Skocz do zawartości

paww3

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak naprawdę to jestem w szoku, że moja prośba wzbudza takie emocje.

Nie miałem takiego zamiaru. Poprosiłem o pomomc w znalezieniu optymalnego zestawu w moim budżecie. 

Trochę się w tym pogubiłem. 

Jeszcze tylko słówko na temat wyboru muzyki. Podałem że słucham rocka lata 60-70. Są to utwory opierające sie  na dość dużej ilości instrumentów, które chciałbym usłyszeć.

Wokale w tamtych czasach to duże zakresy, W grę wchodzi również muzyka alternatywna. Nie wiem czy jet sens wymieniania wszystkich rodzajów. Dodam że nie jestem zamknięty na jeden rodzaj.

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie propozycje. Muszę się nad tym wszystkim zastanowić i gdzieś posłuchac-co nie będzie łatwe.

Paweł

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paww3

Słucham bardzo różnej muzyki ale miedzy innymi tego co ty.

Jeżeli nie masz marzenia w postaci lampy to chciałbym ci polecić wypożyczenie czegoś co zowie się HAIKU SOL II (preferowane przeze mnie) lub HAIKU SOL III lub IV

Zajefajne minimalistyczne wzmacniacze

Do nich poleciłbym ci RLS oberon II - (ciężko wypożyczyć niestety)

Lub zdać się na osąd człowiek z audio-on i niech dobierze coś do :

https://www.audio-on.pl/haiku-audio/26-56-haiku-audio-sol-iv.html#/27-kolor_panelu_przedniego-czarny

Gramiak zaproponował już @tomek4446 

Ale niezaleznie od tego na co ew. się zdecydujesz, nigdy nie kupuj w ciemno. Odsłuchaj u siebie w domu. To jest masa kasy

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekN napisał:

Najwyraźniej czegoś nie rozumiesz.
Tu masz znaczenia tych określeń w świecie audio (po angielsku): https://en.wikipedia.org/wiki/Audio_equipment_testing
Typową różnicę pomiędzy podejściem obiektywnym i subiektywnym w audio przedstawia też ten dialog.

No cóż mogłem się spodziewać po osobie, która nie ma swojego zdania. Jeżeli we wszystkich aspektach Twojego życia tak to wygląda to szczerze Ci współczuję. Nie wiem ile masz lat, ale może już najwyższy czas aby decydować samemu o sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lysyrafal napisał:

No cóż mogłem się spodziewać po osobie, która nie ma swojego zdania. Jeżeli we wszystkich aspektach Twojego życia tak to wygląda to szczerze Ci współczuję. Nie wiem ile masz lat, ale może już najwyższy czas aby decydować samemu o sobie.

Jak widać wystarczająco dużo, aby odróżniać objective od subjective 😏
Oraz na tyle dużo, aby nie dać się sprowokować infantylnym wycieczkom osobistym.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, paww3 napisał:

S4Home

To prawda. Muszę sobie to poukładać

Tak więc stoisz na rozdrożu. 😀 Pójdziesz drogą sklepikarzy, handlarzy którzy zawsze będą chcieli byś do nich wracał lub wąskiej grupy ludzi którzy wydadzą raz a dobrze zarobione pieniądze i przez wiele zapomną o jakim kolwiek zakupie. Nie zazdroszczę wyboru.😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, paul klacska napisał:

grupy ludzi którzy wydadzą raz a dobrze zarobione pieniądze i przez wiele [dni, miesięcy czy lat? - dopisek Kraft] zapomną o jakimkolwiek zakupie. 

Naprawdę? Po zakupie pierwszych wymarzonych, wypasionych, miód kolumn w manufakturze na pewno nie szukałeś, nie zmieniałeś, nie zamawiałeś następnych? Nie chce mi się wierzyć:) Może podaj pięć kolumn wstecz od tych, co masz aktualnie jako główne w systemie.

Może kolega @HQ150 też zrobi taką listę? Nie żebym był wścibski, ale autor tematu będzie miał lepsze pojęcie czym jest prawdziwy audiofilizm i w co się pakuje.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Naprawdę? Po zakupie pierwszych wymarzonych, wypasionych, miód kolumn w manufakturze na pewno nie szukałeś, nie zmieniałeś, nie zamawiałeś następnych? Nie chce mi się wierzyć:) Może podaj pięć kolumn wstecz od tych, co masz aktualnie jako główne w systemie.

Mogę wymienić tylko jedne. Była to cała seria Bowersów 600 (683s2 i tak dalej). Monitory 686s2 mam w domku na wsi dalej. 

Miałem tak jak kolega do wydania 40 tyś na kolumny. Z racji, że wybieram własnym słuchem a nie radą sklepikarzy i różnych guru na forach zalałem furę do pełna i wyruszyłem w trasę.

Trwała ona około roku, markowe produkty takie jak Dali, Bowersy itp w tym budżecie jaki sobie założyłem odpadły w przedbiegach. Zaliczyłem kilka zestawów s16hz,  Akkusa, BMN, YB Audio czy Akkustyka. Wybrałem z nich jedną z którą jest mi naprawdę po drodze. Chłopaki robią mi już 4-te zamówienie.

Wiem co chcę, wybrałem drogę małej firmy i bardzo dobrze się z tym czuję.  🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paul klacska napisał:

Chłopaki robią mi już 4-te zamówienie.

Nie do końca rozumiem. Manufaktura zrobiła dla Ciebie kolumny jakie chciałeś, pod Twój gust, tak? A te kolejne trzy zamówienia to do innych lokalizacji, czy do podmienienia tych pierwszych zamówionych kolumn? To następcy, czy byty niezależne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Nie do końca rozumiem. Manufaktura zrobiła dla Ciebie kolumny jakie chciałeś, pod Twój gust, tak? A te kolejne trzy zamówienia to do innych lokalizacji, czy do podmienienia tych pierwszych zamówionych kolumn? To następcy, czy byty niezależne?

Nie do końca. Projekty manufaktury które było mi przyjemność posłuchać sprawiły, że zaryzykowałem budowę czegoś czego jeszcze nie było na rynku. Wyszło to super i jestem mega zadowolony, przed drugim już miałem mniejsze obawy ale też wyszło tak jak tego chciałem. 

Co do zamówień, mam dwa zestawy w dwóch innych lokalizacjach. Trzecie  i czwarte zamówienie to głośniki efektowe do kina domowego i głośnik centralny. Te efektowe są już gotowe do odbioru a centralny jeszcze w drodze. Są do niego dopiero zamówione przetworniki i moduł hypexa( ten już jest). Projekt jak będzie wyglądał też już dostałem i zaakceptowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, paul klacska napisał:

Zaliczyłem kilka zestawów s16hz,  Akkusa, BMN, YB Audio czy Akkustyka. Wybrałem z nich jedną z którą jest mi naprawdę po drodze. Chłopaki robią mi już 4-te zamówienie.

No nie mogę do końca zrozumieć tego, co piszesz. "Zaliczyłem" w powyższym zdaniu oznacza, że kupiłeś, czy że tylko odsłuchiwałeś? To co teraz piszesz nie pasuje mi do zdjęć Twojego systemu, które pokazywałeś w innym temacie.

I no kluczowa kwestia. Czy te drugie kolumny z YB zastąpiły w systemie te pierwsze, czy były od początku przeznaczone do innego pomieszczenia, a pierwsze grają ciągle tam, gdzie grały?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

No nie mogę do końca zrozumieć tego, co piszesz. "Zaliczyłem" w powyższym zdaniu oznacza, że kupiłeś, czy że tylko odsłuchiwałeś? To co teraz piszesz nie pasuje mi do zdjęć Twojego systemu, które pokazywałeś w innym temacie.

I no kluczowa kwestia. czy te drugie kolumny z YB zastąpiły w systemie te pierwsze, czy były od początku przeznaczone do innego pomieszczenia?

Czytasz chyba tylko nagłówki z tego co piszę. Wyraźnie napisałem dalej , że zatankowałem furę i ruszyłem w trasę. To oznacza, że jeździłem na odsłuchy. Kupiłem tylko monitory s16hz cg signature które zastąpiły przez jakiś czas bowersy cm5 a wylądowały w końcu jako tylne w kinie domowym. Teraz wędrują tam inne monitorki (zamówienie nr3).

Na zdjęciu są epic one i epic one ultimate. Ono było zrobione zaraz po odbierze kolumn, stały tak razem może przez tydzień. Teraz są zupełnie gdzie indziej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paul klacska miałem podobną choć dłuższą drogę nim pojąłem , że logo tak naprawdę nic nie znaczy. Pierwsze otrzeźwiły mnie B&W 685 S2 , Zawsze chciałem mieć Bawersy bo to marka. marka jednak nie zagrała i wylądowały jak u Ciebie najpierw jako surroundy , a potem zwolniłem je nawet z takiej roli :) Tak praktycznie we wzmacniaczach przerobiłem wszystkie popularne marki  nim dotarło do mnie , że chcę czegoś mniej szablonowego .Zacząłem poradę w tym wątku właśnie od zwrócenia uwagę na manufaktury , tak w przypadku kolumn jak i wzmacniaczy. i tu już nie chodzi o kasę , tylko zyskujemy większą elastyczność w konstrukcjach , możność dostosowania sprzętu do naszych wymogów. Sprzęt z "taśmy " tego nie oferuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, paww3 napisał:

S4Home

To prawda. Muszę sobie to poukładać

Serio. Bo to kolejne strony o teorii. Na prawdę w tej kwocie to Ty musisz zacząć. A zobaczysz że jak Ty nam pokażesz swoje odczucia to posty będa już mega konkretne i przedewszystkim szybszy wybor.

21 godzin temu, paul klacska napisał:

Pójdziesz drogą sklepikarzy, handlarzy którzy zawsze będą chcieli byś do nich wracał lub wąskiej grupy ludzi którzy wydadzą raz a dobrze zarobione pieniądze i przez wiele zapomną o jakim kolwiek zakupie. Nie zazdroszczę wyboru.😀

Haha prawda :P

Dlatego trzeba iść i słuchać siebie:

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1376299005815409

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym zakresie cenowym wybór jest tak duży,że nie wyobrażam sobie zakupu bez odsłuchów, żeby bliżej określić co Tobie się podoba. Wiem,że ja zaczaiłbym się na zestaw Gato Audio np DIA-250S NPM i kolumny FM-30 bo oprócz słuchania mógłbym traktować go jako piękny element wystroju. Nad M33 to też pewniak chociaż trochę drogi ale za to mający już wszystko (najlepszy streaming, potrzebne wejścia i tyle mocy,że napędzi każdą kolumnę ). Wzmocnienie oparte na Purifi cechuje się ( według grup Audiofilskich jak i ASR ) bardzo dużą naturalnością / liniowością więc będziesz miał dużo kolumn do wyboru zależnie od tego jaki dźwięk lubisz dobierzesz takie kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...