzywany, 2000zl) + Magnat Monitor Supreme Sub 302A (nowy,800) = 4100zl - to z dostepnych uzywek zlozylem, wychodzi ponizej budzetu
  2. Quadral Quintas 6500 LE Black (nowe, 1400zl) + Onkyo 686 (uzywany, 2500zl) + Magnat Monitor Supreme Sub 302A (nowy,800) = 4700zl rowniez ponizej budzetu. Gdybym wzial nowe Onkyo 696 to +800zl i jestem na 5500zl - sporo drozej natomiast moge miec nowy sprzet w budzecie

 

Brakuje mi pomyslu na to jak potencjalnie jeszcze upgrade'owac zestaw wykorzystujac budzet, bede bardzo wdzieczny za propozycje czy moge cos poprawic zeby odczuc roznice.

 

 

 

738HYYn.png

IMG_0215.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio takie są ceny?

Nowy 686 chodził po 1800 zł :P

A x2500 to model z przed dwóch lat za 2K.

Ale jednak pandemia wywindowała ceny sprzetu używanego!

Wiesz co wolał bym dołożyć 500 zł i kupić nowy X2700 albo Yamaha 6A

Albo polować na starszy ale wyższy coś w deseń X 3500

Uzywane T531 za 1300 zł to tez żaden szał.

Poszukaj po ile będa Klipsch F1 set 5.0 albo F2, Mission M34i, Tannoy F4, Magnat Quantum 505/605

Co będzie Twoim źródłem? TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Zrodlem bedzie Playstation 5.

Tego 2500x za 1800 moge wziac. X2700 to 3200zl i udalo mi sie go znalesc w jednym sklepie. Gdyby byl po 2500-2700 to spoko ale pytanie czy 1400zl warto doplacac? No i przy obecnych opoznieniach w dostawach to srednio usmiecha mi sie czekania 4+ tygodnie.

Co do glosnikow to:

Nowki T531 sa za 1690 i sklaniam sie ku nim.

Uzywki niedaleko mnie za 1400 jest: Klipsch Synergy F1 B2 C1 - jesli to lepsza opcja niz T531 to pozostaje kwestia czy partnerka sie zgodzi na kolor bo nie sa czarne ;)

 

 

Edytowano przez coldim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kubad napisał:

Ze zdjęcia wynika że ten nad nie ma żadnego luzu na wentylację, planując rodbudowę musisz uwzględnić jeszcze takie aspekty żeby nie zagotować sprzętu. 

Zdaje sobie sprawe, NAD stal tak kilka dni i juz zajal miejsce PS5 ktore powedrowalo obok TV w pionie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ogarnalem jak edytowac odpowiedz. Stanelo na Klipschach F1 i X2500+magnat 302a. Calosc juz podlaczona i gra. Zauwazylem natomiast ze gorny glosnik klipschy F1 szumi delikatnie. Szum jest slyszalny z 10-15cm i zastanawiam sie czy to normalne czy trafilem np. uszkodzony ten x2500? Jest sens przepinac fronty do NADa starego zeby sprawdzic czy przy nich tez jest ten szum i czy w ogole powinienem sie nim przejmowac?

 

Dodatkowe pytanie mam o LFE+Main na Denonie i Crossover frequency - jakie wartosci najlepiej ustawic przy tej konfiguracji? Wstepnie na Magnacie ustawilem 100, i 80 na ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tego Ci nie powiem bo nie wiem jaki jest stan x2500 :/

Nie powinno nic szumić. Czy szumi jeden czy oba głośniki

Na jakim źródle?

Szumi górny głośniczek obu kolumn, wystarczy ze włączę ampli, niezależnie od wybranego źródła. Na 15cm+ nic już nie słychać. Sprawdzę wieczorem inne kable i przeponę fronty na nad’a 320. Niedobrze bo gwarancji na ampli brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, coldim napisał:

Szumi górny głośniczek obu kolumn, wystarczy ze włączę ampli, niezależnie od wybranego źródła. Na 15cm+ nic już nie słychać. Sprawdzę wieczorem inne kable i przeponę fronty na nad’a 320. Niedobrze bo gwarancji na ampli brak.

Po kolei odłączaj urządzenia jesli jakieś z tych masz podłączone: subwoofer, coax, HDMI
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, coldim napisał:

Szumi górny głośniczek obu kolumn, wystarczy ze włączę ampli, niezależnie od wybranego źródła. Na 15cm+ nic już nie słychać. Sprawdzę wieczorem inne kable i przeponę fronty na nad’a 320. Niedobrze bo gwarancji na ampli brak.

Podepnij jeszcze dla testu te kolumny do innych gniazd na amplitunerze. Np. jako surroundy. I odwrotnie. Podepnij surroundy do gniazd do których są podłączone fronty.
W ten sposób się upewnisz czy to wina kolumn czy amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TomekN napisał:

Po kolei odłączaj urządzenia jesli jakieś z tych masz podłączone: subwoofer, coax, HDMI
 

5 godzin temu, Stolarz napisał:

Podepnij jeszcze dla testu te kolumny do innych gniazd na amplitunerze. Np. jako surroundy. I odwrotnie. Podepnij surroundy do gniazd do których są podłączone fronty.
W ten sposób się upewnisz czy to wina kolumn czy amplitunera.

 

Wszystko co moglem odlaczylem i dalej slysze lekki szum z glosnika wysokotonowego. Podpialem jedna kolumne pod NADa 320 i Onkyo 515 i to samo. Podpisalem pod te 2 amplitunery rowniez mojego Tannoya F3 i... tez slysze dzwiek z glosnika wysokotonowego i rowniez jest nieslyszalny na 15cm.  Zmienilem tez kabel glosnikowy i to samo.  Skoro to nie glosniki i nie amplitunery to co? Jakies zaklocenia z sieci elektrycznej moga sie tak przenosic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TomekN napisał:

Czyli masz tak: Gniazdko 230V --> Denon | NAD | Onkyo ---> Klipsch | Tannoy  i nic innego w tym torze nie jest wpięte?
I zawsze jest hiss / szum? Dziwne.
A poprowadź kabel głośnikowy zupełnie inną drogą niż teraz. Może leży koło czegoś, co indukuje w nim jakieś zakłocenia.

Dokładnie tak. Nie testowałem innego gniazdka elektrycznego ale niezależnie czy do listwy czy do gniazdka jest ten sam szum. zmieniłem położenie kabli /wzmacniacza i nie było nic obok- tez nie to.

 

jeszcze zapytam raz od ten punkt odcięcia subwoofera-80hz przy tym sprzęcie będzie ok?

zastanawiam się tez czy ma znaczenie czy zamienię subwoofer miejscami z prawa kolumna, estetycznie chyba tak byłoby lepiej, a dźwiękowo ma to znaczenie?

5DA027DB-3329-4D64-8E94-ED7177338AFE.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne... Ale to nie jest poprawne, szum z 15cm to jest dość duży i ja taki kiedyś też miałem - winna okazała się różnica potencjałów z serwera audio przedostająca się przez SPDIF Coax. Skonwertowałem go na Toslink i teraz jest zupełnie cicho.

Tak, 80Hz jest OK.

Optymalną lokalizację subwoofera najlepiej znaleźć na ucho metodą subwoofer crawl (wygooglaj). Może będzie ona np. metr od lewej kolumny - nigdy nie wiesz. Jak ustawiasz subwoofer optycznie, to jakość basu będzie przypadkowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne powiem ci że bardzo dziwne.

Odcięcie suba?

No a czasem nie powinieneś dać na maksa bo tam właśnie z reguły jest LFE. Chyba 150 Hz.

A resztę zmienić na frontach? 

Puścić kalibrację. 

Moim zdaniem pobaw się z tym. Jak mówi Tomek, sub to taki dość specyficzny klocek który gra różnie w różnych pomieszczeniach.

i warto trochę z nim pochodzić w prawo w lewo w przód w tył żeby znaleźć dla niego odpowiednią pozycję.

i nie przejmuj się że po oglądnięciu dwóch czy trzech filmów będziesz dokonywał na nim kolejnych zmian to normalne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, zrobione zgodnie z powyzszym. Mam nadzieje ostatnie pytanie:

Jak to najlepiej podlaczyc? Mam TV Samsung QE65Q60RATXXH ktory ma zwykle ERC. Zastosowanie to streaming i gry z PS5

Czy podlaczyc PS5 do TV? Zyskuje variable refresh rate, ale biorac pod uwage ze mam TV ktory ma tylko 60hz w 4k to niewiele mi da raczej VRR. W ten sposob jesli dobrze mysle to trace rowniez mozliwosc puszczenia na AVR dzwieku lepszego niz DD+?

Czy moze podlaczyc PS5 do AVR zyskujac teoretycznie lepszy dzwiek (i wtedy rozumiem ze netflix/hbo etc odpalam z PS5 - czy to nie ma sensu bo i tak nie uslysze roznicy)?  I wtedy czy wybrac LPCM czy bitsream bo ile watkow tyle opinii (rozumiem ze wybranie dts sprawi ze dzwiek pojdzie zakodowany do AVR ktory go sobie zdekoduje, w zalozeniu lepiej niz zrobi to konsola?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...