Skocz do zawartości

Kablowy dylemat


Adam Litwin

Recommended Posts

8 minut temu, Kenobi napisał:

A test na ślepo jest nie po to żeby udowodnic ze nie slyszymy kabli,  bo mózg jako ostatetyczny odbiorca zawze cos uslyszy. Jak wypalimy trawkę dopiero bedzie muzyka. I niestety nie jest tak ze jak wypalmy trawkę to jestesmy na haju a jak nie to nie. Mozg to nie precyzujny komputer, on zawsze w jakims stopniu jest na haju, jesli ustalimy ze przestrzen stereo jest szersza na jednym przewodzie to przy kazdej zmianie jest szansa na to ze bedziemy to slyszec dokladniej, wszystko zalezy od naszego nastawienia.  Wiec w tescie  chodzi o ustalenie czy slyszymy różnice z powodu rzeczywistej zmiany czy dlatego ze nasz mozg tak sobie dopowiada.

dokładnie

9 minut temu, Kenobi napisał:

Przykladem na to jak mozg w rozny sposób  reaguje na te same bodźce ale inaczej je odbiera z powodu nastawienia bedzie taki przyklad.  Pewnie wielu osobom sie narazilem z powodu mojego zdania i wrednego charakteru, dlatego cokolwiek teraz napisze, chocby o tym jak upiec dobry tort, to dla tych osob bedzie to zle, albo nie ciekawe. Ale jak dobry kolega napisze jak upiec tort, poda przepis co do litery taki sam,  to bedzie mniam i jak wspaniale.

w punkt

9 minut temu, Kenobi napisał:

jak jest reklama ogórków i mowi ze są smaczne to dla mnie onacza ze nie sa smaczne, nie sprzedawaly się i dlatego trzeba je reklamować

nie. To jest akurat nieprawda.

 

10 minut temu, Kenobi napisał:

Pare razy przy modyfikacjach roznych urzadzeń czy to covox, czy nowa bateria, czy inne ustawienie regulatora w helikopterze rc, tez popadalem poczatkowo zachwytowi,  ale zawsze staralem się sie to poźniej czyms poprzeć jakims pomiarem albo jakims eksperymentem i dopiero wtedy przyjmowalem to jako pewnik.

To logiczne postępowanie jest zaprzeczeniem ałdiofilskiego podejścia, nie zostaniesz zrozumiany i zaakceptowany

12 minut temu, Kenobi napisał:

Pewnie wielu osobom sie narazilem z powodu mojego zdania i wrednego charakteru

raczej dlatego ze przypier..sz się a do tego "wdrukowujesz" w swoje wyobrażenie o drugiej osobie, rzeczy/postawy/widzenie problemu których ta druga osoba nigdy nei wypowiedziała. Dopowiadasz sobie coś co nie ma miejsca. Tu jest problem 

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

Każdy ma prawo słyszeć co chce , takie jest jego święte prawo.

owszem, to prawda. Gorzej jak to swoje słyszenie wciska innym tworząc złudne wrażenia i prowadząc do podjęcia absurdalnych decyzji zakupu kabli zamiast wymiany kolumn. Tak, z uporem maniaka będę wracała bo na forum tutejszym kilkukrotnie takie przypadki były.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak były takie przypadki? Jeśli tak to słowo "były" jest kluczowe. Chyba że ktoś miał świetne kolumny w kiepskiej akustyce, połączone kablem grubości włosa, do byle jakiego pieca to wtedy wymiana innych elementów nie kolumn miała sens. Wydaje mi się że problem wciskania na siłę kabli jest wyolbrzymiony. A to że ktoś kto kupił sobie wymarzone kolumny wzmacniacz i chce sobie kupić do zestawu super kable to jego prawo i ma prawo się tym dzielić, ale nie wciskać na siłę że jego kable, kolumny, wzmacniacz są najlepsze. Ja nie potrzebuje popierać brzmienia które mi się podoba wykresami czy testami, przecież nie będzie mi się mniej podobało bo wykres pokazuje że charakterystyka jest daleko od ideału..., ale rozumie Kenobiego że on potwierdza to co słyszy testami i bardzo to doceniam, że nie tylko przekleja tabelki i ogląda YouTuba, ale sam testuje i słucha.

Forum powinno być podzielone na tematy typowo techniczne dla osób chcących iść drogą tabeli i wykresów i dla tych którzy wolą testować, doświadczać na własne uszy. Powinny być miejsca gdzie można pogadać o lampach NOS i nowych, o kablach bez kłótni o to czy ktoś ma złote ucho, czy słoń mu nadepnął. Sądzę że o nowych nie ma się co bać bo każdy kto tu doradza doskonale wie że podstawą są kolumny i akustyka, potem pozostała część toru i nikt nowym nie wciska kabli za 2000 zł do pokoju bez zrobionej akustyki (już chyba 5 raz to pisze). 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Sanwing napisał:

Fafniak były takie przypadki? Jeśli tak to słowo "były" jest kluczowe.

To są powtarzalne elementy. Ludzie zwabieni opowieściami o poprawie brzmienia kabli szukają w nich pomocy:

- na złą akustykę

- na złe ustawienie kolumn

- źle dobrany sprzęt

i tu na forum BARDZO RZADKO odzywają sie "ludzie od kabli" którzy napiszą że w takim przypadku to nie ma sensu.

Już na audiostereo jest więcej głosu rozsądku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable nie grają. Nawet jeśli nasz sprzęt łapie przydźwięki czy inne zakłócenia, to szanse na to, że kabel rozwiąże problem są bliskie zeru (bo przyczyny trzeba szukać w sieci, w podłączeniu i poprowadzeniu przewodów, ewentualnie w usterce jednego z komponentów). Nie widziałem jeszcze nigdy, przenigdy, żadnego dowodu na wpływ kabli na brzmienie (detaliczność, barwę, scenę itd.), jest natomiast sporo dowodów i testów, które potwierdzają, że kable nie mają żadnego znaczenia – o ile kabel nie jest uszkodzony albo wadliwie skonstruowany. W przedziale cenowym 50 – 150 zł można kupić przewód, który posłuży nam do końca życia. Grające kable to efekt placebo wsparty komentarzami wynikającymi z niewiedzy i ignorancji oraz podlany sporą dawką marketingu.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nasze nastawienie ma kardynalny wpływ na postrzeganie dźwięku. Są to mechanizmy, które sięgają w podświadomość i nie da się nad nimi zapanować. Co więcej, w całkowicie nieświadomy sposób można zasugerować coś innej osobie, która potwierdzi nasze przypuszczenia – stąd biorą się opowieści o tym, jak to kumpel czy żona „też słyszeli”. Te rzeczy nie są nawet kontrowersyjne, a przynajmniej nie w profesjonalnym środowisku, bo ludzie porównujący hardware czy software doskonale o tym wiedzą i nigdy nie badają różnic ufając wyłącznie własnym uszom. Zwykłe porównanie na słuch jest całkowicie bezwartościowe.

Niejednokrotnie słyszałem różnicę, chociaż takiej nie było. Nie ważne, ile razy odtwarzałem, na czym się koncentrowałem, ile i jak długich przerw robiłem – słyszałem różnicę. Podczas ślepego porównania okazywało się jednak, że nie jestem w stanie stwierdzić, który komponent gra. Nawet nagranie dźwięku mikrofonem z tej samej pozycji, w tym samym pomieszczeniu, przy wyrównanej głośności, ujawniało brak różnic.

Edytowano przez Nekroskop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sanwing napisał:

TomekN mój wynik ślepego testu był pozytywny kable grają, i co teraz? 

Mój wynik był taki, że poprawnie rozpoznałem kabel w 55% prób, a to oznacza, że na pewno zgadywałem/strzelałem. Mogę taki test zademonstrować.

Jaki Ty miałeś wynik i czy możesz swój test zademonstrować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sanwing napisał:

Bo ilu tu masz ludzi od kabli????

przejrzyj sobie posty

5 minut temu, Sanwing napisał:

Ostatni był Wpszoniaka.

największy mitoman - ten twierdził ze kablem zasilającym zmienił swój sprzęt na poziom wyższy niż  Leben z pólki wyższej niz ten jego. I proponował zakup kabli za sumy wyższe niz wartośc kolumn człowieka który pytał o poradę.

7 minut temu, Sanwing napisał:

Kto jest teraz zagorzałym obrońcą kabli który stawia je ponda akustyke czy pozostały sprzęt

To ty sobie dopowiedziałeś. Mi chodziło o ludzi testujących kable i słyszacych zmiany a nie wypowiadający sie praktycznie w watkach gdzie ludzie potrzebują porady. A jak sie wypowiadają to z radami "ja testowałem kabelek tak i sraki " weź na testy". W sytuacjach gdzie widać na zdjeciu z ejest słabo z akustyką. Pochodź i poczytaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Nekroskop napisał:

Kable nie grają. Nawet jeśli nasz sprzęt łapie przydźwięki czy inne zakłócenia, to szanse na to, że kabel rozwiąże problem są bliskie zeru (bo przyczyny trzeba szukać w sieci, w podłączeniu i poprowadzeniu przewodów, ewentualnie w usterce jednego z komponentów). Nie widziałem jeszcze nigdy, przenigdy, żadnego dowodu na wpływ kabli na brzmienie (detaliczność, barwę, scenę itd.), jest natomiast sporo dowodów i testów, które potwierdzają, że kable nie mają żadnego znaczenia – o ile kabel nie jest uszkodzony albo wadliwie skonstruowany. W przedziale cenowym 50 – 150 zł można kupić przewód, który posłuży nam do końca życia. Grające kable to efekt placebo wsparty komentarzami wynikającymi z niewiedzy i ignorancji oraz podlany sporą dawką marketingu.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nasze nastawienie ma kardynalny wpływ na postrzeganie dźwięku. Są to mechanizmy, które sięgają w podświadomość i nie da się nad nimi zapanować. Co więcej, w całkowicie nieświadomy sposób można zasugerować coś innej osobie, która potwierdzi nasze przypuszczenia – stąd biorą się opowieści o tym, jak to kumpel czy żona „też słyszeli”. Te rzeczy nie są nawet kontrowersyjne, a przynajmniej nie w profesjonalnym środowisku, bo ludzie porównujący hardware czy software doskonale o tym wiedzą i nigdy nie badają różnic ufając wyłącznie własnym uszom. Zwykłe porównanie na słuch jest całkowicie bezwartościowe.

Niejednokrotnie słyszałem różnicę, chociaż takiej nie było. Nie ważne, ile razy odtwarzałem, na czym się koncentrowałem, ile i jak długich przerw robiłem – słyszałem różnicę. Podczas ślepego porównania okazywało się jednak, że nie jestem w stanie stwierdzić, który komponent gra. Nawet nagranie dźwięku mikrofonem z tej samej pozycji, w tym samym pomieszczeniu, przy wyrównanej głośności, ujawniało brak różnic.

Zgadzam się z tą wypowiedzą w 100% w każdym zdaniu. Bardzo ładnie, konkretnie i zwięźle napisane!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arekszcz napisał:

Ja tylko w kwestii reklamy ale żebyś się nie obrażał bo to co napisałeś ze nie sprzedawały się to trzeba reklamować jest  na poziomie myślenia lat PRL-olwskich. W naszych czasach jest rak duża konkurencja ze bez reklamy dana firma nie miałaby szans na przetrwanie. Poczytaj troszkę o tym i pobudka ! Mamy 21wiek ;) i tu nie polemizuj tylko sięgnij do netu i poczytaj zamiast walić takie prymitywne teksty . Sorry ale naprawdę spaliłeś się tymi ogórkami ehh brak slow

A ja nie twiedze ze tak nie jest, tak sie sklada ze prowadze skpep internetowy wiec nie musisz mi robic wykladu na temat rekoamy. Po prostu moja wewnetrzna przekora tak dziala. I tak sam do reklam podchdzę. Wolę kupic to znajomi polecą niz traktować poważnie tekst że produkt A lepszy od produktow innych producentów. Nie wiem tylko po co ten oftop na forum audio. 🤣

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wito76 napisał:

 

A tak z ciekawości, jak tam twój posrebrzany interkonekt, został w systemie?

Oczywiście, różnica pomiędzy prolinkiem a nim była dla mnie bardzo duża, aż sam byłem zaskoczony.

7 godzin temu, TomekN napisał:

 

Jeśli od razu słychać różnice po przepięciu kabla, to na pewno nie będziesz miał problemów z odróżnianiem na ślepo jednego od drugiego. Zademonstruj takie odróżnianie. Biczować się nie musisz.

 

A niby po co mam cokolwiek demonstrować? Przecież jak ktoś nie chce to niech mi nie wierzy, mam to gdzieś. Ja w swoim domu i za swoje pieniądze mogę sobie podpinać co zechcę. 

Czytam ten temat i nie zauważyłem żeby ktoś specjalnie komuś wciskał kit o grających kablach, po prostu jedni słyszą a inni nie, nie wiem z czego to wynika. To ty kolego każesz wszystkim udowadniać że jest inaczej, tylko po co. Może to tradycyjna teoria w tym wypadku nie zgadza się z praktyką.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stu chłopa kłóci się w święta o kable...... nikt nie doszedł jeszcze do tego że wystarczy założyć typowy wątek o kablach, gdzie honorową umową "anty kablarze" nie zabierają głosu i mamy spokój na całym forum? Jeśli ktoś nie wytrzyma ciśnienia zakłada drugi (swój) wątek w którym nie wypowiadają się ci którzy "słyszą więcej" - proste jak konstrukcja cepa, tylko wiecie czego brakuje? Dobrej woli bo dla części osób takie kłótnie to świetna zabawa wynikającą z ich charakteru. 

Uważam, że nie jest prawda to iż "ktoś komuś" doradza zmienić kable zamiast poprawić np. akustykę. Może coś takiego kiedyś było, ale od 2 lat ja nie kojarzę takich wpisów - jeśli było inaczej proszę o link. 

Audiowit słyszy różnice w kablach cyfrowych, audiowit to i tamto...... gdzie i kiedy komuś powiedział/napisał żeby poprawił sobie np. scenę wymianą kabli? (Proszę o link) bo wiem, że jest dokładnie na odwrót - powtarzał mi 10x że kable, podstawki itp można dać NA SAM KONIEC - jak system bedzie dopracowany na tip top, a zabawa w kable na średnim poziomie sprzętu to wywalanie kasy w błoto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Nekroskop napisał:

Niejednokrotnie słyszałem różnicę, chociaż takiej nie było. Nie ważne, ile razy odtwarzałem, na czym się koncentrowałem, ile i jak długich przerw robiłem – słyszałem różnicę. Podczas ślepego porównania okazywało się jednak, że nie jestem w stanie stwierdzić, który komponent gra. Nawet nagranie dźwięku mikrofonem z tej samej pozycji, w tym samym pomieszczeniu, przy wyrównanej głośności, ujawniało brak różnic.

Dokładnie. Testowałem sporo kabli głośnikowych i też tak samo uważam . W ślepym teście w życiu bym nie wskazał jaki gra. Każdy ma prawo do własnych wyborów i ja to szanuje😉 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kamill00 napisał:

Uważam, że nie jest prawda to iż "ktoś komuś" doradza zmienić kable zamiast poprawić np. akustykę. Może coś takiego kiedyś było, ale od 2 lat ja nie kojarzę takich wpisów - jeśli było inaczej proszę o link. 

To racja akurat. Ale wlasnie fakt ze jakis czas temu (nie wiem czy 2 lata), były gdzieniegdzie takie propozycje (nie pytaj o dowod - nie chce mi sie szukać). I to sprawiło ze "ciagnie" sie to po dziś dzien. Czas wyluzować w tej materii. Pozdrawiam i spokojnych świąt zycze wszystkim forumowiczom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kamill00 napisał:

Uważam, że nie jest prawda to iż "ktoś komuś" doradza zmienić kable zamiast poprawić np. akustykę.

Zamiast może nie, ale wątków, w których doradza się odnośnie kabli jest cała masa na różnych forach. Zdarza się, że niektórzy przed udzieleniem porady pytają o kable („Napisałeś, jakie masz głośniki i wzmacniacz, ale nie wspomniałeś nic o kablach”). Jest to absurd.

Oczywiście nikt tu nikogo nie przekona, bo co do zasady w starciu z wiarą racjonalne argumenty nie mają szans. Co najwyżej kilka osób, które składają pierwszy zestaw, przemyśli zakupy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 2 tygodnie (muszę odebrać brakujący element systemu, potrzebny do testów) założę odpowiedni wątek o kablach (chyba, że ktoś zrobi to wcześniej - PROSZĘ BARDZO) korzystając z regulaminu (w szczególności punkt 2.7 ponieważ przy odpowiedniej interpretacji tytułu pisanie o braku wpływu itd będzie się do tego punktu odnosić oraz punkt 2.8 )....... 

§ 2.Zasady korzystania z Forum

2. W szczególności niedozwolone jest:

2.1. Rozpowszechnianie za pośrednictwem Forum treści naruszających dobra osobiste osób trzecich (w tym innych użytkowników Forum) lub zagrażających naruszeniem ich dóbr osobistych.

2.3. Umieszczanie przez uczestników na łamach Forum treści prowokacyjnych oraz uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady dobrego obyczaju oraz Netykiety.

2.7. Publikowanie wpisów niezwiązanych z tematem i niezawierających merytorycznej treści.

2.8. Publikowanie tych samych lub bardzo podobnych informacji w wielu działach forum. 

Zamierzam zablokować wpisy osób wywołujących burzę, składając prośby do moderacji/administracji o usuwanie wpisów oraz upomnienie użytkownika (chyba że W KOŃCU sami honorowo odpuścicie i założycie swój wątek) . 

4.1. Administrator i Moderatorzy mają m.in. prawo:

4.1.1 Usuwać / edytować / przenosić posty.

4.1.2 Tworzyć  / zamykać tematy.

4.1.3 Wysyłać upomnienia do Użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kamill00 napisał:

Za około 2 tygodnie (muszę odebrać brakujący element systemu, potrzebny do testów) założę odpowiedni wątek o kablach (chyba, że ktoś zrobi to wcześniej - PROSZĘ BARDZO) korzystając z regulaminu (w szczególności punkt 2.7 ponieważ przy odpowiedniej interpretacji tytułu pisanie o braku wpływu itd będzie się do tego punktu odnosić oraz punkt 2.8 )....... 

§ 2.Zasady korzystania z Forum

2. W szczególności niedozwolone jest:

2.1. Rozpowszechnianie za pośrednictwem Forum treści naruszających dobra osobiste osób trzecich (w tym innych użytkowników Forum) lub zagrażających naruszeniem ich dóbr osobistych.

2.3. Umieszczanie przez uczestników na łamach Forum treści prowokacyjnych oraz uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady dobrego obyczaju oraz Netykiety.

2.7. Publikowanie wpisów niezwiązanych z tematem i niezawierających merytorycznej treści.

2.8. Publikowanie tych samych lub bardzo podobnych informacji w wielu działach forum. 

Zamierzam zablokować wpisy osób wywołujących burzę, składając prośby do moderacji/administracji o usuwanie wpisów oraz upomnienie użytkownika (chyba że W KOŃCU sami honorowo odpuścicie i założycie swój wątek) . 

4.1. Administrator i Moderatorzy mają m.in. prawo:

4.1.1 Usuwać / edytować / przenosić posty.

4.1.2 Tworzyć  / zamykać tematy.

4.1.3 Wysyłać upomnienia do Użytkowników.

Rozumiem, że będzie to w dziale Fantastyka Audio albo Audio Wiara?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak-u ale kto to jest ten tsp z obydwu wątków? Gość (z całym szacunkiem) nie wiadomo skąd co ma tyle postów co Ty, tylko że Ty masz jednego dnia? 

Ja bardziej myślę o starej gwardii tego forum jak Witek, Tomek, Mariusz, Rega, Nowy, itd. 

 

@Stolarz zobaczysz, ale zapewniam, że jak powstanie to tylko po to, abyś sobie poczytał i ewentualnie w swoim wątku gdzie nie zamierzam zaglądać sobie mógł prowadzić kpiny z wpisów innych użytkowników 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Stolarz napisał:

Rozumiem, że będzie to w dziale Fantastyka Audio albo Audio Wiara?

Spokojnie - po co znowu tak drastycznie wchodzić z "fantastyką"?. Jesli ktoś założy wątek o wpływie kabli na dzwiek - ma do tego prawo. Jesli ktoś zauważy "pewne nieścisłości" może przeciez napisać "a próbowałeś np. Slepego testu by to potwierdzić" ? Taka osoba jest wrecz pptrzebna by dokładnie naswietlic sprawę. Jesli ktoś np. Napisze ze wykonal slepy test (wykluczył wplyw percepcji) i mimo to nadal slyszy zmiany to ok. I po co te spiny koledzy?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kamill00 napisał:

Za około 2 tygodnie (muszę odebrać brakujący element systemu, potrzebny do testów) założę odpowiedni wątek o kablach (chyba, że ktoś zrobi to wcześniej - PROSZĘ BARDZO) korzystając z regulaminu

Po co te nerwy i cytowanie regulaminu? O kablach powiedziano już wszystko, co było do powiedzenia, więc szczerze wątpię, aby twój wątek wniósł coś nowego w tej materii i nie powielił innych wypowiedzi nawet z tego forum (vide pkt 2.8).

Zresztą, o ile nie zarejestrujesz rzekomych różnic w kablach albo nie przeprowadzisz i nie zarejestrujesz rzetelnego ślepego testu, to niczego nie dowiedziesz (bo to jedyny sposób). Snucie kolejnych, teoretycznych rozważań na ten temat jest bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Spokojnie - po co znowu tak drastycznie wchodzić z "fantastyką"?. Jesli ktoś założy wątek o wpływie kabli na dzwiek - ma do tego prawo. Jesli ktoś zauważy "pewne nieścisłości" może przeciez napisać "a próbowałeś np. Slepego testu by to potwierdzić" ? Taka osoba jest wrecz pptrzebna by dokładnie naswietlic sprawę. Jesli ktoś np. Napisze ze wykonal slepy test (wykluczył wplyw percepcji) i mimo to nadal slyszy zmiany to ok. I po co te spiny koledzy?

Zwrócę honor jak będą tam dowody a nie macanie się kablami po jajkach fantastów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - w celu uściślenia : chce założyć wątek o kablach - ogólnie (nie tylko o wpływie tych kabli na dźwięk). Chciałbym, aby w tym wątku były poruszane tematu od jego wpływu na brzmienie po jakość wykonania wtyków i to jak się układa za szafką 😄

Nie chce tam kolejnej burzy, a pozwalając na wpisy typu "robiłeś ślepy test? " 10 min po założeniu zrobi się śmietnik - jak zawsze. 

Jeżeli 10 osób chce o tym pogadać - to dajcie im pogadać na 3 stronach a nie 23, gdzie 90% to nerwówka. 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kamill00 napisał:

Chciałbym, aby w tym wątku były poruszane tematu od jego wpływu na brzmienie po jakość wykonania wtyków i to jak się układa za szafką 😄

 

Czyli chcesz rozpocząć kolejną jałową dyskusję, jakich można się doszukać setki za pomocą google.

Jeżeli nie dysponujesz żadnym dowodem, który potwierdzi słyszalny wpływ kabla na odtwarzany dźwięk, to będzie to audio-fiction.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...