Skocz do zawartości

Kablowy dylemat


Adam Litwin

Recommended Posts

1 godzinę temu, Arekszcz napisał:

mogę podać jeszcze jeden ze podłączając  arcama sa30 normalnie z zworkami jest dźwięk super jednak gdy robię bi wire z kablami kimber jest bardziej „ klarowny , spokojniejszy”

Nie ma problemu. Jeśli zmieniasz teraz narrację z "subtelnych różnic" pomiędzy dwoma kablami na "różnice pomiędzy kablem pojedynczym a bi-wire", to ok - udowodnij chociaż to. Skoro Kimber bi-wire jest "bardziej klarowny i spokojniejszy", to na pewno z łatwością odróżnisz go na ślepo od dowolnego innego poprawnie dobranego kabla głośnikowego. Pokaż w końcu nam możliwości swojego słuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam już to w...

Większość postów na tym forum to dążenie do lepszego brzmienia tymi czy innymi sposobami. Ludzie zadają sobie dużo trudu, tracą czas na próby, pytają, by grało lepiej. Kable to też jedno z narzędzi. Są lepsze sposoby i bardziej wyraźne są efekty, gdy zainwestujemy gdzie indziej, ale nadużyciem jest mówić, że kable są przezroczyste. A pieprzenie o iluzji, fantasy, sugestii, placebo to po brak wiedzy. Współczuć tylko że ktoś kupuje drogie klocki, aspiruje do miana audiofila i jednocześnie lekceważy istotny temat połączeń. I twierdzi, że nie jest frajerem.

Gdyby spytał nas ankieter, czy ulegamy marketingowi świąt i kupujemy dużo więcej, czy ulegamy reklamom oczywiście każdy odpowie: ja nie, wiem że ludzie ulegają manipulacji, ale ja nie, mam swój rozum i nie jestem podatny na reklamy. I taką właśnie postawę mądral malkontenci teraz próbują grać. Że niby tacy cwani, globalny spisek, nie ma sensu wydawać więcej niż 50 zł na okablowanie całego systemu, wszystko gra podobnie. Naiwność do kwadratu. Każdy niech sobie podłącza co chce. Ci co słyszą różnicę wiedzą, że warto zainwestować ciut więcej. Oczywiście w granicach rozsądku i zachowując równowagę wobec reszty systemu. Ci co wierzą że nie ma różnicy (słowo klucz: wierzą, bo nie porównywali) niech kupują aluminium wyglądające jak miedź i cieszą się swoją zaradnością i przekonaniem, że robią interes życia. Od rana leci u mnie muzyka i nie zamierzam sobie psuć humoru.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wito76 napisał:

Są lepsze sposoby i bardziej wyraźne są efekty, gdy zainwestujemy gdzie indziej, ale nadużyciem jest mówić, że kable są przezroczyste. A pieprzenie o iluzji, fantasy, sugestii, placebo to po brak wiedzy.

Jest niestety dokładnie odwrotnie: to twierdzenie, że zjawiska psychoakustyczne czy autosugestia to jakieś fantasy świadczy o elementarnej niewiedzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, TomekN napisał:

Nie ma problemu. Jeśli zmieniasz teraz narrację z "subtelnych różnic" pomiędzy dwoma kablami na "różnice pomiędzy kablem pojedynczym a bi-wire", to ok - udowodnij chociaż to. Skoro Kimber bi-wire jest "bardziej klarowny i spokojniejszy", to na pewno z łatwością odróżnisz go na ślepo od dowolnego innego poprawnie dobranego kabla głośnikowego. Pokaż w końcu nam możliwości swojego słuchu.

Złe ująłem sam qed był a później qed i kimber i różnica jest mogę Ci to udowodnić zapraszam do Szczecina 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeden czy drugi napisał "wydaje mi się że to może być tylko autosugestia, osobiście nie porównywałem, chętnie bym to potwierdził w ślepym teście" byłby zupełnie inny rodzaj dyskusji. A tu jest "nie mam żadnego porównania, nigdy nie sprawdziłem, ale i tak wiem że mam rację ". Widzicie różnice?

Wolę zdechnąć z rurką w gardle, ale nie zaszczepię się, bo wiem lepiej. Taka retoryka.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Wito76 napisał:

nadużyciem jest mówić, że kable są przezroczyste. A pieprzenie o iluzji, fantasy, sugestii, placebo to po brak wiedzy.

czy zadałeś sobie trud zweryfikowania swoich wrażeń w teście który zminimalizuje wpływ twojej wyobraźni ? Jeżeli nie, to twoje wynurzenia są nie warte funta kłaków. Tak naprawdę piszesz jak urażone dziecko, któremu dorośli powiedzieli że ta ciężarówka z plastiku którą sie bawi jest tylko zabawką. Choć dzieciak widzi w niej wielki i potężny pojazd.

Podajesz przykłady, że twój znajomy usłyszał, ale wcześniej nawijałeś mu makaron na uszy w sprawie kabli. No litości... to mają być obiektywne zdarzenia/testy. Serio ????

Bądź mężczyzną i umów sie z kimś na ślepy test

1 minutę temu, Wito76 napisał:

Gdyby jeden czy drugi napisał "wydaje mi się że to może być tylko autosugestia, osobiście nie porównywałem, chętnie bym to potwierdził w ślepym teście" byłby zupełnie inny rodzaj dyskusji. A tu jest "nie mam żadnego porównania, nigdy nie sprawdziłem, ale i tak wiem że mam rację ". Widzicie różnice?

Kłamiesz.

Napisałem dokładnie które kable testowałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamiesz.
Napisałem dokładnie które kable testowałem
Fafniak, akurat twój głos, forumowego bajarza, gawędziarza i członka forumowej klubokawiarni nie kręci mnie. 10% twoich postów jest na temat wyrażone w prostych żołnierskich słowach a reszta to filozofowanie. Już wczoraj dla mnie skompromitowałeś się pisząc, że miałeś jakiś tam kabelek wpięty , potem zapomniałeś czy masz wpięty ten droższy czy tańszy i wynik testu był zaskakujący. No kto by pomyślał, że taki zabiegany i roztargniony jesteś. Słabe to było. Każdy tutaj w nocy o północy wymieni z pamięci cały swój sprzęt i co akurat ma do niego wpięte.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wito76 napisał:

Żaden z was nie robił porównania więc piszecie o czymś, o czym nie macie pojęcia. Przeszliście kurs współżycia dla prawiczków i wielce się mądrzycie.

Robiłem wiele porównań hardware'u i software'u audio - niejednokrotnie okazywało się, że słyszalna przeze mnie różnica wynika z autosugestii czy drobnych różnic w głośności. Takie sytuacje zdarzają się nagminnie nawet inżynierom dźwięku.

To ty pozujesz tutaj na samozwańczego eksperta, jednak zamiast wielkiej nauki z tych twoich postów bije jedynie prymitywizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wito76 napisał:

Fafniak, akurat twój głos, forumowego bajarza, gawędziarza i członka forumowej klubokawiarni nie kręci mnie. 10% twoich postów jest na temat wyrażone w prostych żołnierskich słowach a reszta to filozofowanie. Już wczoraj dla mnie skompromitowałeś się pisząc, że miałeś jakiś tam kabelek wpięty , potem zapomniałeś czy masz wpięty ten droższy czy tańszy i wynik testu był zaskakujący. No kto by pomyślał, że taki zabiegany i roztargniony jesteś. Słabe to było. Każdy tutaj w nocy o północy wymieni z pamięci cały swój sprzęt i co akurat ma do niego wpięte.

Oj dzieciaku.... Czytaj ze zrozumieniem. 

 

7 minut temu, Wito76 napisał:

miałeś jakiś tam kabelek wpięty , potem zapomniałeś czy masz wpięty ten droższy czy tańszy i wynik testu był zaskakujący.

to było dawno temu ale dało mi powód aby zacząć wątpić w prawdziwosc tego co słyszę.. Od tego czasu wykonałem sporo ślepaków i niestety potwierdzają one brak wpływu kabli na brzmienie. Twoja interpretacja tego co inni piszą jest już nawet nie śmieszna, ale tragiczna. 

Takie zachowanie:

https://tenor.com/view/david-schwimmer-friends-lol-dont-want-to-hear-gif-12697480

to chyba twój ulubione?

I nie kłam więcej

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty twierdzisz że nie ma wpływu. Ja twierdzę że jest. Gdyby zrobić ankietę na forum wśród wszystkich użytkowników wyniki mogłyby zaskoczyć.

Czemu gdyby zadzwonić do salonu w sprawie zakupu kabli facet nas wypyta do jakich kolumn, do jakiego wzmacniacza? Bo są różnice czy nie ? Też to jest gość z problemami psychiatrycznymi i ulega placebo? Zaraz poleci riposta, że taką ma pracę, wkręca ludzi a prywatnie ma kredyt na 20 lat i w ten sposób zarabia na życie.

 

Fafniak. Grubo. Pisząc "kłamiesz" przeginasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Nie, nazywam rzeczy po imieniu.

Nie Ty nie nazywasz po imieniu tylko starasz się innym narzucić swoje zdania jako jedyne i nie powtarzalne a to różnica trochę tak jakbyś posłodzić kawę 1 łyżeczka cukru i mówić komuś kto pije z dwoma ze twoja jest wystarczająco słodka 

25 minut temu, paul klacska napisał:

Jeśli jesteś tym fanatykiem który mieszka na osiedlu Komuny Paryskiej i grasz na Ugodzie, to od razu mówię pas.🙂

W innym przypadku bardzo chętnie.

Prawy brzeg jasna strona miasta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wito76 napisał:

To ty kłamiesz. Raz słyszałeś, raz nie słyszałeś.

Nie odwracaj kota ogonem. Doskonale wiesz o co chodzi.

Słyszenie zmian gdy widzi się co gra... a potem przy ślepym teście tych różnic brak. Przestań wymyślać.

17 minut temu, Arekszcz napisał:

Nie Ty nie nazywasz po imieniu tylko starasz się innym narzucić swoje zdania jako jedyne i nie powtarzalne

Moze przeczytaj wpierw do czego się odnosiłem, bo ten post jest totalnie bez sensu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Adi777 napisał:

Jasne. Po pierwsze primo - cukier to kurestwo, po drugie primo - zmienia totalnie smak napoju, czyli kawa nie jest już kawą, tylko jakimś słodkim ulepem, a po trzecie primo ultimo - nie znasz się, tylko czarna.

Czarna owszem z cukrem :) i tak właśnie ślepy tłumaczy głuchemu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...