Skocz do zawartości

DAC do 1500 zł


logo83

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cześć,
Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz. Toping D70 jest już nieprodukowany ale można go jeszcze znaleźć. Jest to cieplejszy charakter brzmienia z dobrze kontrolowanym basem oraz niezłą głębią. D50s to zupełne przeciwieństwo, jest to DAC o przestrzennym brzmieniu z mocniejszą górą oraz wyższą średnicą. CA DAC Magic 200m jeszcze nigdy nie było w Polsce w związku z czym ciężko jest cokolwiek powiedzieć na jego temat ;)

Jeśli chciałbyś zachować muzykalny charakter brzmienia ale poprawić holografię to polecam Musical Fidelity V-90 DAC. 

Zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DudasDudek napisał:

50s nie ma kompletnie głębi, trzyma się linii kolumn, dół bardzo, bardzo zwarty, przeciętna dynamika, góra wyraźna, choć w pojedynczych realizacjach ostrzejsza.

Uznaje się, że dwa dwa poziomy słyszalności zakresu dynamiki:

  • realny: 96 dB (16 bitów) - prace naukowe takie jak ta pokazują że DR=96dB jest już transparentny w normalnych warunkach odsłuchowych:
  • bezwzględny: 120 dB (20 bitów), tu warto przeczytać to

D50s ma zmierzony zakres dynamiki na poziomie ~118 dB. Czyli wysooooooko powyżej realnego poziomu słyszalności i bardzo blisko bezwzględnego.

A Ty piszesz że dynamika jest przeciętna.... możesz bliżej wyjaśnić jak to zmierzyłeś / określiłeś? No bo chyba nie na ucho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DudasDudek napisał:

Jeśli chcesz szerokie granie i uciętą górę, to można iść w CA DM100 ale wraz z zasilaniem liniowym.

D50s nie ma kompletnie głębi, trzyma się linii kolumn, dół bardzo, bardzo zwarty, przeciętna dynamika, góra wyraźna, choć w pojedynczych realizacjach ostrzejsza.

Co znaczy ucięta góra w DM 100?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Moim zdaniem dołóż do około 2000zl i kup albo GUSTARD DAC-X16 Bluetooth 5.0 Two ES9068AS MQA, 

SMSL SU-9 MQA pełny dekoder ES9038Pro DAC 2 Generacji .

Zapłacisz ciut więcej ale będziesz zadowolony na dłuższy czas.

Wg mnie to jest najlepsza porada.
Gustard X16 i SMSL SU-9 to dwa obiektywnie najlepsze DACi w tej kategorii cenowej (ok. $500) o parametrach zbliżonych do dużo droższych konstrukcji typu OctoDAC8 czy RME i warto dołożyć te kilka stów ponad 1500 zł. Nie żebym uważał, że różnica będzie słyszalna względem DACa za $200 typu LA-QXD1... ale chyba też bym dołożył gdybym szukał prostego DACa bez korekcji.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Co znaczy ucięta góra w DM 100?

 

Przy zasilaniu liniowym "ucina" najwyższe częstotliwości, brak jakiegokolwiek syczenia, góry jest po prostu znacznie mniej.

5 godzin temu, S4Home napisał:

Co znaczy ucięta góra w DM 100?

 

Przy zasilaniu liniowym "ucina" najwyższe częstotliwości, brak jakiegokolwiek syczenia, góry jest po prostu znacznie mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, logo83 napisał:

Słuchałem Cambridge Audio DM 100 i było w miarę dobrze ale brakowało porządku na scenie i kultury przekazu.

Czy przy zasilaczu liniowym takim jak na przykład od Tomanka na scenę wróci porządek?

Przy zasilaczu liniowym z DM100 znika ta jego "kurtyna" (nie wiem jak Tomanek). Dźwięk staje się klarowniejszy, no i polepsza się speracja, czyli na scenie jak mówisz jest łatwiejsza lokalizacja. Zależy co masz namyśli kultura, ale taka efekcarskość się zmniejsza, bo też i dynamika trochę słabnie. No oczywiście zwiększa się też bogatość średnicy i różnorodność basu, którego jest mniej (choć konkurencja robi to czasem lepiej). To trzeba przesłuchać po prostu, bo niekoniecznie może Ci się to spodobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Znajomy z fejsa podrzucił mi link gdzie sam kupił ,tu jest dużo taniej ,nie jest to z Polski ale pewna firma i szybka dość dostawa.

https://hifigo.com/collections/desktop/products/gustard-dac-x16

A skąd wysyłają? Płacił cło i VAT, czy tylko to co na stronie?
Niby piszą: "Europe (with all tax & duty paid) , you dont need to pay any tax and duty."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Cła się nie płaci ,a przesyłka idzie do dwóch tygodni.

Teraz trzeba uważać. Dawniej faktycznie takie dostawy były w większości pomijane cłem. Teraz jest to bardziej kontrolowane w całej UE.

Więc teraz wpisanie na paczce 'GIFT" już nie pomaga.

Ostatnio doszły do mnie dwie paczki i w jednej musiałem zapłacić.

18 godzin temu, TomekN napisał:

A jeśli mogę spytać, do ilu kHz słyszy Twoje ucho?

A od kiedy na to patrzysz? Czy nie tylko wykres ASR Cie interesuje ?:)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S4Home napisał:

Teraz trzeba uważać. Dawniej faktycznie takie dostawy były w większości pomijane cłem. Teraz jest to bardziej kontrolowane w całej UE.

Nawet gdy by trzeba było zapłacić to w przypadku tych dwóch dacków się opłaca ,bo w swojej cenie nie mają wartych zainteresowania konkurentów .W marcu kupowane przychodziły bez płacenia cła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...