Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

I pokrywa też
 

signal-2021-06-11-224132.jpeg

Sprzęt już gra. Na razie bez uruchomionego wyświetlacza bo musi mi młody wytrwawić płytkę i dokończyć program do sterowania wentylatorem i intensywnością podświetlenia gałek.

No wygar i kontrolę to ma nieskończoną. Każdy dźwięk czy to w skali mikro czy makro jest na bardzo krótkiej smyczy.

Jak w boksie. Doskocz, je....j, odskocz. Ale jak trzeba oddać przeciągły bas to też robi to bez najmniejszego przydudnienia. I zejście ma okrutne.

Najbardziej jednak od razu jest odczuwalna ilość detali, smaczki i poukładanie tego w przestrzeni. To chyba za sprawą idelalnie ,, czarnego'' tła.

Mamy jednak za wyoski poziom głośności. Musimy to jakoś ogarnąć bo teraz na najniższym ząbku drabinki i tak jest dosyć głośno. Jednak te 600W na kanał swoje robi. Włączyłem więc na razie do czasu przeróbki cyfrową regulację głośności w playerze.

Wygrzewam i działam ze sprzętem dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem dzisiaj wentylator do tunelowego radiatora i dalej do reszty elektroniki.

Dołożyłem następne trafo i zasilacz na 10V i po uruchomieniu wentylatora Noctua myślałem, że coś nie działa. Absolutna cisza. Trzeba rękę zbliżyć do wentylatora żeby poczuć że pracuje. Nawet ze zdjętą obudową i po przyłożeniu głowy od góry nic, kompletna cisza. Zmniejszyliśmy napięcie z 12V na 10 bo on nie musi pracować mocno tylko, żeby wymuszał ruch powietrza. Wczoraj wzmak grał wiele godzin bez wentylatora i nie było tragedii. Może nawet był zimniejszy niż pracujący w tych samych warunkach Accu.

Mieliśmy robić do niego regulację warunków jego pracy w zależności od temperatury elektroniki ale w obecnej sytuacji gdy jest kompletnie niesłyszalny chyba odpuszczę. Wystarczy jak będzie się kręcił niezbyt mocno ale stale.

 

 

signal-2021-06-13-160450.jpeg

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, HQ150 napisał:

Kto by takie brzydactwo kupił?

Poza tym taki klocek trochę kosztuje a audiofil go nie kupi, bo to kombajn jak nie obrażając Topping z aliexpress w klasie D. To nie jest wystarczająco nobliwy towar.

I jeszcze ten wentylator jak w estradówce.

 

Ja coś takiego kupiłbym do systemu salonowego. Bez żadnego obciachu. Jest bardzo ładny, wiem, że wiatrak może pracować bezgłośnie, w salonie mam prądożerne, duże  podlogowki, a  i tak nie stoi mi tam system bezkompromisowy. A cały ten złom typu dac, cd, streamer pre I końcówka szpecą mi go. Slucham w nim muzyki więc gdyby do tego byłoby tak ładne jak Twój kombain, nie miał bym nic przeciwko.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa.

W pokoju życia codziennego takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Przekręcam gałę na wzmaku i wyciągam smartfon i wszystkie płyty, stacje radiowe mam na ekranie. Wybieram jak chcę, po okładkach, po wykonawcach itd. Klikam i gra. Żadnych kabli tylko wchodzi USB i wychodzą głośnikowe. Żadnej zbieraniny pudełek. Wszystko w jednej zabawce. A w środku zbudowane naprawdę ,,po audiofilsku''.

W każdym razie plan był taki, żeby zagrało lepiej niż mój Accu i to zadanie spełniło z nawiązką.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się dzisiaj trochę dźwiękiem u siebie. Ten icelanD napędza u mnie monitory w pomieszczeniu dziennym. To otwarty parter budynku z otwartą klatką schodową.

Poprzednio w tym niełatwym pomieszczeniu na Accu miałe bas miałem dosyć mocno podbity na pokrętle. Wysokie też ale trochę mniej. Na ustawieniach na zero było płasko.

Teraz wysokich nie muszę ruszać, bo ich bogactwo, wybrzmienie i kontrastowość zachwyca. Zejście też jest niesamowite i zarysowane do samego końca. Tylko atak był może trochę zbyt grzeczny. No to młody mi w playerze MPD wprowadził lekką korektę. Od 200Hz w dół daliśmy na +3. Tam jest regulacja od -70 do +30, więc wprowadzone +3 to prawie nic ale tak mi dużo bardziej odpowiada. Teraz nie ma mowy, żeby ktoś mojemu wzmakowi zarzucił, że to zimna, bezduszna maszyna.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, HQ150 napisał:

Poprzednio w tym niełatwym pomieszczeniu na Accu miałe bas miałem dosyć mocno podbity na pokrętle. Wysokie też ale trochę mniej. Na ustawieniach na zero było płasko.

Szacun z mojej strony. Za to ze nie podążasz "purystyczna" drogą i nie boisz sie otwarcie przyznać że My melomani/audiofile potrafimy "podrasować" to i owo używając korekcji. 

Wiele gatunków muzycznych da sie słuchać na tzw. Płasko, jednak jak już kiedyś pisałem ,Sam do gatunku typu rock/metal muszę podkręcić basy. Kompeomisy dzwiekowe 😜

Mało tego ostatnio "dopasowując" brzmienie do specyficznego albumu "pod siebie" zauważyłem pewna ciekawostkę związana z tego typu korekcja....   ale nie będę Ci tu "brudził" OT-pami w Twoim temacie ;)

Jak widać miłośnicy dzwieku nuekoniecznie muszą z roznych powodów być "zmuszeni" do odsłuchu typu "flat". Można łamać stereotypy... ważne że dźwięk daje satysfakcję (ps: korekcja byle "z umiarem" - tyle ile potrzeba)

Pozdr.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

Ja, laik techniczny, jestem pod wrażeniem.

Obudowa, wiadomo, nie wymaga komentarza. Orzech jest po prostu piękny.

Ciekawa jestem jakby brać pod uwagę wkład materiałowy to wzmacniacz byłby "made in...", no właśnie gdzie?

Ten orzech miał ponad 100 lat. Dechy po przetarciu na dole miały metr średnicy. Wzmak jest zrobiony z resztówek. Reszta jest już po suszarni i z niej będzie w tym samym pomieszczeniu stół jadalny.

Wkład materiałowy z całego świata. Orzech w Wisły, lampy ze Stanów, trafa i DAC z Chin, zasilacza robione pod zamówienie w Polsce, końcówka mocy duńska.

Dzisiaj dorobiliśmy oświetlenie gałki włącznika ,zamontowałem pokrywę na stałe i potencjometr-drabinkę.

Tak to teraz wygląda. Jeszcze wyświetlacz i podświetlenie gałki potencjometru.( jego intensywność się będzie zmieniać wraz z pogłaśnianiem).

signal-2021-06-15-135829.jpeg

signal-2021-06-15-135833.jpeg

signal-2021-06-15-135825.jpeg

2 godziny temu, RLC napisał:

HQ interesuje mnie ten wyświetlacz (działa) oraz podświetlenie gałek?

RL

Wyświetlacz jeszcze nie działa. Młody jeszcze nie wytrawił potrzebnej płytki PCB. Podœietlenie jednej gałki już działa. Gałki od potencjometru nie, bo mam za krótką ośkę drabinki jak się okazało. I mi ring z ledami pod nią nie wchodzi. Muszę albo wydłużyć ośkę albo zafrezować o parę milimetrów gniazdo.

Ale samo zrobienie tego nie jest trudne. Wyświetlacz na działał jak DAC pracował jako osobny klocek. To dla syna jest łatwe do zrobienia.

2 godziny temu, audiowit napisał:

Made in Bielsko-Biała ;)

Nie do końca. Jaworze w głównej mierze ale i Cieszyn i Istebna.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Teraz trzeba poobserwować jak podświetlenie gałki włącznika będzie wyglądać wieczorem. Mamy możliwość podnieść intensywność jak i obniżyć.

Ale chciałem, żeby to nie było zbyt oczoj...bne.

 

Dziękuję wszystkim za miłe słowa.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RLC napisał:

Jak już wszystko będzie świecić wrzuć fotki.

Tak to wygląda. Fajny efekt ponieważ pod gałką jest założony taki ring z ledami o średnicy ciut mniejszej niż średnica gałki. A gałki są osadzone w dosyć głębokim tunelu drewnianej obudowy. I wydaje się jakby to drewno świeciło na obwodzie gałki.

 

signal-2021-06-15-205251.jpeg

signal-2021-06-15-205302.jpeg

1 godzinę temu, Asia napisał:

Najlepiej jakbyś wrzucił filmik jak już dopieścicie detale.

Marny ze mnie reżyser. Jeszcze gorszy niż fotograf.

 

1 godzinę temu, Asia napisał:

No i nowy stół mógłby w nim mignąć 😉.

A to raczej po wakacjach. Teraz trochę odpoczynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest co najmniej chimera.

Tam jest i DAC i pre lampowe z zasilaczem też lampowym i końcówka w klasie D.

I jeszcze dojdzie wyświetlacz z playera na którym będzie oprócz częstotliwości i rodzaju pliku wykonawca, tytuł albumu i tytuł piosenki.

Lub oczywiście nazwa stacji radiowej.

Pomysł był taki żeby połączyć żywioły które niby do siebie nie pasują. Stąd stare lampy i najnowsze końcówki impulsowe, stare drewno orzechowe i karbon, wykonanie ręczne jak w manufakturze ( nie dziwią mnie uwagi które tu się pojawiały, że robię bombę)  do tego najnowsze wyświetlacze, konwertery USB, silikon. Próba połączenia niepasujących niby do siebie elementów.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...