Skocz do zawartości

Kablowy dylemat


Adam Litwin

Recommended Posts

Czy ktos ma jakis patent jak zaplatać przewody cztero i szescio- żyłowe? 

W tzw. warkocz.

Dnia 31.03.2021 o 15:19, Adam Litwin napisał:

Zdecydowałem się na początek nie szaleć i zakupić coś budżetowego od krajowego producenta Audio Melodika. W zasadzie już się zdecydowałem na dwie propozycje tego producenta i waham się pomiędzy wersją Purple Rain bi amping lub Brown Sugar w tradycyjnej wersji bez żadnych "bi".

Wracajac do pierwszego postu autora , niejako otwierajacego ta zażartą dyskusję :)

Najbardziej dziwi mnie ze do tej pory nie wpadł na pomysł by zapytać producenta tym bardziej ze Krajowy!!!

Czekałem.... czekałem.... Mysle no kurde napisze Mu (autorowi).

Tak wiec drogi @Adam Litwin czas najwyzszy zadac pytanie do Audio Melodika ktora droga lepiej. Czy brown sugar czy purple rain (wersja bi).

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos "tam" doradzi Tobie bo tutaj jeszcze nikt tego nie zrobił. Ja proponuje albo zapytać producenta przedstawiajac swój system albo zamówić oba i slepym testem wybrac właściwy. Ja bym tak zrobił i temat z głowy. Naprawde nie rozumiem dlaczego mamy sobie utrudniac zycie zamiast polepszyć????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy ktos ma jakis patent jak zaplatać przewody cztero i szescio- żyłowe? 

W tzw. warkocz.

Popatrz na YT jak piekarze zaplatają CHAŁKI z 4 lub 6 wałków ciasta 😉 

Ewentualnie zapytaj Żony Córki Siostrzenicy Siostry 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

To ty twierdzisz że nie ma wpływu. Ja twierdzę że jest. Gdyby zrobić ankietę na forum wśród wszystkich użytkowników wyniki mogłyby zaskoczyć.

Czemu gdyby zadzwonić do salonu w sprawie zakupu kabli facet nas wypyta do jakich kolumn, do jakiego wzmacniacza? Bo są różnice czy nie ? Też to jest gość z problemami psychiatrycznymi i ulega placebo? Zaraz poleci riposta, że taką ma pracę, wkręca ludzi a prywatnie ma kredyt na 20 lat i w ten sposób zarabia na życie.

Zadajesz pytania, na które łatwo odpowiedzieć, ale nie potrafisz odpowiedzieć na inne:
1. Skoro kable mają wpływ na brzmienie, to czemu testy różnicowe za pomocą super czułego sprzętu nie wykazują żadnych różnic w sygnale (między kablem zwykłym a audiofilskim)?
2. Skoro kable mają wpływ na brzmienie, to czemu nikt na świecie tego nigdy nie udowodnił w ślepym teście?
3. Skoro kable mają wpływ na brzmienie, to czemu nikt na świecie tego nie udowodnił w żaden inny sposób?
4. Skoro autosugestia/placebo to fantastyka, to czemu profesjonaliści nie ufają swoim uszom i używają testów ABX? Czemu nawet drobna zmiana głośności zmienia percepcję dźwięku? Nawet w medycynie stosowane jest placebo, które czasem działa lepiej niż leki.
Zamiast jednak spróbować zderzyć się z rzeczywistością, odwołujesz się do sprzedawców czy publicznych ankiet, zarzucając innym głupotę i niewiedzę. Groteska.

 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wito76 napisał:

Pochwalisz się efektem? Nie tylko estetyką ale tym co najważniejsze też :D

Robie sobie rozne próby dla siebie by miec zdanie wyrobione w danym temacie. I nie ukrywam tez ze poszukuje wciąż czegoś co mnie "spoliczkuje" dzwiekowo :D

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wito76 napisał:
15 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:
Robie sobie rozne próby dla siebie by miec zdanie wyrobione w danym temacie. I nie ukrywam yez ze poszukuje wciąż czegoś co mnie "spoliczkuje" dzwiekowe emoji3.png

Super. To tak jak ja. Tylko jak widzisz, czasem nie warto dzielić się wyrobionym zdaniem i obserwacjami.

Mysle ze różnimy sie sposobem "obserwacji".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Stolarz napisał:

A ja znowu się powtórzę.

Dlaczego w recenzjach kabli nie jest podane na jakim sprzęcie były takie różnice w brzmieniu i w porównaniu do czego?

Po co ? Przecież wszystkie wzmacniacze grają tak samo w tej samej klasie ( A, AB, B, C, D, G), lub grają tak że ludzkie ucho nie jest w stanie tego wyłapać. Jedynie różnią się mocą. Pytania wypadałoby zadać autorowi tekstu, ciężko za kogoś się wypowiadać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ? Przecież wszystkie wzmacniacze grają tak samo w tej samej klasie ( A, AB, B, C, D, G), lub grają tak że ludzkie ucho nie jest w stanie tego wyłapać. Jedynie różnią się mocą. Pytania wypadałoby zadać autorowi tekstu, ciężko za kogoś się wypowiadać. 

Dokładnie, wszystkie wzmacniacze grają tak samo. A jeśli ktoś zmienia /podłącza inny wzmacniacz i wydaje mu się że brzmią inaczej to jest to tylko autosugestia. A jeśli będzie wciąż twierdził, że różnią się od siebie to powinien zrobić podwójny ślepy test.

Człowiek uczy się całe życie. Dużo w te święta się dowiedziałem ciekawych rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wito76 napisał:
18 minut temu, Oloim napisał:
Po co ? Przecież wszystkie wzmacniacze grają tak samo w tej samej klasie ( A, AB, B, C, D, G), lub grają tak że ludzkie ucho nie jest w stanie tego wyłapać. Jedynie różnią się mocą. Pytania wypadałoby zadać autorowi tekstu, ciężko za kogoś się wypowiadać. 

Dokładnie, wszystkie wzmacniacze grają tak samo. A jeśli ktoś zmienia /podłącza inny wzmacniacz i wydaje mu się że brzmią inaczej to jest to tylko autosugestia. A jeśli będzie wciąż twierdził, że różnią się od siebie to powinien zrobić podwójny ślepy test.

I na ślepo wskazać który wzmacniacz lepiej gra ale panowie TomekN Dzik robią taka zadymę z kablami wszędzie w innym temacie ktoś poszukuje konkretnego kabla podał dwa i chce inny który będzie pomiędzy to co zrobili najmądrzejsi forumowicze ? Wyśmiali gościa ba nawet dzik stwierdził ze budowa osłony miedzi czyli izolacja kabla ekranowanie nie ma żadnego wpływu na nic . 
polska inteligencja dorwała się do netu i ze sprzętem kina domowego przetestowała wszystkie możliwe kable itp w kwotach do 5zl za metr wiec trzeba im koniecznie przyznać racje i przeprosić ze ktoś słyszy i odbiera inaczej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Oloim napisał:

Po co ? Przecież wszystkie wzmacniacze grają tak samo w tej samej klasie ( A, AB, B, C, D, G), lub grają tak że ludzkie ucho nie jest w stanie tego wyłapać. Jedynie różnią się mocą. Pytania wypadałoby zadać autorowi tekstu, ciężko za kogoś się wypowiadać. 

Spodziewałem się takiej odpowiedzi. Gratuluję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arekszcz Dokładnie. Są wątki jak ten i będą kolejne, gdzie ktoś zapyta "przepraszam bardzo, doradźcie jaki kabel kupić do mojego systemu". Ktoś będzie chciał się poradzić, ma już może swoje typy, chce się upewnić, dowiedzieć czegoś więcej. I wtedy wchodzi on cały na biało i rozwala wątek. Załóżcie sobie swój wątek dla tych co nie wierzą w kable i zapewniam że nie wejdę w to kółeczko wzajemnej adoracji i nie będziesz wam rozpieprzał wątku.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wito76 napisał:

Dokładnie, wszystkie wzmacniacze grają tak samo. A jeśli ktoś zmienia /podłącza inny wzmacniacz i wydaje mu się że brzmią inaczej to jest to tylko autosugestia. A jeśli będzie wciąż twierdził, że różnią się od siebie to powinien zrobić podwójny ślepy test.

Nie wszystkie wzmacniacze grają tak samo - nikt tego nigdy nie powiedział. Upraszczasz i siejesz zamęt udając, że masz coś do powiedzenia, chociaż nie potrafisz odpowiedzieć sensownie na żaden argument.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nekroskop napisał:

Nie wszystkie wzmacniacze grają tak samo - nikt tego nigdy nie powiedział. Upraszczasz i siejesz zamęt udając, że masz coś do powiedzenia, chociaż nie potrafisz odpowiedzieć sensownie na żaden argument.

Jakich kabli używasz i jesscze jedno bo pomału zaczynam wam wierzyć masz jakaś listwę zasilajaca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wito76 napisał:

Są wątki jak ten i będą kolejne, gdzie ktoś zapyta "przepraszam bardzo, doradźcie jaki kabel kupić do mojego systemu". Ktoś będzie chciał się poradzić, ma już może swoje typy, chce się upewnić, dowiedzieć czegoś więcej. I wtedy wchodzi on cały na biało i rozwala wątek.

Jak chcesz to mogę ci doradzić, jak zatańczyć przy ognisku, żeby wywołać burzę gradową. Jednak uwaga, jest do tego potrzebny specjalny amulet mojego autorstwa (dostępny w różnych kolorach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Oloim napisał:

Po co ? Przecież wszystkie wzmacniacze grają tak samo w tej samej klasie ( A, AB, B, C, D, G), lub grają tak że ludzkie ucho nie jest w stanie tego wyłapać. Jedynie różnią się mocą. Pytania wypadałoby zadać autorowi tekstu, ciężko za kogoś się wypowiadać. 

Na twoim miejscu napisałbym jeszcze, że wszystkie kolumny grają tak samo. 😂😂😂😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Arekszcz napisał:

Jakich kabli używasz i jesscze jedno bo pomału zaczynam wam wierzyć masz jakaś listwę zasilajaca?

Głównie Klotz (i kilka droższych, kupionych kiedyś z głupoty i ciekawości). Listwe też jakąś mam, bo w końcu zabrałko złodziejek, żeby wszystko podpiąć do jednego gniazdka.

Edytowano przez Nekroskop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.stereophile.com/content/minnesota-audio-society-conducts-cable-comparison-tests-0

Ale beznadziejny test. Po pierwsze jeden test na pare to za malo Po drugie testowano piersza parę potem drugą, potem jescze raz pierwszą i drugą to to jest dokladnie ten sam blad ktory popelniają nasi kabloszlyszący audiofile, bład polega na tym ze wiedza ktory z dwoch testowanych kabli gra w w danym momencie a wiec wybiera raz. Aby test byl sensowny, kazda para powinna byc puszczona nie dwa a conajmniej z 5 razy i to losowo, i testujacy powinien 5 razy zaznaczyc czy pierwszy czy drugi kabel z testowanej pary mu sie podoba. Tak by oddzielono tych co słyszą od tych ktorym się cos wydawalo że slyszą. Mając puszczane w kolejności sluchaczowi moze się wydač ze  uslyszal jakaś róznicę, w kolejny odsluch doszukiwal się tych samych roznic i oczywiscie się doszukal bo tak działa autosugestia, Jak dla mnie test do d... .Po takim tescie pewnie sam bym wyssedł przekonany ze jest rożnica w graniu kabli 🤣

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...