Skocz do zawartości

Kablowy dylemat


Adam Litwin

Recommended Posts

5 minut temu, Nekroskop napisał:

Jak chcesz to mogę ci doradzić, jak zatańczyć przy ognisku, żeby wywołać burzę gradową. Jednak uwaga, jest do tego potrzebny specjalny amulet mojego autorstwa (dostępny w różnych kolorach).

  Doradź mi listwę zasilajaca 

4 minuty temu, Kenobi napisał:

https://www.stereophile.com/content/minnesota-audio-society-conducts-cable-comparison-tests-0

Ale beznadziejny test. Po pierwsze jeden test na pare to za malo Po drugie testowano piersza parę potem drugą, potem jescze raz pierwszą i drugą to to jest dokladnie ten sam blad ktory popelniają nasi kabloszlyszący audiofile, bład polega na tym ze wiedza ktory z dwoch testowanych kabli gra w w danym momencie a wiec wybiera raz. Aby test byl sensowny, kazda para powinna byc puszczona nie dwa a conajmniej z 5 razy i to losowo, i testujacy powinien 5 razy powinien zaznaczyc czy pierwszy czy drugi kabel z testowanej pary mu sie podoba. Tak by oddzielono tych co słyszą od tych ktorym się cos się cos wydawalo że slyszą. Mając puszczane w kolejności sluchaczowi moze się wydač ze  uslyszal jakaś róznicę, w kolejny odsluch doszukiwal się tych samych roznic i oczywiscie się doszukal bo tak działa autosugestia, Jak dla mnie test do d... .Po takim tescie pewnie sam bym wyssedł przekonany ze jest rożnica w graniu kabli 🤣

Przeczytaj początek ! Ślepy test wykonany na 4 rodzajach kabli tzn ze słuchający nie wiedzieli c gra

6 minut temu, Nekroskop napisał:

Głównie Klotz (i kilka droższych, kupionych kiedyś z głupoty i ciekawości). Listwe też jakąś mam, bo w końcu zabrałko złodziejek, żeby wszystko podpiąć do jednego gniazdka.

A jaka masz obecnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adi777 napisał:

Jasne. Po pierwsze primo - cukier to kurestwo, po drugie primo - zmienia totalnie smak napoju, czyli kawa nie jest już kawą, tylko jakimś słodkim ulepem, a po trzecie primo ultimo - nie znasz się, tylko czarna.

Picie czarnej to jak sluchanie muzyki okrojonej do pasma 100hz -1khz

Czarna z cukrem to 20hz-1khz, a jeszcze z mlekiem to 20hz -20khz 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arekszcz

Kazda parę testowano raz

Sluchacz wskazywał czy pierwszy czy drugi kabel

I uznawano taki wynik

Jakby kazda parę puszczono 5 razy losowo

Przykladowo A B, A B, B A, A B, B A i sluchacz by wskazal losowo, to znaczy nie za kazdym razem A  lub nie za kazdym razem B to by oznaczało ze g.... slyszy, kopa w dupe i won z sali.

A w tescie raz wybieral A lub B i uznawano wynik. Gluchy by przyjechal i by uwzglednili jego wynik.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kenobi napisał:

@Arekszcz

Kazda parę testowano raz

Sluchacz wskazywał czy pierwszy czy drugi kabel

I uznawano taki wynik

Jakby kazda parę puszczono 5 razy losowo

Przykladowo A B, A B, B A, A B, B A i sluchacz by wskazal losowo, to znaczy nie za kazdym razem A  lub nie za kazdym razem B to by oznaczało ze g.... slyszy, kopa w dupe i won z sali.

A w tescie raz wybieral A lub B i uznawano wynik. Gluchy by przyjechal i by uwzglednili jego wynik.

the experiment was set up as a blind test of four sets of cables (A, B, C, & D) ranging from cheap to expensive and tested in pair sets in the order shown below.

Test 1: A & B 
Test 2: C & D 
Test 3: B & D 
Test 4: C & A 
Test 5: B & C 
Test 6: D & A 
Test 7: A & C

Przeczytaj uwaznie

2 minuty temu, Nekroskop napisał:

Taga Harmony - tak. Absolutnie nic to filtrowanie nie zmieniło w moim sprzęcie.

A który model bo już chciałem kupić 1000 v2 ale to cobty masz to w sumie lepiej kupić z marketu za 15 bo niczym się nie różni 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arekszcz napisał:

A który model bo już chciałem kupić 1000 v2 ale to cobty masz to w sumie lepiej kupić z marketu za 15 bo niczym się nie różni 

Mam starą listwę z marketu Acar, którą kupiłem z 10 lat temu. Nadal działa i mam pod nią podpięty telewizor oraz ładowarki. Osoba z mojej rodziny, która też kupiła sobie listwę od Taga, zaliczyła awarię tej listwy pod 2 tygodniach (okazało się, że ta partia miała wadę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Arekszcz napisał:

A który model bo już chciałem kupić 1000 v2 ale to cobty masz to w sumie lepiej kupić z marketu za 15 bo niczym się nie różni 

@Arekszcz dlaczego twierdzisz ze lepiej kupic to co @Nekroskop z marketu za 15zł i po czym wnioskujesz ze niczym sie nie różni ???

Tak z ciekawosci pytam. Zrobiłeś test?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arekszcz

Ty nadal nie rozumiesz.

Gluchego by posadzili i uznali jego wynik

Aby wyeliminować osoby ktorym coś się wydaje , od tych osob ktore rzeczywiscie slyszą, powinni

Test 1 powinien byc wykonany 5 razy, i w losowej kolejnosci

Tes 2 powinien byc wykonany 5 razy .....

.....

A w tym tescie to by posadzili 50ciu gluchych i wyniki były zblizone.

 

 

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

@Arekszcz dlaczego twierdzisz ze lepiej kupic to co @Nekroskop z marketu za 15zł i po czym wnioskujesz ze niczym sie nie różni ???

Tak z ciekawosci pytam. Zrobiłeś test?

Nie zrobiłem obecnie mam bezpośrednio do gniazdka ale  zrobię z tym ze z kablami ekranowymi i gigawattem a co do listew z marketu to pod takie żelazko mam podpięte żeby nie wkładać i wyciągać za każdym razem wtyczki ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arekszcz napisał:

Nie zrobiłem obecnie mam bezpośrednio do gniazdka ale  zrobię z tym ze z kablami ekranowymi i gigawattem a co do listew z marketu to pod takie żelazko mam podpięte żeby nie wkładać i wyciągać za każdym razem wtyczki ;) 

Jakbys mógł wyjątkowo tutaj przecinki powrzucać to bym zrozumiał odpowiedź, a tak to....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kenobi napisał:

@Arekszcz

Ty nadal nie rozumiesz.

Gluchego by posadzili i uznali jego wynik

Aby wyeliminować osoby ktorym coś się wydaje , od tych osob ktore rzeczywiscie slyszą, powinni

Test 1 powinien byc wykonany 5 razy, i w losowej kolejnosci

Tes 2 powinien byc wykonany 5 razy .....

.....

 

 

A ja sadze ze się mylisz bo biorąc pod uwagę ze daje tobie ab i słuchasz jedno brzmi tak a drugie inaczej i sobie  w głowie wybierasz  na 1 później kolejny test i znowu to samo podając odpowiedzi co wybierasz nie mając pojecia co gra bo test był ślepy testujący podają na koniec które kable były uznane za lepsze chyba ze masz kłopot z odsłuchem i musisz słuchać godzinami żeby zauważyć ze coś sie zmieniło 

4 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jakbys mógł wyjątkowo tutaj przecinki powrzucać to bym zrozumiał odpowiedź, a tak to....

Tzn nie zrozumiałeś ?:( zamierzam zrobić test z listwa gigawatt i jakimiś grubszymi kablami zasilajacymi

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arekszcz napisał:

Nie zrobiłem obecnie mam bezpośrednio do gniazdka ale  zrobię z tym ze z kablami ekranowymi i gigawattem

To teraz ja spytam z ciekawości, czy kupujesz tę listwę na podstawie jakiejś wiedzy, czy może przekonał cię opis producenta?

W listwie zrezygnowano z użycia tradycyjnych elementów zabezpieczających, takich jak bezpieczniki topikowe czy termiczne, które dławiąc swobodny przepływ prądu do chronionych obwodów wywierają negatywny wpływ na brzmienie. (...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nekroskop napisał:

To teraz ja spytam z ciekawości, czy kupujesz tę listwę na podstawie jakiejś wiedzy, czy może przekonał cię opis producenta?

W listwie zrezygnowano z użycia tradycyjnych elementów zabezpieczających, takich jak bezpieczniki topikowe czy termiczne, które dławiąc swobodny przepływ prądu do chronionych obwodów wywierają negatywny wpływ na brzmienie. (...)

Przetestuje ze względu na to iż jak wspominałem z kablem hdmi zdążają mi się zakłócenia w całym podłączonym sprzęcie a ze jedno z nich wyeliminowałem zamiana kabla hdmi na droższy spodziewam się poprawy pracy całego zespołu sprzętów , gigawatt dlatego ze jest w miarę wąska i będę mógł ja schować za szafkę taga jest szeroka i musiałaby stać na polce lub z boku a to zakłóci ład i porzadek

Przed chwilą, Arekszcz napisał:

Przetestuje ze względu na to iż jak wspominałem z kablem hdmi zdążają mi się zakłócenia w całym podłączonym sprzęcie a ze jedno z nich wyeliminowałem zamiana kabla hdmi na droższy spodziewam się poprawy pracy całego zespołu sprzętów , gigawatt dlatego ze jest w miarę wąska i będę mógł ja schować za szafkę taga jest szeroka i musiałaby stać na polce lub z boku a to zakłóci ład i porządek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby słyszące brzmienie kabli głośnikowych nie mają wyboru i do kompletu muszą kupić listwę Gigawatt np. PF2 Evo za ok. 3000 zł. Bez tego Wasz system po prostu nie zagra. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.

Aha, zapomniałem napisać, że taką listwę trzeba wygrzać, przez minimum 15 dni od daty zakupu. Dopiero wtedy nabiera ona swoich parametrów.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Arekszcz napisał:

Przetestuje ze względu na to iż jak wspominałem z kablem hdmi zdążają mi się zakłócenia w całym podłączonym sprzęcie a ze jedno z nich wyeliminowałem zamiana kabla hdmi na droższy spodziewam się poprawy pracy całego zespołu sprzętów , gigawatt dlatego ze jest w miarę wąska i będę mógł ja schować za szafkę taga jest szeroka i musiałaby stać na polce lub z boku a to zakłóci ład i porzadek

To nic ci nie da. Wiem z czym masz problem bo też go miałem. Wyjścia są dwa, zbalansowany tor audio lub optyczny kabelek HDMI. Ten z linku załatwi ci problem:

http://www.fibbr.pl/produkty/fibbr-crystal/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiore, i co z tego ?

@Arekszcz

Sluchasz jednej plyty, za siodmym razem cos fajnego wylapiesz, wszystko spoko bo wiesz ze to ta sama plyta i wczesniej na pewno tak samo grala. Za jedensatym razem  wylapiesz że jakis instrument przyfalszowal albo uznasz ze mu czegos jednak brakuje do idealu. Mysle ze kazdy tak ma, sluchajac wielkrotnie tei samej plyty odkrywa nowe rzeczy

Ale jakby jakby ci ktos dał 15 takich samych plyt ale powiedzial ze kazda jest inna i mozesz odsluchac tylko raz i masz wybrac najlepszą to bys wyroznil siodmą i byc moze następne o ile bys się skupial na tym elemencie, a odrzucilbyś jedenastą. Zawsze jest coś, raz sie skupisz na jednym innym razem na czyms innym, wiec zawsze jakas roznica moze byc odebrana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kenobi napisał:

Ale jakby jakby ci ktos dał 15 takich samych plyt ale powiedzial ze kazda jest inna i mozesz odsluchac tylko raz i masz wybrac najlepszą to bys wyroznil siodmą i byc moze następne o ile bys się skupial na tym elemencie, a odrzucilbyś jedenastą. Zawsze jest coś, raz sie skupisz na jednym innym razem na czyms innym, wiec zawsze jakas roznica moze byc odebrana.

To prawda. Kiedy do odsłuchu przystępuje się z konkretnym nastawieniem, to słucha się inaczej i słyszy się też inaczej, bo jest się skoncentrowanym na innych aspektach dźwięku. Nie jest to żadna dziwaczna teoria, bo tak działa ludzki umysł. Jest to też powód, dla którego marketingowe gusła są często tak skuteczne: pada sugestia, że powinniśmy usłyszeć konkretną poprawę, np. lepiej kontrolowany bas, więc przy odsłuchu skupiamy się na basie i pod tym kątem słuchamy muzyki. Nie da się tego w żaden sposób kontrolować, jedyna metoda to wykonanie porównania, które wyeliminuje autosugestię.

Tragiczne jest to, że tak oczywiste i znane fakty są przedmiotem ciągłych kłótni i kontrowersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TomekN napisał:

Osoby słyszące brzmienie kabli głośnikowych nie mają wyboru i do kompletu muszą kupić listwę Gigawatt np. PF2 Evo za ok. 3000 zł. Bez tego Wasz system po prostu nie zagra. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.

Aha, zapomniałem napisać, że taką listwę trzeba wygrzać, przez minimum 15 dni od daty zakupu. Dopiero wtedy nabiera ona swoich parametrów.

Te jesteś idiota czy pochodzisz z rodziny patologicznej bo to już przechodzi wszelkie dobre zwyczaje 

moje dziecko 15 letnie wie jak się zachować a Tobie podstaw brakuje 

i jedna skromna różnica nawet jeśli różnimy się tym ze ja mogę sobie wydać ile chce a Ty jedynie możesz sobie pogadać 

5 godzin temu, paul klacska napisał:

To nic ci nie da. Wiem z czym masz problem bo też go miałem. Wyjścia są dwa, zbalansowany tor audio lub optyczny kabelek HDMI. Ten z linku załatwi ci problem:

http://www.fibbr.pl/produkty/fibbr-crystal/

 

Problem hdmi rozwiązałem kablem za 50pln pisałem o tym

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...