Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

5 minut temu, seba3002 napisał:

Pytanie też czy gdybyś miał wybierać między tymi maleństwami, które grają pięknie środkiem a większymi monitorami bądź podłogówkami, które może nie mają tak pięknych wokali ale ogólnie grają "pełniejszym" dźwiękiem, wybór byłby taki prosty 😉

Prosty nie, ale wcale nieprzesądzony. Pokazuje to choćby popularność BBC 3/5a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kraft napisał:

Nie da się ukryć, że jak na taki rozmiar i prezencję są drogie.

Nie podobają Ci się 🙂? Ja uważam, że są zgrabniejsze niż menuety 🙂

 

4 godziny temu, JaZz napisał:

Średnio niskie seasy? Czy mi się wydaje? 😏 

Jest to wielce prawdopodobne. Trzeba by było przejrzeć specyfikację. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JaZz napisał:

Średnio niskie seasy? Czy mi się wydaje? 😏 

 Źródło High Fidelity.pl 

PMC DB1 Gold to dwudrożne mini-monitory podstawkowe z głośnikiem nisko-średniotonowym obciążonym odmianą linii transmisyjnej, nazwaną przez firmę ATL, czyli Advanced Transmission Line. W testowanym modelu ma ona długość efektywną 1,5 m. Wylot linii znajduje się na tylnej ściance i zamknięty został porowatą gąbką. Z linią współpracuje głośnik nisko-średniotonowy o średnicy fi 140 mm, papierowej, nasączanej membranie oraz sztywnym, odlewanym koszu. Tylna część magnesu opiera się o przegrodę linii transmisyjnej, przez co jest on naprawdę mocno umocowany. Głośnik produkowany jest przez PMC samodzielnie. Z zewnątrz dostarczany jest natomiast głośnik wysokotonowy – to 6-omowy, chłodzony ferrofluidem Scan-Speak D2606/922000 o średnicy fi 27 mm, z plastikowym frontem i miękką membraną wykonaną z nasączanego jedwabiu. Z tyłu ma on sporej wielkości puszkę wytłumiającą. Na naklejkę z nazwą naklejono drugą, mówiącą o tym, że głośnik został sprawdzony przez PMC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kraft napisał:

Recenzenci pieją z zachwytu. 

Kolego @Kraftcie, a czy w naszym rodzimym audio redaktor Kisiel kiedykolwiek wypowiadał się źle o jakiś kolumnach. Jesli masz punkt odniesienia, wiesz jak "grają" poszczególne firmy to coś ciekawego można z tych historii wywnioskować. Ale moim zdaniem dla kogoś kto chce kupić swój pierwszy zestaw te recenzje mogą być średnio pomocne 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że recenzent nie pisze źle o jakimś produkcie który komuś moze nie odpowiadać nie oznacza jego stronniczości. Zwykle świadczy to o tym że komuś to coś właśnie  nie odpowiada, dla kogoś innego może być tym czego szukał. Wiele również zależy od tego jak to cos zostało użyte lub po prostu komuś nie przypadło do gustu. Dla przykładu kolumny Dynaudio o dość określonym brzmieniu jednym bardzo odpowiadają, dla wielbicieli Klipsch-y mogą się wydać nudne i nijakie.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że @Kraft bierze kolumny co do których wie lub sądzi że będą mu się podobały. Do tego w pewnych przedziałach cenowych zwykle odpowiedni poziom jakości  jest dość przewidywalny i wynika on z poziomu konkurencji. 

Jeszcze inny redaktor z tej branży kiedyś pisał że gdy dostaje do recenzji coś co mu się nie odpowiada to po prostu odsyła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle da się dzisiaj kupić kiepskie kolumny? Albo kiepski wzmacniacz czy źródło? Trzeba by się naprawdę postarać. Jakiś czas temu posłuchałem sobie w markecie kilku tanich mini wież. Niesamowite jaki dźwięk można dostać za 300 zł. A za tysiaka to już niemal Hi-Fi. A słuchawki, DAP-y... No jest postęp. Dawny obiekt marzeń, czyli kasetowy Kasprzak nie dorasta dzisiejszym sprzętom do pięt. Mimo, że niektórzy mówią, że jakość sprzętu audio schodzi na psy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? 

Menuety aktualnie zastępują u mnie na biurku Monitor Audio Monitor MR1, które kupiłem parę lat temu nowe za 550 zł/para. Absolutnie dolna półka cenowa. I co? I grają wyśmienicie. Czysto, rozdzielczo, z dobrym basem. Żadnego rzężenia, skrzeczenia, zaginionych pasm itp. A współczesne wzmacniaczyki impulsowe? Znowu mam linkować ślepy test, gdzie grupa audiofilów nie potrafiła odróżnić takiego "badziewia" od szanowanego pieca? O DAC-ach to nawet już nie wspomnę, bo było ostatnio o nich trochę w innych tematach. Niestety, ale stary kaseciak nie ma szans. Dzisiaj najtańsze źródło zjada go na śniadanie. Jeśli ktoś tylko chce, to może mieć Hi-Fi pod strzechą za relatywne grosze.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JaZz napisał:

Kurczę, to dlaczego tak często jeszcze do niedawna polecane na tym forum Taga 606 okazały się  taka kupą?

Nie wiem, czy to akurat dotyczy Twojego przykładu, ale część produktów jest adresowana do specyficznej grupy odbiorców. Na przykład typu umc, umc... Mają się podobać "wybrańcom" i to, że ktoś bardziej znormalizowany powie, że grają bez sensu nie ma znaczenia. Własnie tak mają grać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kraft napisał:

 Jeśli ktoś tylko chce, to może mieć Hi-Fi pod strzechą za relatywne grosze.

Żródła, DAC czy wzmacniacze tak . Postęp niesamowity w ostatnich latach. Natomiast kolumny ... tu już bym się zastanowił :D  

Tak BTW , jestem w trakcie składania budżetowego systemu ( tylko streaming ) ,plan na <1000PLN.  I o ile wzmacniacz czy stremer bedzie z aktualnej produkcji, to kolumny najprawdopodobniej z lat 80-tych ubiegłego wieku... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

 Na przykład typu umc, umc... 

Ja aż tak bardzo bym nie upraszczał. Wydaje mi się, że każda poważna firma ma jakiś swój przepis na granie. Przykład to chociażby wspomniane przez kolege @MobyDick dynaudio i klipsch. I chociaż jest to granie z 2 przeciwległych biegunów to jednak nie można powiedzieć, że jedno jest dobre a drugie złe. Każda firma znajdzie swoich zwolenników jak i przeciwników. 

Kolejna rzecz - nawet porównując kolumny z najniższej półki cenowej i te o oczko wyższej już można dostrzec różnice. 

Także nie generalizowałbym 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, seba3002 napisał:

Kolego @Kraftcie, a czy w naszym rodzimym audio redaktor Kisiel kiedykolwiek wypowiadał się źle o jakiś kolumnach

Niestety to tak działa. Z biegiem lat coraz mniej .... zróżnicowanie.

Są testy których już całkowicie unikam. Są jeszcze takie z których między wierszami potrafię, wydaje mi się odszukać prawdę. Ale to prawda brakuje nieco zróżnicowania.

16 godzin temu, finchers napisał:

Kraft trochę się zapędziłeś...da się kupić zarówno słabe kolumny jak i słaby wzmacniacz.

Absolutnie się zgadzam.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JaZz napisał:

Kurczę, to dlaczego tak często jeszcze do niedawna polecane na tym forum Taga 606 okazały się  taka kupą?

Tutaj też bym nie wydawał aż tak srogich osadów. Te kolumny polecane były przede wszystkim do kina domowego. A Tobie "zamarzyło" się stereo. W zasadzie sam jesteś sobie winny 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft
Wracając do menuetów. Uważasz, że ich cena jest adekwatna do tego co oferują w porównaniu do innych konstrukcji które słuchałeś? Podstawowe menuety bez rabatu to dziś około 5000zł. Zapewne nieco zaporowa cena jest podyktowana też faktem, że jednak takie mini monitory to nisza i podobnych konstrukcji na rynku jest bardzo niewiele.
Żeby nie było, poważnie się zastanawiam nad zakupem tych maluchów :)
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Uważasz, że ich cena jest adekwatna do tego co oferują w porównaniu do innych konstrukcji które słuchałeś?

Jeszcze nie mam wyrobionego zdania. Muszę je sprawdzić w małym pomieszczeniu przy optymalnym rozstawieniu. Czy wtedy będą w stanie dać dźwięk o jaki je podejrzewam. 

Wydaje mi się, że klasą grania mogą spokojnie konkurować z KEF LS50, które też kosztują piątaka. Spendor S3/5R2 to koszt 5500 zł. Trochę większe Gato FM-8 - 4600 zł. Czyli ta cena jakaś kosmiczna na tle konkurencji nie jest. A jakby je wyrwać poniżej 4000 zł? Wtedy mogłyby się okazać karnetem w promocyjnej cenie do "Klubu Cholernie Realistycznego Grania".

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...