Skocz do zawartości

Cambridge Audio Cxa61 - wybór kolumn


TheIronBlow

Recommended Posts

Wersja tańsza CXA80 + Kef R300, wersja droższa CXA81 + Kef R3. 

Nie wiem jak R300, ale R3 w zupełności wypełnią dźwiękiem 25m2. W połączeniu z CXA81 mieszkając w bloku i chcąc żyć w pokoju z sąsiadami nie użyjesz więcej jak 50% możliwości wzmaka. Przy tych monitorach niskie tony potrafią połaskotać po ciele. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

CXA 81 na wbudowanym dac'u gra dosyc spora Vka czyli jest duzo basu( mocnego, dynamicznego, ale czasem sie zgubi ), wycofana srednica, czasem ciezko zlapac wokal, i glosne wysokie tony. Do muzyki klubowej jest mega fajny, ma bardzo duzo dynamiki.

Jesli autora szuka cxa81 to chetnie oddam nowe sporo taniej niz w sklepie ;)

Edytowano przez volvo
info
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volvo napisał:

CXA 81 na wbudowanym dac'u gra dosyc spora Vka czyli jest duzo basu( mocnego, dynamicznego, ale czasem sie zgubi ), wycofana srednica, czasem ciezko zlapac wokal, i glosne wysokie tony. Do muzyki klubowej jest mega fajny, ma bardzo duzo dynamiki.

Jesli autora szuka cxa81 to chetnie oddam nowe sporo taniej niz w sklepie ;)

Cena? I ile gwarancji zostalo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2021 o 17:18, TheIronBlow napisał:

A orientuje się się czy magnaty signature  507 i 707 zgraja się z CA

707 to świetne kolumny.

507 będa nieco za jasne z CA.

Dnia 3.04.2021 o 21:05, andrzejpiaseczno napisał:

Proszę podpytaj S4Home czy ten CA81 z Aurorami to dobry deal.. 700 mają słodką górę, ciepły środek i kupe basu.

R300 grają jak te AQ 3050i.. ciepło słodko z pływającym basem.

Moim zdaniem CXA81 pasuje do Aurora 700

Ale R300 nie powiedział bym że grają jak QA 3050i. Mimo że obie bardzo lubie.

 

11 godzin temu, andrzejpiaseczno napisał:

CA bez słuchania... odważnie :)

Zgadzam się :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2021 o 20:48, TheIronBlow napisał:

Pierwsza opcja był magnat mr780 z klipsch rp600 lub 6000 

Podoba mi się funkcjonalność ca81 mnogość wejść wyjść funkcje i do tego planuje streamery cdc V2 z tej samej serii. Pięknie się prezentuje. Więc może myśląc przyszłościowo brać ca81 a kolumny może jednak coś drożej i bezpieczniej. Dodam że w chwi obecnej kolumny za 1000 zł aktywne edifier w miarę dają radę więc porady mile widziane. Wrócić do zestawu magnat i klipsch czy może Ca 81 i coś wyżej z kolumn ma to być sprzęt na lata 

 

 

Panowie Cambridge Audio cxa81 i Cxc V2 stoi już w salonie teraz kwestia kolumn. Pierwsza opcja jest kolumny podstawkowe i sub coś w stylu svs żeby było do oglądania tv i filmów. A opcja 2 to kolumny podstawkowe lub podłogowe. Szczegóły salon na 15 m miejsce osłuchowe połączony jest z sypialnia około 6 m z salonu jest wyjście na balkon gdzie też się siedzi coraz częściej. Teraz proszę o poradę w kwestii kolumn do około 3-6 tys. Dodam że nie mam czasu na odluchy. Sprzęt ma służyć do nagłośnienia tv Muzyka z Spotify i radia więc fenomenu nie będzie ma grać w miarę przyzwoicie przy różnych gatunkach muzyki. Głównie muzyka klubowa, house. Ale również trochę rapu popu i aktualnych gatunków z playlist radiowych. Ogólnie sprzęt do wszystkiego poza muzyką klasyczną i rockiem. 

Proszę o konkretne typy kolumn w przedziale 3-6 tys. Moje typy to kef r300, kef r3 ewentualnie, dynaaudio Emit m20, Fumę audio f501, svs podstawkowe, klipsch Rp 600 ewentualnie rp 6000.  Kolumny z dobrym basem i to przy niskich głośnościach muzyka w tle. Do 15 m z balkonem i mała sypialnia monitory wystarcza czy muszę patrzeć na podłogowki jednak. Chcę żeby to był sprzęt na lata a nie do wymiany za pół roku. Obecnie mam zestaw Edifier 2730 bass podkręcony na maxa i w miarę ok jest więc szukam coś w ten deseń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TheIronBlow napisał:

Proszę o konkretne typy kolumn w przedziale 3-6 tys. 

Pierwsze pytanie czy mają to być kolumny używane czy nowe ? Jesli nowe, to w kwocie 6k ja bym obstawiał wymienione przez Ciebie KEF r3. Nie znam co prawda tego modelu ale miałem ich poprzednika, kefy r300. Te monitory spokojnie nagłośnią Ci pomieszczenie takie jak Twoje i dadzą mega solidną podstawę basową. Jesli w grę wchodzą używki to r300 są do dostania na olx w granicach 3100 - 3500. Jesli chcesz taniej, fajną opcją są też dynaudio emit m20 ale nie wiem jak jest z ich dostępnością. Klipschy r600m do Cambridgea bym w ciemno nie brał. Ale kto wie, może Tobie to połączenie by się spodobało, tym bardziej że w Twoch gatunkach muzycznych te kolumny sprawdzają je bardzo dobrze. 

Podsumowując, uważam że skoro już szarpnąłeś się na tak solidny wzmak i streamer, warto byłoby brać tez jakieś konkretne kolumny. Ja stawiam na kef r300 lub r3. 

Pozdrawiam, Sebastian 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozpatrzeniu kilku opcji jestem chyba za kef r500 jeszcze znalazłem w sklepie w fajnej cenie i moje pytanie czy moje Cambridge Audio cxa81 napędzi te kolumny. Jeśli tak to może ktoś jeszcze polecić jakimi kablami to spiąć oczywiście kwota w granicach rozsądku powiedzmy do 500 zł. Z góry dziekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2021 o 08:09, Adam Wesolowski napisał:

@S4Home, czy z tego można wysnuć taki wniosek, że do CXA 81 odpowiednie bedą podłogowe Carina FS247,4? Oczywiście do większego pomieszczenia.

Mi takie zestawienie się podoba. Ale co kto lubi. Ja lubie Carine z jasnymi otwartymi wzmacniaczami.

8 godzin temu, TheIronBlow napisał:

Po rozpatrzeniu kilku opcji jestem chyba za kef r500 jeszcze znalazłem w sklepie w fajnej cenie i moje pytanie czy moje Cambridge Audio cxa81 napędzi te kolumny. Jeśli tak to może ktoś jeszcze polecić jakimi kablami to spiąć oczywiście kwota w granicach rozsądku powiedzmy do 500 zł. Z góry dziekuje

Napędzi.

Dobre solidne kable to Kimber 4 PRO albo 8 PR. Chord Clearway

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2021 o 07:13, S4Home napisał:

Mi takie zestawienie się podoba. Ale co kto lubi. Ja lubie Carine z jasnymi otwartymi wzmacniaczami.

Napędzi.

Dobre solidne kable to Kimber 4 PRO albo 8 PR. Chord Clearway

Piotr

Panowie czy Cambridge Audio cxa81 jest  stanie napędzić Kef R700. Mam na oku Kef R500 i R700 w bardzo zbliżonej cenie tylko w innej gamie kolorów R700 białe bardziej się podobają drugiej połówce i stąd moje pytanie. Widze że skuteczność obu to 87 lub 88 więc czy moje  Cambridge nie będzie za słaby do 700

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Focal bardziej ci się podobał to znaczy że wolisz dźwięk jaśniejszy, bardziej otwarty a mniejsza uwagę stawiasz na średnice i detale w niej.

To po prostu inne kolumny i dla innego odbiorcy.

21 godzin temu, TheIronBlow napisał:

Panowie czy Cambridge Audio cxa81 jest  stanie napędzić Kef R700.

CXA80 czy 81 to nie są słabe wzmacniacze. Pod katem mocy nie musisz się obawiać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Skoro Focal bardziej ci się podobał to znaczy że wolisz dźwięk jaśniejszy, bardziej otwarty a mniejsza uwagę stawiasz na średnice i detale w niej.

Nie wiem dokładnie, co oznacza stwierdzenie "dźwięk jaśniejszy", ale jeżeli to taki, w którym jest niska zawartość basów to właśnie wydaje mi się, że nie, bo właśnie basu w tych kolumnach dla mnie nie brakowało. Słuchałem właśnie Focali, Triangle Borea i KEF R5 i to właśnie Focal dźwiękowo spodobały mi się najbardziej. Natomiast KEF R5 wizualnie podobał mi się najbardziej  i gdyby w ich graniu było coś szczególnego, to bym je kupił bez względu na to, że przekraczały mój budżet. Nie wiem jak to fachowo wyrazić, ale jak tych KEFów słuchałem, to tak jakbym frytki bez soli jadł. Niby da się zjeść bez problemu, ale to nie to samo co z solą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2021 o 23:09, TheIronBlow napisał:

Panowie Cambridge Audio cxa81 i Cxc V2 stoi już w salonie teraz kwestia kolumn. Pierwsza opcja jest kolumny podstawkowe i sub coś w stylu svs żeby było do oglądania tv i filmów. A opcja 2 to kolumny podstawkowe lub podłogowe. Szczegóły salon na 15 m miejsce osłuchowe połączony jest z sypialnia około 6 m z salonu jest wyjście na balkon gdzie też się siedzi coraz częściej. Teraz proszę o poradę w kwestii kolumn do około 3-6 tys. Dodam że nie mam czasu na odluchy. Sprzęt ma służyć do nagłośnienia tv Muzyka z Spotify i radia więc fenomenu nie będzie ma grać w miarę przyzwoicie przy różnych gatunkach muzyki. Głównie muzyka klubowa, house. Ale również trochę rapu popu i aktualnych gatunków z playlist radiowych. Ogólnie sprzęt do wszystkiego poza muzyką klasyczną i rockiem. 

Proszę o konkretne typy kolumn w przedziale 3-6 tys. Moje typy to kef r300, kef r3 ewentualnie, dynaaudio Emit m20, Fumę audio f501, svs podstawkowe, klipsch Rp 600 ewentualnie rp 6000.  Kolumny z dobrym basem i to przy niskich głośnościach muzyka w tle. Do 15 m z balkonem i mała sypialnia monitory wystarcza czy muszę patrzeć na podłogowki jednak. Chcę żeby to był sprzęt na lata a nie do wymiany za pół roku. Obecnie mam zestaw Edifier 2730 bass podkręcony na maxa i w miarę ok jest więc szukam coś w ten deseń

Z mojego doświadczenia na małe pomieszczenia i bliska odległość odsłuchu kolumny podstawkowe są lepsze niż podłogówki. KEF R3 czy Aria 906 to naprawdę dobre kolumny, i każda ma swoje zalety i wady. Aria ma otwór bass relfex z przodu i łatwiej jest znaleźć optymalna pozycje dla nich, nawet blisko ściany. KEF ma bas, który schodzi niżej. Warto posłuchać obu, najlepiej w domu, tam gdzie maja grać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wkoncu chwila wytchnienia od pracy i wyskoczyłem szukać brzmienia. Trafiłem w salonie na kolumny kef R3 i moj wzmacniacz brzmienie ok jak dla mnie i chyba jest to moj wybór jeśli chodzi o brzmienie tylko chciałem podłogowki i tu sprzedawca mnie zmartwił bo kef r5 nie mieli niestety. I tu rodzi się pytanie do branży bo jednak R3 niby podstawki ale nagłośnia 20 m i sprzedawca mówił iż R5 to nic innego jak tylko ta sama wersja kolumn tylko wierzą. I już mam dylemat czy warto dołożyć około 3500tys do wersji R5 skoro ponoć zrobią tyle samo hałasu co R3 . R5 jednak 2*13 tylko a tu jeden 1*16 czy to będzie podobnie czy więcej basu uświadczy jednak w R5 a pan doradca tylko chciał za wszelką cenę sprzedać R3 ( których nie kupiłem). Dziękuję za sugestie dodam iż odluchiwalem kefr700 i tu było walniecie ale wydaje mi się że do 21m chyba za duże choć mogę się mylić. Dziękuję za wszelkie sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dość ostrym wzmacniaczem (końcówka Teac) słuchałem ostatnio parę kolumn. Najlepiej zagrał Quadral Platinum Five. Sporo glebokiego basu, miękka i szczegółowa góra. Porażką dla mnie było to połączenie z Emit 30 i Aurora 700.
Co było z Emit 20 i Aurora 700.
Wkoncu chwila wytchnienia od pracy i wyskoczyłem szukać brzmienia. Trafiłem w salonie na kolumny kef R3 i moj wzmacniacz brzmienie ok jak dla mnie i chyba jest to moj wybór jeśli chodzi o brzmienie tylko chciałem podłogowki i tu sprzedawca mnie zmartwił bo kef r5 nie mieli niestety. I tu rodzi się pytanie do branży bo jednak R3 niby podstawki ale nagłośnia 20 m i sprzedawca mówił iż R5 to nic innego jak tylko ta sama wersja kolumn tylko wierzą. I już mam dylemat czy warto dołożyć około 3500tys do wersji R5 skoro ponoć zrobią tyle samo hałasu co R3 . R5 jednak 2*13 tylko a tu jeden 1*16 czy to będzie podobnie czy więcej basu uświadczy jednak w R5 a pan doradca tylko chciał za wszelką cenę sprzedać R3 ( których nie kupiłem). Dziękuję za sugestie dodam iż odluchiwalem kefr700 i tu było walniecie ale wydaje mi się że do 21m chyba za duże choć mogę się mylić. Dziękuję za wszelkie sugestie
Dwie 13 to większa powierzchnia 530 do jednej 16 - 400. Do tego znacznie większy litraż obudowy zapewnia napewno większe zejście na basie ale może być skompensowany inaczej zestrojoną zwrotnicą - więc trzeba postawić obie koło siebie i posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, andrzejpiaseczno napisał:

Co było z Emit 20 i Aurora 700.

Emit 30 - podłogówki. Bas dla mnie kartonowy, mało średnicy, góra lekko zapiaszczone. A 700 to samo tylko bardziej, dudnienie do tego. Płasko. Dla odmiany sprzedawca wpiął jeszcze jeszcze Dynaudio Evoke 10 i te zagrały pięknie. Jak leciał rock to gitara wybrzmiewala jak powinna, góra dużo lepsza niż w Emit 30. Przestrzeń była na podobnym poziomie jak Platinum, tylko na basie im ustępowały trochę, ale tu monitory, a tu podłogowy Quadral który ma zejście jak dobry subwoofer. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...