Skocz do zawartości

Kablowy dylemat


Adam Litwin

Recommended Posts

19 minut temu, Stolarz napisał:

@Arekszcz No tak. Przecież nie może być inaczej. Trzeba kupić klocki za ciężkie pieniądze żeby się przekonać, że są wrażliwe na kable. No ale jak to? Wrażliwe na kable? Jest o tym informacja w instrukcji? Chyba powinna być. Czyżby producent nie był tego świadomy? A nie. Wróć. Powinny być różnice w sprzęcie droższym. Powinny :D Przekonałeś mnie. Te zmiany to powinny być delikatne czy może niepodważalne?

A tak poza tym to przecież ponoć SMSL Q5 Pro jest też podatny na kable. Prawda @Wito76 ? A to nie jest przecież coś audiofilskiego za 5k.

Więc jak to jest w końcu?

Bzdury piszesz . Powtarzam poszukaj dział fizyki kable i się doucz a nie piszesz żeby pisać skoro do tego uważasz ze sprzęt nie jest równie odpowiedzialny za jakość brzmienia to stary zmień forum na łopatologię bo ram spotkasz ludzi na swoim poziomie typu łopata kopie tak samo jak szpadel 

znalazles wzory ? Poczytałes o budowie kabla ? Znalazłeś różnice między splotem wpływające ni prąd płynący do głośnika? Znalazłeś temat np zwrotnice i ich czułość na prąd odbierany i przekazywany ? Jak nie to marsz w pana Google i nauka !
juz tu wczoraj był mgr. Tanioznawstwa który twierdził ze w każdym głośniku są takie same chińskie kable na co posłałem mu zdjęcie kabli monitor gold 200.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RLC napisał:

No i co że ktoś słyszy kable głośnikowe to ma teraz tobie i innym udowadniać że usłyszał tak? Bo ty tak chcesz? 

Nie, bo ja nie wątpię, że faktycznie słyszał różnicę. Wiem nawet, z czego to wynika, bo jest to znane i dobrze opisane zjawisko.

Jeżeli jednak ktoś pisze, że różnica nie wynika z placebo i chce zostać potraktowany poważnie, to powinien przedstawić dowód, co - powtarzam - nie jest trudne, kiedy różnica jest wyraźna. Zamiast tego mamy dyskusję na 12 stron, nerwowość, cytowanie regulaminu, oskarżanie innych o trolling, kręcenie tej dyskusji w błędne koło. Skoro więc ktoś wkłada tyle energii w dyskusję o kablach, to czemu nie spożytkuje tej energii na zarejestrowanie dowodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak odnośnie wciskania kitu, że kable pomogą na problemy z akustyką. Zgadnijcie z jakiej strony jest ten wycinek tekstu recenzji kabla głośnikowego?

"...Nawet w trudnych akustycznie warunkach można było więc uzyskać coś na kształt sceny. Nie było to jednak chaotyczne bajerowanie, a raczej dokładne oddanie tego, co jest na płycie, a co najczęściej ginie w akcji..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paul klacska napisał:

Powiem ci tak, ja słucham muzyki a nie sprzętu. Osobiście mam to gdzieś czym mam połączone klocki.

I tym optymistycznym akcentem proponuję zamknąć dyskusję 😁

2 minuty temu, Wito76 napisał:

epic?

Kolega miał chyba na myśli swoje kolumny 😄

7 minut temu, paul klacska napisał:

Chociaż tobie zależy na czymś innym.

Tak, kolumny 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Stolarz napisał:

A tak odnośnie wciskania kitu, że kable pomogą na problemy z akustyką. Zgadnijcie z jakiej strony jest ten wycinek tekstu recenzji kabla głośnikowego?

"...Nawet w trudnych akustycznie warunkach można było więc uzyskać coś na kształt sceny. Nie było to jednak chaotyczne bajerowanie, a raczej dokładne oddanie tego, co jest na płycie, a co najczęściej ginie w akcji..."

Znowu pierniczysz bzdury gowno  masz i gowno wiesz 

mialem diamondy 30 słuchałem na temat akustyki itp kupiłem opticony 8 mk2 i nie słychać pogłosu scena jest jaka być powinna co mi powiesz teraz? 
mam urojenia czy może ze zbieg okoliczności ?

kiedys sprzedawałem E60 i mówię do gościa ze jest zalany olej motul i pali 1,5l więcej wiec lepiej żeby zamienił na Castrola ( cenowo podobnie ) to zobaczy różnice ...wyśmiał mnie ... po miesiącu zadzwonił ze zmienił i zamiast 10 pali 8,5 !

wszystko ma wpływ na efekt końcowy a jak kogoś nie stać na coś droższego żeby porównać chociażby to będzie mówił ze nie ma jak polonez to było dopiero cudo a prawda jest taka ze poloneza naprawi każdy a za dobry serwis np BMW trzeba sporo więcej zaplacic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oloim napisał:

Więc też wszystko Ci jedno czy jest to 50 watowa UNITRA czy 50 watowy np. Naim.

Ja wysiadam z tego pociągu ;)

Powiem ci tak, UNITRA z moimi kolumnami zagra o kilka klas lepiej niż twój naim z twoim. Może być?

2 minuty temu, Wito76 napisał:

I naprawdę nie słyszysz że brzmią zupełnie inaczej? Mówimy o kablach melodika purple rain i kablu Chord Epic?

 

Mówimy o tobie a nie o tym co ja słyszę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Nekroskop napisał:

Skoro więc ktoś wkłada tyle energii w dyskusję o kablach, to czemu nie spożytkuje tej energii na zarejestrowanie dowodu?

Tego już nie wiem. Ale dyskusja zabrnęła za daleko zdecydowanie. 

Moderacja powinna zrobi porządek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, RLC napisał:

Tego już nie wiem. Ale dyskusja zabrnęła za daleko zdecydowanie. 

Moderacja powinna zrobi porządek.

1 minutę temu, RLC napisał:

Skoro więc ktoś wkłada tyle energii w dyskusję o kablach, to czemu nie spożytkuje tej energii na zarejestrowanie dowodu?

A Ty uważasz ze zarejestrowanie zmiany nagraniem z telefonu jest możliwe ? Tobyez dział łopatologii polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Nekroskop napisał:

Nie jest jednak sprawą indywidualną to, co rzeczywiście leci z głośników, bo da się to zarejestrować, zmierzyć, obejrzeć, porównać.

No właśnie się do końca nie da, bo jest za dużo parametrów a fachury z forów typu ASR ogarniają 2,3 i krzyczą że nie ma. Sekta jakaś czy co 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, marcinmarcin napisał:

No właśnie się do końca nie da, bo jest za dużo parametrów a fachury z forów typu ASR ogarniają 2,3 i krzyczą że nie ma. Sekta jakaś czy co 😂

Hmm, jakie konkretnie parametry i jaki te parametry mają wpływ na brzmienie? Sekty się opierają co do zasady na wierze w jakieś nadprzyrodzone moce, a nie w dane naukowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, paul klacska napisał:

Powiem ci tak, UNITRA z moimi kolumnami zagra o kilka klas lepiej niż twój naim z twoim. Może być?

Mówimy o tobie a nie o tym co ja słyszę.

 

Kilka klas wyżej ? A na podstawie czego klasyfikuje się dźwięk ? 

Jakoś moja ponad 30 letnia UNITRA nie gra tak jak sprzęt którego używam aktualnie i to słyszę. Potrzebujesz wykresów ? Mam Ci to udowodnić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Arekszcz napisał:

Znowu pierniczysz bzdury gowno  masz i gowno wiesz 

mialem diamondy 30 słuchałem na temat akustyki itp kupiłem opticony 8 mk2 i nie słychać pogłosu scena jest jaka być powinna co mi powiesz teraz? 
mam urojenia czy może ze zbieg okoliczności ?

kiedys sprzedawałem E60 i mówię do gościa ze jest zalany olej motul i pali 1,5l więcej wiec lepiej żeby zamienił na Castrola ( cenowo podobnie ) to zobaczy różnice ...wyśmiał mnie ... po miesiącu zadzwonił ze zmienił i zamiast 10 pali 8,5 !

wszystko ma wpływ na efekt końcowy a jak kogoś nie stać na coś droższego żeby porównać chociażby to będzie mówił ze nie ma jak polonez to było dopiero cudo a prawda jest taka ze poloneza naprawi każdy a za dobry serwis np BMW trzeba sporo więcej zaplacic

Dlaczego uważasz tekst z recenzji z Audio.com.pl za pierniczenie, bzdury i gówno? :D

 

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arekszcz napisał:

A Ty uważasz ze zarejestrowanie zmiany nagraniem z telefonu jest możliwe ? 

Czy ja to napisałem że można? 

9 minut temu, Arekszcz napisał:

Tobyez dział łopatologii polecam

Dziękuję ale nie skorzystam 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Oloim napisał:

Kilka klas wyżej ? A na podstawie czego klasyfikuje się dźwięk ? 

Jakoś moja ponad 30 letnia UNITRA nie gra tak jak sprzęt którego używam aktualnie i to słyszę. Potrzebujesz wykresów ? Mam Ci to udowodnić :D

Jak nie gra, to zmień kolumny proste. Chcesz ratować system kablami twoja sprawa i mi nic tego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...