Skocz do zawartości

Jaki kabel/przewód do słuchawek poprowadzić w ścianie?


Marcin Tomasik

Recommended Posts

Cześć, myślę o amplitunerze Yamacha RX-V4A.

Zaznaczenie_931.png.1a5a1ea6fbcd447a66e9258756345675.png

 

Czasem zachodzi potrzeba przekierowania dzwięku na słuchawki dlatego chcę do kanapy doprowadzić przedłużacz w ścianie zakończony gniazdem mini jack , a na razie tylko sam przewód.

Długość przedłużacza: 7-9m  ( wtyk duży jack -> gniazdo mini jack )

Jaki rodzaj przewodu wybrać do zatynkowania w ścianie/podłodze? Chodzi mi też o dobry stosunek ceny do jakości.  

image.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

Na wszelki wypadek puścił bym ten kabelek w peszelu , będzie bezpieczniej.

Dzięki tak chyba zrobię bo nie mam teraz czasu za bardzo. To będzie najszybsze rozwiązanie na teraz.

5 godzin temu, HQ150 napisał:

Sprawdzony na długim odcinku przy słuchawkach u mnie.

https://pl.aliexpress.com/item/33054892706.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fubD1D3

Dzięki, a czemu 8 żyłowy? Jak 20 lat temu robiłem jakąś prowizorkę z mini jackiem do samodzielnego montażu to końcówka miała 3 blaszki do podłączenia. Znalazłem info na temat 4 pinowych. Czy coś przegapiłem?

Tu coś znalazłem

6972400000_1518274024.png.6177316be9da3c88d5d3c4d6f261d61e.png

5028761800_1518274031.thumb.jpg.46133886e4438ef1298998a40c74ed9e.jpg

źród. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3430105.html

Znalazłem jeszcze faktycznie gniazdo JACK na 8 pinów

GSMJ5A1.jpg.5702af74f957724a0dcde8f267e96dda.jpg

http://store.electroinstall.pl/gniazdo-jack-6-3-mm-gsmj-5a1-gsmj-5a1-unicon-p-672.html

Czy możecie mi przybliżyć o co chodzi bo się chyba pogubiłem? Chciałbym mieć coś takiego:

Amplituner (gniazdo JACK)  ---->-- kabel? -->--- gniazdo mini jack przy kanapie ---->--- wtyk mini jack 4 pin od słuchawek----->--kabel od słuchawek------ słuchawki

 

 

Edytowano przez Marcin Tomasik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Marcin Tomasik napisał:

Chciałbym mieć coś takiego:

Amplituner (gniazdo JACK)  ---->-- kabel? -->--- gniazdo mini jack przy kanapie ---->--- wtyk mini jack 4 pin od słuchawek----->--kabel od słuchawek------ słuchawki

Oczywiście tak można, tylko mnożenie wtyków i gniazd na pewno dobrze nie wróży. Czym mniej tego w torze tym lepiej. Ale jak trzeba to rozumiem.

16 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie za sztywny ten kabel jak na słuchawki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a powiedzcie proszę jak mam powiedzmy ten kabel 4 żyłowy podłączyć. Załóżmy, że to będzie po prostu przedłużacz, zeby nie robić gniazd.

Amplituner (Gniazdo JACK duże)  <---  (Duży Jack 3 pinowy) --------------- 7-8m kabla  -------------------(mały jack 3 pinowy)--->    Słuchawki

To jak to połączyć? 2 żyły minusowe (białe) połączyć razem i do pinu nr 3, a jedna niebieska do pin nr 2 a drugi niebieskie do pin nr 1 ?

No i wtedy do czego podłączyć ekran? Z tego co wiem żeby ekran działał dla wysokich czestotliwości nie trzeba podłączać do niczego, ale jeżeli ma też pełnić rolę ekranu zakłóceń niskich czestotliwości np 50Hz z przewodów elektr. to powinien być uziemiony. Tylko czy to jest konieczne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...