Skocz do zawartości

Kef R300 vs Dynaudio excite x18


KrólKiczu

Recommended Posts

3 minuty temu, S4Home napisał:

Tak.

A skąd wiedziałeś :)

Nie wiem czy dobrze odbieram Twoje preferencje 😉 ale wydaje mi się, że wolisz kolumny z mocniejszą podstawą basową i niezbyt ostrą górą. I w kefach obie te cechy się pojawiają. Po dwóch dniach słuchania angielskich paczek wydaje mi się, że dźwięk jest w nich jakby pełniejszy. Przy cichych odsłuchach dynamika nie siada a w dynaudio jednak było z tym różnie. Niestety nie robię bezpośrednich porównań bo nie mam dwóch standów a podmieniać zdejmować i ustawiać te 12 kg kolosy jakoś mi się nie chce. No i teraz mam problem (dość głupi 😜) bo dźwiękowo skłaniam się też ku KEFom ale wyglad i "serce" ciągnie mnie do dynaudio. Wiem, że mogą paść podpowiedzi "sprzedaj oba komplety i kup jedne lepsze" ale niestety na taki lyksus mnie nie stać. Po raz kolejny mówię, ja nie szukam audionirvany. Po prostu wrodzona ciekawość i chęć poznawania nowych brzmień doprowadza czasem do takich dylematów 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, TomekN napisał:

Nawet w przypadku kolumn mogą być nieduże - patrz opis Seby w poście #6 niniejszego wątku.

Dnia 31.03.2021 o 07:35, seba3002 napisał:

Co jedno na razie mi się rzuciło w oczy to ogromne wokale w KEFach. Tego w dynaudio aż tak nie doświadczyłem.

 

Masz rację mogą być nieduże dla Ciebie, ale dla niektórych osób taka różnica ma ogromne znaczenie. Jest wiele osób, które szukają kolumn pod konkretny gatunek muzyczny np. jazz, blues, klasyka, rock, pop, house, techno, rap itd. co innego jak ktoś słucha wszystkiego. Kolega @seba3002 przerobił już kilka kolumn podstawkowych i wie, że nie są to różnice w okolicach 1% lub poniżej. Zrozum, że ludzie naprawdę osłuchani a nie tylko zresztą potrafią takie rzeczy usłyszeć i dlatego kupują taką markę sprzętu a inną odrzucają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lysyrafal napisał:

Masz rację mogą być nieduże dla Ciebie, ale dla niektórych osób taka różnica ma ogromne znaczenie. Jest wiele osób, które szukają kolumn pod konkretny gatunek muzyczny np. jazz, blues, klasyka, rock, pop, house, techno, rap itd. co innego jak ktoś słucha wszystkiego. Kolega @seba3002 przerobił już kilka kolumn podstawkowych i wie, że nie są to różnice w okolicach 1% lub poniżej. Zrozum, że ludzie naprawdę osłuchani a nie tylko zresztą potrafią takie rzeczy usłyszeć i dlatego kupują taką markę sprzętu a inną odrzucają.

To niech "osłuchani" dalej sobie słuchają coraz to kolejnych paczek i niech czerpią przyjemność z "wycieczki" po brzmieniach - przecież ja tego nikomu nie bronię i nawet nie rekomenduję nikomu kupowania kolumn "w ciemno" tak jak sam robię. Nie dziwi mnie też, że ktoś chce poznać różne brzmienia kolumn, zanim wybierze swoje brzmienie "ulubione". Ale sam nie odczuwam takiej potrzeby, nie ufam swoim uszom aż tak jak inni, oraz nie zamierzam mieszkać w obecnym lokum zbyt długo (a akustyka danego pomieszczenia silnie wpływa na brzmienie konkretnych kolumn).

Dlatego - jeśli łaskawie pozwolisz - to nadal będę się kierował własną strategią zakupową. Wiesz, to w ramach decydowania samemu o sobie 😉

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie szkodzi 🙂. Temat KEFów i dynaudio rozwiązany. Przy całym moim entuzjazmie i zachwycie nad angielskimi kolumnami, pozostaję jednak przy dynaudio. Nie wiem co w nich jest, ale dają mi po prostu czystą przyjemność ze słuchania muzyki. Także chyba ich pozycja u mnie póki co jest niezagrożony 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2021 o 07:29, seba3002 napisał:

Nie wiem czy dobrze odbieram Twoje preferencje 😉 ale wydaje mi się, że wolisz kolumny z mocniejszą podstawą basową i niezbyt ostrą górą.

W wielkim skrócie tak :)

9 godzin temu, seba3002 napisał:

Nic nie szkodzi 🙂. Temat KEFów i dynaudio rozwiązany. Przy całym moim entuzjazmie i zachwycie nad angielskimi kolumnami, pozostaję jednak przy dynaudio. Nie wiem co w nich jest, ale dają mi po prostu czystą przyjemność ze słuchania muzyki. Także chyba ich pozycja u mnie póki co jest niezagrożony 🙂.

I ja to absolutnie szanuję :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, seba3002 napisał:

Temat KEFów i dynaudio rozwiązany. Przy całym moim entuzjazmie i zachwycie nad angielskimi kolumnami, pozostaję jednak przy dynaudio. Nie wiem co w nich jest, ale dają mi po prostu czystą przyjemność ze słuchania muzyki. Także chyba ich pozycja u mnie póki co jest niezagrożony 🙂.

Otóż to niby tak samo a jednak inaczej, po prostu ciężko coś czasami wyrazić słowami. Stawiasz jedne paczki potem drugie paczki słuchasz i wiesz co sprawia Tobie większą przyjemność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...