Skocz do zawartości

Kablowy dylemat


Adam Litwin

Recommended Posts

19 minut temu, TomekN napisał:
30 minut temu, Sanwing napisał:

 

Po pierwsze, tamta propozycja zakładu była niesymetryczna, bo Piotrek nie zaproponował mi niczego na wypadek gdybym wygrał. Zresztą nie jestem hazardzistą.
A po drugie, ciężar udowodnienia zachodzenia jakiegoś zjawiska leży wyłącznie po stronie osoby, która twierdzi że takowe zachodzi.

Tomku podałem Tobie ( wszystkim) wzory , zdjęcia wnętrza goldow , opis wpływu budowi kabla na pochłanianie różnych „zanieczyszczeń” mali tego podałem przykład dowód ze głupi kabel hdmi a raczej jego zawartość robi różnice , zadałem Tobie pytanie dlaczego kupiłeś kable za 1800 zł a nie jakieś z castoramy - nie odniosłeś się do tego nie potrafisz zrozumieć lub nie chcesz ze można usłyszeć różnice których Ty lub Twój umysł otrzymujący sygnał od ucha nie przyswaja wiec prosze powiedz problem tkwi w tym ze:

masz problem natury fizjologiczne czyt. Słaby słuch ?

masz problem z akceptowaniem czegoś innego nuz sam z góry założyłeś ?

masz problem w innych sferach a tu starasz się udowodnić ze Ty jesteś góra ( chociaż pewnie większość czyta cię inaczej)?

Twoj cytat :

Po pierwsze, tamta propozycja zakładu była niesymetryczna, bo Piotrek nie zaproponował mi niczego na wypadek gdybym wygrał.

2 minuty temu, Arekszcz napisał:


A może liczysz ze S4 powie ze ok jak wygrasz dostaniesz najlepsze kable jakie testowaliscie ? 

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sanwing napisał:

Poza tym to Piotr chciał Ci udowodnić że grają kable, a Ty się boisz, jako to hazard skoro wiesz że nie usłyszy różnicy??? Będziesz przy tym.

Jak chce coś udowodnić mi (i innym "niedowiarkom"), to niech to po prostu zademonstruje. Za darmo nie może? Jak mu się uda, to będzie sławny na cały świat, bo nikt jeszcze tego nie zrobił.

4 minuty temu, Arekszcz napisał:

zadałem Tobie pytanie dlaczego kupiłeś kable za 1800 zł a nie jakieś z castoramy

Głośnikowe mam takie za 5 zł / metr, czyli można powiedzieć że to są takie z Castoramy.
Czy mógłbyś w końcu przeczytać moje wcześniejsze wypowiedzi i nie błądzić bez endu?
Reszta Twojej wypowiedzi to jakiś bełkot, nawet nie chce mi się komentować.
Pokaż że odróżniasz na ślepo dwa kable od siebie, to pogadamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TomekN napisał:

Jak chce coś udowodnić mi (i innym "niedowiarkom"), to niech to po prostu zademonstruje. Za darmo nie może? Jak mu się uda, to będzie sławny na cały świat, bo nikt jeszcze tego nie zrobił.

Głośnikowe mam takie za 5 zł / metr, czyli można powiedzieć że to są takie z Castoramy.
Czy mógłbyś w końcu przeczytać moje wcześniejsze wypowiedzi i nie błądzić bez endu?
Reszta Twojej wypowiedzi to jakiś bełkot, nawet nie chce mi się komentować.
Pokaż że odróżniasz na ślepo dwa kable od siebie, to pogadamy.

Sory stary ale nie chce Ciebie obrażać bo na początku było ze nie ma różnicy między drogimi a tanimi kablami teraz ze nie odróżnisz który kabel jest który a co za tym idzie różnice możesz ale nazwy nie . I nie pisz mi ze bełkocze bi zachowujesz się jak prymityw nie rozumiejący i nie akceptujący zdania innych . 
piszesz jak zbłąkany o testach to podałem tobie  test kabla hdmi nie skomentowałeś 

Problemy z akceptowaniem postaw innych i uświadamianie ze kura to pies co robisz nadaje się na inne forum nie związane z audio a psycho . 
I może wypożycz lepsze kable lepszy sprzęt to coś usłyszysz a nie puścisz jakiś  test słuchasz na kablach za 5 i jeszcze obrażasz 

skad Ty jesteś w ogóle?

 

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście osób już tu napisało, że słyszą różnicę między kablami, podając przykłady kabli opisy sytuacji, w tym ja. W swojej upartości zarzucasz nam wszystkim że jesteśmy kłamczuchami. Podmienialismy kable i mamy swoje obserwacje i spostrzeżenia. To ja mam tylko jedno dziecinne pytanie. Pisałeś, że nie testowałeś różnych kabli, ale po prostu wiesz że nie grają i dalej leci mantra ze ślepymi testami. Gdybyś chociaż napisał, robiłem testy ale nie słyszę różnicy to niech ci będzie, nikt się nie czepi. Skąd wiesz i uparcie twierdzisz, że nie grają skoro nie sprawdziłeś? Szach i mat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TomekN napisał:

Głośnikowe mam takie za 5 zł / metr, czyli można powiedzieć że to są takie z Castoramy.

Też mam z 5zeta za metr miałem też  na testy za ładne parę tysiaków i w moim torze nie wyniosły nic wielkiego.  Wolę te parę tysiaków przeznaczyć na akustykę,  kolumny,  źródło itp.  

Panowie nie ma sensu to jest temat rzeka na każdym forum.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wito76 napisał:

Kilkanaście osób już tu napisało, że słyszą różnicę między kablami, podając przykłady kabli opisy sytuacji, w tym ja. W swojej upartości zarzucasz nam wszystkim że jesteśmy kłamczuchami. Podmienialismy kable i mamy swoje obserwacje i spostrzeżenia. To ja mam tylko jedno dziecinne pytanie. Pisałeś, że nie testowałeś różnych kabli, ale po prostu wiesz że nie grają i dalej leci mantra ze ślepymi testami. Gdybyś chociaż napisał, robiłem testy ale nie słyszę różnicy to niech ci będzie, nikt się nie czepi. Skąd wiesz i uparcie twierdzisz, że nie grają skoro nie sprawdziłeś? Szach i mat.

Szach i mat to zrobił sobie sam słuchając na jakimś amplitunerze kina domowego z kablami z castoramy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, TomekN napisał:

Jak chce coś udowodnić mi (i innym "niedowiarkom"), to niech to po prostu zademonstruje. Za darmo nie może? Jak mu się uda, to będzie sławny na cały świat, bo nikt jeszcze tego nie zrobił.

Głośnikowe mam takie za 5 zł / metr, czyli można powiedzieć że to są takie z Castoramy.
Czy mógłbyś w końcu przeczytać moje wcześniejsze wypowiedzi i nie błądzić bez endu?
Reszta Twojej wypowiedzi to jakiś bełkot, nawet nie chce mi się komentować.
Pokaż że odróżniasz na ślepo dwa kable od siebie, to pogadamy.

Mnie nie interesuje czy za darmo czy nie, wyszedł z propozycją, a Ty się boisz. Chce Ci udowodnić że ziemia jest płaska, a ty mając niezbite dowody na to że nie jest boisz się??? O co chodzi? Przecież jesteś na sto procent pewny że kable nie grają(chwile temu to napisałeś wyraźnie). Piotr chce zrobić test w twojej obecności, nie bój się tylko udowodnij płaskoziemcą że kłamią i mają urojenie. Proste. 

12 minut temu, Wito76 napisał:

Kilkanaście osób już tu napisało, że słyszą różnicę między kablami, podając przykłady kabli opisy sytuacji, w tym ja. W swojej upartości zarzucasz nam wszystkim że jesteśmy kłamczuchami. Podmienialismy kable i mamy swoje obserwacje i spostrzeżenia. To ja mam tylko jedno dziecinne pytanie. Pisałeś, że nie testowałeś różnych kabli, ale po prostu wiesz że nie grają i dalej leci mantra ze ślepymi testami. Gdybyś chociaż napisał, robiłem testy ale nie słyszę różnicy to niech ci będzie, nikt się nie czepi. Skąd wiesz i uparcie twierdzisz, że nie grają skoro nie sprawdziłeś? Szach i mat.

Zaraz Ci napisze że to na Tobie ciąży odpowiedzialność potwierdzenia tezy... Choć dla mnie teza że kable nie grają tak samo powinna być w ślepym teście pokazana, przecież wynik negatywny jasno pokaże że kable nie grają, ale tym co najwięcej krzyczą chce się najmniej... nawet wypożyczyć kabla do swojego transparentnego systemu się nie chce...

8 minut temu, Ars_Poland napisał:

Też mam z 5zeta za metr miałem też  na testy za ładne parę tysiaków i w moim torze nie wyniosły nic wielkiego.  Wolę te parę tysiaków przeznaczyć na akustykę,  kolumny,  źródło itp.  

Panowie nie ma sensu to jest temat rzeka na każdym forum.

Pozdro

Tak jest. To czy się opłaca czy nie kupować kable za kilka tyś to inna sprawa i tu nikt się nie upiera że 80% funduszy trzeba w kabel wpakować. Problemem jest że co kilka miesięcy na forach nowi użytkownicy kin domowych w każdym temacie udowadniają swoje niepoparte odsłuchami i doświadczeniem tezy, zażucając innym urojenia, głuchotę często głupotę. Co temat o kablu to negacja i nabijanie się, a potem zarzucanie że to starzy audiofile są zapalczywi i plotą bzdury, moje pytanie kto na tym forum wciska na siłę nowym kable za tysiące złotych, że tak zapalczywie niektórzy walczą o lepsze jutro bez kabli :)???

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sanwing napisał:

Choć dla mnie teza że kable nie grają tak samo powinna być w ślepym teście pokazana, przecież wynik negatywny jasno pokaże że kable nie grają, ale tym co najwięcej krzyczą chce się najmniej...

Ślepy test służy do wykazywania różnic, a nie ich braku. Żeby wykazać brak różnic wystarczy w teście strzelać na chybił trafił, każdy to potrafi. A w drugą stronę już nie tak łatwo. Myślałem, że akurat Tobie takich postaw nie trzeba tłumaczyć.

Do bzdur dwóch kolegów powyżej ustosunkuję się później (jeżeli w ogóle), bo teraz prowadzę auto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, że Wam się jeszcze chce. Nie przekonujcie go. Co ma usłyszeć na kinie domowym, z różnymi wzmacniaczami na każdą parę kolumn, z pre do kina i pozwijanymi, leżącymi wzdłuż siebie kablami? Jeszcze z Atmos... proszę Was...

Jeszcze tylko przypomnę, że to dział stereo. Kino domowe ma swój dział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TomekN napisał:

Ślepy test służy do wykazywania różnic, a nie ich braku. Żeby wykazać brak różnic wystarczy w teście strzelać na chybił trafił, każdy to potrafi. A w drugą stronę już nie tak łatwo. Myślałem, że akurat Tobie takich postaw nie trzeba tłumaczyć.

Do bzdur dwóch kolegów powyżej ustosunkuję się później (jeżeli w ogóle), bo teraz prowadzę auto.

Już kiedyś to pisałeś i dokładnie Ci odpisałem nie pisz bzdur kolejny raz. Wyniki testu zawsze dają wynik. Albo wynik jest pozytywny słyszysz różnice, albo ich nie słyszysz co z automatu jest negatywnym wynikiem. Gadanie z Tobą to jak kopanie się z koniem, kolejny raz... Szkoda czasu 

2 minuty temu, audiowit napisał:

Niesamowite, że Wam się jeszcze chce. Nie przekonujcie go. Co ma usłyszeć na kinie domowym, z różnymi wzmacniaczami na każdą parę kolumn, z pre do kina i pozwijanymi, leżącymi wzdłuż siebie kablami? Jeszcze z Atmos... proszę Was...

Jeszcze tylko przypomnę, że to dział stereo. Kino domowe ma swój dział.

Witek masz rację szkoda nerwów... Niejeden użytkownik kina domowego już zarzekał się nieraz że to wszystko voodoo, a potem było głupio odszczekiwać niektóre rzeczy..., Ale każdy z nas musi do tego sam dojść na własnej skórze się przekonać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno wybierałem kable do swojego sprzętu i fakt niektóre nie wnosiły niczego istotnego ale inne potrafiły już w dźwięku namieszać. Jest to fakt, wiem co słyszę bo ani głuchy ani głupi (żeby wydawać na drogi kabel) nie jestem. Myślę, ,że jeśli ktoś nie słyszy różnic, to ma mniej problemów, chciałbym do tej grupy osób się zaliczać. I w cale nie twierdzę, że jestem złotouchy ale co mam w takim razie zrobić? No bez jaj mam się ubiczować czy co, żeby ktoś był kontent. Nie rozumiem po jaką cholerę robić jakieś testy skoro to od razu słychać po przepięciu kabla, no wy tak na serio panowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po raz kolejny zapytam wszystkich z super słuchem.

Dlaczego producent kabla nie zamieszcza dowodów na to, że dany kabel gra dynamiczniej, bardziej rozdzielczo, jaśniej, ciemniej?

Dlaczego dla Was ślepy test jest jak woda święconą dla wampira?

Dlaczego informacje od elektryków/elektroników są wrzucane do worka spiskowców?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, TomekN napisał:

Głośnikowe mam takie za 5 zł / metr, czyli można powiedzieć że to są takie z Castoramy.

Większość kabli w marketach to chińskie CCA (czyli amelinium/stal pomyziane miedzią żeby miały ładny kolor) W tej cenie dobre, polskie, miedziane kable można kupić w hurtowniach elektrycznych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sanwing napisał:

Tak jest. To czy się opłaca czy nie kupować kable za kilka tyś to inna sprawa i tu nikt się nie upiera że 80% funduszy trzeba w kabel wpakować. Problemem jest że co kilka miesięcy na forach nowi użytkownicy kin domowych w każdym temacie udowadniają swoje niepoparte odsłuchami i doświadczeniem tezy, zażucając innym urojenia, głuchotę często głupotę. Co temat o kablu to negacja i nabijanie się, a potem zarzucanie że to starzy audiofile są zapalczywi i plotą bzdury, moje pytanie kto na tym forum wciska na siłę nowym kable za tysiące złotych, że tak zapalczywie niektórzy walczą o lepsze jutro bez kabli :)???

Dokładnie zgoda 100%.

Szanujmy się ludziska 😉 audio to studnia bez dna .Cieszymy się muzyką 😉 ja się cieszę z mojego toru 😁 królika już nie muszę gonić.   

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie lub nie ostatnio zrobiłem sobie kable głośnikowe z przewodu domofonowego i jest delikatna poprawa w przestrzeni żadnych ślepych testów nie robiłem i nie zamierzam wiem co słyszę! Amir raczej ich nie testował 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wito76 napisał:

Coraz mniej malkontentów zostało na ringu, nie jest źle, ich argumenty się skończyły. A ten ostatni niczym Rocky w pierwszej części filmu już nie walczy o wygraną tylko by ustać na nogach 10 rund z championem.

 

 

 

 

Napisał ..... który potrafi jedynie udowodnić, że nic nie potrafi udowodnić. Twoje argumenty to co niby? Twoje zdanie? Moje jest takie, że nie masz jaj do ślepego testu championie z dupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stolarz napisał:

A ja po raz kolejny zapytam wszystkich z super słuchem.

Dlaczego producent kabla nie zamieszcza dowodów na to, że dany kabel gra dynamiczniej, bardziej rozdzielczo, jaśniej, ciemniej?

Dlaczego dla Was ślepy test jest jak woda święconą dla wampira?

Dlaczego informacje od elektryków/elektroników są wrzucane do worka spiskowców?

Bo nie rozumiesz ze to jest efektem całej budowy kabla jego oplotu sposobu zwinięcia drucików ich ilości co przekłada się na takie czy inne opory , na większe lub mniejsze zbieranie zakłóceń a co za tym idzie powstają różnice które w jednych kablach dają dźwięk „jaśniejszy” w innych „ciemniejszy” byłby idiota gdyby napisał ten kabel zagra tal czy tak bo najpierw musiałbyś mu podać długość sprzęt z jakim będzie grał jakich końcówek zastosujesz lub ich nie zastosujesz ? Trudno pojąć ? Dlatego podają budowę splot itd a cała reszta zależy również od innych parametrów sprzętowych . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stolarz Udzielasz się w wątku posiadaczy SMSLa. W tym wątku taką wyrocznią, autorytetem, ekspertem i gościem z mega wiedzą jest MobyDick. Wczoraj pisał o wrażliwości tego wzmacniacza na kable. Na pewno to czytałeś. Czemu tam się nie odezwałeś, czemu nie napisałeś MobyDick'owi "co ty chłopie za kocopoły wypisujesz", czemu nie kwestionowałeś?

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...