Skocz do zawartości

Sleep Timer wyłączający sprzęt audio


Recommended Posts

Wiele sprzętu Audio nie ma sleep timera więc zastanawiałem się jak by tu rozwiązać ten problem.

Wstępnie co mi przyszło do głowy to wyłączanie przez sleep timer w moode w malince. Malinka jak się wyłącza to wyłącza też zasilanie na portach USB.

5V wystarcza aby wysterować przekaźniki półprzewodnikowe które działają od 3V i wejście jest optoizolowane więc nie powinniśmy popieścić malinki 230V AC.

Wstępnie tak to wygląda i działa

 

 

 

 

Przechwytywanie.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem że będzie prościej, że po właczeniu radia zostanie zasilony obwód radia, pojawi się napiecie które będę mógł wyciągnąć na zewnątrz. Niestety pojawia się tylko stan Low na nodze Enable wzmacniacza 8002A. Wiec zamówiłem na aledrogo switche analogowe aby zamienić sterowanie LVC na 0 lub 5V z zasilacza radiobudzika. Dostępne ukłądy który znalazłem to N74LVC1G3157 (całe 30gr za 10szt ), niestety nie sprawdziłem w jakiej są obudowie no i troszkę się zdziwiłem :D

Aktualnie radiobudzik robi jako główny włącznik całego sprzętu stereo. Ma funkcję sleep, 10 do 90 minut, można też przedłużyć czas grania. Jeśli znajdę źródło audio które się włączy po załączeniu prądu też sprzęt audio może mnie budzić miła muzyką 😉 No i też mam zegar wiec nie muszę sięgać po komórkę aby spradzić czy już trzeba wstać czy jeszcze przymknąć oczy.

IMG_20210402_154126.jpg

Układ wlutowany w budzik, na kabelkach zalany żywicą, przy okazji troszkę przyciemniłem wyświetlacz.

Przechwytywanie.JPG

Przechwytywanie1.JPG

i przekaźnik półprzewodnikowy na kablu od listwy zasilającej sprzęt audio. Hmmm, odkurzacz dawno tu nie zaglądał :D

Przechwytywanie3.JPG

A czemu akurat ten budzik, a bo ma też lampkę więc nie będę musiał szukać telefonu którym sobie podświetlam drogę po ciemku 😉

Przechwytywanie3.JPG

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobic tak, korzystać nie.

Wlaczanie sprzetu jednyym przyciskiem jest prostsze niz odpalanie aplikacji  na telefonie. To samo dotyczy funkcji sleep.

Jak juz leżysz i czekasz az zasniejsz ale jednak nie zasypiasz to znowu klikajac w jeden duży przycisk przedluzy czas grania muzyli. Wejscie w aplikacje i zmiana godziny wylączenia calkowicie wybudzi czyli ten sam problem co z maliną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...