Skocz do zawartości

Pioneer VSX-LX51 + Taga Harmony TAV-607 TSW-90 v.4


martinviper

Recommended Posts

Panowie i Panie,

Szybkie zapytanie: gdzie mam szukać info albo porad szybkich jakiego rodzaju "lepszej jakości" okablowanie mógłbym użyć do podłączenia Pioneer'ka z zestawem Tagi ? 

Posiadam amp już kilka miesięcy i ogólnie jestem zadowolony ale musze zmienić (kupić nowy) zestaw głośnikowy i tutaj wybór padł na Taga TV-607 plus sub TSW-90 v.4

Nie miałem jeszcze z nim styczności więc zakładam, że okablowanie trzeba samemu zdobyć i tutaj szukam porady.

Również szukam porady co do wybranego zestawu głośnikowego do kina domowego ze średniej półki tak do max. 3tys. Chyba, że ktoś ma jakieś lepsze sugestie ?

Zestaw głównie używany będzie do filmów oraz sporadycznie do słuchania muzyki bądź radia. Powierzchnia pokoju to łącznie około 25-30m2.

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze okablowania jakże również o kilka słów na temat zestawu Taga ? Cena 2800 PLN obecnie ale może któs zna lepsze miejsce na zakup ?

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie opinie.

Edytowano przez martinviper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem niezłe kolumny w swoim budżecie i moim zdaniem udany następca bardzo popularnego modelu 606.

On z kolei też występował w 4 odmianach.

W tym budżecie możesz pomyśleć jeszcze o nieco innych kolumnach.

Heco victa 702, quadral argentum 6000 albo Pearl 25.

 

co do kabli to polecam ci po prostu kupić dobre kable miedziane takie w okolicach 10 zł to ci spokojnie wystarczy.

Oehlbach, van domme, procab

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To całkiem niezłe kolumny w swoim budżecie i moim zdaniem udany następca bardzo popularnego modelu 606.

On z kolei też występował w 4 odmianach.

W tym budżecie możesz pomyśleć jeszcze o nieco innych kolumnach.

Heco victa 702, quadral argentum 6000 albo Pearl 25.

 

co do kabli to polecam ci po prostu kupić dobre kable miedziane takie w okolicach 10 zł to ci spokojnie wystarczy.

Oehlbach, van domme, procab

 

Piotr

Dzięki za sugestie. Powiem tak, im więcej człowiek się dowiaduje to ciężej się decyduje :)

Mógłbyś mi powiedzieć w skrócie czemu tylko przednie kolumny warto wymienić z proponowanego przeze mnie zestawu na heco victa 702 ?

W ścianach mam położony kabel: CABLETECH GŁOŚNIKOWY 2,5MM OFC a to z kolei będzie podłączone do gniazd wejściowych (w-/s-/tykowych) w które zamierzam użyć bananów aby ułatwić sobie trochę życie z przełączaniem (którego few facto będzie mało).

Więc tutaj również byłbym zainteresowany tym aby na razie wybrać dobrej jakości wtyki bananowe (jakieś sugestie ?) oraz zestaw 5.1 a później kiedyś dołożyć sobie dwa dodatkowe głośniki do atmos. Tyle że to będzie się chyba wiązało z wymianą ampa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2021 o 11:13, martinviper napisał:

Mógłbyś mi powiedzieć w skrócie czemu tylko przednie kolumny warto wymienić z proponowanego przeze mnie zestawu na heco victa 702 ?

Pisałem o całym secie.

Po prostu podałem modele frontowe aby łatwiej było znaleźć całe sety :)

Ten amplituner nie ma dekoderów atmos.

wtyki bananowe kupisz na allegro tanie a dobre. Serio nie przesadzaj z tym. Ważne aby montaż kabla był stały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...