Skocz do zawartości

paww3

Recommended Posts

1 godzinę temu, Kraft napisał:

A jakby coś takiego (32 000) zł? Do 20 m2 powinno wystarczyć. Albo zamiast Hegla NAD z Dirac Live. Miałbyś absolutnie topowy sprzęt, więc i nie byłoby pokusy, żeby później szukać czegoś lepszego. No bo czego, jak już jest top;). Zostałoby jeszcze trochę pieniędzy na standy i gramofon, więc miałbyś wszystko, co awizowałeś.

hegel-h190-bw-805-d3_2.png.4da6db25da0f24913cb9f7b8e4d79fe1.png

 

 

Kolega chce wydać nawet 40tzł i szuka sprzętu do rocka i metalu.

I dostaje propozycję monitorków gdzie w recenzjach wszyscy wskazują na ich łagodne brzmienie nawet w porównaniu z ich poprzednikami, na słabą  podstawę basową. Przecież te 42Hz przy -3dB z karty katalogowej to bajki bo podczas pomiarów recenzenci wskazują, że ,,ten parametr nie został osiągnięty na żadnej osi''.

No naprawdę wyglądają na rewelacyjny sprzęt do ,, łojenia''.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

31 minut temu, HQ150 napisał:

Kolega chce wydać nawet 40tzł i szuka sprzętu do rocka i metalu.

I dostaje propozycję monitorków gdzie w recenzjach wszyscy wskazują na ich łagodne brzmienie nawet w porównaniu z ich poprzednikami, na słabą  podstawę basową. Przecież te 42Hz przy -3dB z karty katalogowej to bajki bo podczas pomiarów recenzenci wskazują, że ,,ten parametr nie został osiągnięty na żadnej osi''.

No naprawdę wyglądają to rewelacyjny sprzęt do ,, łojenia''.

 

Świata racja, tu potrzeba coś z wykopem. Ja jakbym słuchał tylko takiej muzyki, to zlecilbym budowę pół aktywnych kolumn na 32cm wooferze w oz.To tego jakaś fajna lampa i można naparzać. 😀😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Kolega chce wydać nawet 40tzł i szuka sprzętu do rocka i metalu.

I dostaje propozycję monitorków gdzie w recenzjach wszyscy wskazują na ich łagodne brzmienie nawet w porównaniu z ich poprzednikami, na słabą  podstawę basową. Przecież te 42Hz przy -3dB z karty katalogowej to bajki bo podczas pomiarów recenzenci wskazują, że ,,ten parametr nie został osiągnięty na żadnej osi''.

No naprawdę wyglądają na rewelacyjny sprzęt do ,, łojenia''.

No to po kolei.

Nie wiem, jak w thrashu, ale w klasycznym rocku gitara basowa poniżej 40 Hz raczej nie schodzi. Bowersom 805 D3 zmierzono w teście w Audio 38 Hz (przy - 6 dB), więc schodzą całkiem nisko. Tylko, że to i tak nie ma większego znaczenia. Pomiar jest dokonywany w przestrzeni bezechowej, a kolumny grają u nas w pomieszczeniu, przy wspomaganiu ścianami. W pokoju spokojnie zejdą do trzydziestu kilku. Zapewniam. A i tak ocenianie jakości basu kolumn na podstawie pomiaru dolnej częstotliwości jest pozbawione większego sensu. Zresztą kolega może pójść do Top HiFi i posłuchać tych Bowersów. Przy takim budżecie na pewno mu je z uśmiechem podłączą. Sam oceni, czy w jego przekonaniu nadają się do rocka, czy nie.

W przykładzie konkretne kolumny i wzmacniacz nie były najważniejsze. Chodziło o otwarcie horyzontów i ewentualne skierowanie dyskusji na nowe tory. Uważam, że w tym przypadku sięgnięcie po kolumny z najwyższej półki może być w szerszej perspektywie sensownym rozwiązaniem. Zamiast ciągle gonić króliczka, to go złapać i ukatrupić;). A w tym przypadku wielkość pomieszczenia i budżet pozwalają na to.  Łup! I po sprawie. Jeszcze można sobie zrobić bambosze.

2 godziny temu, TomekN napisał:

NAD M33 + KEF R7 

Tylko seria R to "ledwo" środek oferty. Będzie potem pokusa, by sięgnąć wyżej. A jak na dzień dobry kupimy coś z serii 800 lub Reference, to już mamy spokój. Półki wyżej nie ma:)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Łup! I po sprawie.

Bez obrazy, ale 2way na 16,5 cm głośniczku i mowa jest o basie? Litości. 😀 Byłem w top hi-fi, słuchałem 805 D3 i 804d3. Kolumny fajne ale za te pieniądze to można zlecić budowę takich kolumn, że te bowersy przy nich to będą jak radyjko w kuchni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, paul klacska napisał:

że te bowersy przy nich to będą jak radyjko w kuchni. 

No tak. Tego typu argumenty zamykają dyskusje. Przecież nikt nie chce sobie kupować kuchennego radyjka;)

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie chodziło mi o promocję Bowersów, ale o pokazanie pewnego bezkompromisowego rozwiązania. Jednej z możliwości. 

Aha. Bas jest w muzyce ważny, ale przypominam, że składa się ona również z innych elementów (jakby ktoś zapomniał).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

No tak. Tego typu argumenty zamykają dyskusje. Przecież nikt nie chce sobie kupować kuchennego radyjka;)

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie chodziło mi o promocję Bowersów, ale o pokazanie pewnego bezkompromisowego rozwiązania. Jednej z możliwości. 

Aha. Bas jest w muzyce ważny, ale przypominam, że składa się ona również z innych elementów (jakby ktoś zapomniał).

Ale ja nie mówię, że promujesz Bowersy. Sam długo na nich grałem.

No ale twoje bezkompromisowe wyjście to trochę jest przesadzone. 

Tak jak powiedziałem, półaktywne kolumny. Przykład , Hypex fa503 w bridgu da nam 1000watt na pojedynczy woofer np.revelator 32w(takie dwa)  ,18w na średnie i szpilka pasywnie. To wszystko w oz i wtedy można słuchać rockowej i metalowej muzyki w 20 metrach.

Ja mam w monitorach revelatory 28w  zasilane 500watt każdy , oczywiście w oz. Powiem ci tak, ciary idą po plecach.🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, paul klacska napisał:

Ja mam w monitorach revelatory 28w  zasilane 500watt każdy , oczywiście w oz. Powiem ci tak, ciary idą po plecach.🙂

Dobra, dobra...

Ja mam w stereo na basie aktywnie 1kW tylko na subbas i 4 x12'' w OZ do tego 2x10'' na midbasie też aktywnie ale już w Open Baffle

A w kinie na jeden 18'' głośnik 4kW

A wracając do radyjka w kuchni to kończy się budowa i teraz będę miał ze wzmaka 2x 620 W na dwudrożne monitorki:-)

Ale najlepszy system jaki słyszałem to były ogromne paki pędzone pasywnie monoblokami lampowymi z mocą 2W plus sub od 60Hz w dół i tam już było faktycznie też 4kW na jeden 18'' głośnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, HQ150 napisał:

Dobra, dobra...

Ja mam w stereo na basie aktywnie 1kW tylko na subbas i 4 x12'' w OZ do tego 2x10'' na midbasie też aktywnie ale już w Open Baffle

A w kinie na jeden 18'' głośnik 4kW

A wracając do radyjka w kuchni to kończy się budowa i teraz będę miał ze wzmaka 2x 620 W na dwudrożne monitorki:-)

Aż tak źle to zemną jeszcze nie jest.🙂

Nie mam miejsca na dodatkowe moduły basowe, kto wie może kiedyś.

Edytowano przez paul klacska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekN napisał:

Poczytaj sobie ASR. Tam są ludzie, którzy mają w domu naprawdę niezły sprzęt i jednocześnie podchodzą do tematu obiektywnie.

Proszę poczytaj co znaczy słowo ''obiektywnie" ponieważ tutaj powinno być napisane "subiektywne". Czyżbyś się pomylił albo ja czegoś nie rozumiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lysyrafal napisał:

Proszę poczytaj co znaczy słowo ''obiektywnie" ponieważ tutaj powinno być napisane "subiektywne". Czyżbyś się pomylił albo ja czegoś nie rozumiem?

Najwyraźniej czegoś nie rozumiesz.
Tu masz znaczenia tych określeń w świecie audio (po angielsku): https://en.wikipedia.org/wiki/Audio_equipment_testing
Typową różnicę pomiędzy podejściem obiektywnym i subiektywnym w audio przedstawia też ten dialog.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcinmarcin napisał:

to może ja polecę jaki samochód mnie aktualnie kręci...

Ja pierwszy. Lexus RC-F, eh 😍

42 minuty temu, HQ150 napisał:

Ja mam w stereo na basie aktywnie 1kW tylko na subbas i 4 x12'' w OZ do tego 2x10'' na midbasie też aktywnie ale już w Open Baffle

Dasz jakieś fotki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Stolarz napisał:

Kablotematy moderacji przeszkadzają. Robienie burdelu z kolejnego wątku już nie.

Zacniutko.

Zobacz kto ten burdel zaczął robić idiotycznym , negującym postem o niczym i nic kompletnie nie wnoszącym #18. Tak jest w każdym wątku. 

@RoRo nie wiem czy masz taką możliwość , ale może przenoś wszystkie wypowiedzi kolegi @TomekN oraz @Stolarz do Audio Science Review , czy może "Audio" stało się jakąś filią ASR , bo ja już nie wiem gdzie pisze !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomekN napisał:

To ja też jakiś pomysł przedstawię:

Untitled-1.thumb.jpg.56bfcdd63ec30805cba5a161d6dc914d.jpg

NAD M33 + KEF R7 (+ gramofon - nie znam się)
25k + 13k = 38k, minus prawdopodobny rabat ~20% = 30,5k.

Opcjonalnie można uzyskać praktycznie to samo z zestawu:
NAD C658 + NAD C298 + KEF R7
7,5k + 9k + 13k = 29,5k, minus prawdopodobny rabat ~20% = 23,6k

Untitled-2.thumb.jpg.eb4bca88578d526beabf361ffa99a80f.jpg

Oba rozwiązania mają streamer, zostaje dużo kasy na audiofilski gramofon lub na gramofon i podróż dookoła świata 😉

Propozycje na pewno warte uwagi. Musze trochę tych informacji przetrwić

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...