Skocz do zawartości

Kablowy dylemat


Adam Litwin

Recommended Posts

9 minut temu, audiowit napisał:

Z gościem nie ma co prowadzić dyskusji. On kompletnie nie kuma. Ten ulepek może zrobić wrażenie na kimś, kto czyta internety i nie słyszał dobrego stereo.

 

7 minut temu, audiowit napisał:

Nie ma co podsycać wątku, nie prowadzącego do niczego. Ewentualnie do pyskówki.

Witek masz rację , ja odpadam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał ..... który potrafi jedynie udowodnić, że nic nie potrafi udowodnić. Twoje argumenty to co niby? Twoje zdanie? Moje jest takie, że nie masz jaj do ślepego testu championie z dupy.

Twój system to smsl q5 i streamer ieast za 150 zł,zgadza się? Czyli totalny entry level a wchodzisz w dyskusję i kwestionujesz zdanie chłopaków, którzy zjedli zęby w audio, MobyDick, Audiowit, tomek4446, MariuszZ, którzy przesłuchali mnóstwo klocków, robili mega eksperymenty i mają N razy większe doświadczenie niż ty. Ja bym się obawiał z racji swojego skromnego wobec ich doświadczenia tak odważnie bronić sliskich teorii, w których poza "udowodnij mi" nie masz żadnych merytorycznych argumentów. Nie wspominając że jesteś, subtelnie to ujmę, zwykłym chamem, który nie potrafi przyjąć argumentów innych i obraża. Jakaś forumowa etykieta chyba obowiązuje.  

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że stało się to kwestią ambicjonalną. Jestem przekonany, że coś tam jednak pozytywnego zakiełkowało w ich głowach i teraz sobie myślą, kurde a może nie mam racji i jeśli audio ich wciągnie jak Bangkok to niedługo kupią sobie lepsze kable. Zobaczą różnicę poprawę ale niestety ambicja i "honor" nie pozwolą przyznać się do błędnego myślenia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wito76 napisał:

Jakaś forumowa etykieta chyba obowiązuje.

Wito tu nie chodzi o samo negowanie , ja też nie słyszę różnic w kablach , w trzech usłyszałem i to mi dało trochę do myślenia , usłyszałem różnicę w kablach u kolegi @nowy78 . Też można wyciągnąć na światło dzienne moje wpisy , że kable niczego nie wnoszą .Ale nigdy bym się nie odważył podważać kogokolwiek wrażeń o których pisze że słyszy. Z dwóch powodów , po pierwsze nie jestem tą osobą i nie mam pojęcia jakie są jego odczucia , a po drugie to zwykłe chamstwo. Mogę toczyć , i niektórzy pamiętają toczyłem otwartą wojnę z firmą produkującą kable i listwy zasilające, i nie chodziło o to ,czy ich kabel gra, czy nie , nie o absurdalną cenę , bo mamy wolny rynek , ale o bzdurną racjonalizację ceny i opisy co za nią otrzymamy. Każdy ma prawo słyszeć co chce , takie jest jego święte prawo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Wito tu nie chodzi o samo negowanie , ja też nie słyszę różnic w kablach , w trzech usłyszałem i to mi dało trochę do myślenia , usłyszałem różnicę w kablach u kolegi @nowy78 . Też można wyciągnąć na światło dzienne moje wpisy , że kable niczego nie wnoszą .Ale nigdy bym się nie odważył podważać kogokolwiek wrażeń o których pisze że słyszy. Z dwóch powodów , po pierwsze nie jestem tą osobą i nie mam pojęcia jakie są jego odczucia , a po drugie to zwykłe chamstwo. Mogę toczyć , i niektórzy pamiętają toczyłem otwartą wojnę z firmą produkującą kable i listwy zasilające, i nie chodziło o to ,czy ich kabel gra, czy nie , nie o absurdalną cenę , bo mamy wolny rynek , ale o bzdurną racjonalizację ceny i opisy co za nią otrzymamy. Każdy ma prawo słyszeć co chce , takie jest jego święte prawo.

Amen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, RLC napisał:

Wierzcie lub nie ostatnio zrobiłem sobie kable głośnikowe z przewodu domofonowego i jest delikatna poprawa w przestrzeni żadnych ślepych testów nie robiłem i nie zamierzam wiem co słyszę! Amir raczej ich nie testował 😉

Masz więcej przestrzeni bo Ci kawałek zza drzwi kable domofonu wniosły ;)   :D  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Wito tu nie chodzi o samo negowanie , ja też nie słyszę różnic w kablach , w trzech usłyszałem i to mi dało trochę do myślenia , usłyszałem różnicę w kablach u kolegi @nowy78 . Też można wyciągnąć na światło dzienne moje wpisy , że kable niczego nie wnoszą .Ale nigdy bym się nie odważył podważać kogokolwiek wrażeń o których pisze że słyszy. Z dwóch powodów , po pierwsze nie jestem tą osobą i nie mam pojęcia jakie są jego odczucia , a po drugie to zwykłe chamstwo. Mogę toczyć , i niektórzy pamiętają toczyłem otwartą wojnę z firmą produkującą kable i listwy zasilające, i nie chodziło o to ,czy ich kabel gra, czy nie , nie o absurdalną cenę , bo mamy wolny rynek , ale o bzdurną racjonalizację ceny i opisy co za nią otrzymamy. Każdy ma prawo słyszeć co chce , takie jest jego święte prawo.

I o to się toczył spór o wolność samooceny popartej własnym doświadczeniem czego niektóre umysły nie przyswajają 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 Jest dużo kontrowersyjnych tematów w audio rozgrzewających do czerwoności typu kable, listwy zasilające, wtyczki za parę stów, podkładki i kolce i naprawdę szacun dla ludzi, którzy w ramach tego super hobby zadają sobie trud by wycisnąć jeszcze trochę więcej ze swojego sprzętu. Weźmy taki wątek "wibracje i drgania", też trochę pisałem na priv z Nowy78 i za jego inspiracją kombinowałem z różnymi gumami, piankami, korkami z silikonem wkładając to pod kolumny. Mega ciekawe tematy. I teraz wyobraźmy sobie, że wpada tam paru takich ci tutaj i rozwalają wątek. Udowodnij mi, nie potrafisz udowodnić mi, ślepy test, a w ścianie aluminium i takie "argumenty". Można zabierać głos w dyskusji gdy ma się argumenty i swoje doświadczenia lub po prostu zadajesz pytania jeśli czegoś nie wiesz. A nie, nie podłączałem żadnych innych kabli ale wiem lepiej od tych co podłączali,nie muszę nic sprawdzać by wiedzieć, to ty mi udowodnij że słyszysz.

 

 

Amen
A tak z ciekawości, jak tam twój posrebrzany interkonekt, został w systemie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Wito76 napisał:
1 godzinę temu, Stolarz napisał:
masz jaj do ślepego testu championie z dupy.

 

Twój system to smsl q5 i streamer ieast za 150 zł,zgadza się? Czyli totalny entry level a wchodzisz w dyskusję i kwestionujesz zdanie chłopaków, którzy zjedli zęby w audio, MobyDick, Audiowit, tomek4446, MariuszZ, którzy przesłuchali mnóstwo klocków, robili mega eksperymenty i mają N razy większe doświadczenie niż ty. Ja bym się obawiał z racji swojego skromnego wobec ich doświadczenia

Pozwolisz, że się ciebie coś zapytam. Jaki ty masz sprzęt? W twoim opisie profilu nic nie ma. Może twoim sprzętem jest sprzęt tych kolegów których wymieniłeś? Może powtarzasz to co oni ci powiedzieli. Jak to jest naprawdę? A teraz jeszcze jedno. Jak znajdzie się tu osoba która ma większe doświadczenie nóż ci których wymieniłeś lub poprostu osoba która sprzętowovo kilka klas będzie przewyższać tych których wymieniłeś i będzie twierdzić, że kabelki to bzdura. Co wtedy? 

A tak na marginesie i żartem, o ile wartość twoich kabli przekracza wartość wzmaka, kolumn, CD, DAC-a czy gramofonu? 😂😂🤣🤣Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76 padło już kilka analogii do samochodów w różnych wątkach. Dla mnie dobór toru audio, to coś takiego jak przy wyborze samochodu. Jak kupowałem samochód to najpierw patrzyłem na dane techniczne , potem jeździłem na jazdach próbnych dziewięcioma markami , wybrałem samochód w którym od pierwszej chwili wiedziałem , że to ten , czułem ten samochód , pasowała mi deska i rozmieszczone zegary. Dlaczego akurat wybrałem ten samochód ? W specyfikacji tego nie znajdę , zadecydowało zgranie z moimi indywidualnymi potrzebami. Tak samo wg. mnie dzieje się z audio , jest subiektywne , i każdy ma prawo do osiągnięcia SWOJEGO ŚW. GRAALA . Nie ważne, czy tym elementem będą nowe kolumny, czy kable , i nikt nie ma prawa tego niszczyć.  Jak ktoś ma ochotę na krucjatę , to prosiłbym o adresowanie bezpośrednio swoich skarg na płaszczyźnie pozwu sądowego do Audioquesta , Kimber , Melodiki , Transparenta, Alpha Core Goertz , PSC , Nordosta, , Furutecha , Chorda , Monkey Cable , Cardasa .......... zamiast zaśmiecać forum. Chętnie będę śledził przebieg spraw sądowych.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecywałem Oli i sobie, że nie będę się grzał,że nie będę angażował się tak emocjonalnie. Ale z drugiej strony człowieka wkurza, gdy ktoś pisze ewidentnie głupoty, że zostawi się temat bez odzewu, że ostatnie zdanie będzie należało do obśmiewców i gdy ktoś szukający informacji o kablach przeczyta ostatni post wątku "kable nie mają znaczenia, frajerzy kupują te droższe, nie bądź frajerem".

 

Paul, pozwolisz że nie dam się sprowokować i włączę funkcję ignoruj wobec pytań. Odpowiem tylko na jedno związane z tytułem. Po różnych próbach najbardziej podeszły mi w sumie niedrogie kabelki glosnikowe Van Damme up-lcofc 4mm2 tak więc jak widzisz koszt 200zł za moje kable. Bez szaleństw, ale wybór całkowicie świadomy poparty kilkoma próbami i wypożyczeniami.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wito76 napisał:

Ale z drugiej strony człowieka wkurza, gdy ktoś pisze ewidentnie głupoty, że zostawi się temat bez odzewu, że ostatnie zdanie będzie należało do obśmiewców i gdy ktoś szukający informacji o kablach przeczyta ostatni post wątku "kable nie mają znaczenia, frajerzy kupują te droższe, nie bądź frajerem" zrobi sobie krzywdę.

Jakby tak lekko zmodyfikować końcówkę to pasowałoby idealnie a tak jest kolejna sektowa zagrywka. Ale zapewne masz rację. Tylko frajerzy nie przepłacają za wiarę w bełkot marketingowca :>>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wito76 napisał:

Paul, pozwolisz że nie dam się sprowokować i włączę funkcję ignoruj wobec pytań. Odpowiem tylko na jedno związane z tytułem. Po różnych próbach najbardziej podeszły mi w sumie niedrogie kabelki glosnikowe Van Damme up-lcofc 4mm2 tak więc jak widzisz koszt 200zł za moje kable. Bez szaleństw, ale wybór całkowicie świadomy poparty kilkoma próbami i wypożyczeniami.

Ja nie zamierzam nic ci udowadniać. Proszę cię tylko byś powiedział mi na czym grasz , przy okazji możesz podać też mi jakie są wszystkie twoje kable. Gdzie ty widzisz prowokację? 

Edytowano przez paul klacska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to niby mój sprzęt wniesie do wątku? Poszukaj na forum, w różnych wątkach się udzielam i szczerze mówiąc chyba wszystko znajdziesz, wzmacniacze, kolumny, kabelki, jakie kolumny miałem, jakie testowałem itd. A jakieś insynuacje, że przypisuję sobie jakiś sprzęt, sorry, żenada i taniocha.

W zasadzie to na początku tej całej dyskusji należało zadać pytanie otwierająco kwalifikujące, brzoza czy zamach? - by ustalić kto bierze w niej udział.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

A co to niby mój sprzęt wniesie do wątku? Poszukaj na forum, w różnych wątkach się udzielam i szczerze mówiąc chyba wszystko znajdziesz, wzmacniacze, kolumny, kabelki, jakie kolumny miałem, jakie testowałem itd. A jakieś insynuacje, że przypisuję sobie jakiś sprzęt, sorry, żenada i taniocha.

No ale w czym ty widzisz problem? Poprosiłem cię o podanie podstawowych rzeczy a ty mi, że mam latać po forum i szukać Bóg wie czego. No ale nie chcesz podać to mówi się trudno. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie ustosunkować się tylko do wybranych wypowiedzi.

9 godzin temu, Arekszcz napisał:

Sory stary ale nie chce Ciebie obrażać bo na początku było ze nie ma różnicy między drogimi a tanimi kablami teraz ze nie odróżnisz który kabel jest który a co za tym idzie różnice możesz ale nazwy nie

Nie, ja uważam że TY nie odróżnisz który kabel jest który. A w związku z tym Twoja opinia, że kable grają inaczej, jest bezpodstawna. Jeśli twierdzisz, że słyszysz różnicę - zademonstruj to.

9 godzin temu, Sanwing napisał:

Mnie nie interesuje czy za darmo czy nie, wyszedł z propozycją, a Ty się boisz. Chce Ci udowodnić że ziemia jest płaska, a ty mając niezbite dowody na to że nie jest boisz się??? O co chodzi? Przecież jesteś na sto procent pewny że kable nie grają(chwile temu to napisałeś wyraźnie). Piotr chce zrobić test w twojej obecności, nie bój się tylko udowodnij płaskoziemcą że kłamią i mają urojenie. Proste. 

To niech udowodni, przy mnie. Zwrócę mu koszty podróży. A jeśli udowodnić nie zdola, niech zapłaci mi analogiczną kwotę (za mój zmarnowany czas).

9 godzin temu, Arekszcz napisał:

skad Ty jesteś w ogóle?

Z Warszawy. Czy ma to jakieś znaczenie dla wagi argumentów?

9 godzin temu, Wito76 napisał:

Kilkanaście osób już tu napisało, że słyszą różnicę między kablami, podając przykłady kabli opisy sytuacji, w tym ja. W swojej upartości zarzucasz nam wszystkim że jesteśmy kłamczuchami. Podmienialismy kable i mamy swoje obserwacje i spostrzeżenia. To ja mam tylko jedno dziecinne pytanie. Pisałeś, że nie testowałeś różnych kabli, ale po prostu wiesz że nie grają i dalej leci mantra ze ślepymi testami. Gdybyś chociaż napisał, robiłem testy ale nie słyszę różnicy to niech ci będzie, nikt się nie czepi.

Przecież już pisałem o tym wątku, że używałem różnych kabli głośnikowych i nie słyszałem żadnej różnicy. Dlaczego to pominąłeś?

Oraz to, że kilkanaście osób napisało, że słyszy różnice, jest argumentem bez wartości. Żadna z tych osób nie wykazała tego słyszenia w sposób wiarygodny, a w praktyce jedynym sposobem na to jest ślepy test.

8 godzin temu, audiowit napisał:

Co ma usłyszeć na kinie domowym, z różnymi wzmacniaczami na każdą parę kolumn, z pre do kina i pozwijanymi, leżącymi wzdłuż siebie kablami? Jeszcze z Atmos... proszę Was...

Dlaczego z uporem maniaka deprecjonusz mój system? Mam 8 końcówek mocy na tym samym układzie Hypex nCore MC252MP oraz 3 na układzie Purifi Eingetakt (o nieco większej mocy). Wszystkie one zostały zaprojektowane przez tę samą osobę. Wszystkie są transparentne i nie posiadają tzw. sygnatury brzemiebowej. Co jest złego w słuchaniu muzyki korzystając z układów DSP, DAC i Pre w dobrze skonstruowany amplitunerze wielokanałowym? Jakie znaczenie ma biegniecie kabli obok siebie na długości ok 1-2m? Jaki wpływ na "granie" kabli mogliby mieć wszystko powyższe? Bo tak na chłopski rozum, to tylko dodatni.

8 godzin temu, Sanwing napisał:

Już kiedyś to pisałeś i dokładnie Ci odpisałem nie pisz bzdur kolejny raz. Wyniki testu zawsze dają wynik. Albo wynik jest pozytywny słyszysz różnice, albo ich nie słyszysz co z automatu jest negatywnym wynikiem.

Mój wynik ślepego testu był negatywny, czyli kable nie grają. I co teraz? Przedstaw swój wynik pozytywny.

8 godzin temu, Nowy123 napisał:

Myślę, ,że jeśli ktoś nie słyszy różnic, to ma mniej problemów, chciałbym do tej grupy osób się zaliczać. I w cale nie twierdzę, że jestem złotouchy ale co mam w takim razie zrobić? No bez jaj mam się ubiczować czy co, żeby ktoś był kontent. Nie rozumiem po jaką cholerę robić jakieś testy skoro to od razu słychać po przepięciu kabla

Jeśli od razu słychać różnice po przepięciu kabla, to na pewno nie będziesz miał problemów z odróżnianiem na ślepo jednego od drugiego. Zademonstruj takie odróżnianie. Biczować się nie musisz.

8 godzin temu, audiowit napisał:

Z gościem nie ma co prowadzić dyskusji. On kompletnie nie kuma. Ten ulepek może zrobić wrażenie na kimś, kto czyta internety i nie słyszał dobrego stereo.

Ukepek? A Twój system na "żarówkach" to jak nazwać? Dlaczego uważasz, że masz monopol na "kumanie audio". Czy w audio nie chodzi o satysfakcję z brzmienia? Ja tę satysfakcję mam. Dlaczego kumam audio gorzej od Ciebie?

8 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Większość kabli w marketach to chińskie CCA (czyli amelinium/stal pomyziane miedzią żeby miały ładny kolor) W tej cenie dobre, polskie, miedziane kable można kupić w hurtowniach elektrycznych

Masz rację. Swoje kable głośnikowe (głównie Bitner) kupiłem na Allegro, prawdopodobnie z "hurtowni" elektrycznej. Być może w Castoramie ich nie ma (nie sprawdzałem).

 

8 godzin temu, Wito76 napisał:

Twój system to smsl q5 i streamer ieast za 150 zł,zgadza się? Czyli totalny entry level a wchodzisz w dyskusję i kwestionujesz zdanie chłopaków

Mój system raczej nie jest entry-level, czy to znaczy że mojej opinie mają w tej dyskusji większą wagę? Jeśli tak, to dlaczego je lekxerzaxysz?

8 godzin temu, Wito76 napisał:

MobyDick, Audiowit, tomek4446, MariuszZ, którzy przesłuchali mnóstwo klocków, robili mega eksperymenty i mają N razy większe doświadczenie niż ty.

MobyDicka praktycznie nie znam. tomek4446 nie słyszy różnicy pomiędzy kablami głośnikowymi. Audiowit to audiofil-mitoman, który rzekomo słyszy różnice pomiędzy dwoma kablami USB tej samego producenta. MariuszZ to człowiek nie znający pojęcia skali, którego wypowiedzi mógłby być generowane jakimś skryptem oraz który stroni od ślepych testów bo go "stresują". To są Twoje autorytety?

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

Wito tu nie chodzi o samo negowanie , ja też nie słyszę różnic w kablach , w trzech usłyszałem

 

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

.Ale nigdy bym się nie odważył podważać kogokolwiek wrażeń o których pisze że słyszy. Z dwóch powodów , po pierwsze nie jestem tą osobą i nie mam pojęcia jakie są jego odczucia , a po drugie to zwykłe chamstwo

Czyli Audiowit, który kwestionuje moje indywidualne, pozytywne odczucia z mojego systemu (którego centralnymi komponentem jest amplituner KD), jest zwykłym chamem?

7 godzin temu, Wito76 napisał:

szacun dla ludzi, którzy w ramach tego super hobby zadają sobie trud by wycisnąć jeszcze trochę więcej ze swojego sprzętu. Weźmy taki wątek "wibracje i drgania", też trochę pisałem na priv z Nowy78 i za jego inspiracją kombinowałem z różnymi gumami, piankami, korkami z silikonem wkładając to pod kolumny.

No i ile kolega nowy78 "wyciągnął" więcej że swojego systemy za pomocą tych gumek, pianek i klocków z silikonem? 0,002% poprawy brzmienia?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomek4446 napisał:

Każdy ma prawo słyszeć co chce , takie jest jego święte prawo.

Ale czy ma prawo wmawiać innym, że słyszane przez niego zjawisko rzeczywiście występuje (bez jakiejkolwiek wiarygodnych / obiektywnych dowodów)?

6 godzin temu, tomek4446 napisał:

Tak samo wg. mnie dzieje się z audio , jest subiektywne , i każdy ma prawo do osiągnięcia SWOJEGO ŚW. GRAALA . Nie ważne, czy tym elementem będą nowe kolumny, czy kable , i nikt nie ma prawa tego niszczyć. 

A czy ja też mam takie prawo? Jeśli tak, to zwróć proszę uwagę swoim kolegom, którzy deprecjonują sens mojego systemu. Dziękuję.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekN mój wynik ślepego testu był pozytywny kable grają, i co teraz? 

Piotr na bank nie będzie u Ciebie udowadniał, nie słyszysz u siebie różnicy w DAC, nie masz kompletnie zrobionej akustyki, wątpię czy zmianę jednego z kilku wzmacniaczy ktoś by tam wyłapał. :)

Z tą transparentnością też bym nie szalał to że masz może transparentny element toru nie znaczy że dźwięk na wyjściu taki masz, przy tej masie sprzętu, głośnikach subach, technologiach "poprawy" akustyki, braku zrobionej akustyki w pomieszczeniu wątpię czy można brzmienie transprentnym nazwać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sanwing napisał:

TomekN mój wynik ślepego testu był pozytywny kable grają, i co teraz? 

Piotr na bank nie będzie u Ciebie udowadniał, nie słyszysz u siebie różnicy w DAC, nie masz kompletnie zrobionej akustyki, wątpię czy zmianę jednego z kilku wzmacniaczy ktoś by tam wyłapał. :)

Z tą transparentnością też bym nie szalał to że masz może transparentny element toru nie znaczy że dźwięk na wyjściu taki masz, przy tej masie sprzętu, głośnikach subach, technologiach "poprawy" akustyki, braku zrobionej akustyki w pomieszczeniu wątpię czy można brzmienie transprentnym nazwać. 

 

Wesołego Alleluja ;) 

gosc z Warszawy jednego z lepiej rozwiniętych miast gdzie dostęp do salonów , fizyków , uczelni jest nieograniczony a on udowadnia wszystkim ze kable nie robią różnicy później ze nie rozróżnisz który kabel jest podłączony itd. Dajmy sobie na luz bo są ludzie mądrzy i tacy co myślą ze są mądrzy .... i nikt tego nie zmieni 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wito76 napisał:

Kenobi. Wysłałem Ci wiadomość na priv i "dowody" w postaci filmików z moich prywatnych testów.

 

P. S.

TomekN, naprawdę szkoda mi ciebie, że też ci się tak chce brnąć w bagno. Każdy kto ma doświadczenie w audio wie doskonale, że kable mają znaczenie i grają a ty kolejny dzień, sorry że tak z grubej rury w święta, kompromitujesz się wypisując tą swoją mantrę o dowodach. Miliony osób słyszą różnicę i kupują najlepsze kable na jakie ich stać a ty twierdzisz, że nie ma żadnej różnicy. Piszą ci że cytryna jest cierpka a ty nie spróbujesz, ale twierdzisz że tak nie jest. Uparty jak moja teściowa.

 

 

Wiadoko że kable mpga się rożnić. Problem polega na tym ze ze roznice sa poza percepcja. To nie sa dowody na to ze ze przewod wplywa na muzykę wychodzacą z glosnika. To sa dowody na to ze przewod nie emituje em i tez nie zbiera em.

Dla tego tez pisalem ze byle jaki kabel glosnikowy  obniza charakterystyke czzestotliwosciową o 0.5db przy 20khz. Lepszy kabel bedzie lepszy, obnizy charakterystyke tylko o 0.25dB. Kto uslyszy taka róznicę? Jesli chcesz uslyszeć czy przewod glosnikowy zbiera EM to podepnij go pod kolumne ale nie podlaczaj pod wzmacniacz i posluchaj samego EM ktory ten przewod zbierze.

To samo dotyczy kabkli zasilających. Szumy z sieci po przejsciu przez zasilacz i uklady stwbilizujce są nie slyszalne. Jak mamy rozmawiac o szumach z sieci to zacznijmy od tego najwiekszego zakłócenia. Czyli 50Hz, moc tego sygnalu rozniesie ci kolumny. Ale w dobrym wzmacniaczu nie uslyszymy zadnego  brumienia. Kazda inna czestotliwosč w ktorą zlapiemy z sieci energetycznej jest wiele razy slabsza.  Jeśli wcisjiemy pauze na naszym CD i nic nie slyszymy to też podczas grania zaklocenia z sieci mają taki sam wplyw czyli tez nic nie uslyszymy.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak weźmiemy jakis zestaw sprzed 40lat to byc moze cos wylapie z sieci. Byc moze przy niskich poziomac sygnalu jak zxwkladki gramofonowej lub mikrofonu cos sie poajwi jak wzmacniacz do tych źrodeł jest niedoskonały. Ale latwo to sprawdzic, wpiąć czajnik w listwe i go wlaczać i wylacząc , jesli uslyszymy trzask to wtedy mozemy rozwazac zakup dobrej listwy filtrujacej. Ale listwy filtrujacej a nie przewodu ktory doprowadza prąd do tej listwy.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A test na ślepo jest nie po to żeby udowodnic ze nie slyszymy kabli,  bo mózg jako ostatetyczny odbiorca zawze cos uslyszy. Jak wypalimy trawkę dopiero bedzie muzyka. I niestety nie jest tak ze jak wypalmy trawkę to jestesmy na haju a jak nie to nie. Mozg to nie precyzujny komputer, on zawsze w jakims stopniu jest na haju, jesli ustalimy ze przestrzen stereo jest szersza na jednym przewodzie to przy kazdej zmianie jest szansa na to ze bedziemy to slyszec dokladniej, wszystko zalezy od naszego nastawienia.  Wiec w tescie  chodzi o ustalenie czy slyszymy różnice z powodu rzeczywistej zmiany czy dlatego ze nasz mozg tak sobie dopowiada.

Przykladem na to jak mozg w rozny sposób  reaguje na te same bodźce ale inaczej je odbiera z powodu nastawienia bedzie taki przyklad.  Pewnie wielu osobom sie narazilem z powodu mojego zdania i wrednego charakteru, dlatego cokolwiek teraz napisze, chocby o tym jak upiec dobry tort, to dla tych osob bedzie to zle, albo nie ciekawe. Ale jak dobry kolega napisze jak upiec tort, poda przepis co do litery taki sam,  to bedzie mniam i jak wspaniale.

Ja jestem sceptykiem wiec latwo autosugestii sie nie podaje, jak jest reklama ogórków i mowi ze są smaczne to dla mnie onacza ze nie sa smaczne, nie sprzedawaly się i dlatego trzeba je reklamować. Pare razy przy modyfikacjach roznych urzadzeń czy to covox, czy nowa bateria, czy inne ustawienie regulatora w helikopterze rc, tez popadalem poczatkowo zachwytowi,  ale zawsze staralem się sie to poźniej czyms poprzeć jakims pomiarem albo jakims eksperymentem i dopiero wtedy przyjmowalem to jako pewnik.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kenobi napisał:

A test na ślepo jest nie po to żeby udowodnic ze nie slyszymy kabli,  mbo mózg jako ostatetyczny odbiorca zawze cos uslyszy. Jak wypalimy trawkę dopiero bedzie muzyka. I niestety nie jest tak ze jak wypalmy trawkę to jestesmy na haju a jak nie to nie. Mozg to nie precyzujny komputer, on zawsze w jakims stopniu jest na haju, jesli ustalimy ze przestdzen jest szersza na jednym przewodzie to przy kazdej zmianie jest szansa na to ze bedziemy to slyszec dokladniej, wszystko zalezy od naszego nastawienia.  Wiec w tescie  chodzi o ustalenie czy slyszymy różnice z powodu rzeczywistej zmiany czy dlatego ze nasz mozg tak sobie dopowiada.

Przykladem na to jak mozg w rozny sposób  reaguje na te same bodźce ale inaczej je odbiera z powodu nastawienia bedzie taki przyklad.  Pewnie wielu osobom sie narazilem z powodu mojego zdania i wrednego charakteru, dlatego cokolwiek teraz napisze, chocby o tym jak upiec dobry tort, to dla tych osob bedzie to zle, albo nie ciekawe. Ale jak dobry kolega napisze jak upiec tort, poda przepis co do litery taki sam,  to bedzie mniam i jak wspaniale.

Ja jestem sceptykiem wiec latwo autosugestii sie nie podaje, jak jest reklama ogórków i mowi ze są smaczne to dla mnie onacza ze nie sa smaczne, nie sprzedawaly się i dlatego trzeba je reklamować. Pare razy przy modyfikacjach roznych urzadzeń czy to covox, czy nowa bateria, czy inne ustawienie regulatora w helikopterze rc, tez popadalem poczatkowo zachwytowi,  ale zawsze staralem się sie to poźniej czyms poprzeć jakims pomiarem albo jakims eksperymentem i dopiero wtedy przyjmowalem to jako pewnik.

Ja tylko w kwestii reklamy ale żebyś się nie obrażał bo to co napisałeś ze nie sprzedawały się to trzeba reklamować jest  na poziomie myślenia lat PRL-olwskich. W naszych czasach jest rak duża konkurencja ze bez reklamy dana firma nie miałaby szans na przetrwanie. Poczytaj troszkę o tym i pobudka ! Mamy 21wiek ;) i tu nie polemizuj tylko sięgnij do netu i poczytaj zamiast walić takie prymitywne teksty . Sorry ale naprawdę spaliłeś się tymi ogórkami ehh brak slow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...