Skocz do zawartości

Kablowy dylemat


Adam Litwin

Recommended Posts

Eee ? O co chodzi z ta fazą?

To taki kolejny kontrowersyjny temat kablowy. Jeśli masz prawidłowo podpięte gniazdko w ścianie fazę powinieneś mieć w lewej dziurce. Taki jest umowny standard. Zwróć uwagę, że na kablu zasilającym wzmacniacz tzn na wtyczce masz oznaczenie gdzie N a gdzie L. Ma się to zgadzać z tym co wychodzi z gniazdka. Mam listwę zasilającą pod audio z filtrem i mam gniazdka schuko więc jest możliwość omyłkowego/odwrotnego podłączenia. Celowo podłączyłem kilka razy wbrew "polaryzacji" (to oczywiście nieprawidłowe określenie) i nie będę bajerował, nie usłyszałem różnicy. Ale są wzmacniacze gdzie jest to podobno slyszalne. Gdzieś czytałem że posiadacze Naimów wyczaili, że ich wzmacniacz lepiej gra podłączony "odwrotnie". Jeśli we wzmacniaczu są jakieś układy filtrująco korygujące zasilanie to podobno lepiej jest gdy podłączymy zgodnie ze sztuką. Osobiście nie jestem w stanie potwierdzic poprawy brzmienia choć starałem się to przetestować. Na pewno natomiast słyszę różnicę podłączając kabel zasilający do zwykłego przedłużacza komputerowego a do listwy własnej roboty z filtrem sieciowym ll rzędu.     

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Arekszcz napisał:

 

 

52 minuty temu, Arekszcz napisał:

Tzn ze kable do głośników , zasilające nie maja znaczenia?

Kable zasilające które kosztują 2000 zł sprawiają, że do wzmacniacza płynie bardziej lub mniej dynamiczny/jasny/ciemny/holograficzny prąd. 

Uwierzysz?

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Arekszcz napisał:

po drugie nie rozumiem dlaczego za każdym razem starasz się udowodnić ze kable nic nie dają? Jakich kabli sam używasz? 

Przeczytaj wcześniejsze posty w tym wątku. Odpowiedzi na oba Twoje pytanie już padły.

7 minut temu, Arekszcz napisał:

A co masz na myśli pisząc prawidłowo dobrane kable?

Np. kabel głośnikowy musi mieć odpowiednio niską rezystancję (zresztą przeczytaj sobie artykuł, który sam zlinkowałeś przed chwilą).
Dlatego stosuje się kable z OFC o odpowiednim przekroju, który dobiera się do impedancji głośników i wymaganej długości kabla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Stolarz napisał:

Kable zasilające które kosztują 2000 zł sprawiają, że do wzmacniacza płynie bardziej lub mniej dynamiczny/jasny/ciemny/holograficzny prąd. 

Uwierzysz?

Kable zasilające które kosztują 2000 zł sprawiają, że do wzmacniacza płynie bardziej lub mniej dynamiczny/jasny/ciemny/holograficzny prąd. 

Uwierzysz?

Uwierzę ze jeden czy drugi z producentów może zachowywać mniejsze lub większe restrykcje co do czystości miedzi itp co zmienia przepływ a co za tym idzie barwę końcowa , nie wierze w nic czego sam nie sprawdzę dlatego podałem przykład kabla hdmi

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TomekN napisał:

Polecam nie tylko przeczytać, ale i podjąć dyskusję z konkretnymi tezami, badaniami, eksperymentami.

Kolejny ortodoksyjny pomiarowiec wyciągający przewody z systemu i mierzący parametry RLC w kontekście badania właściwości filtracyjnych przewodu. Co z tego, że pokazują Ci guru jak przewód tłumi sygnał? Żadnej Ameryki nie odkryli. Takie badania i pomiary to mały Jasio z 5 klasy robi na kółku fizycznym. Nie pokazują te Arczimaga badania jak przewód głośnikowy wpływa na współpracę wzmacniacza z zespołem głośnikowym rozpatrując jego wpływ w funkcji impedancji wzmacniacza i kolumn. Zadałem w jednym z wątków kilka pytań dotyczących parametrów Thiela Smalla i ich zmian w zależności od DF. Dyskusji nikt nie podjął. O czym chcesz dyskutować? O właściwościach filtracyjnych przewodów? Ta droga prowadzi donikąd. Nigdy nie spojrzysz dalej i nie zobaczysz więcej niż Jasio może Ci pokazać. 

Pokaż badania tych guru gdzie przewody X,Y,Z o różnych parametrach RLC są podpięte do wzmacniacza o impedancji wyjściowej 0.001R, 0,01R, 0,1R, 1r, 5R i pomierzone mikrofonem dla przetworników w kolumnach o płaskiej charakterystyce impedancyjnej, zmiennej, mocno zmiennej od 2R do 30R z trzema minimami i dwoma "górkami". Jak wpływa przewód w każdej z tych kombinacji jeżeli kolumna ma efektywność 85dB, a jak gdy ma 100dB? Niech zbadają nie tylko charakterystykę amplitudową ale i fazową, zniekształcenia, rozkład harmonicznych THD i inne parametry wpływające na barwę, a nie tylko na głośność. Pokaż te badania i eksperymenty i wrócimy do dyskusji i tez tych omnibusów ;) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, TomekN napisał:

Przeczytaj wcześniejsze posty w tym wątku. Odpowiedzi na oba Twoje pytanie już padły.

Np. kabel głośnikowy musi mieć odpowiednio niską rezystancję (zresztą przeczytaj sobie artykuł, który sam zlinkowałeś przed chwilą).
Dlatego stosuje się kable z OFC o odpowiednim przekroju, który dobiera się do impedancji głośników i wymaganej długości kabla.

Tomku wiec rezystancja itd ma wpływ tak? Wiec i każdy kabel może się minimalnie różnic prawda? było to tez w tym artykule gdzie miałeś podane wyliczenia i różnice . To ze dla Ciebie są niezauważalne bo nikt Tobie tego nie rozpisał nie zrobił eksperymentu nie jest zgodne z tym co piszesz . Nie możesz pisać ze nie ma różnic bo masz artykuł swój i mój gdzie są wyliczenia . Możesz napisać ja nie słyszę różnic i nie jestem zwolennikiem kupowania kabli w salonach audio wole te z castoramy bo dla mnie to jedno i to samo . Troche takim rasizmem dajesz bo ktoś słyszy a Ty mu wypychasz ze nie słyszy bo Ty nie słyszysz . Gdybys byl daltonista znalazł byś artykuł jak kolory widza daltoniści i wmawiał wszystkim innym ze nie może być inaczej?

7 godzin temu, TomekN napisał:

Nie odczuwam potrzeby tłumaczenia się komukolwiek z moich wydatków.
Nie uważam też, aby cena 5 zł / metr mojego kabla głośnikowego wymagała "usprawiedliwienia".
Koszt kabli poniżej 3% całego systemu uważam za całkiem rozsądny.

Przepraszam ze tak bezpośrednio ale zakładając ze 5zl za metr i ze masz razem 4 M kabla co stanowi 3% Twojego całego zestawu chcesz nam powiedzieć ze na zestawie za Max  1000 zł chciałbyś usłyszeć różnice ? Może to kwestia kolumn ? Może one nie reagują ? Moja córka miała mini wieże philips i powiem Tobie ze gdy podłączyliśmy oberony 3 to dźwięk się mega zmienił a gdy do oberonow dokupiliśmy ceola stwierdziła ze jest mega ale fakt jest taki ze żeby usłyszeć zmiany musieliśmy wydać pare tys może to tu jest właśnie-problem?

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arekszcz napisał:

Przepraszam ze tak bezpośrednio ale zakładając ze 5zl za metr i ze masz razem 4 M kabla co stanowi 3% Twojego całego zestawu chcesz nam powiedzieć ze na zestawie za Max  1000 zł chciałbyś usłyszeć różnice ? Może to kwestia kolumn ? Może one nie reagują ? Moja córka miała mini wieże philips i powiem Tobie ze gdy podłączyliśmy oberony 3 to dźwięk się mega zmienił a gdy do oberonow dokupiliśmy ceola stwierdziła ze jest mega ale fakt jest taki ze żeby usłyszeć zmiany musieliśmy wydać pare tys może to tu jest właśnie-problem?

Nie. Napisałem że łącznie na wszystkie kable wydałem 1800 zł i to stanowi 3% wartości mojego systemu.

2 godziny temu, Arekszcz napisał:

Tomku wiec rezystancja itd ma wpływ tak? Wiec i każdy kabel może się minimalnie różnic prawda?

Tak, minimalnie. Niesłyszalnie. Chyba że udowodnisz / zademonstrujesz, że jest inaczej.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamill00 Mój system jest wylistowany tutaj, a przed chwilą wrzuciłem kilka zdjęć tutaj.
Muzyki słucham na KEFach R3 napędzanych NADem C298 + dwa subwoofery SVS SB-2000 Pro (układ 2.2).
Źródłem jest osobny serwer audio, a konwersję cyfrowo-analogową, cross-overy oraz korekcję pomieszczenia robi Denon x3700 (w trybie pre-amp, SINAD 98dB).

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TomekN napisał:

Nie odczuwam potrzeby tłumaczenia się komukolwiek z moich wydatków.
Nie uważam też, aby cena 5 zł / metr mojego kabla głośnikowego wymagała "usprawiedliwienia".
Koszt kabli poniżej 3% całego systemu uważam za całkiem rozsądny.

Nie widzę tu kwoty 1800 to raz a dwa skoro wydałeś 1800 na kable po 5zl za metr to albo masz 180m kabla do jednej kolumny co już jest powodem tego ze nie słyszysz różnic lub tez jeżeli masz kable np 2m i wydałeś 1800 to sam sabie zaprzeczasz bo wtedy nie wiem dlaczego wydałeś tyle kasy :) z czego ten kabel ? Nic się kupy nie trzyma Tomku poza tym ze puszczasz artykuł z testami w których nie uczestniczyłeś ;) tak czy inaczej nie wciskaj ludziom twarogu jak chcą kiełbasę ;) maluj jajka i ze święconką marsz ;) Wesołych Świat Tobie jak i całej społeczności zarówno kablomaniakow , kablo sceptyków , lampowcow , tranzystorowcow , winylowcow itp ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wito76 napisał:

To taki kolejny kontrowersyjny temat kablowy. Jeśli masz prawidłowo podpięte gniazdko w ścianie fazę powinieneś mieć w lewej dziurce. Taki jest umowny standard. Zwróć uwagę, że na kablu zasilającym wzmacniacz tzn na wtyczce masz oznaczenie gdzie N a gdzie L. Ma się to zgadzać z tym co wychodzi z gniazdka. Mam listwę zasilającą pod audio z filtrem i mam gniazdka schuko więc jest możliwość omyłkowego/odwrotnego podłączenia. Celowo podłączyłem kilka razy wbrew "polaryzacji" (to oczywiście nieprawidłowe określenie) i nie będę bajerował, nie usłyszałem różnicy. Ale są wzmacniacze gdzie jest to podobno slyszalne. Gdzieś czytałem że posiadacze Naimów wyczaili, że ich wzmacniacz lepiej gra podłączony "odwrotnie". Jeśli we wzmacniaczu są jakieś układy filtrująco korygujące zasilanie to podobno lepiej jest gdy podłączymy zgodnie ze sztuką. Osobiście nie jestem w stanie potwierdzic poprawy brzmienia choć starałem się to przetestować. Na pewno natomiast słyszę różnicę podłączając kabel zasilający do zwykłego przedłużacza komputerowego a do listwy własnej roboty z filtrem sieciowym ll rzędu.     

 

 

 

 

 

 

Moze jednak cos nie tak zaprojektowaleś ta listwę skoro slyszysz róznicę 😉 Juz nie chcę rozpoczynać kolejnej burzy wiec jedynie dam sugestię, miales laborki wiec tez mozesz rozrysować schematy przeprowadzic symulacje i zastanowic się co się zmienia po zastosowaniu listwy filtrujacej że slyszysz różnicę.

Fakt że wtyczki sa oznaczane aczkolwiek filtry na ogół sa budowane symetrycznie.

Screenshot_20210403_071151_org.mozilla.firefox.jpg

7 godzin temu, audiowit napisał:

 Na kinie domowym. Ale niekompletnym.

Ups, pomyślałem czy powiedziałem?

Więc sam rozumiesz Kamil, że pewne drobne szczegóły mogą Tomkowi umykać. Np fortepian w koncercie fortepianowym.

Z tego co juz sie dowiedzialem od audiofili , to to że ten fortepian umyka ale dopiero  jak sie zastosuje niektore z najdrozszych  kabli glosnikowych.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wito76 napisał:

Celowo podłączyłem kilka razy wbrew "polaryzacji" (to oczywiście nieprawidłowe określenie) i nie będę bajerował, nie usłyszałem różnicy. Ale są wzmacniacze gdzie jest to podobno slyszalne. Gdzieś czytałem że posiadacze Naimów wyczaili, że ich wzmacniacz lepiej gra podłączony "odwrotnie".

Ciekawy temat, bo właśnie jak pisałem, za bardzo głośnikowych/zasilających nie słyszę, a przepinając kiedyś Atolla "siadł" mi zauważalnie dźwięk. Zacząłem szukać i zmiana L z N dawała moim zdaniem dużą różnicę. W Cyrus One też trochę słychać - przepinałem kilkukrotnie i za każdym razem słyszeliśmy z WAŻ różnicę ;)

Wesołych i Zdrowych! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arekszcz napisał:

Nie widzę tu kwoty 1800 to raz a dwa skoro wydałeś 1800 na kable po 5zl za metr to albo masz 180m kabla do jednej kolumny co już jest powodem tego ze nie słyszysz różnic lub tez jeżeli masz kable np 2m i wydałeś 1800 to sam sabie zaprzeczasz bo wtedy nie wiem dlaczego wydałeś tyle kasy :) z czego ten kabel ? Nic się kupy nie trzyma Tomku

Nie widzisz, bo nie przeczytałeś dokładnie. Post #60.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TomekN napisał:

Nie widzisz, bo nie przeczytałeś dokładnie. Post 

19 minut temu, TomekN napisał:

Nie widzisz, bo nie przeczytałeś dokładnie. Post #60.

Ok moja wina ale tak czy inaczej skoro odpowiadasz do odpowiedz na kolejne pytanie zawarte w mojej wypowiedzi a nie już kolejny raz omijasz niewygodne pytania

lub tez jeżeli masz kable np 2m i wydałeś 1800 to sam sabie zaprzeczasz bo wtedy nie wiem dlaczego wydałeś tyle kasy  z czego ten kabel ?

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arekszcz napisał:

Uwierzę ze jeden czy drugi z producentów może zachowywać mniejsze lub większe restrykcje co do czystości miedzi itp co zmienia przepływ a co za tym idzie barwę końcowa , nie wierze w nic czego sam nie sprawdzę dlatego podałem przykład kabla hdmi

Chyba logiczne, że jak masz kabel z dupy a nie miedzi to można się spodziewać problemów.
Ale zdajesz sobie sprawę, że temat nie rozbija się o ujowe kable kontra kable poprawnie wykonane tylko o poprawnie wykonane kable a kable z kociej wełny i kosmicznego oplotu wypełnione miedzią astralną?
Patrząc na to pierdzielenie o kablach zasilających za 2k (osobiście to mnie ebie czy ktoś kupuje kabel za 2k czy za 22k, do momentu w którym nie zaczyna wmawiać innym, że taki kabel zmienia brzmienie) czy mamy w takiej sytuacji zakładać, że producenci wzmacniaczy/amplitunerów/etc. za niemałe pieniądze oszczędzają na kablach zasilających i te kable nie spełniają wymagań przez co mogą pogarszać brzmienie? Serio?

9 godzin temu, Wito76 napisał:

@MariuszZ Zaorałeś.

Zaorałeś to Ty już sam siebie nie raz. Badania mają robić tylko Ci co nie słyszą. Mają się tym zająć inżynierowie. Ale w drugą stronę to już nie działa. Bo przecież Ty doskonale wiesz co słyszysz. Tylko wiedza a wiara to dwie różne sprawy. Zdajesz sobie z tego sprawę. Prawda? Udowodnisz, że jest Bóg X, Y albo Z lub też w tym przypadku Bóg Kabel? Wszystko w Twoich rękach. A nie. Czekaj. Ty nic nikomu nie musisz udowadniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audiowit napisał:

 Na kinie domowym. Ale niekompletnym.

Ups, pomyślałem czy powiedziałem?

Więc sam rozumiesz Kamil, że pewne drobne szczegóły mogą Tomkowi umykać. Np fortepian w koncercie fortepianowym.

No tak. No bo przecież jak nie masz sprzętu audio za XXXXXXX$ to nie możesz powiedzieć, że słuchasz muzyki. Jak nie przerobiłeś X kolumn, wzmacniaczów to jak możesz się odzywać?
Tylko Wy macie prawo mówić, że słyszycie wszystkie dzwonki, klawisze fortepianu i oddech perkusisty.
I jeszcze potem jeden mądry pisze o rasizmie ze strony kablosceptyków? A co Wy niby uprawiacie?
NIEPRAWDA. ZIEMIA JEST PŁASKA. JA W TO WIERZĘ I NIE MUSZĘ NIKOMU TEGO UDOWADNIAĆ. A KTO NIE WIERZY LUB TWIERDZI INACZEJ (naukowcy? planetolodzy?) TEN UCZESTNICZY W SPISKU.

Tłumaczę.

NIEPRAWDA. SŁYSZĘ KABLE. JA W TO WIERZĘ I NIE MUSZĘ TEGO NIKOMU UDOWADNIAĆ. A KTO NIE WIERZY LUB TWIERDZI INACZEJ (elektrycy? elektronicy?) TEN UCZESTNICZY W SPISKU LUB JEST GŁUCHY.

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Stolarz napisał:

Chyba logiczne, że jak masz kabel z dupy a nie miedzi to można się spodziewać problemów.
Ale zdajesz sobie sprawę, że temat nie rozbija się o ujowe kable kontra kable poprawnie wykonane tylko o poprawnie wykonane kable a kable z kociej wełny i kosmicznego oplotu wypełnione miedzią astralną?
Patrząc na to pierdzielenie o kablach zasilających za 2k (osobiście to mnie ebie czy ktoś kupuje kabel za 2k czy za 22k, do momentu w którym nie zaczyna wmawiać innym, że taki kabel zmienia brzmienie) czy mamy w takiej sytuacji zakładać, że producenci wzmacniaczy/amplitunerów/etc. za niemałe pieniądze oszczędzają na kablach zasilających i te kable nie spełniają wymagań przez co mogą pogarszać brzmienie? Serio?

Serio ? Tylko tu nikt nie podważa kto co kupuje ani za ile tylko czy słyszy czy nie i tyle a skoro jeden mówi ze słyszy to uj mu wciskać ze nie???? Ma takie odczucie to po jasna orlere się ciskacie to tak jak wspomniałes jeden wierzy ze Bóg x jest i idzie do kościoła a drugi zostaje w domu i tyle . Problem nie polega na tym czy wierzysz czy nie tylko po jasnego grzyba komuś kto wierzy wciskacie ze nie ma w co wierzyć ? Zostawmy to bez komentarzy bo to totalne bicie piany

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wito76 napisał:

To taki kolejny kontrowersyjny temat kablowy. Jeśli masz prawidłowo podpięte gniazdko w ścianie fazę powinieneś mieć w lewej dziurce. Taki jest umowny standard. Zwróć uwagę, że na kablu zasilającym wzmacniacz tzn na wtyczce masz oznaczenie gdzie N a gdzie L. Ma się to zgadzać z tym co wychodzi z gniazdka. Mam listwę zasilającą pod audio z filtrem i mam gniazdka schuko więc jest możliwość omyłkowego/odwrotnego podłączenia. Celowo podłączyłem kilka razy wbrew "polaryzacji" (to oczywiście nieprawidłowe określenie) i nie będę bajerował, nie usłyszałem różnicy. Ale są wzmacniacze gdzie jest to podobno slyszalne. Gdzieś czytałem że posiadacze Naimów wyczaili, że ich wzmacniacz lepiej gra podłączony "odwrotnie". Jeśli we wzmacniaczu są jakieś układy filtrująco korygujące zasilanie to podobno lepiej jest gdy podłączymy zgodnie ze sztuką. Osobiście nie jestem w stanie potwierdzic poprawy brzmienia choć starałem się to przetestować. Na pewno natomiast słyszę różnicę podłączając kabel zasilający do zwykłego przedłużacza komputerowego a do listwy własnej roboty z filtrem sieciowym ll rzędu.     

I co to ma niby udowadniać? Serio pytam. Że kable grają? Na bank :D
P.S. Jak masz u siebie podpiętą fazę w gniazdkach?

1 minutę temu, Arekszcz napisał:

Serio ? Tylko tu nikt nie podważa kto co kupuje ani za ile tylko czy słyszy czy nie i tyle a skoro jeden mówi ze słyszy to uj mu wciskać ze nie???? Ma takie odczucie to po jasna orlere się ciskacie to tak jak wspomniałes jeden wierzy ze Bóg x jest i idzie do kościoła a drugi zostaje w domu i tyle . Problem nie polega na tym czy wierzysz czy nie tylko po jasnego grzyba komuś kto wierzy wciskacie ze nie ma w co wierzyć ? Zostawmy to bez komentarzy bo to totalne bicie piany

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Cytuję sam siebie:
"...(osobiście to mnie ebie czy ktoś kupuje kabel za 2k czy za 22k, do momentu w którym nie zaczyna wmawiać innym, że taki kabel zmienia brzmienie)...".

Bij pianę dalej jeśli lubisz bo do najważniejszej kwestii mojej wypowiedzi (drugi akapit mojej odpowiedzi do Ciebie) nie raczyłeś się odnieść. Ale nie martw się. Nie tylko Ty.
To tak samo jak brak odpowiedzi na pytane dlaczego producenci super kabli za 500 od metra nie zamieszczają dowodów na to co i jak zmieniają ich kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Arekszcz napisał:

Patrząc na to pierdzielenie o kablach zasilających za 2k (osobiście to mnie ebie czy ktoś kupuje kabel za 2k czy za 22k, do momentu w którym nie zaczyna wmawiać innym, że taki kabel zmienia brzmienie) czy mamy w takiej sytuacji zakładać, że producenci wzmacniaczy/amplitunerów/etc. za niemałe pieniądze oszczędzają na kablach zasilających i te kable nie spełniają wymagań przez co mogą pogarszać brzmienie? Serio?

Żeby się odnieść musiałbym znac dokładna specyfikacje rozumiem ze Ty znasz każdy głośnik producenta i wiesz co piszesz .tez nie czytasz misiu bo pisałem  Ja nie bije piany o to czy słychać czy nie tylko o to po co udowadniacie komuś coś w co ktoś wierzy inaczej niż wy ? A wy wkoło bo dowody bo badania

prosze dla bicia piany cytat z Wikipedii i to za co producent danego kabla stosując swoje rozwiązania polepszającej może sobie liczyć nawet 1000za metr i ma to wpływ chyba ze wy wiecie lepiej niż teorie fizyki itp oto cytat 

„Przewody wiodące prąd elektryczny wypromieniowują pole elektromagnetyczne, jak również pobierają energię z otaczających je pól elektromagnetycznych. Zjawiska te prowadzą do niepożądanego przenoszenia mocy, co może ujemnie wpływać na pobliskie urządzenia, lub podzespoły danego urządzenia. Innym aspektem jest wnikanie niepożądanych szumów, które mogą maskować właściwy sygnał przenoszony kablem lub, gdy kabel doprowadza zasilanie lub przenosi sygnały sterujące, może być przyczyną wadliwego działania urządzeń” 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...