Skocz do zawartości

DAC do 1500 zł


logo83

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
8 godzin temu, faud napisał:

Dopadło mnie pierwsze zbocze krzywej wannowej :(

Co to?

20 godzin temu, faud napisał:

Był urząd celny. Nic nie dopłacałem

 

8 godzin temu, faud napisał:

Ma ktoś doświadczenie z wysyłaniem paczek do Chin?

Jednak coś dopłacałeś? Ja zamawiałem prywatnie parę rzeczy z Chin. Jak będę wiedział to Ci odpowiem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopłacałem, ale muszę wysłać. Jakim spedytorem?

Wykres liczby uszkodzeń danego sprzętu przypomina przekrój wanny.
Najpierw sporo, potem gwałtownie spada prawie do zera i po jakimś czasie powoli zaczyna się podnosić.

X16 pograł ok 5h i zamilkł. W połowie utworu. Wyświetlacz pracuje. W zależności od puszczanych utworów zmienia się częstotliwość i kodowanie.
Zmieniłem wejście. Podłączyłem kompa po USB, TV  optykiem. Mogę robić głośniej. Na wyjściu cisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miałem DACa pakować do wysyłki, ale postanowiłem go jeszcze raz sprawdzić.
Poleżał tydzień bez prądu i ożył. Wcześniej też był wyłączany na kilka godzin i nie pomagało.
Ożył, ale żeby nie było różowo, to zaczął co pewien czas wydawać ze środka dźwięki.
Parę sekund, co kilka minut, nieregularnie. Jakieś bzyczenie przekaźnika?
Załączam nagranie, może komuś coś się skojarzy. Od 6-tej sekundy.

GUSTARD-X16.m4a

Po dwóch godzinach mu przeszło. I tak od wtorku prawie bez przerwy gra i nie sprawia problemów.

Małe porównanie informacji na wyświetlaczu: streamer malina +moOde + Tidal Master i HiFi
1,3,4,17 to numery utworów na playliście.X16-D50s.png.8cd3635c04c58785b581afd417a58949.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, faud napisał:

Ożył, ale żeby nie było różowo, to zaczął co pewien czas wydawać ze środka dźwięki.
Parę sekund, co kilka minut, nieregularnie. Jakieś bzyczenie przekaźnika?

Mi to brzmi jak próbujący się załączyć przekaźnik. Czy przekaźniki cykają przy przełączaniu wejść? Jeśli brzmi to tak samo to był to przekaźnik. Miałem kiedyś podobną sytuację tylko że w amplitunerze Technicsa. Tylko że on nie chciał załączyć kolumn i cały czas terkotał. Wystarczyło pstryknąć w prażnik palcami i zaskoczył i gra do tej pory. Może coś się w nim zablokowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Jakie to koszty?

Sprawdzałem tylko w necie. Z ubezpieczeniem 2000zł., 3kg, 20x30x10
Poczta EMS: ok 250zł
UPS: ok 350

Dnia 25.04.2021 o 17:24, logo83 napisał:

Mi to brzmi jak próbujący się załączyć przekaźnik. Czy przekaźniki cykają przy przełączaniu wejść?

Też przekaźnik obstawiam. Jest cyknięcie 0,5s po włączeniu. Chyba zrobili jakieś zabezpieczenie przed stanami nieustalonymi i pukaniem w głośniki(coś czytałem). Może to właśnie to. Przy przełączaniu wejść cisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

No to właśnie. W Przypadku odsyłania na gwarancję przestaje się to opłacać.

To też zależy od regulaminu sklepu. Tutaj miałem mieć 50% refundacji kosztów zwrotu i 100% refundacji ponownego wysłania towaru.
Trzeba tylko uważać na cło w Chinach. Na formularzu EMS można było zaznaczyć zwrot towaru, więc może nie naliczyliby za chińską elektronikę.
Największą zagwozdkę miałem: jak wykaligrafować adres docelowy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@logo83

Próbuję znaleźć jakieś różnice, ale nie jest łatwo.
Po pierwsze: nie da się wybrać, by wszystkie utwory były odtwarzane z maliny w tym samym formacie (patrz tabelka wyżej).
Postanowiłem więc porównywać tak, jak zwykle słuchałem wcześniej, czyli Tidal HiFi, --enable-mqa-passthrough true. Wyjścia RCA.
Po drugie: czas przełączania kabli i restartu utworu - jakieś 15s - nie pozwala na zauważenie niuansów.
Mam słabą pamięć muzyczną i ograniczone już słuch.
Da mnie oba grają identycznie.
Moim zdaniem: X16 jeśli ktoś potrzebuje XLR, zasilacza liniowego w cenie, albo MQA.
D50s mu nie ustępuje. Jeśli ktoś liczy każdą stówę, to będzie on bardzo dobrym wyborem.(W komplecie brak zasilacza)

Zatrudniłem dzisiaj młodszego "eksperta" z lepszym słuchem.
Werdykt po przesłuchaniu kilkunastu utworów:
D50s jest bardziej dźwięczny, ale jak wchodzi wokal, to lepszy jest z X16. W X16 lepsze są też niskie tony.

Tak, jak pisałem wcześniej - ja tego nie słyszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jakis czas temu sprzedałem swojego xiangsheng ponieważ obraziłem się na streaming plików. Więcej skakalem po utworach jak słuchałem muzyki. Od tamtego czasu z powodzeniem słuchałem płyt cd. Wybieralem płytę, play i słuchałem od a do z bez skakania po utworach. Z racji, że wciąż opłacam abonament tidal hifi family wróciła myśl o streaningu oraz fakt, że chcę przesłuchać albumów, które ciężko kupić na cd. Jaki obecnie dac jest na "topie" ? Interesuje mnie czysty dac bez regulacji głośności, wzmacniacza słuchawkowego, filtrów które zmienią dźwięk i innych zbędnych dodatków. Z jednej strony mógłbym wrócić do xiangsheng bardzo fajny dac, ale fajnie byłoby sprawdzić coś innego :)

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...