Skocz do zawartości

Kablowy dylemat


Adam Litwin

Recommended Posts

Przyjąłem do wiadomości i stosowania. Aczkolwiek ciężko się powstrzymać od emocji, gdy argumentem w dyskusji jest "nie bo nie" zamiast merytoryczne dowody, przykłady, nazwy kabli itd. Swoje zdanie wyraziłem, autor wątku sam niech sobie wyciągnie wnioski, są dwa obozy, dwa zdania, jak zwykle przy kablach są kłótnie i to raczej nie koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz? Mam niby zrobić pomiary, odpowiedzi częstotliwościowe, robić pomiary oscyloskopem, napisać dla ciebie pracę doktorską? I tak powiesz - nie wierzę, naciąganie ludzi na kasę, naiwność. Na forum dzielimy się doświadczeniami, zrozum to i doceń. Przykład, zdaje się masz SMSLa. Ktoś pyta na forum jak gra smsl i piszesz , że fajnie, czysto, ładna średnica i bas i gra lepiej niż konkurent topping . A ja powiem, żeby podać pomiary, dowody na liczbach, że gra lepiej niż topping. Mówisz, wiem bo słuchałem, mam porównanie. Ja na to, ale udowodnij, nie wierzę. No słuchałem i słyszałem różnicę, uwierz, inni twierdzą to samo. A ja na to i tak nie wierzę, pokaż wydruki, charakterystyki ładniejszego grania. No mnóstwo osób przecież ma smsla i wie jak fajnie to gra. Buhaha, i tak nie wierzę, udowodnij w ślepym podwójnym teście. W końcu ktoś traci cierpliwość i leci "gimbaza" .

Ten drugi się obraża i ze łzami w oczach się skarży. Tak to widzę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Wito76 napisał:

zamiast merytoryczne dowody, przykłady, nazwy kabli

Nazwy kabli... tylko po co wystarczy sposob wykonanis badz zastosowanej technologii.

 

Jesli piszemy o np. Wzmacniaczu to mozna rzucić "moj marantz" ale jesli chodzi o kable to najlepiej "pelnym zdanoem" nie pomijajac niczego - mam racje? Tak mi wychodzi jak czytam to i owo w sieci.

No nie wiem moze sie mylę?

Kto znajdzue w jskimkolwiek temacie kabel wymieniony tylko "nazwa firmy" bez szczegółów ma wirtualną butelke u mnie ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Wito76 napisał:

Jaja sobie robisz? Mam niby zrobić pomiary, odpowiedzi częstotliwościowe, robić pomiary oscyloskopem, napisać dla ciebie pracę doktorską? I tak powiesz - nie wierzę, naciąganie ludzi na kasę, naiwność. Na forum dzielimy się doświadczeniami, zrozum to i doceń. Przykład, zdaje się masz SMSLa. Ktoś pyta na forum jak gra smsl i piszesz , że fajnie, czysto, ładna średnica i bas i gra lepiej niż konkurent topping . A ja powiem, żeby podać pomiary, dowody na liczbach, że gra lepiej niż topping. Mówisz, wiem bo słuchałem, mam porównanie. Ja na to, ale udowodnij, nie wierzę. No słuchałem i słyszałem różnicę, uwierz, inni twierdzą to samo. A ja na to i tak nie wierzę, pokaż wydruki, charakterystyki ładniejszego grania. No mnóstwo osób przecież ma smsla i wie jak fajnie to gra. Buhaha, i tak nie wierzę, udowodnij w ślepym podwójnym teście. W końcu ktoś traci cierpliwość i leci "gimbaza" .

Ten drugi się obraża i ze łzami w oczach się skarży. Tak to widzę.

 

 

Ty dalej nie rozumiesz o co chodzi. Prawda? Napisałbym dosadniej co myślę o Twoich wypocinach, wykręcaniu się i gwałceniu logiki ale jeszcze trochę chcę tutaj posiedzieć.
Już jednego bana dostałem za to, że napisałem prawdę 😆

P.S. Swoją drogą ciekawe dlaczego producenci tych kabli, jakże pięknymi słowami opisywanymi, nie zamieszczają na to dowodów? Odniesiesz się do tego czy brak Ci wiary?

P.S.2. Sugerujesz, że różnice między wzmacniaczem a amplitunerem kina domowego są tak niewielkie, że tylko testy je mogą wykazać? :D

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni mój wpis w tym wątku. Ciężko kogoś przekonać i niestety ale trzeba wiele rzeczy przyjąć tu po prostu na wiarę. Kabel wnosi różnicę w tor audio, wszystkie studia nagraniowe dobrze o tym wiedzą i szeregowi słuchacze tacy jak my też to zauważają. Kabel za 1,99 i ten podwójnie ekranowany, z czystszej miedzi, ze specjalnym skrętem żył grają zupełnie inaczej.
Wczoraj kurier przyniósł mi kwadrę lamp mocy. Zamontowane, grają - różnice spektakularne. Zmieniło się wszystko, bas, średnica, dociążenie, wypełnienie, barwa. I teraz ktoś wyskoczy i powie, że lampy to lampy, naciąganie na kasę,ja tam nie wierzę, wywaliłeś kilka stów w błoto, naiwny człowiek jesteś. Zanim kupiłem, zapytałem na forach, poczytałem i przyjąłem na wiarę, że będzie różnica, będzie inaczej, będzie lepiej. Słowo klucz - na wiarę. Nie prosiłem o dowody, o blind testy. Oparłem się na doświadczeniu innych. Jak w tym starym dowcipie gdzie mała much pyta ojca czemu tak siedzą i jedzą to śmierdzące g**o. Jedz, nie marudź, miliony much nie mogą się mylić. Kropka, żegnam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Aczkolwiek ciężko się powstrzymać od emocji, gdy argumentem w dyskusji jest "nie bo nie" zamiast merytoryczne dowody, przykłady,

Gdzie te Twoje dowody? Bo na razie widzę, że tylko zmyślasz i opowiadasz anegdotki, że pies też słyszał różnicę.
Dowody i przykłady, to prezentujemy właśnie my. Na przykład: tu, tu, tu, itd.
Jak dotychczas ani razu nie podjąłeś się nawet dyskusji z takimi materiałami.
Twoim jedynym "dowodem" (cudzysłów nieprzypadkowy) jest stwierdzenie: ja słyszę różnicę.
Taka opinia jest bezwartościowa w świetle krótkiej pamięci słuchowej oraz ogromnego wpływu sugestii na percepcję.
Dlatego proponujemy Ci, abyś przedstawił jakikolwiek niepodważalny dowód.
Nie muszą to być pomiary bo wiemy że nie masz do tego sprzętu.
Może to być zwykły test ABX, który dość łatwo wykonać w domu na dowolnym sprzęcie.
Powiedziałeś A, to teraz powiedz B, inaczej wyjdziesz na zwykłego gówniarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wito76 napisał:

Ostatni mój wpis w tym wątku. Ciężko kogoś przekonać i niestety ale trzeba wiele rzeczy przyjąć tu po prostu na wiarę. Kabel wnosi różnicę w tor audio, wszystkie studia nagraniowe dobrze o tym wiedzą i szeregowi słuchacze tacy jak my też to zauważają. Kabel za 1,99 i ten podwójnie ekranowany, z czystszej miedzi, ze specjalnym skrętem żył grają zupełnie inaczej.
Wczoraj kurier przyniósł mi kwadrę lamp mocy. Zamontowane, grają - różnice spektakularne. Zmieniło się wszystko, bas, średnica, dociążenie, wypełnienie, barwa. I teraz ktoś wyskoczy i powie, że lampy to lampy, naciąganie na kasę,ja tam nie wierzę, wywaliłeś kilka stów w błoto, naiwny człowiek jesteś. Zanim kupiłem, zapytałem na forach, poczytałem i przyjąłem na wiarę, że będzie różnica, będzie inaczej, będzie lepiej. Słowo klucz - na wiarę. Nie prosiłem o dowody, o blind testy. Oparłem się na doświadczeniu innych. Jak w tym starym dowcipie gdzie mała much pyta ojca czemu tak siedzą i jedzą to śmierdzące g**o. Jedz, nie marudź, miliony much nie mogą się mylić. Kropka, żegnam.

Jak zwykle. Zero konkretów. Bajeczki dla łatwowierców. I ucieczka żeby czasem się nie okazało, że bzdury prawisz. Brawo Ty :D
Leć mucho do swojej kupy pełnej wiary i nie wracaj :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt w podobnym budżecie co autora , wszystkie kable to koszt około 600zł.

Polecam głośnikowy wiadomy Belden ~20zł/metr , IC zrobić z neotecha i tyle :D 

Akustyka pomieszczenia więcej wniesie niż drogi kabel , ew. zamiast drogiego kabla jakieś dobre drogie trunki

PS: z melodiki mam kabel do suba , jest dobry - nie buczy jak na chińskim za 5zł :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, degsterr napisał:


@Adam Litwin ja mam ten sam wzmacniacz i stosuję kable głośnikowe Chord Clearway i szczerze polecam. Natomiast zupełnie nie brałbym Melodiki, na pewno nie do tego wzmacniacza i KEF'ów. 

Jak myslisz? Co sprawia ze jeden kabel w systemie gra "tak a inny siak" :)

Czy to sposób ułożenia przewodow wzgledem siebie? A może długość vs przekrój? A może coś jeszcze czego nie wiemy? Coś musi byc za to odpowiedzialne. 

Co takiego ma "ten" wzmacniacz i KEF-y ze nie polecasz tam Melodiki?

I dlaczego Chord sie nadaje - wręcz polecasz?

Spróbujmy "rozgryźć" ten temat i odpowiedziec sobie na to czy tamto, pomierzyć, zbadac empirycznie "ślepakiem".

Cokolwiek.... lepsze to niż bezsensowne kłótnie.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, S4Home napisał:

 

W Twoim przypadku pomyślał bym o Chord clearway.

Piotr

Dziękuję za poradę, cena Chorda jest do przyjęcia w porównaniu z Melodiką Purple Rain i znacznie niższa od Melodiki Brown Sugar. 

W przypadku Chorda czysto technicznie zastanawia mnie to ekranowanie przewodu. Jestem z zawodu elektrykiem/automatykiem, pracuję głównie w przemyśle gdzie podłączam tysiące kabli ekranowanych które zabezpieczają przed zakłóceniami prądy/sygnały cyfrowe oraz analogowe nimi płynące. Warunkiem jest jednak uziemienie ekranu po jednej stronie, najczęściej w szafie sterowniczej. Chordy posiadają bodajże foliowy ekran który na logikę nie zabezpiecza przed niczym skoro nie jest uziemiony. Domyślam się że właściwości tego przewodu wynikają głównie z zastosowanego materiału i jego przekroju a ekran jest chwytem typowo marketingowo/reklamowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, TomekN napisał:

Ale co tam będziesz pokazywał sztuczki za 5000 zł.
Dlaczego nie zagrasz o $1.000.000 ??
https://gizmodo.com/james-randi-offers-1-million-if-audiophiles-can-prove-305549
Z tego co wiem, nagroda nadal jest do zgarnięcia.

Nie jestem pazerny.

A X 3700, Kefy i końcówkę w zacnej klasie D chętnie przytulę :)

23 godziny temu, TomekN napisał:

A w ramach treningu przez zdobyciem miliona dolarów, możesz zademonstrować jak odróżniasz fioletowe Melodiki od jakiegoś innego kabla w teście ABX.

Dokładnie. To będzie slepy test :)

To jest kolejna tak zwana burza kablowa.

I na prawde normalnie bym siedział cicho. ale znacie mnie już trochę.

Tomku, chcesz dowody. Co powiesz na Audiostereo jest , był, poszukaj ja juz nie znajde. Podobny temat o kablach zasilających. Kilkadziesiąt stron (wiadomo)

I co się okazało. W tych samych warunkach. Dokładnie tych samych. Tylko kabel zasilający zmieniany.

Wypadkowa mierzona z mikrofonu była inna. Był to różnice subtelne ale widoczne na wykresie. Linie się nie pokrywały.

A skoro tak to pytam Cie grzecznie dlaczego zatem nie może się zmienić barwa?

Tak samo skoro przewodnik w kablach głośnikowych jest inny. Dlaczego nie może się zmienić barwa?

Bo ASR tak mówi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam Litwin napisał:

W przypadku Chorda czysto technicznie zastanawia mnie to ekranowanie przewodu. Jestem z zawodu elektrykiem/automatykiem, pracuję głównie w przemyśle gdzie podłączam tysiące kabli ekranowanych które zabezpieczają przed zakłóceniami prądy/sygnały cyfrowe oraz analogowe nimi płynące. Warunkiem jest jednak uziemienie ekranu po jednej stronie, najczęściej w szafie sterowniczej. Chordy posiadają bodajże foliowy ekran który na logikę nie zabezpiecza przed niczym skoro nie jest uziemiony. Domyślam się że właściwości tego przewodu wynikają głównie z zastosowanego materiału i jego przekroju a ekran jest chwytem typowo marketingowo/reklamowym.

Radziłbym Ci uważać. Zdanie zawodowych elektryków nie ma tutaj znaczenia. Zazwyczaj są oni wrzucani do szajki antyaudiofili i ich zdanie/doświadczenie się nie liczy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam Litwin napisał:

Chordy posiadają bodajże foliowy ekran który na logikę nie zabezpiecza przed niczym skoro nie jest uziemiony.

Pewnie niewiele zmienia taki ekran ale działa podobnie jak flux band zawinięty wokół rdzenia transformatora. Zmniejsza pole rozproszone pola magnetycznego poprzez indukowanie się w nim prądów wirowych zamienianych na ciepło. Mniej pola na zewnątrz to mniej wtórnych prądów wirowych w pobliskich przewodnikach i mniejszy przesłuch między żyłami 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tomku, chcesz dowody. Co powiesz na Audiostereo jest , był, poszukaj ja juz nie znajde. Podobny temat o kablach zasilających. Kilkadziesiąt stron (wiadomo)

I co się okazało. W tych samych warunkach. Dokładnie tych samych. Tylko kabel zasilający zmieniany.

Wypadkowa mierzona z mikrofonu była inna. Był to różnice subtelne ale widoczne na wykresie. Linie się nie pokrywały.

Szkoda, że tego nie oglądałeś (jak widać....🙄), ale moja pierwsza wypowiedź w tym wątku linkowała do filmu, w którym linie się nie pokrywały:

image.thumb.png.a3c4fa924956a1ff442046e9f43f30f6.png

Swoją drogą, to nie jest materiał pochodzący z ASR, lecz z kanału Audiopholics.

Więc co do zasady to prawda - barwa na jednym kablu głośnikowym może być nieco inna innym kablu głośnikowym. Tutaj - aby dodatkowo uwypuklić różnice - porównywany był podobno "doskonały" kabel Kimber Cable 8TC (ok. 1000 zł / metr) oraz "zwykły" kabel (Blue Jeans, pewnie za kilka dolarów za metr).
I w tym miejscu kablofile (oraz sprzedawcy kabli) pewnie chętnie otworzyliby szampana, bo rzeczywiście jest to dowód na to, że jeden kabel może być "subtelnie jaśniejszy"....

Ale jest jeden drobny szczegół: SKALA. Powyższy wykres jest bowiem bardzo zzoomowany w skali Y.
Różnica pomiędzy "wybitnym" kablem i kablem "marketowym" wynosi maksymalnie ~0,002% THD.

A skoro tak to pytam Cię grzecznie: czy naprawdę uważasz, że masz tak doskonały słuch i długotrwałą pamięć słuchową, aby usłyszeć pomiędzy jednym i drugim kablem różnice na poziomie 0,1dB - 0,6dB w zakresie częstotliwości np. 10kHz czy 12kHz ???

Ja uważam że nie masz, ale możesz wszystkich tutaj przekonać że się mylę wykonując test ABX na dwóch kablach 💁‍♂️

 

To by było na tyle jeśli chodzi o wartości mierzalne, fizykalne.
A teraz pozwól, że obśmieję marketing / voodoo kablowe, na którym wiele osób opiera swoje opinie.
Oto wybrane cytaty ze znalezionego przeze mnie opisu kabla Chord Clearway:

Cytat

Na zewnątrz dwóch, zbudowanych z linek żył, nałożony jest przezroczysty płaszcz z PVC, będący częścią systemu mechanicznego tłumienia drgań.
[...] stąd stosowanie w droższych kablach głośnikowych Chorda srebrzonej miedzi w otoczeniu PTFE (spienionego Teflonu). Tego typu dielektryk nie tylko wpływa na precyzję przesyłu przez przewodnik sygnału, ale także na charakterystykę tonalną, jaką kabel wnosi do systemu. Zazwyczaj kable wykonane z oczyszczonej miedzi mają osłonę albo z polietylenu, albo PVC. Połączenie to prowadzi zazwyczaj do podkreślenia basu, które bezpośrednio wpływa na zaburzenie koherencji przekazu.
[...] W porównaniu do kabli z polietylenem, izolowany FEP-em Clearway znacznie dokładniej zachowuje informacje z zakresu detaliczności oraz dynamiki. Tonalnie kabel jest znacznie bardziej wyważony.

🤣😂🤣😂
Tylko dlaczego producent nie podaje żadnych wykresów, aby można się było zapoznać ze znaczeniem używanego określenia "znacznie".
Czy dlatego, że owo "znacznie" oznacza tu np. 0,0001% THD różnicy i tylko w określonym zakresie częstotliowości?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik na sąsiednim forum zrobił własny test wyglądało to nieco inaczej ale powiedzmy wyniki były podobne.

Nie mam w zwyczaju wchodzić na filmy z YouTube. Odnośnie audio.

11 minut temu, TomekN napisał:

skoro tak to pytam Cię grzecznie: czy naprawdę uważasz, że masz tak doskonały słuch i długotrwałą pamięć słuchową, aby usłyszeć pomiędzy jednym i drugim kablem różnice na poziomie 0,1dB - 0,6dB w zakresie częstotliwości np. 10kHz czy 12kHz ???

a ja grzecznie odpowiadam że słyszę różnice pomiędzy kablem melodyjką a na przykład innym kablem posrebrzanym :)

12 minut temu, TomekN napisał:

teraz pozwól, że obśmieję marketing / voodoo, na którym głównie zdajesz się budować swoje opinie.
Oto wybrane cytaty ze znalezionego przeze mnie opisu kabla Chord Clearway:

Oj uwierz mi kto jak kto ale ja stronie od marketingu w audio

:)

myślę że to kolejna dyskusja w której ja nie przekonam Ciebie a Ty mnie. 

ale obydwoje starajmy się wobec siebie być życzliwi:)

w końcu są święta

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

a ja grzecznie odpowiadam że słyszę różnice pomiędzy kablem melodyjką a na przykład innym kablem posrebrzanym

Sądzę że nie usłyszałbyś różnicy nawet pomiędzy kablem z czystego srebra, a kablem miedzianym o zaledwie kilku % większym przekroju.
Tak więc po raz kolejny twierdzę, że zmyślasz 🙂

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Nie w moimi interesie jest edukować Cię:)

"Edukować"...?
Masz tu niebagatelną okazję, aby zwiększyć sobie sprzedaż! Jeśli zademonstrujesz w sposób obiektywny że Chord gra lepiej (lub choćby inaczej) lub że srebrne (lub choćby posrebrzane) kable grają lepiej - ich sprzedaż może wystrzelić w kosmos, a Ty być może dostaniesz premię. Dlaczego nie skorzystasz z tej okazji? To przecież byłoby bezsprzecznie w Twoim interesie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chyba nie było tak kiedy tylko jest temat kabli by nie było kpin i drwin z tego tematu. Jak ktoś jest głuchy nie powinien się na ten temat wypowiadać!!! Jak ktoś ma lipny sprzęt lub nie jest osłuchany w swoim sprzęcie to prawdopodobnie każdy kabel będzie dla niego grał tak samo. Prawda jest po drugiej stronie. Kable mocno się różnią między sobą i mają możliwości rzeeźbienia dźwięku. Sam aktualnie szukam kabelka w cale niedrogiego  zarazem, ale który będzie neutralny i niczego nie podbarwiał

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rafal napisał:

Jak ktoś ma lipny sprzęt lub nie jest osłuchany w swoim sprzęcie to prawdopodobnie każdy kabel będzie dla niego grał tak samo.

Prawdopodobnie. Prawdopodobnie pierniczysz od rzeczy.
A ja ciągle czekam na wyjaśnienie dlaczego kable X gra jaśniej niż kabel Y.

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

Nie mam premii

Błąd , bo kolega np. zapewne regularnie otrzymuje od ASR , stąd taka aktywność.

Po za tym Piotrek błagam , nie ośmieszaj się. Co Ty możesz wiedzieć o audio ? W końcu przesłuchałeś tylko kilkadziesiąt wzmacniaczy i kolumn . Kable , proszę Cię , nie ten poziom dyskusji , wszak rozmawiasz z ekspertem od kina domowego do stereo . Jak gość potrafił sprawić , że AVR Denona z KEF-ami zagrał wybitnie w stereo, to z czym Ty w ogóle startujesz? Nie ten poziom wiedzy i umiejętności , nie widzisz , że geniusz bije z każdego słowa kolegi ? Ja np. robię sobie notatki dla potomnych , mówię Ci warto , jak by szlag trafił internet , a pamięć już nie ta co dawniej to zawsze będę mógł poczytać wieszcza audio. Mam cichą nadzieje , że ta informacja nie dotrze do MBL , Gryphona , Tenora , Krella , Wilson Audio , Accuphase ,........... bo na AVS , będziemy mieli tylko jeden słuszny box ' Denon lekiem na wszystko ". Np. ponoć niejaki  Dan d'Agostino się jednak dowiedział o fenomenie Denona w stereo i nie dość , że się nie wystawi , to zwija zakład , gdzie mu tam do takiego mistrzostwa brzmienia , nie będzie się chłop kompromitował. Uważam , że to słuszne posunięcie.

I znowu wpiąłem :) Złote ale skromne , wyraźnie się system ucieszył i nabrał kultury brzmienia ;) Chorda Clearway / zresztą od Ciebie/ mam w sypialni przy ProAc-ach , bardzo się lubią :) ,

IMG_2213.JPG

Te złote to tylko na święta , po świętach , cięższy kaliber , przechodzę na Heavy Metal :) 

 

koda.jpg

koda1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomek4446 napisał:

Błąd , bo kolega np. zapewne regularnie otrzymuje od ASR , stąd taka aktywność.

Po za tym Piotrek błagam , nie ośmieszaj się. Co Ty możesz wiedzieć o audio ? W końcu przesłuchałeś tylko kilkadziesiąt wzmacniaczy i kolumn . Kable , proszę Cię , nie ten poziom dyskusji , wszak rozmawiasz z ekspertem od kina domowego do stereo . Jak gość potrafił sprawić , że AVR Denona z KEF-ami zagrał wybitnie w stereo, to z czym Ty w ogóle startujesz? Nie ten poziom wiedzy i umiejętności , nie widzisz , że geniusz bije z każdego słowa kolegi ? Ja np. robię sobie notatki dla potomnych , mówię Ci warto , jak by szlag trafił internet , a pamięć już nie ta co dawniej to zawsze będę mógł poczytać wieszcza audio. Mam cichą nadzieje , że ta informacja nie dotrze do MBL , Gryphona , Tenora , Krella , Wilson Audio , Accuphase ,........... bo na AVS , będziemy mieli tylko jeden słuszny box ' Denon lekiem na wszystko ". Np. ponoć niejaki  Dan d'Agostino się jednak dowiedział o fenomenie Denona w stereo i nie dość , że się nie wystawi , to zwija zakład , gdzie mu tam do takiego mistrzostwa brzmienia , nie będzie się chłop kompromitował. Uważam , że to słuszne posunięcie.

I znowu wpiąłem :) Złote ale skromne , wyraźnie się system ucieszył i nabrał kultury brzmienia ;) Chorda Clearway / zresztą od Ciebie/ mam w sypialni przy ProAc-ach , bardzo się lubią :) ,

 

Sorry że ciągnę ale jak widzę tą gównoburzę w tym temacie to dostaje spazmów.

Jak to jest że rozjaśniasz system kablami, słyszysz jak nabiera kultury brzmienia, a nie słyszysz różnicy na przełączniku który w środku wygląda tak:

http://www.sorishop.com/goods/g_detail.html?gid=15710

Dnia 29.03.2021 o 14:53, tomek4446 napisał:

Nie ma. Lub poprawniej by było napisać na pięciu systemach jakie miałem pod to ustrojstwo podłączone różnicy między wpięciem bezpośrednim, a przez Beresforda w brzmieniu nie odnotowałem.

 

Po takim przełączniku spodziewałbym się że "dostaniemy coś ekstra" 

Naprawdę nie ogarniam tego fenomenu. Ja rozumiem jak ktoś ma głośniki za 20k, wzmaki za kilka tysi to aż żal podłączać całość kablami za 5zł za metr, i dla spokoju ducha coś można kupić lepszego. Ale zachwalać brzmienie kabli....

Ja raz w życiu spotkałem się z sytuacją że kabel miał wpływ....15m HDMI do przesłania 18GBps...4k 60fps  kabel miedziany nie dał rady, dopiero HDMI optyczny

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...