Skocz do zawartości

Kablowy dylemat


Adam Litwin

Recommended Posts

Z tą długością kabla to wątpliwości nie mam jeśli chodzi o opóźnienia. Bardziej zastanawiają mnie takie cechy jak impendancja i indukcyjność przewodu... Jak wpływa to na wzmacniacz i czy w ogóle różnica długości tych kilku metrów może wpłynąć na cokoliwiek. Bo jak nie, to nie mam zamiaru przepłacać żeby tylko było symetrycznie między kanałami. Te kilkadziesiąt... kilkaset złotych wolałbym wydać bardziej rozsądnie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 1.04.2021 o 11:11, Wito76 napisał:

Mistrz cienkiej riposty. Udowodniłem sam sobie i dzielę się doświadczeniami, które podziela mnóstwo osób, od tego jest forum. A teksty typu "a ja ci nie wierzę , udowodnij" są po prostu nic nie warte. Zamiast się idiotycznie spierać po prostu wypożycz jakiś kabel głośnikowy, np QED silver anniversary xt, w moim systemie wniósł ogromną różnicę (akurat niekorzystną bardzo), ale na nim bardzo wyraźnie widać to o czym piszę. Wtedy wrócimy do dyskusji bo póki co tracimy czas na pyskówki. Mam wrażenie że nigdy nie zmieniałeś kabla i po prostu piszesz byle pisać i nabijać sobie licznik postów.

 

W 100%się zgadzam , 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, terracan1929 napisał:

kultowy to jest cytat

Kiedyś widziałem jakiś ranking to na pierwszymi miejscu był cytat "nazywam się Bond, James Bond", na drugim właśnie ten mój z Casablanca. Na trzecim "wyobraź sobie moja droga, nic mnie to do cholery nie obchodzi" z "Przeminęło z wiatrem". Ten trzeci mniej może znany, ale zrobił furorę wtedy w Stanach (film z 1939r bodajże), gdyż pojawiło się tam w oryginale przekleństwo "damned" i to było Coś, nikt wtedy nie bluzgał w filmach jak dzisiaj.

Temat rzeka, możemy tu do wieczora podawać kultowe cytaty, tak jak i spierać się o kable. Temat ostatnio w użyciu był rok temu w sierpniu, zaginął w czeluściach forum i może lepiej, żeby tam został. Zresztą robi się offtop, nieszkodliwy co prawda, ale mieliśmy tego unikać.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotr89

forum.jpg.8b953abbabf1771150241fcbaf5be1c6.jpg

Miło że zajrzałeś na forum po ponad półrocznej nieobecności, dzięki też za mema, będę miała do kolekcji :) Mimo wszystko zachęcam do merytorycznych dyskusji, one jakimś cudem sprawiają, że wyjątkowo miła atmosfera pokojowa panuje tu na forum i sympatyczna i raczej nie chcemy tego zmieniać 🤨 

Pozdrawiam,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Też chcę podzielić się swoją opinią na temat kabli. Jeżeli chodzi o zasilający to nie zauważyłem żadnej różnicy w kablach Aurora 7 czy Taga Harmony od kabla, który jest dołączony oryginalnie ze sprzętem. To samo tyczy się kabla USB. Wireworld niczym się nie różni od kabla który do swojego sprzętu dołącza Gustard. Dlatego postanowiłem sprzedać te kable i kupić sobie coś co napewno wpłynie na poprawę jakości dźwięku. Zmieniłem igłę do gramofonu z 2M Red na 2M Blue 😎

Edytowano przez Krzysztof Bulera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krzysztof Bulera napisał:

Wireworld niczym się nie różni od kabla który do swojego sprzętu dołącza Gustard

Czymś tam zapewne się różni, ale mniejsza o to.

Różnie ludzie do kabelków i innych akcesoriów podchodzą. Czasami kupują dla lepszego samopoczucia. To też jest ważny aspekt życia.

Ja ostatnio wymieniłem kable do kolumn, wymieniłem też wtyki bananowe i jestem super zadowolony. :)  

Podobnie jest w innych dziedzinach życia.

W aucie mam tylko pakiet AMG, nie jest to naprawdę sportowe auto, ale jakoś fajniej i przyjemniej mi z tym się jeździ. A jeżdżę sporo, bo codziennie do pracy i z powrotem robię 110 km.

Jeśli można, to umilajmy i upiększajmy sobie życie. Tak szybko przemija.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bogusław 66 napisał:

Nie wszyscy mają predyspozycje do słuchania kabli.

Rozróżnia  Krzysztof dwie różne igły, a Ty piszesz o braku predyspozycji? Czyli że do słuchania kabli trzeba czegoś wiecej niż do pozostałych akcesorii?

51 minut temu, Krzysztof Bulera napisał:

Zmieniłem igłę do gramofonu z 2M Red na 2M Blue 😎

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Nie wszyscy mają predyspozycje do słuchania kabli.

Mój bratanek też mówi ze wszystko gra tak samo a zmieniałem mu sporo rzeczy i nic. 

Dlatego nie kłócę się z niesłyszącymi, widoczne tak ma być.

Kłótnie nie mają sensu. Kompletnie nic z tego dalej nie wychodzi. Mozna wymienić po 2 zdania i koniec. Nie wciągać się w to dalej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...