Skocz do zawartości

Cambridge Audio Cxa61 - wybór kolumn


TheIronBlow

Recommended Posts

Gdybym miał taką możliwość postawienia obok R3 i R5 to pewnie nie było by tematu a tak to jednak mam obawy czy warto wydać te parę tys na R5. Odsłuch r700 to jednak było czuć różnicę choć w innym sklepie słuchane ale słychać odrazy różnice między 1*16 R3 a 2*16 r700. Dlatego może ktoś słuchał obu też R3 R5 i ma swoje spostrzeżenia. Choć też może wykluczyć R3 R5 i brać w cenie R3 zestaw R700

Przed chwilą, TheIronBlow napisał:

Gdybym miał taką możliwość postawienia obok R3 i R5 to pewnie nie było by tematu a tak to jednak mam obawy czy warto wydać te parę tys na R5. Odsłuch r700 to jednak było czuć różnicę choć w innym sklepie słuchane ale słychać odrazy różnice między 1*16 R3 a 2*16 r700. Dlatego może ktoś słuchał obu też R3 R5 i ma swoje spostrzeżenia. Choć też może wykluczyć R3 R5 i brać w cenie R3 zestaw R700

Dodam iż ma to grać na około 21 m do tego duży balkon gdzie siedzi się w ciepły dzień około 9 m. Nie będzie to grało na max synek ma 5 miesięcy ale czasem jak będzie możliwość chce żeby było czym przyłożyć na gałce wzmacniacza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 18.05.2021 o 07:58, S4Home napisał:

Moim zdaniem to nie te same kolumny.

R3 gra potęzniej. Co ciekawe R5 lżej. Bardziej swobodnie. Owszem to ta sama linia kolumn i słychać spójność. Ale nie jest to produkt "tylko" mocniejszy.

R3 Ci podeszły? W 100%?

Piotr

Tak podeszły w 90 procentach. Jak dla mnie kef R3 grały spoko choć lepiej wypadły R700 jednak i tu mam dylemat przed ostateczną decyzją czy moj Cambridge Audio Cxa 81 napędzi odpowiednio te kolumny czy jest jednak za słaby do r700. Salon 20 m głównie muzyka w tle choć nie omieszkam słuchać czasem jak na imprezie. Proszę o pomoc przed ostateczną decyzją 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

O słabość bym się tu nie bał.

Nie tylko moc gra. Dynamika takiego wzmacniacz ana pewno nie jest topem i te kolumny mogą zagrać lepiej.

R5 tym wygrywają, mają małe lekkie przetworniki do napędzenia.

Piotr

 

Właśnie w wyznaczonej kwocie zostały tylko R3 i R 700 które mam o 300zl drożej za zestaw. Wzmacniacz Cambridge Audio Cxa81 i odtwarzacz cxn do kompletu już jest i mam dylemat brzmienie R3 R700 mi pasuje z naciskiem na R700(czuć jednak że to podłogowa nie monitor). I tylko dylemat czy wzmacniacz da radę bo R700 słuchany był z jakimś kozakiem za 20k akurat wpięte było a na Cambridge Audio Cxa81 nie miałem już możliwości przesłuchać. I stąd moje pytanie czy na salon 20m wystarczy czy też odpuścić i wybrać R3 lub podłogowki szukać innych

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w wyznaczonej kwocie zostały tylko R3 i R 700 które mam o 300zl drożej za zestaw. Wzmacniacz Cambridge Audio Cxa81 i odtwarzacz cxn do kompletu już jest i mam dylemat brzmienie R3 R700 mi pasuje z naciskiem na R700(czuć jednak że to podłogowa nie monitor). I tylko dylemat czy wzmacniacz da radę bo R700 słuchany był z jakimś kozakiem za 20k akurat wpięte było a na Cambridge Audio Cxa81 nie miałem już możliwości przesłuchać. I stąd moje pytanie czy na salon 20m wystarczy czy też odpuścić i wybrać R3 lub podłogowki szukać innych
 
Wybacz bezpośredniość... takie wywody nie mają kompletnie sensu.. jeżeli nie postawisz sprzętu u SIEBIE to nic nie będziesz wiedział... powiem Ci jak jest u mnie - z tą samą elektroniką. W salonie z aneksem z monitorów mam kupe basu.. brak wysokich.
W innym pokoju jest odwrotie ... kupe wysokich zero basu. Jeszcze w innym... kwadrat- bas dudni i wlecze się jak echo w jaskini.

Teraz sam sobie odpowiedz jak zestaw zagra u Ciebie... wróżenie z fusów - loteria i nikt kto się odrobinę zna na problemach audio nie doradzi inaczej... bierz sprzęt do siebie i tyle... nie ma innej drogi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Walezy napisał:

R700 w pokoju 20m2?

Jakiś czas temu miałem R700 w 25m2 i moim zdaniem taki metraż (25) dla tych paczek to absolutne minimum a nawet trochę za mało. Do 20m2 R700 raczej nie odważyłbym się. Te paczki są świetne ale mają mega potężny bass a to wymaga przestrzeni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, JohnDoe napisał:

Jakiś czas temu miałem R700 w 25m2 i moim zdaniem taki metraż (25) dla tych paczek to absolutne minimum a nawet trochę za mało. Do 20m2 R700 raczej nie odważyłbym się. Te paczki są świetne ale mają mega potężny bass a to wymaga przestrzeni. 

Dokładnie. Ale co tam, wkrótce będziemy mieli kolejny wątek w tematyce jakości brzmienia, dudniacego basu, albo wycofanej średnicy. Interes jakoś musi się kręcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2021 o 21:33, Walezy napisał:

Dokładnie. Ale co tam, wkrótce będziemy mieli kolejny wątek w tematyce jakości brzmienia, dudniacego basu, albo wycofanej średnicy. Interes jakoś musi się kręcić.

No właśnie tu się mylisz iż dudniący bas mi kompletnie nie przeszkadza iż sprzęt stal będzie w salonie a głównie muzyki słucham jak jestem na balkonie w łazience biorę kąpiel lub też jem gotuje czy też bawię się z dziećmi a gdy przebywam w salonie to sprzęt głośno nie gra powiedzmy na poziomie głośności rozmów(muzyka w tle). Chodzi mi o to żeby bass był dobry lekko wycofana średnica bo tak lubię (muzyka klubowa, house) do tego nie wrzeszcząca góra. A to czy dudni czy nie to nie ma znaczenia bo w innym pomieszczeniu i tak tego nie słychać. Sprzęt nie dla konesera audio tylko do nagłośnienia tv i posłuchania muzyki klubowej rozrywkowej czasem dla dzieci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

Stare kolumny Sony z lat 90-tych.

Może dlatego. Współczesne kolumny grają Vką. Przesunęły się granice technologiczne i rozciągnęło pasmo. Czesto mnie drażniło w kolumnach że jest dużo basu i góry, ale rzadko się trafiają kolumny ze zbyt dużym środkiem pasma... A kiedyś tylko takie robili

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...