Skocz do zawartości

Yamaha czy Pioneer, proszę o pomoc


Andrew Andrews

Recommended Posts

To mój pierwszy post dlatego na wstępie chciałbym się przywitać :) Cześć jestem Andrzej i trafiłem do Was, bo jak słyszałem doradzają tu najlepsi z najlepszych.

Poszukuję sprzętu do słuchania muzyki w głównej mierze spokojnej, ale jak dzieci nie ma w domu to lubię zapodać coś bardziej buntowniczego.

Muzyka puszczana będzie głównie ze spotify. Sprzęt jaki chciałem kupić to Yamah r n303d, wtedy wszedłem na forum i zacząłem czytać :) Okazało się, oczywiście, że lepiej dołożyć i kupić model Yamaha r n602. Niestety przekracza on mój budżet. Później znalazłem jeszcze Pioneera sxn30ae, który jest w lepszej cenie i tu moje pytanie czy będzie to sprzęt porównywalny do Yamahy 602? Kolumny jakie brałem pod uwagę to Pylon pearl 25. Pomieszczenie około 20 m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Andrew Andrews napisał:

znalazłem jeszcze Pioneera sxn30ae

Gdzie? To model którego nie ma od paru miesięcy. Ale jeśli gdzieś go znalazłeś to warto bo to kopia Onkyo 8250. Konkurent Yamaha Rn 602

Do Pearl 25 nie warto schodzić niżej. Bo te kolumny ze słanym amplitunerem zagrają kiepsko.

Z 602 czy SXN30AE / 8250 bedzie już fajnie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej A możecie mi powiedzieć co się dzieje na rynku odtwarzaczy cd yamaha? Zniknęły z ofert sklepów to samo z blu ray. Czy to wina covid i fabryki stoją czy era cd powoli dobiega końca? Z blu ray jest jeszcze gorzej praktycznie nic poza plastikiem na rynku już człowiek nie kupi. Oppo, yamaha, Pioneer itp itd wycofało z oferty swoje odtwarzacze. Dzwoniłem do audioklanu to dowiedziałem się że koniec produkcji ale w serwisie top hi fi twierdzą, że to tylko przerwa w dostawach. Mam dylemat czy czekać czy kupować w miarę nowy sprzęt na rynku wtórnym. pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lysyrafal napisał:

@jagger Tutaj kolega wrzucił informację post nr 1125 o produktach Yamaha. 

 

Z nowych odtwarzaczy CD dobrą opcją jest np. Rotel CD11. Teraz można go nabyć w atrakcyjnej cenie uważam.

Z oferty też znikają yamaha cd s1000 1200 itd itp wszystkie odtwarzacze sacd też nie są dostępne... naprawdę stermowanie to przyszłość? Przecież to jest bezduszne słuchanie muzyki która nie jest moją własnością 😉 mam nadzieję że powrócą jak winyle 🙂

Edytowano przez jagger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2021 o 10:29, jagger napisał:

Mam dylemat czy czekać czy kupować w miarę nowy sprzęt na rynku wtórnym. pozdrawiam 

Proponuje skupić się na sprzęcie używanym :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/odrwarzacz-cd-yamaha-cdx-496  

dostępny laser za 100 zł.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/odtwarzacz-cd-yamaha-cdx-930-cue

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 czy te odtwarzacze co wymieniłeś czytają CD-R/RW nie powiem mam trochę płyt nagranych jak i oryginalnych też. Jestem starej daty wolę płytę CD jak streaming muzyki, kiedyś zresztą tak było słuchało się całych płyt to były czasy no i zostało mi to do dziś 😉 

Może bym pomyślał o takim sprzęcie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2021 o 10:26, Andrew Andrews napisał:

Wydaję mi się, że właśnie u Was na stronie widziałem ten model. Musiałem coś przeoczyć.

Nie jest dostępny już dawno. Powinien jeszcze być ale najwcześniej w lipcu.

Dnia 5.04.2021 o 10:29, jagger napisał:

Hej A możecie mi powiedzieć co się dzieje na rynku odtwarzaczy cd yamaha? Zniknęły z ofert sklepów to samo z blu ray. Czy to wina covid

Na razie Covid. Ale co dalej to zobaczymy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...