Skocz do zawartości

Kablowy dylemat


Adam Litwin

Recommended Posts

16 minut temu, tomek4446 napisał:

Moje grają, słyszę różnice i co mi zrobisz ?

Mija 20 strona tego wątku i nikt jeszcze nie pozwał żadnej firmy produkującej kable audio za oszustwo , wyłudzanie pieniędzy od klienta i działanie, a raczej nie działanie kabli  zgodne z opisem. No Panowie sprawę macie wygraną , są pomiary na ASR oraz filmy na YT , dowody nie do podważenia. Znajdzie się jakiś odważny , czy tylko upajacie się piep...iem w kółko tego samego na bezpłatnym forum.

Grają swieca i tanczą, przyznaj się co tam dobrego palileś, z chęcia sprobuje 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kenobi napisał:

Grają swieca i tanczą, przyznaj się co tam dobrego palileś, z chęcia sprobuje 🤣

To może Ty odpowiedz na postawione przeze mnie pytania?:)

1 minutę temu, Stolarz napisał:

Widzę zmiana taktyki. Zamiast odpowiadać na zadane wcześniej pytania zaczynacie zadawać swoje. Co następne macie w kolejności? :D

Chciałeś konkretów konkretnie zadałem pytania i poprosiłem o demonstracje tego ze nie słyszysz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Stolarz napisał:

Pozwolę Tobie najpierw odpowiedzieć na moje. Potem moja kolej. Wiesz. Mimo, że jestem bufonem to czasem potrafię zachować się z kulturą :>>>

Ja odpowiedziałem ze słyszę różnice ze zmiana kabla hdmi sprawiła brak zakłóceń w odbiorze tv teraz czekam na Twoje odp lub któregoś z kolegow

2 minuty temu, Kenobi napisał:

Ktory post?

Nie licząc tych w torych ublizasz ludziom?

Nie mył ubliżania ze stwierdzeniem faktów  nie są to domysły tylko wysnute wnioski . 
strone lub dwie wcześniej z dnia dzisiejszego 

jeszcze jedno jeżeli uważasz ze wasze wypowiedzi typu tańczą nie są obraźliwe to poczytaj o obrazie pośredniej i bezpośredniej a potem odp na moje pytania i zrób prezentacje

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Arekszcz napisał:

Ja odpowiedziałem ze słyszę różnice ze zmiana kabla hdmi sprawiła brak zakłóceń w odbiorze tv teraz czekam na Twoje odp lub któregoś z kolegow

No to ja odpowiadam. Znam odpowiedź na Twoje pytania ale nie będę tego udowadniał :D
No bo wiesz. Nie muszę. Prawda?

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stolarz napisał:

No to ja odpowiadam. Znam odpowiedź na Twoje pytania ale nie będę tego udowadniał :D

Nie musisz zrób demonstracje z tego jak nie słyszysz różnic bo szczerze powiem ja takiej demonstracji ze słyszę pomimo tego ze faktycznie słyszę nie potrafię zrobić i odnieś się chociaż do różnicy prady płynącego w zależności od oporu ( wczoraj byli) i prześlij jakiś wykres badanie ze stosowanie różnych kabli daje taki sam pomiar wchodzący jak i wychodzący 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Ale zwrot towaru niezgodnego z opisem jest możliwy ? Znasz jakieś przypadki reklamacji kabli ?

Zupełnym przypadkiem 😉 w opisach kabli nie ma żadnych konkretnych pomiarów czy wartości, na które można by się powołać reklamując produkt.
Na przykład gdybyś kupił wzmacniacz o mocy 2x400W, a okazałoby się że zapewnia tylko 2x50W, to masz podstawę do reklamacji bo łatwo to udowodnić.

Ale jak kabel ma w opisie że jest "muzykalny", albo (cytat): zapewnia podkreślenie basu, które bezpośrednio wpływa na zaburzenie koherencji przekazu. [...] Tonalnie kabel jest znacznie bardziej wyważony." I weź teraz udowodnij, że kabel nie jest "znacznie bardziej wyważony tonalnie" - powodzenia.

A abstrahując już od "reklamacji", wyrażam przekonanie że wiele kabli jednak jest zwracanych przez konsumentów w oknie czasowym "zwrotu bez pytań", w związku z tym że nie zapewniają żadnych realnych korzyści.

 

16 minut temu, tomek4446 napisał:
27 minut temu, TomekN napisał:

A zademonstrujesz nam słyszenie tej różnicy, czy dołączysz do innych którzy będą tylko pisać że słyszą?

oczywiście , zaraz po tym jak udowodnisz mi , że nie słyszę

Czyli jednak dołączyłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości ludzkiego słuchu są dobrze znane i przebadane. Wpływ kabli na dźwięk również sprawdzano i nie ma tu żadnego aspektu, który byłby tajemniczy albo wątpliwy. Konkluzja jest oczywista: słyszenie różnic po zmianie kabla to autosugestia, która również jest dobrze znanym i opisanym zjawiskiem.

Krótko mówiąc, zostało udowodnione, że kable nie grają, więc jeśli ktoś twierdzi inaczej, musi te dowody obalić dowodem na tezę przeciwną. Przez ponad pół wieku nikomu się to nie udało.

No i po co zadawać pytania o parametry kabli, których i tak nie da się usłyszeć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nekroskop napisał:

Możliwości ludzkiego słuchu są dobrze znane i przebadane. Wpływ kabli na dźwięk również sprawdzano i nie ma tu żadnego aspektu, który byłby tajemniczy albo wątpliwy. Konkluzja jest oczywista: słyszenie różnic po zmianie kabla to autosugestia, która również jest dobrze znanym i opisanym zjawiskiem.

Krótko mówiąc, zostało udowodnione, że kable nie grają, więc jeśli ktoś twierdzi inaczej, musi te dowody obalić dowodem na tezę przeciwną. Przez ponad pół wieku nikomu się to nie udało.

No i po co zadawać pytania o parametry kabli, których i tak nie da się usłyszeć?

Oczywiście ze nie grają maja wpływ na prace poszczególnych zespołów co w efekcie daje przełożenie na efekt końcowy. Podkreślam prace zespołów które mniej lub bardziej wydajnie pracują . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, Arekszcz napisał:

Ja odpowiedziałem ze słyszę różnice ze zmiana kabla hdmi sprawiła brak zakłóceń w odbiorze tv teraz czekam na Twoje odp lub któregoś z kolegow

Ha ha ha, ale to obowiązkowe pytanie? Jakas kara grozi jak nie odpowiem? Zostane wyrzucony z forum? 9statnio miedzy sohą pisalismy o kablach glosnikowych i nie skonczylismy, wiec nie wiem czemu teraz pytasz mnie o hdmi?

Co do hdmi to nie wiem, nie mialem kabli hdmi ktore by graly lepeij lub gorzej. Zawsze dzizalaly lub nie nie dzialaly 🤣

Moge sprawdzic czy ktorys z tanich kabli ktory dziala na full HD 30p wymięknie na 4k 120hz.

Za to ostatni bawilem sie przewodami USB do DAC, no i te za dlugie i kiepskiej jakosci rzeczywiscie mają problem. Barwa, brzemienie, przestrzeń stereo, dynamika sie nie zmienia. Po prostu pojawiaja sie trzaski z powodu ze część strumienia nie dociera. Wiec w prz6padku HDMi moze byc podobnie. Na zmiane barwy dzwieku, przestrzeni stereo bym nie liczył, zmiane barwy obrazu, balans bieli, poziom bieli i czerni tez nie , raczej freezy i artefakty na obrazie.

 

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Arekszcz napisał:

Nie musisz zrób demonstracje z tego jak nie słyszysz różnic bo szczerze powiem ja takiej demonstracji ze słyszę pomimo tego ze faktycznie słyszę nie potrafię zrobić i odnieś się chociaż do różnicy prady płynącego w zależności od oporu ( wczoraj byli) i prześlij jakiś wykres badanie ze stosowanie różnych kabli daje taki sam pomiar wchodzący jak i wychodzący 

to jakiś bot googla pisze ?!?!???!??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, TomekN napisał:

Zupełnym przypadkiem 😉 w opisach kabli nie ma żadnych konkretnych pomiarów czy wartości, na które można by się powołać reklamując produkt.

Ale są opisy co kabel wnosi i na tym można się oprzeć przy wystosowaniu pozwu . Możesz zacząć już  batalię z właścicielami forum na którym piszesz

https://audio.com.pl/testy/stereo/kable-glosnikowe/996-type-8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kenobi napisał:

 

Ha ha ha, ale to obowiązkowe pytanie? Jakas kara grozi jak nie odpowiem? Zostane wyrzucony z forum? 9statnio miedzy sohą pisalismy o kablach glosnikowych i nie skonczylismy, wiec nie wiem czemu teraz pytasz mnie o hdmi?

Co do hdmi to nie wiem, nie mialem kabli hdmi ktore by graly lepeij lub gorzej. Zawsze dzizalaly lub nie nie dzialaly 🤣

Moge sprawdzic czy ktorys z tanich kabli ktory dziala na full HD 30p wymięknie na 4k 120hz.

Za to ostatni bawilem sie przewodami USB do DAC, no i te za dlugie i kiepskiej jakosci rzeczywiscie mają problem. Barwa, brzemienie, przestrzeń stereo, dynamika sie nie zmienia. Po prostu pojawiaja sie trzaski z powodu ze część strumienia nie dociera. Wiec w prz6padku HDMi moze byc podobnie. Na zmiane barwy dzwieku, przestrzeni stereo bym nie liczył, zmiane barwy obrazu, balans bieli, poziom bieli i czerni tez nie , raczej freezy i artefakty na obrazie.

 

A widzisz zmienia bo obraz robił się czerwony . A o hdmi dlatego ze to prosty przykład jaki ma wpływ kabla na to co dociera do odbiornika ale według Ciebie nie ma 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomek4446 napisał:

Ale są opisy co kabel wnosi i na tym można się oprzeć przy wystosowaniu pozwu . Możesz zacząć już  batalię z właścicielami forum na którym piszesz

https://audio.com.pl/testy/stereo/kable-glosnikowe/996-type-8

No dokładnie. Opis są tak napisane, że nie ma tu żadnych konkretów, tylko fantastyka:

Cytat

[Kabel] gra bowiem pełnym dźwiękiem, w którym zachwyca rozplanowanie przestrzeni i wgląd daleko, daleko w głąb sceny. Osiągnięto to wycofując nieco wyższą średnicę. Ponieważ jednak jej podstawowy zakres jest pełny i solidny, słychać przede wszystkim owe przestrzenie, pogłosy - i niczego w dźwięku nie brakuje.

Co ciekawe, pomimo znakomitej przestrzeni, góra nie jest szczególnie rozbudowana i nie ma wybitnej rozdzielczości. Jest nieco okrągła i delikatna, ale całkiem dźwięczna i na pewno nie matowa.

Jej charakter jest taki sam, jak prezentowanej przestrzeni - powietrze jest nieco mniej rozświetlone niż w XLO i ciemniejsze, jednak w jakiś sposób wnętrza, w których dokonano nagrań, są oddane bardziej naturalnie. 

No i życzę komuś powodzenia w udowadnianiu, że kabel nie gra pełnym dźwiękiem, nie zachwyca przestrzenią, za to ma wybitną rozdzielczość i jednocześnie góra jest zbyt matowa 😂

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Arekszcz napisał:

Nie musisz zrób demonstracje z tego jak nie słyszysz różnic bo szczerze powiem ja takiej demonstracji ze słyszę pomimo tego ze faktycznie słyszę nie potrafię zrobić i odnieś się chociaż do różnicy prady płynącego w zależności od oporu ( wczoraj byli) i prześlij jakiś wykres badanie ze stosowanie różnych kabli daje taki sam pomiar wchodzący jak i wychodzący 

Zaraz po Tobie i prezentacji Twojego złotego słuchu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Arekszcz napisał:

A widzisz zmienia bo obraz robił się czerwony . A o hdmi dlatego ze to prosty przykład jaki ma wpływ kabla na to co dociera do odbiornika ale według Ciebie nie ma 

Masz racje, tak jakoś przyszło mi na myśl że transmisja po HDMI może być skompresowana jak w się przesyła obraz stąd pomyślałem o artefaktach. HDMI to połączenie podobne do DVI. Przy zakłóceniach spodziewałbym się pasków. Nie wnikam czy obraz może zrobić się czerwony bo nie znam protokołu HDMI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kenobi napisał:

Masz racje, tak jakoś przyszło mi na myśl że transmisja po HDMI może być skompresowana jak w się przesyła obraz stąd pomyślałem o artefaktach. HDMI to połączenie podobne do DVI. Przy zakłóceniach spodziewałbym się pasków. Nie wnikam czy obraz może zrobić się czerwony bo nie znam protokołu HDMI

Mówimy zakłóceniach pojawiających się podczas włączania innego sprzętu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Ale zwrot towaru niezgodnego z opisem jest możliwy ? Znasz jakieś przypadki reklamacji kabli ?

oczywiście , zaraz po tym jak udowodnisz mi , że nie słyszę :)

Myślę że każdy sklep przyjmie bez problemu z powrotem kabel jeśli kupujący napisze że nie słyszy różnicy a zakupem sugerował się opisem. Jakby sprzedawca nie chciał by przyjąć towaru z powrotem to wtedy można by iść do sądu. Ale jestem pewien że żaden sklep nie odmówi zwrotu.

12 minut temu, Arekszcz napisał:

Mówimy zakłóceniach pojawiających się podczas włączania innego sprzętu

A co za różnica czy zakłócenia się pojawiają jak właczysz inny sprzęt czy jak sąsiad włączy spawarkę ? Bedą inne ale będą. Nie bardzo wiem nawet o co ci chodzi? Przecież to oczywiste że w transmisji cyfrowej o tak wysokiej częstotliwości nadmierna utrata parametrów kabla i/lub dużych zakłóceń spowoduje że dane będą tracone. To samo dotyczy kabla optycznego. Ale od pewnego poziomu 100% informacji przechodzi prawidłowo, i kabel za worek złotych dukatów nic nie poprawi.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, TomekN napisał:

No i życzę komuś powodzenia w udowadnianiu, że kabel nie gra pełnym dźwiękiem, nie zachwyca przestrzenią, za to ma wybitną rozdzielczość i jednocześnie jest zbyt matowy.

Czyli rozumiesz, że to droga donikąd. Nie z winy kabloentuzjastów czy kablosceptyków. Dopóki ktoś mądry nie usystematyzuje i nie określi wzorców wrażeń to dyskusje tego typu nie mają sensu. 

Może masz pomysł jak pomierzyć i jakie parametry żeby określić zmiany barwy dźwięku opisywane w twojej wypowiedzi? Rzuć pomysł to nawet dzisiaj wezmę się za pomiary, w miarę możliwości moimi domowymi sposobami. To z twoich wypowiedzi wynika, że my jako słyszący powinniśmy coś udowadniać. Wylistuj zatem jakie parametry odpowiadają za te przymiotniki i o ile powinny się różnić by mówić o progu detekcji czy rozróżnialności. No i sprawa najważniejsza. W jakim miejscu audio systemu powinny być mierzone. 

Jeżeli nie określimy tych wzorców to rozmowa będzie cały czas o tęczowych bąkach baśniowego jednorożca czyli żartujemy i dowcipkujemy co niektórym użytkownikom pewnie bardzo pasuje. Sam myślę już o maszynie do popkornu 😉 Miłego dnia życzę wszystkim. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapytajmy branży.

@Q21 @S4Home

Czy przyjmiecie zwrot kabla X który ma w opisie np.

- dźwięk okazuje się niezwykle jednorodny, zrównoważony a scena dźwiękowa szeroka.
- stanowi połączenie ciepła i muzykalnośc

Powód zwrotu: Nie zauważyłem różnic które są podane w opisie.

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

Czyli rozumiesz, że to droga donikąd. Nie z winy kabloentuzjastów czy kablosceptyków. Dopóki ktoś mądry nie usystematyzuje i nie określi wzorców wrażeń to dyskusje tego typu nie mają sensu. 

Może masz pomysł jak pomierzyć i jakie parametry żeby określić zmiany barwy dźwięku opisywane w twojej wypowiedzi? Rzuć pomysł to nawet dzisiaj wezmę się za pomiary, w miarę możliwości moimi domowymi sposobami. To z twoich wypowiedzi wynika, że my jako słyszący powinniśmy coś udowadniać. Wylistuj zatem jakie parametry odpowiadają za te przymiotniki i o ile powinny się różnić by mówić o progu detekcji czy rozróżnialności. No i sprawa najważniejsza. W jakim miejscu audio systemu powinny być mierzone.

Czyli kable audiofilskie to ściema a producenci wykorzystują brak usystematyzowanych wzorców do pomiarów podawanych przez nich różnić w brzmieniu? :>>>
To dlatego nie ma info na czym mierzyli te zmiany? :>>>

Czy może stwierdzisz na odwrót. Zmiany są ale producenci nie wypisują tych jakże istotnych informacji bo nie ma
usystematyzowanych wzorców do pomiarów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kenobi napisał:

Myślę że każdy sklep przyjmie bez problemu z powrotem kabel jeśli kupujący napisze że nie słyszy różnicy a zakupem sugerował się opisem. Jakby sprzedawca nie chciał by przyjąć towaru z powrotem to wtedy można by iść do sądu. Ale jestem pewien że żaden sklep nie odmówi zwrotu.

A co za różnica czy zakłócenia się pojawiają jak właczysz inny sprzęt czy jak sąsiad włączy spawarkę ? Bedą inne ale będą. Nie bardzo wiem nawet o co ci chodzi?

Właśnie o zakłócenia spowodowane wpływem innego urządzenia a nie o wpływ ludzkiej ręki na np zła konstrukcje wewnętrzna zakłócenia powstające wynikały tylko i wyłącznie ze słabej osłony kabli przewodzących. Co było przełożeniem na cenę i efekt końcowy myśle ze skoro utwierdzisz w tym ze kabel ma znaczenie i jego działanie ( wykonanie) ma wpływ na efekt końcowy to dlaczego podważasz różne kable których budowa jest rozwijana w celu poprawy caloksztaltu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...