Skocz do zawartości

NODE 2i - Problem z połączeniem przez kabel optyczny, prośba o pomoc.


Ravfr Ravfr

Recommended Posts

Podłączany zestaw to komputer z zewnętrzną kartą dźwiękową za pomocą kabla optycznego - SB Omni do Node 2i oraz do NAD 3240 - wiadomo rca-rca, za cholerę nie chce to ruszyć z miejsca. 
W zamyśle chodzi o to, żeby oglądając film/YT na NADa szedł sygnał z DACa Node , a nie Sounblastera. 

Co gorsza próba połączenia TV do Noda też nie daje rezultatu , mimo dłubania w menu TV  wyboru wyjścia audio. 

Kabel podłączony do Omni "świeci" ,  podłączany przy pomocy przejściówki minijack do Node. 

 

   
   

IMG_20210330_203034.jpg

IMG_20210330_203109.jpg

Edytowano przez Ravfr Ravfr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ravfr Ravfr napisał:

Co gorsza próba połączenia TV do Noda też nie daje rezultatu , mimo dłubania w menu TV  wyboru wyjścia audio

W Node - optyczne wejście (optical IN/analog IN) jest takie małe, mini-toslink 3.5 mm.  Użyłeś tego właśnie? Można się pomylić z 'optical out'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązane, w przypadku dźwięku z kompa przez OMNI - ustawiony format domyślny Dolby Digital Live , po zmianie na 2 kanały działa. :) 

IMG_20210330_211753.jpg

11 minut temu, KoSSack napisał:

Ja czasami mam problem z tym wejściem w moim Node 2i do którego mam podłączony TV, spróbuj poruszać przewód i przejściówkę :) myślałem, że tylko ja mam problem z tym, bo mam stary 15 letni TV.

Też mam stary TV i do tej pory wyjście optyczne nie było używane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...