Skocz do zawartości

Cambridge Audio Cxa61 - wybór kolumn


TheIronBlow

Recommended Posts

Witam. Po wielu przemyśleniach wybrałem wyżej wymieniony wzmacniacz - że względu na mnogość wyjść i możliwości rozbudowy - chciałbym wiedzieć jakie macie typy kolumn podłogowe, monitory też wchodzą w grę do tego wzmaka. Salon 20 m aktualnie jest wydzielana mała przestrzeń na mini sypialnie więc salon się zmniejszy do około 15 m ścianka z gk gdzie będzie stał sprzęt z tv ale za ścianka sypialnia otwarta na salon. Sprzęt ma służyć do nagłośnienia tv filmy Netflix itd i oczywiście do muzyki głównie house, radio i muzyka rozrywkowa(żona) kolumny do około 4000 max 5000 jeśli trzeba. Lubię nisko schodzący bass

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Koniecznie posłuchaj Buchardt Audio S300 MKII, to bardzo dobre połączenie z elektroniką CA, dźwięk dobrze dociążony, świetny, szybki i mocny bas. To moja rekomendacja. Ewentualnie jako alternatywa posłuchaj Focal Aria 906, to bardziej rockowe, trochę jaśniejsze granie. Z podłogówek proponuję System Audio Saxo 40 lub większe i mocniejsze Saxo 60. Warto posłuchać Fyne Audio F501, to plastyczne, gęste granie. Może Kef Q550.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Q21 napisał:

Koniecznie posłuchaj Buchardt Audio S300 MKII, to bardzo dobre połączenie z elektroniką CA, dźwięk dobrze dociążony, świetny, szybki i mocny bas. To moja rekomendacja. Ewentualnie jako alternatywa posłuchaj Focal Aria 906, to bardziej rockowe, trochę jaśniejsze granie. Z podłogówek proponuję System Audio Saxo 40 lub większe i mocniejsze Saxo 60. Warto posłuchać Fyne Audio F501, to plastyczne, gęste granie. Może Kef Q550.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Buchardt Audio S300 pięknie wyglądają i napewno świetnie się sprawdza - tylko jeszcze pytanie czy przy cichym odsłuchu nie brakuje im dociążenia tzn czy bass będzie dobry i czy nie zginie. I czy małe kolumny wystarcza do dobrego nagłośnienia 20 m - salon z balkonem na którym coraz częściej się przesiaduje oczywiście wejście balkonowe otwarte w tym czasie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nudnawe kolumny. Pojawiają się informację o takich nieco kluchach. Ale przy odsłuchu koniecznie to sprawdź.

Bardzo dobre monitory w tej cenie to KEFy R300, Focal Aria 906, Heco Celan R3 mimo że znacznie taniej.

Z podłogowych małych kolumn:

Audio Physic classic 5 albo małe 3, Fyne F 501, Monitor audio Silver 200

Zapraszam na odsłuch

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem to nudnawe kolumny. Pojawiają się informację o takich nieco kluchach. Ale przy odsłuchu koniecznie to sprawdź.

Bardzo dobre monitory w tej cenie to KEFy R300, Focal Aria 906, Heco Celan R3 mimo że znacznie taniej.

Z podłogowych małych kolumn:

Audio Physic classic 5 albo małe 3, Fyne F 501, Monitor audio Silver 200

Zapraszam na odsłuch

 

Przed chwilą, TheIronBlow napisał:
1 godzinę temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem to nudnawe kolumny. Pojawiają się informację o takich nieco kluchach. Ale przy odsłuchu koniecznie to sprawdź.

Bardzo dobre monitory w tej cenie to KEFy R300, Focal Aria 906, Heco Celan R3 mimo że znacznie taniej.

Z podłogowych małych kolumn:

Audio Physic classic 5 albo małe 3, Fyne F 501, Monitor audio Silver 200

Zapraszam na odsłuch

 

Może dodam iż sprzęt ma w przyszłości będzie rozbudowany do 5.1 ale stereo zostanie. I po wielu przemyśleniach stwierdzam iż stereo zostanie około 3 lat i nie chce po tym czasie wymieniać kolumn tylko dokupić resztę. Więc proszę o propozycje do C.A. Cxa61 - wcześniej był pomysł na klipsch ale po negatywnych opiniach muszę znaleźć coś innego. Moje opcje to kef 750 i jeszcze myślę nad monitor audio silver 100 lub bronze 500 ale się zastanawiam czy to dobry kierunek. Brak czasu na wyjazd do sklepu na odsłuch - taka praca i zakup będę opierał wyłącznie na opiniach. No chyba że uda się wyskoczyć do jakiegoś sklepu RTV ale dostępność sprzętu mała . Może ktoś słuchał z tym wzmacniaczem i jest w stanie polecić lub wykluczyć dane kolumny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2021 o 08:04, S4Home napisał:

Bardzo dobre monitory w tej cenie to KEFy R300

Zgadzam się z opinią Piotra. Miałem te kolumny i prezentują one bardzo fajny, dociążony dźwięk z mega pięknymi wokalami i przyzwoicie rozdzielczą górą. Arie to inne granie, z twardszym basem i ostrzejaszą górą. Buchardt nie znam, ale są osoby, które się nimi zachwycają. Na Twoim miejscu nie bałbym się monitorów do 20 metrów. Takie kefy czy focale spokojnie sobie poradzą w tym metrażu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Zgadzam się z opinią Piotra. Miałem te kolumny i prezentują one bardzo fajny, dociążony dźwięk z mega pięknymi wokalami i przyzwoicie rozdzielczą górą. Arie to inne granie, z twardszym basem i ostrzejaszą górą. Buchardt nie znam, ale są osoby, które się nimi zachwycają. Na Twoim miejscu nie bałbym się monitorów do 20 metrów. Takie kefy czy focale spokojnie sobie poradzą w tym metrażu.  

Pewnie tak tylko znalazłem kef r3 hgl za 7 k a r300 nie widzę. Natomiast kolumny do 3-4 k max 4.5 bo jeszcze kable ale im taniej tym lepiej to nie ma być zestaw dla audiofila tylko do wzmocnienia dźwięku z tv i słuchania muzyki radio Spotify głównie house i klubowa muza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx masz ofertę na białe. Co prawda ciężko nawiązać rozmowę ze sprzedającym ale ma on pozytywne opinie więc może warto zaryzykować. Myślę, że do muzyki której słuchasz te kolumny z tym wzmacniaczem byłyby bardzo dobrą opcją. Na tym samym portalu masz też białej buchardty. Co prawda zdania na ich temat są podzielone ale może warto zaryzykować? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Na olx masz ofertę na białe. Co prawda ciężko nawiązać rozmowę ze sprzedającym ale ma on pozytywne opinie więc może warto zaryzykować. Myślę, że do muzyki której słuchasz te kolumny z tym wzmacniaczem byłyby bardzo dobrą opcją. Na tym samym portalu masz też białej buchardty. Co prawda zdania na ich temat są podzielone ale może warto zaryzykować? 

Podziękuje za sprzęt używany. Tylko nówki sztuki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jan Koval napisał:

Może heco aurora 300 z subem aurora,będzie do filmów i muzyk

Filmy to raczej rzadziej częściej muzyka klubowa - żona rozrywkowa. Nie chce jeździć na odsłuchy ani sprzętu wypożyczać. Myślę że elektronika Ca jest w wyższej półki niż Np nad 356 lub magnat mr780 ( moje pierwsze opcje z klipsch rp6000) dlatego chcę Ca 61 lub 81 z naciskiem na ten 2 i tu dylemat kolumny duże czy podstawki. Za głośno nie posłucham na sąsiedzi i 2 dzieci w domu. Ale chce poczuć bass w pomieszczeniu przy odsłuchu i chyba jeszcze to coś co daje dobre stereo

 

Budżet około 8-9 na całość czyli około 3-4.5 na kolumny no może mniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy to raczej rzadziej częściej muzyka klubowa - żona rozrywkowa. Nie chce jeździć na odsłuchy ani sprzętu wypożyczać. Myślę że elektronika Ca jest w wyższej półki niż Np nad 356 lub magnat mr780 ( moje pierwsze opcje z klipsch rp6000) dlatego chcę Ca 61 lub 81 z naciskiem na ten 2 i tu dylemat kolumny duże czy podstawki. Za głośno nie posłucham na sąsiedzi i 2 dzieci w domu. Ale chce poczuć bass w pomieszczeniu przy odsłuchu i chyba jeszcze to coś co daje dobre stereo
 
Budżet około 8-9 na całość czyli około 3-4.5 na kolumny no może mniej
Jeżeli chcesz mieć mocny bas i nie za duże nowe głośniki to Dynaudio Emit 20.... ale czy z CA61 lub CA81 to nie wiem poprzednia seria Ca60 i ca80 są za słabe do tych Emitów...

R300 KEF są też ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, andrzejpiaseczno napisał:

Jeżeli chcesz mieć mocny bas i nie za duże nowe głośniki to Dynaudio Emit 20.... ale czy z CA61 lub CA81 to nie wiem poprzednia seria Ca60 i ca80 są za słabe do tych Emitów

Dlaczego za słabe? Ja wiem że panuje opinia, ze dynaudio to prądolubne kolumny ale te emity to podstawowa seria a te Cambridge jednak sroce spod ogona nie wypadły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba3002 napisał:

Dlaczego za słabe? Ja wiem że panuje opinia, ze dynaudio to prądolubne kolumny ale te emity to podstawowa seria a te Cambridge jednak sroce spod ogona nie wypadły. 

A co powiecie w kwestii wzmaka czy Ca 81 klasowo jest wyżej niż nad356 i magnat mr780 czy to jednak zbliżone wzmaki z różnymi funkcjami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego za słabe? Ja wiem że panuje opinia, ze dynaudio to prądolubne kolumny ale te emity to podstawowa seria a te Cambridge jednak sroce spod ogona nie wypadły. 
Sroce spod ogona nie wypadły, ale... autor nie chce jeździć wypożyczać.. tylko chce kupić uszami innych.. warto było by polecić coś bezpiecznego, uniwersalnego, a takimi produkty CA nie są...

Z tym że nie wiem jak seria 61 i 81... ale 60 i 80 gra rozjaśnionym dzwiękiem z szybkim płytkim krótkim basem który podoba się nielicznym..

Ja bym brał coś uniwersalnego z tłustym basiorem.. ma być klubowo to... Emit 20 + nie CA.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, andrzejpiaseczno napisał:

Sroce spod ogona nie wypadły, ale... autor nie chce jeździć wypożyczać.. tylko chce kupić uszami innych.. warto było by polecić coś bezpiecznego, uniwersalnego, a takimi produkty CA nie są...

Z tym że nie wiem jak seria 61 i 81... ale 60 i 80 gra rozjaśnionym dzwiękiem z szybkim płytkim krótkim basem który podoba się nielicznym..

Ja bym brał coś uniwersalnego z tłustym basiorem.. ma być klubowo to... Emit 20 + nie CA.


 

Pierwsza opcja był magnat mr780 z klipsch rp600 lub 6000 

Przed chwilą, TheIronBlow napisał:

Pierwsza opcja był magnat mr780 z klipsch rp600 lub 6000 

Podoba mi się funkcjonalność ca81 mnogość wejść wyjść funkcje i do tego planuje streamery cdc V2 z tej samej serii. Pięknie się prezentuje. Więc może myśląc przyszłościowo brać ca81 a kolumny może jednak coś drożej i bezpieczniej. Dodam że w chwi obecnej kolumny za 1000 zł aktywne edifier w miarę dają radę więc porady mile widziane. Wrócić do zestawu magnat i klipsch czy może Ca 81 i coś wyżej z kolumn ma to być sprzęt na lata 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, andrzejpiaseczno napisał:

Ja bym brał coś uniwersalnego z tłustym basiorem.. ma być klubowo to... Emit 20 + nie CA.

A ja właśnie uważam, że z tymi cechami Cambridge pasuje do Emitów, które bas mają dość obszerny. Sam mam wzmacniacz, który ma dość krótki i zwarty bas i w połączeniu z dynaudio (co prawda excite) gra naprawdę dobrze. Zresztą podobnie było z KEFami R300, które tego basu mają jeszcze więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam CA61 czy CA81.. ale Emit 20 z CA60 to soniczny dramat... dla mnie za sucho zbyt jazgotliwie i bez dynamiki.. tak samo źle gra CA80 z Excite X16.. to nie moja bajka.

Ale CA60 z Excite X14 już był do wytrzymana... taki analityczny styl może się podobać.

Podsumowując ja bym NIE kupił nic bez odsłuchu.. chyba ze z możliwością zwrotu..

Z tych kolumn co słuchałem mogę polecić. Heco Aurora 700, MA Silver 500, AQ 3050i, Emit m20 ...

Proszę podpytaj S4Home czy ten CA81 z Aurorami to dobry deal.. 700 mają słodką górę, ciepły środek i kupe basu.

R300 grają jak te AQ 3050i.. ciepło słodko z pływającym basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, andrzejpiaseczno napisał:

Podsumowując ja bym NIE kupił nic bez odsłuchu.. chyba ze z możliwością zwrotu..

I tutaj zgadzam się w 100%. 

Ps. Kolego @andrzejpiaseczno, czy to Ty udzielałeś się aktywnie na audiostereo w wątku Dynaudio ? Jesli tak to czy możesz zdradzić na czym grasz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...