Skocz do zawartości

Kino domowe Atmos


Maciej1981wlkp

Recommended Posts

Czesc. Proszę o doradzenie w wyborze kolumn i amplitunera do kina domowego w technologii atmos - eliminując głośniki fufitowe ponieważ pomieszczenie nie jest przystosowane. Przeznaczenie to głównie filmy i tv, sporadycznie muzyka - różna. Salon ok 30 mkw. Jeśli chodzi o budżet nie mam z góry określonego, ponieważ nie za bardzo orientuje się w temacie. Audifilem nie jestem. Kino chce kupić na lata wiec jestem w stanie kompletować je długi okres czasu jeśli będą polecane jakieś droższe kolumny. Z góry dzięki z odpowiedzi i propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej1981wlkp napisał:

Czesc. Proszę o doradzenie w wyborze kolumn i amplitunera do kina domowego w technologii atmos - eliminując głośniki fufitowe ponieważ pomieszczenie nie jest przystosowane.

?

No to jak to chcesz zrobić? Tymi nakładkami? To nie jest Atmos tylko marketing.

Amplituner 7 kanałowy bo taki potrzebujesz pod PRZYSZŁY Atmos to Denon X 1600, Yamaha 6A

Co do kolumn to nie wiem w jaki budżet celujesz. W komplecie 3K da się dostać kolumny z których da się być zadowolonym. 

Cena 5? Czy 10? No kolumn jest sporo. Podaj nam budzet.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciej1981wlkp napisał:

...- eliminując głośniki fufitowe ponieważ pomieszczenie nie jest przystosowane ...

W ogóle nie jest przystosowane?Nie wiem w jakim kontekście to piszesz, ale jeśli chodzi o sufit (że nie podwieszany), to może wyjściem byłby montaż głośników na uchwytach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odpuszczamy Atmos.

Komplet kolumn 5.1

Do 5K

Quadral Argentum 6000 / Idniana Line Tesi 561 set 5.1 (241,761) / Monitor audio Monitor 300

Po środku budżetu masz fajne Heco Aurora 700 set 5.1

Do 10 K

Monitor audio Bronze 500  5.1 / Fyne Audio F 501/F502 / KEF Q 750 set 5.1

Zalezy od preferencji. To luźne propozycję ciekawych wyborów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opowiedz. Godziny spędziłem czytając o KD i kolumnach. Juz miałem w koszyku aurory 700 ale wiele KD widziałem na klipschu i opinie tez czytałem dobre. Maja tez spory wybór głośników do KD. Co myślisz o frontach rp 8000 na początek zestawu? Jaki amplituner na start? 

P.S. postanowiłem podczas remontu rozprowadzić kable i wkuc głośniki w strop do atmosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP 8000 to fajne , potężne kolumny do duzych pomieszczeń.

I wiem że zapewne wszedzie przeczytałeś że są wysoko skuteczne i mozna je łączyć ze słabymi wzmacniaczami.

Mozna będa grac. Ale klase pokazują przy mocniejszych amplitunerach. Do Klipscha polecam Denona albo Arcama.

Od modelu 3700 jesli dołożysz później końcówkę.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Maciej1981wlkp napisał:

Dokładnie tak jak piszesz. Czyli Denon 3700 na start, a z czasem końcówka mocy - tez takie opinie były. Jaka końcówkę mocy polecasz?

Atoll ma dobre ciepło grające końcówki. NAD. Szukał bym czegoś cieplejszego miękkiego.

Zalezy od budżetu na samą końcówkę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar zakupiony. Wczoraj wieczorem podłączony. Pierwszy film na frontach już obejrzałem i już jest niebo a ziemia między głośnikami tv a klipschami. Kolejny etap to sub 150 i być może końcówka mocy. I tak małymi kroczkami skompletuje całość. 

Kolejne pytanie mam odnośnie atmosa. Bo konfiguracji jest multum. Ile par sufitowek? Dwie czy jedna para? Czy będzie różnica? Aby jąe zamontować muszę wykuć w stropie otwory. Jakie sufitowki potem dokupić do klipschów? Interesują mnie w kolorze białym aby się tak nie rzucały w oczy na suficie :)

20210416_083522.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych montażowych chyba większość ma białe maskownice. Może być coś od Magnata, MA, czy Klipsch'a. Masa producentów ma w swojej ofercie takie głośniki Jak ze wszystkim, zależy od budżetu ;) 

A co do ich ilości, to zależy, jak masz ustawione miejsce odsłuchowe względem pomieszczenia i czy w ogóle jesteś w stanie prawidłowo zamontować dwie pary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapa pod samą ścianą, więc nie będziesz miał jak "upchać" dwóch par. Jedna w zupełności wystarczy. A "komina" nie zmieścisz tu koło kanapy - patrząc na zdjęcie, za krzesłem? 

I na pewno pomyśl nad powieszeniem TV na ścianie, żeby ułatwić sobie ustawienie centralnego i ampli KD, który nie powinien być tak wciśnięty w szafkę, jak jest to obecnie. Elektronice trzeba zapewnić odpowiednią wentylację i wymianę ciepła. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie że stajni klipscha. Kupuje etapami. Ale już zbieram wiedzę aby mieć czas na zaplanowanie remontu.

Kolejne pytanie. Zmierzyłem i między fronty wejdzie mi ekran o szerokości 3m. Będzie elektryczny i będzie się opuszczał przed witryną-kominem. Pojawił mi się kolejny problem z projektorem. Na drugiej ścianie jak bym zamontował u góry to żyrandol będzie problemem. Na dole chyba nie da rady. Jakie są opinie projektorów krótkoogniskowych UST? Czy taki by się sprawdził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...