Skocz do zawartości

paww3

Recommended Posts

Dzień dobry

Nie wiem od czego zacząć bo nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Jednakże zwracam się do Was z nadzieją, że w końcu uda mi się podjąć decyzję w sprawie wyboru odpowiedniego sprzętu.

Wymiary pokoju  4x5m w formie litery C tzn. jedna część pokoju otwarta na większą część domu. Budżet to 35 000 z możliwością niewielkiej dopłaty.

Poszukuję wzmacniacza, gramofonu, kolumn i jakąś strumieniówkę

Po wielu dniach, godzinach szperaniach po różnych forach, stronach internetowych opadłem z sił i tak naprawdę zgłupiałem.

aaaaaa muzyka, którą słucham rock 60,70 – 70%, heavy metal-20% , jazz-10%,

Zestawy, które zwróciły moją uwagę

Wzmacniacz

Copland csa100

PRIMARE I15 Analog MM

Pathos Logos MkII

Kolumny

Bowers & Wilkins 703 S2

Elac Vela FS 407

Audio Physic classic8

Audio Physic classic15

Gramofon

Pro-Ject X1 + Ortofon 2M Bronze

Pro-Ject X2 + Ortofon 2M Bronze

Mofi studiodeck

Odtwarzacz strumieniowy

Bluesound NODE 2i

Pro-Ject STREAM BOX S2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HQ150 napisał:

W rzeczy samej. Te Hurracany są na najnowszym SS 18w .

 Słuchałem wcześniejszy model w siedzibie YBAudio i  powiem szczerze, że brzmią super a wersja RS jest ponoć jeszcze lepsza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli szukasz nowego sprzętu to rekomendowałbym posłuchać takiego zestawu:

wzmacniacz Atoll SDA200 Signature

Kolumny Fyne Audio F501SP lub PMC Twenty5.23

Gramofon Mofi StudioDeck +U z przedwzmacniaczem Mofi UltraPhono.

Spokojnie zmieścisz się w budżecie, bardzo fajne granie. Nie wspomniałeś , które źródło dźwięku będzie dla Ciebie priorytetowe? Gramofon czy streaming? Jeśli masz po drodze do Warszawy zapraszam na odsłuch.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W przypadku muzyki rockowej czy metalu warto byłoby postawić na dynamikę oraz kontrolę. Dysponując takim budżetem przede wszystkim zachęcam do skorzystania z opcji odsłuchu. 
Warto posłuchać Gato DIA400s NPM w połączeniu z Fyne Audio F501SP jeśli chciałbyś postawić na dynamikę i precyzję lub Jean Marie Reynaud Euterpe Jubile jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia z bliższą średnicą oraz łagodniejszą górą. 
Godny rozważenia byłby także Trigon Exxceed w połączeniu z transportem sieciowym takim jak SOtM SMS200, którego połączysz kablem USB wykorzystując potencjał DACa jaki siedzi we wzmacniaczu. W tym przypadku warto postawić na dynamiczniejsze kolumny takie jak Monitor Audio Gold 200 lub Audiovector QR3. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości abyś wybrał sprzęt w tym budżecie na forum.

Klucz to odsłuch.

Polecam Ci odwiedzić przy najmniej 3 różne salony i posłuchać kilku klocków tam.

Finalną dwójkę zestawów wziąć do domu.

Oczywiscie zapraszam do nas mamy kilka ciekawych propozycji w tym budżecie na stanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

Gato DIA400s NPM

Jestem za !!!

16 godzin temu, paww3 napisał:

Pro-Ject X1 + Ortofon 2M Bronze

Pro-Ject X2 + Ortofon 2M Bronze

Mofi studiodeck

Zamiast 

https://allegro.pl/oferta/jvc-ql-y5f-quartz-po-serwisie-i-rewitalizacji-10535285183

https://allegro.pl/oferta/gramofon-victor-jl-t77-kp-7070-polecam-10553058256

a jak chcesz coś wyjątkowego to polecam zadzwonić i pogadać z tym Panem

http://www.jsikora.pl/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję baaaardzo za sugestie. Tak naprawdę teraz jeszcze bardziej jestem zakręcony.

Ilość propozycji trochę mnie przygniotła a i tak wiem że to tylko namiastka tego na co Was stać.

Trochę szkoda, że nikt z Was nie odniósł się do mojej listy ☹  - jest aż tak słaba??

Myślałem, ze wybór hybrydy spowoduje, że odsłuch będzie trochę zmiękczony ale nie przesłodzony a  tranzystor da trochę detali i będzie git.

Pytanie było o moje główne źródło: strumień 60% , winyl 40%.

Muszę jeszcze trochę poczytać żeby choć w części móc odnieść się do tych propozycji.

Pozdrawiam

Paweł

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, paww3 napisał:

Myślałem, ze wybór hybrydy spowoduje, że odsłuch będzie trochę zmiękczony ale nie przesłodzony a  tranzystor da trochę detali i będzie git.

Masz spory budżet , a nie korci Cię by mieć coś jednak bezkompromisowego. Nie mam zbyt wielkich doświadczeń z hybrydami, jedyną jaka posiadałem to był Vincent SA-31 +SP 331 i wiem , że to nie dla mnie. Dużo większy efekt przyniósł przedwzmacniacz lampowy / WBA Firebird / + tranzystorowa końcówka mocy / wówczas Yamaha MX-1000 / . To już miało większy sens i przekładało się na brzmienie o jakim piszesz. Na koniec tylko powiem , że i tak wylądowałem na secie w pełni lampowym , a słucham bardzo podobnej muzyki jak Ty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Masz spory budżet , a nie korci Cię by mieć coś jednak bezkompromisowego. Nie mam zbyt wielkich doświadczeń z hybrydami, jedyną jaka posiadałem to był Vincent SA-31 +SP 331 i wiem , że to nie dla mnie. Dużo większy efekt przyniósł przedwzmacniacz lampowy / WBA Firebird / + tranzystorowa końcówka mocy / wówczas Yamaha MX-1000 / . To już miało większy sens i przekładało się na brzmienie o jakim piszesz. Na koniec tylko powiem , że i tak wylądowałem na secie w pełni lampowym , a słucham bardzo podobnej muzyki jak Ty.

Jak czytam opracowania czy fora na temat elektroniki to mój budżet nie zachwyca. Czym idę dalej tym kasa powinna się rozciągać jak gumka hehe.

Jakiś czas temu miałem okazję słuchać wzmacniacza manufakturowego  Adams Alpha X pana Adama Słowika ( https://www.adamshifi.com/alpha_x.html)  - nie wiem czy wiesz o czym mówię. Niestety kolumny były mniej niż przeciętne i niestety nic nie usłyszałem☹ 

Tak naprawdę zaczynałem swoje poszukiwania od lampy ale większość z kim miałem do czynienia odradzała mi (zbyt miękkie, mało detali, rozmyte tło i takie tam) więc zacząłem szukać złotego środka , którym miała  być hybryda. Posłuchałem Mcintosh MA252+dynaudio evoke 30  no i tak się to zaczęło z moim szukaniem odpowiedniego zestawu.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relatywnie niedroga( można negocjować) i rewelacyjna hybryda Pana Eugeniusza Czyżewskiego. To inżynier od ponad 50 lat w temacie. Warto od razu zamówić i kupić z drabinką.

I paki można kupić już wtedy dowolne. Ten klocek nie boi się trudnych wyzwań.

.http://strefadzwieku.pl/produkt,288,linear-audio-research-lar-ia-200h-.html

Sporo zostanie na dobre paki i źródło.

A i jak szukasz sprzętu zwłaszcza do rocka, to bez względu na cenę, ciężko jest znaleźć coś lepszego.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, paww3 napisał:

Trochę szkoda, że nikt z Was nie odniósł się do mojej listy ☹  - jest aż tak słaba??

Niekoniecznie, słuchaj i zobaczysz. Z niemieckich kolumn posłuchaj też wyższych modeli Quadrali - są bardzo tanie w polskiej dystrybucji (np. w stosunku do Niemiec) i stosunek ceny do jakości jest moim zdaniem bardzo dobry. Pamiętaj tez że czasem polecane na forach drogie wynalazki w rzeczywistości brzmią koszmarnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, paww3 napisał:

Tak naprawdę zaczynałem swoje poszukiwania od lampy ale większość z kim miałem do czynienia odradzała mi (zbyt miękkie, mało detali, rozmyte tło i takie tam)

Lubię takie opinie :) Musisz posłuchać sam. Ja mam zgoła odmienne zdanie i twierdzę to z autopsji. Oprócz lamp mam jeszcze dwa tranzystory, więc porównanie mogę mieć na bieżąco. Co do McIntosha pogadaj z @Bogusław Kożyczkowski , jest użytkownikiem takowego.

38 minut temu, HQ150 napisał:

Relatywnie niedroga( można negocjować) i rewelacyjna hybryda Pana Eugeniusza Czyżewskiego.

Jestem za takimi rozwiązaniami z dwóch powodów , masz coś nietuzinkowego w chałupie , dwa , że masz opiekę i upgrade sprzętu na przyszłość / właśnie przerabiane są moje lampy/. Przy masówce masz zamkniętą konstrukcję i tyle.

Poza P.Czyżewskim masz jeszcze :

https://www.wbamp.com/pl/

http://dubieltubeamps.pl/

kolumny , pogadaj z

http://yb-audio.pl/

Od razu mówię , że nie są to produkty , gdzie ktoś Ci zdejmie z półki i sprzeda. Są robione na zamówienie / stolarka Yb to mistrzostwo świata :) /, zastanów się nad taką koncepcją. Będziesz grał z gramofonu tak jak ja , wspaniale brzmią płyty na kolumnach vintage typu Electrovoice , Altec . Może ten kierunek ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tomek4446 napisał:

Od razu mówię , że nie są to produkty , gdzie ktoś Ci zdejmie z półki i sprzeda. Są robione na zamówienie

Sama świadomość tego = +100% do jakości brzmienia 😅

Butikowość, czy raczej bespoke'owość w świecie audiofilskim ma niebagatelne znaczenie dla percepcji :)

@paww3 Poczytaj sobie ASR. Tam są ludzie, którzy mają w domu naprawdę niezły sprzęt i jednocześnie podchodzą do tematu obiektywnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, TomekN napisał:

Poczytaj sobie ASR. Tam są ludzie, którzy mają w domu naprawdę niezły sprzęt i jednocześnie podchodzą do tematu obiektywnie.

Tomek , powiem wprost płacą Ci za rozwalanie wątków , czy to jakaś chora fobia i natręctwo , bo nie rozumiem ?

1 minutę temu, TomekN napisał:

Butikowość, czy raczej bespoke'owość w świecie audiofilskim ma niebagatelne znaczenie dla percepcji

Co , przez to chcesz powiedzieć ? Jak to się ma do tematu , bo takie pieprzenie bez sensu w kółko i żal , że wszyscy wokół nie słuchają muzyki tak jak Ty, przez amp. KD, to już staje się nudne. Jak chcesz coś negować to podaj jaki sprzęt lampowy z manufaktur miałeś w domu , w czym Ci nie pasował , z czym mógłbyś porównać ? I można będzie się wówczas do czegoś konkretnego odnieść.

7 minut temu, TomekN napisał:

Poczytaj sobie ASR. Tam są ludzie, którzy mają w domu naprawdę niezły sprzęt i jednocześnie podchodzą do tematu obiektywnie.

Kluczowe w tym zdaniu jest słowo 'LUDZIE" i o ile nie mają nadprzyrodzonych mocy, to nie mają pojęcia jaki dźwięk przypadnie do gustu autorowi wątku i jak cały system wpasuje się w akustykę pomieszczenia ? Nikt tego nie wie.

To co tutaj piszemy w odpowiedzi na pytanie to sugestie , a nie pewniaki. Jakiś kierunek przerobiony i przepracowany , jak chcesz napisać coś wnoszącego, to doradź zakup amplitunera KD. i będzie to właściwsze i bardziej prawdziwe , bo na nim słuchasz , niż odwoływanie się do opinii ludzi z ASR.  Dlaczego tak obrzydzasz ludziom forum ASR , masz w tym interes , czy jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:
23 minuty temu, TomekN napisał:

Poczytaj sobie ASR. Tam są ludzie, którzy mają w domu naprawdę niezły sprzęt i jednocześnie podchodzą do tematu obiektywnie.

Tomek , powiem wprost płacą Ci za rozwalanie wątków , czy to jakaś chora fobia i natręctwo , bo nie rozumiem ?

A Tobie płacą właściciele tych krajowych manufaktur (z większością których zdajesz się być per "Ty"), za naganianie im klientów z kasą? 😉

Do reszty pozwól że się nie ustosunkuję, bo to jakiś bełkot i kolejna Twoja histeria.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby coś takiego (32 000) zł? Do 20 m2 powinno wystarczyć. Albo zamiast Hegla NAD z Dirac Live. Miałbyś absolutnie topowy sprzęt, więc i nie byłoby pokusy, żeby później szukać czegoś lepszego. No bo czego, jak już jest top;). Zostałoby jeszcze trochę pieniędzy na standy i gramofon, więc miałbyś wszystko, co awizowałeś.

hegel-h190-bw-805-d3_2.png.4da6db25da0f24913cb9f7b8e4d79fe1.png

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też jakiś pomysł przedstawię:

Untitled-1.thumb.jpg.56bfcdd63ec30805cba5a161d6dc914d.jpg

NAD M33 + KEF R7 (+ gramofon - nie znam się)
25k + 13k = 38k, minus prawdopodobny rabat ~20% = 30,5k.

Opcjonalnie można uzyskać praktycznie to samo z zestawu:
NAD C658 + NAD C298 + KEF R7
7,5k + 9k + 13k = 29,5k, minus prawdopodobny rabat ~20% = 23,6k

Untitled-2.thumb.jpg.eb4bca88578d526beabf361ffa99a80f.jpg

Oba rozwiązania mają streamer, zostaje dużo kasy na audiofilski gramofon lub na gramofon i podróż dookoła świata 😉

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem M10 z B&W 702 , fajne granie , można posłuchać . M33 jest bogatszą wersją. Jak chcesz mieć wszystko w jednym to jest to dobra propozycja. Nie wiem na ile chcesz być zaangażowany w gramofon , nowe Nad-y mają dźwięk trochę w techniczną stronę. Warto , by na odsłuchu podpięto Ci drapaka. No i ostatnie przed zakupem dowiedz się o serwis NAD-a :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...