Skocz do zawartości

Recommended Posts

4 minuty temu, HQ150 napisał:

Tanio nie będzie:-)

Spoko, płacę w Euro 😄

Ale tak serio, myślę, że to niegłupi pomysł. Niekoniecznie od Ciebie, ale ogólnie - DIY. Skoro wiele osób poleca kolumnowe DIY, to dlaczego by nie pójść za ciosem, i mieć też takowy wzmacniacz czy DAC?

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No ja mam takowe dwa DAC-i, dwa wzmaki, jedno pre aktywne.

To zresztą nic nowego. Popatrz na temat Dobre bo polskie. Tam wrzucałem zdjęcia np. końcówek mocy od Audiosynergii.

6 minut temu, Adi777 napisał:

Spoko, płacę w Euro 😄

A to dla dewizowych jeszcze drożej.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się samemu przekonać. Taki sprzęt też ma swoje minusy. Serwisować raczej go musisz u konstruktora, przy odsprzedaży zazwyczaj też nie jest kolorowo.

Ale jak ktoś wie czego szuka i nie żongluje klockami co chwilę, to może być bardzo dobry kierunek.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2021 o 22:46, HQ150 napisał:

Nie wiem czemu na zdjęciu wychodzi niebiesko.

 

bo 99% projektorów i wyświetlaczy punkt bieli ma na poziomie 5000-9000K - czyli światlo dzienne i powyżej

Jeżeli w ototczeniu masz światło poniżej 5000K to wyjdzie wyświetlacz niebieski bo aparat jest zbyt głupi

Tym bardziej że obudowa jest żółtawa i apara w swej głupiej automatyce zaniża temp. barwową

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błyskową?

Tak bo aparat "wie" że dostanie światło "dzienne" w okolicach 5600K i dostosowuje balans bieli do tych wartosci

druga sprawa to kwestia ekspozycji

Nawet jak masz skopany balans bieli to dobranie własciwej ekspozycji spowoduje to że ciemne elementy ekranu (ciemne tło) będą bliżej czerni z bardzo lekką dominanta barwową przesunieta w stronę niebieskiego koloru

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze po zamontowaniu wyświetlacza, elektroniki do niego, termometru wygląda tak. Jeszcze dojdzie to regulowane podświetlenie gałki potencjometru jak przedłużę ośkę drabinki, ale czujnik magnetyczny jej położenia już jest w środku więc okablowanie już się nie zmieni a płytka z logiką już to uwzględnia.

Młody wprowadził jeszcze korektę do softu bo ostatnia linijka na wyświetlaczy z rodzajem pliku i jego częstotliwością czasami po zmianie nie ,, czyściła'' się całkowicie i zostawały jakieś śmieci. Teraz OK.
 

signal-2021-08-11-194623.jpeg

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mateoJazz napisał:

Można wiedzieć gdzie podłączyłeś wentylator ? Bezpośrednio w IcePowera czy do sterownika ?

Nie. Nie do IcePowera!

Po prawej ta zielona puszka to trafo i dalej mostek prostowniczy do obsługi ,, śmieci'' nie związanych z dźwiękiem. Czyli diody LED, ich sterownik, termometr, wyświetlacz i sterownik do niego i właśnie wentylator.

22 minuty temu, mateoJazz napisał:

Sam się zastanawiam jak dodać wiatrak u mnie czysta końcówka, gram po xlr. 

Też masz icepowera AS1200? Ja też gram po XLR. icelanD od początku( od DACa, poprzez przedwzmacniacz lampowy na podwójnych triodach i zdublowaną drabinkę rezystorową) do końca jest konstrukcją w pełni zbalansowaną.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam moduł. Używam od lutego zeszłego roku. Poszedłem na łatwiznę i zapakowałem w odbudowę z modushop. Mam podłączone tylko xlry i przycisk stand by. Zastanawia mnie jak podłączyć wiatrak żeby startował razem z ice powerem. Tutaj kilka fotek:

https://photos.app.goo.gl/etPH5n5tW5Ans9sR8

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie. Radiator też widzę dałeś po byku. Mierzyłeś jakie temperatury u Ciebie osiąga?

Z jakim pre go używasz? Jakie masz paki? Jaki sprzęt icepower u Ciebie zastąpił? No i jak wrażenia z użytkowania?

Skrobnij parę słów.

Co do wentylatora u Ciebie to bym zrobił jak ja. Miejsca masz dosyć. Dołóż jakiś zasilacz z gotowca na 12V i gotowe.

Tu masz np. za 3 USD z przesyłką w cenie


https://pl.aliexpress.com/item/33012749903.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.65b214a4MlVsTr&algo_pvid=16c758f4-296b-4136-8f2a-3e91be93adc1&algo_exp_id=16c758f4-296b-4136-8f2a-3e91be93adc1-24&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000018005618730"}

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mateoJazz napisał:

Mam ten sam moduł. Używam od lutego zeszłego roku. Poszedłem na łatwiznę i zapakowałem w odbudowę z modushop. Mam podłączone tylko xlry i przycisk stand by. Zastanawia mnie jak podłączyć wiatrak żeby startował razem z ice powerem. Tutaj kilka fotek:

https://photos.app.goo.gl/etPH5n5tW5Ans9sR8

 

W jaki sposób przekazywane jest ciepło do radiatora ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2021 o 21:50, Fafniak napisał:

Jeżeli w ototczeniu masz światło poniżej 5000K to wyjdzie wyświetlacz niebieski bo aparat jest zbyt głupi

Tym bardziej że obudowa jest żółtawa i apara w swej głupiej automatyce zaniża temp. barwową

Robiłeś zdjecie telefonem?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS. Odpisałeś do mojego postu a ja wlasnie edytowałem. Sorki... 

Wyjasnie ze chodzilo tam przed edycją że kierujemy na białą kartke papieru by "nastroic" aparat na wlasciwa barwe. Sorki raz jeszcze...

3 minuty temu, Fafniak napisał:

To zależy jakie masz światło w otoczeniu. jak zbliżone do 5500K to może zadziałać. Tylko po co jak można ręcznie ustawić 5600K i nie chrzanić się z automatami ?

To tyczy tej odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...