Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

4 godziny temu, S4Home napisał:

Od 1nek.

Moim zdaniem też bo wstęga pokrywała / pokrywa się z kopułka. Ale jak sam zauważyłeś jest to pewien wyznacznik tej firmy. I ich monitory dawniej były wybierane jednak częściej.

 

Jak Dali wprowadziło serię Spector, to Opticony "awansowały" i podniesiono ich ceny. Pewnie to wpływa obecnie na ich mniejszą popularność. Ale pożyczę dwójki MK2. To będzie może mój ostatni ruch, bo już jestem zmęczony szukaniem, a i pomysłów na kolejne kolumny do posłuchania coraz mnie. Jak Opticony 2 mają dynamikę i powab grania Menuetów, a oferują lepszy bas, to może być to (choć czy jest na to szansa?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Ale pożyczę dwójki MK2.

MK2 mogą być ciekawe, ale ja bym poszedł bardziej w serię Rubicon i model 2. Dali na swojej stronie przyrównuje strojenie Menuetów właśnie do serii Rubicon (możliwość stworzenia systemu kina domowego Menuet-Rubicon). Sam chciałem się kiedyś szarpnąć i wypożyczyć ten model, ale jego dostępność jest praktycznie zerowa. Gdy pytałem w salonach o Rubicony to słyszałem, że są za drogie, nikt ich nie kupował, że klienci wybierali inne modele. Ale to co wybierają ludzie mało mnie już przekonuje. To, że u nas jest trend wciskania dużych podłogówek nawet do małych salonów tym bardziej nastraja mnie na fajne monitory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jak Opticony 2 mają dynamikę i powab grania Menuetów, a oferują lepszy bas, to może być to (choć czy jest na to szansa?

Wielcy jak Dali, Dynaudio i cała reszta nie popełniają błędów "stopniowania jakości" :)

Chociaż... z mojego doświadczenia Menuet można nazwać ostatnim produkowanym przez dużych "błędem". No chyba, że jestem głuchy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kaczadupa napisał:

Wielcy jak Dali, Dynaudio i cała reszta nie popełniają błędów "stopniowania jakości" :)

Też wielkiej nadziei nie mam. Z drugiej strony Rubicon to już stara konstrukcja. Wkrótce ją pewnie zastąpią czymś lepszym. Może więc chwilowo pozwolono Opticon Mk2 dogonić Rubicony, bo te i tak za chwilę odskoczą w nowym wydaniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lpomis napisał:

Z drugiej strony kilka miesięcy temu Dali dołożyło do serii Rubicon wersję aktywną. Wygląda jakby obecny model miał się jeszcze trochę ostać w obecnej formie.

Faktycznie. Ale Dynaudio też wprowadziło wersję aktywną Focusów, a pasywne Focusy wycofało z oferty;). Może to jest duńska droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kraft napisał:

Jak Dali wprowadziło serię Spector, to Opticony "awansowały" i podniesiono ich ceny. Pewnie to wpływa obecnie na ich mniejszą popularność. Ale pożyczę dwójki MK2. To będzie może mój ostatni ruch, bo już jestem zmęczony szukaniem, a i pomysłów na kolejne kolumny do posłuchania coraz mnie. Jak Opticony 2 mają dynamikę i powab grania Menuetów, a oferują lepszy bas, to może być to (choć czy jest na to szansa?).

Czemu? Testy Ci idą coraz lepiej, przecież.

No chyba że teraz czas na elektronikę?

Miałem kiedyś Epicony 2. Bardzo fajne kolumienki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

@lpomis, niniejszym dołączam do mini klubu posiadaczy mini Menuetów.

Na razie podłączyłem je w salonie. Potem pograją trochę w systemie biurkowym, a na koniec przygotuję dla nich dobrze wytłumiony pokoik 10 m2. Mam nadzieję, że w tej ostatniej lokalizacji sprawdzą się idealnie (ale to jeszcze trochę).

D03.thumb.png.482ee51562b07ab3ed525754e8021c29.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kraft napisał:

@lpomis, niniejszym dołączam do mini klubu posiadaczy mini Menuetów.

Na razie podłączyłem je w salonie. Potem pograją trochę w systemie biurkowym, a na koniec przygotuję dla nich dobrze wytłumiony pokoik 10 m2. Mam nadzieję, że w tej ostatniej lokalizacji sprawdzą się idealnie (ale to jeszcze trochę).

 

Mam nadzieje że nie oznacza to końca  Kraftestów

Edytowano przez halik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft
Zacnie, gratuluję! To są małe wariaty w których znajdziemy i uderzenie i nutkę romantyzmu. Dali grają każdą muzykę i radzą z tym sobie naprawdę dobrze. Sama przyjemność. Ważne tylko żeby wzmacniacz nie szalał za bardzo z wyższą średnicą i nadmiernym rozjaśnieniem.

Rozumiem, że to model, który testowałeś, czyli Mentor Menuet?

A tu moje maleństwa:

menuet.jpg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kraft napisał:

Przypomnij mi, jaki Ty masz?

Aktualnie gram na nich z Heglem H95. Fajne wygładzenie jakie ma ten wzmacniacz na wysokich tonach bardzo pasuje Menuetom. Z kolei już model H190 był troszkę zbyt krzykliwy, mimo że prezentował większe nasycenie (wypełnienie) na średnicy. Z Menuetami testowałem jeszcze: Nuprime STA9 w zestawie z DAC9, Naim Atom, Lyngdorf TDAI-1120, Cyrus 8.2, Synthesis Roma 54DC+, Moon Ace, Audiolab 6000A.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...