Skocz do zawartości

Podłączenie subwoofera aktywnego do wzmacniacza stereo


MacieQ

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie tytułowego podłączenia suba aktywnego do wzmacniacza stereo który nie posiada dedykowanego wyjścia na subwoofer. A mianowicie mam do wyboru 2 warianty i nie mam pojęcia który wybrać i byłbym wdzięczny za pomoc który wariant będzie lepszy czy też że ma między nimi oprócz podłączenia różnicy i oba "zagrają" tak samo.

Wariant 1

7562600100_1310754167.jpg

 

Wariant 2

7648324000_1547746102.jpeg

 

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

Masz fajne kolumny.

Wzmacniacz nie posiadający wyjścia na suba. Więc nie jest to amplituner.

I suba typowego pod kino.

To nie jest dobre wyjście.

Dlaczego brakuje Ci basu w MS900 bo nie powinno.

Jaki to wzmak?

Co jest źródłem?

Jakie masz pomieszczenei

Zwróć suba

Piotr

Mój wzmacniacz to Denon PMA-1600NE, źródłem głównie jest odtwarzacz sieciowy Denon DNP-800NE a pomieszczenie to pokój o pow. ok 30m² i wysokości ponad 4 m. I nie mówię że nie mam basu tylko że chciałbym go trochę wzbogacić :) - wielu polecało Velodyne o którym i owszem myślałem ale na chwilę obecną nie mam zamiaru wydawać 3 i więcej tysi na suba który miałby tylko uzupełnić czy też delikatnie wzbogacić bas z kolumn. Wybrałem Wilson-a gdyż miał dobre opinie użytkowników w zestawach stereo ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2021 o 07:55, Chyba Miro 84 napisał:

No to czekamy na opis wrażeń dzwiekowych gdy juz sie pojawi.

No i jestem po odsłuchach i obu opcjach podłączenia. I muszę potwierdzić Twoją wersję jak i Piotra. Zarówno w jednej jak i drugiej opcji totalna kiszka 🤢... Ten sub zupełnie nie grał i tylko próbował wydawać z siebie jakiś substytut basu. To moje MS900 "basowo" zjadają go na śniadanie. Jednak stara prawda wiecznie żywa a mianowicie jak chcesz mieć dobry bas to musisz kupić konkretny subwoofer a nie popierdółkę. Już mam w polu widzenia kilka intersujący mnie modeli ale to już inna półka cenowa. A tak przy okazji zrodził się u mnie mały dylemat - na którym podłączeniu MS900 do wzmaka pracują lepiej ??? 😁 Obecnie kolumny mam podłączone bi-wiring ze wzmacniaczem i tak miałem od początku ale przy okazji dzisiejszych testów wypróbowałem standardowe podłączenie przewodem w żyłowym z wykorzystaniem blaszek i muszę stwierdzić że miodnie to pracowało. Mój starszy syn stwierdził że ma wrażenie że standardowe połączenie bardziej mu dźwiękowo odpowiadało gdyż podobno bas był bardziej "mięsisty" ...no i zasiał ziarno niezdecydowania w mojej głowie 😆. Ale byłem twardy i pozostałem przy bi -wiring - nie po to kupowałem przewód 4 żyłowy by go teraz schować do szafy 😁

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz chować do szafy. Zawsze mozesz skrecic ze soba po dwa i z czterech zyl zrobic dwie grubsze skoro bardziej Wam taka opcja podlaczenia pasuje.

51 minut temu, Aprox napisał:

Zarówno w jednej jak i drugiej opcji totalna kiszka 🤢... Ten sub zupełnie nie grał i tylko próbował wydawać z siebie jakiś substytut basu

Pewnie lepiej by sie sprawdził w KD. W stereo niestety potrzeba b.dobrego zawodnika jesli juz i najlepiej jesli pasma subwoofera i kolumn nie koliduja ze sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nie musisz chować do szafy. Zawsze mozesz skrecic ze soba po dwa i z czterech zyl zrobic dwie grubsze skoro bardziej Wam taka opcja podlaczenia pasuje.

Pewnie lepiej by sie sprawdził w KD. W stereo niestety potrzeba b.dobrego zawodnika jesli juz i najlepiej jesli pasma subwoofera i kolumn nie koliduja ze sobą.

Dokładnie ...ale już oglądam potencjalnego kandydata do zaproszenia do mnie do zestawu stereo ...ale to już inna półka :)T9i-Mise-En-Avant.jpg?fit=1200,800&ssl=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

No proszę.... tutaj to juz "nie ma lipy" ;)

Ps: korona w logo nieprzypadkowo ;)

Cena REL-a już jest wysoka ale cena kabelka do połączenia z wzmakiem też powala ...Melodika MDRSUB10 to cena ok 430 zł za 2 metrowy kabelek 😁. Ale cóż - jak się zdecyduję to będzie trzeba zakupić i nie dyskutować 😊 

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2021 o 23:28, Chyba Miro 84 napisał:

A to rel nie dolacza kabla???

Już się rozeznałem - dołącza 😁

Dnia 1.04.2021 o 07:15, S4Home napisał:

No to przy takim zestawie jaki masz, wręcz odradzam tego suba Wilsona.

chcesz wzbogacić bas to faktycznie REL z linii T albo Velodyne.

Ale kupno taniego suba tylko spowoduje zwiekszenie basu  Twój system będzie w całości grał gorzej.

Piotr

Masz rację Piotrze ...decyzja już zapadła i padła na REL T9i 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2021 o 17:51, Aprox napisał:

Już się rozeznałem - dołącza 😁

Masz rację Piotrze ...decyzja już zapadła i padła na REL T9i 😁

Napisz jak wrażenia;) mam te same kolumny i w przyszłości też chciałbym dokupić suba. Też zastanawiałem się nad REL T9i. Ale wpadł mi jeszcze w oko Svs sb - 3000 vs svs sb-2000 pro. Opłaca się dołożyć do wyższego modelu. ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wid napisał:

Napisz jak wrażenia;) mam te same kolumny i w przyszłości też chciałbym dokupić suba. Też zastanawiałem się nad REL T9i. Ale wpadł mi jeszcze w oko Svs sb - 3000 vs svs sb-2000 pro. Opłaca się dołożyć do wyższego modelu. ? 

Oczywiście że dam znać :) - natomiast jeśli chodzi o SVS to gdzieś znalazłem w sieci porównanie T9i i SB-2000 gdzie zdecydowanie jeśli komuś zależy na subie do muzyki wygrał REL bez dwóch zdań ...tak więc mój  wybór pozostaje niezmienny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...