Skocz do zawartości

Kino domowe Atmos


Maciej1981wlkp

Recommended Posts

  • 1 year later...

Cześć. Ostatnio kasa szła na inne cele ale wracam do kina. Ustaliliśmy że Atoll200 będzie ok jako końcówka mocy. Teraz zastanawiam się czy zamiast tego lepszy będzie wzmacniacz stereo? Proszę o opinie oraz ewentualne przedstawienie propozycji do 10 -12 tys. Odnośnie głośników sufitowych czy można je zamontować w syropie. Mam terrive w środku pusta więc jak się wykuje okrągłe otwory i zamontuje tam głośniki będzie ok? Iść w 2 czy 4 głośniki sufitowe? Jakiej firmy kable polecacie do kolumn i subfofera (obecnie ma zwykły 2x2,5)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawęziłeś się do wyboru pomiędzy końcówką mocy AM200 a wzmacniaczem IN200? Podobnie jak ja w zeszłym roku gdy próbowałem kompletować pierwsze 7.2.4. U mnie stanęło na AM200, a zadecydowała prozaiczna sprawa jak prostota obsługi. Jak bym był w domu sam to ok, ale nie jestem. Moje dzieciaki żądzą i się bawią w najlepsze. Końcówka po podłączeniu triggera po prostu jest bezobsługowa. IN200 pozwala Ci słuchać stereo z pominięciem amplitunera a więc potencjalnie słabszego elementu toru, ale to wymaga dodatkowego pilota, przełączania źródeł itd. Tak więc widzisz, wybór jest indywidualną sprawą.

Jeśli możesz zainstalować głośniki podkuwając strop, super. Wybór pomiędzy dwoma a czterema jest banalny, wiadomo że lepiej cztery. Ale jest jedno "ale". W takiej konfiguracji dwa atmosy montujesz 45 stopni w górę przed sobą, a dwa 45 stopni za sobą. Oznacza to że sofa musi być odsunięta od tylnej ściany o minimum metr (w zależności od wysokości sufitu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Roksan Capisan M2

Masz wejscie bezpośrednio na koncowkę. Świetny wzmak.

Kolejna opcja to Denon.

Jakie kolumny chcesz tym zasilać?

Piotr

Caspian m2 ma możliwość pracy jako końcówka mocy ale wymaga to ingerencji w wzmacniacz (nie pamiętam już jakiej bo odpuściłem temat) nie ma zworki itp jak inne wzmacniacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
2 godziny temu, Maciej1981wlkp napisał:

Planuje 5.1. Te byłyby jako dwa tylne czyli sorround back, o ile się nadają. Do Atmosa jeszcze dojdą 4 w suficie. 

jeżeli 5.1 to to będą surround i powinny być po bokach odsłuchu minimalnie z tyłu 110-120 stopni

image.png.85d3a50fc12a0e102dd20475392b4e1e.png

surround back byłby gdybyś robił 7.1 wtedy będą z tyłu 135-150 stopni, a surround idą lekko do przodu 90-100 stopni

image.png.0bf0f68f97c1e3452a8e780a67b05ec7.png

Jeżeli robiłbyś Atmos wówczas surround na pozycji ja w 7.1, na wysokości do 120cm, a Atmosy 2 czy 4 w suficie. Wszystkie schematy masz na stronie Dolby

RP 502S są skonstruowane jako surround i możesz je zastosować, ale powinny być raczej z boku niż z tyłu. Chyba że chcesz montować je z tyłu, czasami z braku miejsca koledzy montują takie głośniki (dipole) z tyłu, jednak skonfigurować je będziesz musiał jako surround, nie surround back. Bo będziesz miał 5.1 a nie 7.1.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli narożnik przy samej ścianie z tyłu to max co zrobisz prawidłowo to 5.1.2. Surround montujesz na ścianie za sobą, zakładam że te 110-120 stopni spokojnie wtedy osiągniesz, im szerzej tym kąt wyjdzie mniejszy. Jeśli będzie Atmos w suficie to pilnuj się by surround był na wysokości odsłuchu a nie wyżej.

9 godzin temu, Maciej1981wlkp napisał:

Do Atmosa jeszcze dojdą 4 w suficie.

To musisz ten narożnik wtedy odsunąc do przodu. Bo w systemie z 4 Atmosami dwa są przed Tobą, a dwa za Tobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...