Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

I kto Ci powiedział, że słuchałem pełnego pasma. Wiesz doskonale, że Kudosy super20 nie grają ponizej 30hz.

Jareczku, zrezygnowałeś ze wspaniałych pylonow na rzecz monitorów z 13cm srednioniskotonowcem.

Po prostu nie wciskaj więcej kitu forumowiczom o wspaniałości kolumn, którym daleko do wspaniałości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Audiowit, ja nie robiłem jeszcze u siebie pomiarów monitorów. Nie mam nawet aktualnie mikrofonu, bo pożyczyłem go koledze z forum. A Ty już się  wystraszyłeś, że nagadałeś wcześniej głupot i że proponowane porównanie może nie wyjść na Twoją korzyść. Szkoda. Mogło być zabawnie i do tego pouczająco. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft, niczego się nie wystraszyłem. Nie mam pomiarów, nie mają żadnego znaczenia z powodów, które opisałem.

Żadnych głupot nie nagadałem. W trudnych pomieszczeniach nie idzie się za baranim pędem tylko stosuje się niekonwencjonalne rozwiązania typu oz, bierna. Pomaga też powierzchnia membrany na sztywnym zawieszeniu.

Weź wywal już tego psuja i uwierz własnym uszom. Nie dla wykresu budujesz system. Wykres nie słucha Ci muzyki. Już chyba wystarczająco Ci to napsulo krwi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft ponieważ zostałem wywołany , odpowiadam. Nie mam tego pomiaru z przed , no właśnie, dwóch lub trzech lat. Nie robiliśmy pomiaru REW-em, tylko DL dla filtrów w DDRC-24.

Różnica wówczas między działaniem DL , a bez , była na korzyść tego drugiego. Nie mogłem uwierzyć , że filtry tak niewiele wnoszą. Miałem wtedy Grandy i u mnie bez DL się nie dało. Ale aby nie było zbyt pięknie , pamiętam jedyny plus DL , że niwelowało podbicie basu spowodowane przez jak sądzę otwarte wejście do pokoju.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I spraw sobie zawodowe panele.

Proszę, to moja dzisiejsza robota. Jeszcze nieskończona.

20211101_215223.jpg

Otwarte wejście do pokoju będzie zamknięte. Coraz bardziej mi przeszkadza. Niestety wraca mi dźwięk z hallu, który jest zbyt żywy.

Tego podbicia basu już nie ma lub jest mocno zniwelowane.

- inne pre

- inne ustawienie kolumn

- inne podłoże pod kolumnami

- inna akustyka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Kolega z dokładnością do jednego Hz określał szczegóły odpowiedzi impulsowej swojego systemu, z dużą pewnością wyrażał się o "pełności" posiadanego pasma, zamówił nawet strojone ustroje, że przypuszczałem, iż pomiary ma porobione. Okazuje się jednak, że w audio nic nie jest takie, jakie się wydaje;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kraft napisał:

 Okazuje się jednak, że w audio nic nie jest takie, jakie się wydaje. 

O widzisz, w tym się zgadzamy. Bo zawodowcami nie jesteśmy żeby wyliczać. Bo do tego potrzebne są studia i to niełatwe i nie wszyscy absolwenci są orłami ;).

Tak do jednego Hz lub okolic tego Hz.. . Skorzystaj z generatora. Jeśli nie masz dostępu, to z plików testowych lub nawet z generatora z yt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adamnl napisał:

Witam

Nie w temacie, przepraszam.

Gdy „je”/1D zobaczyłem ciary mnie przeszły. 
@audiowit gratuluję

U siebie w minimalnym zakresie, bez pomiarów, tylko na „ucho”, ale miałem przyjemność być w salonie u kolegi, gdzie te 1D na bokach zrobiły taką „robotę”, że powtarzałem - chwilo trwaj. 
Cholerka, plankton u Ciebie Witek zobaczysz. 

 

 

Adam, ja już mam zrobioną całą adaptację łącznie z sufitem Odbicia boczne zagospodarowane dokładnie tymi samymi na, które Ty masz. Wypieram panele 2d, które sam zrobiłem na rzecz zawodowych. Odbicia wtórne też zrobione. Tylko bardziej panelami, które nie kolidują z moim poczuciem estetyki.

16358347657453830149927291803865.jpg

Powtórzę po raz n-ty. Jak wstawiłem te 41 to myślałem, że coś mi się popsuło.

Teraz efekt jest rewelacyjny ale wymagało to przestawienia audio. Co myślę jest logiczne.

Też robię wszystko na ucho z czego jestem dumny.

No, może trochę wspomoglem się generatorem i plikami testowymi kolegi żeby zniwelować podbicia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2021 o 08:42, Adi777 napisał:

Jak te Dali lub/i BBC LS 3/5a grają muzykę organową...?

Czy to takie ważne, skoro nawet system Audiowita nie odtwarza pełnej rozpiętości dźwięków organów?* W innym temacie, kolega Audiowit martwił się, że grając na monitorach nie będę się mógł cieszyć najniższą oktawą. Z ostatniej konwersacji wynika jednak, że on też nie może. Wzruszające, że martwi się o mnie bardziej niż o siebie. Na znak solidarności, też nie zamierzam forsować u siebie dolnego pasma. Skoro Audiowit jakoś słucha bez, to i ja dam radę.

 

*wedle jego słów

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Czy to takie ważne, skoro nawet system Audiowita nie odtwarza pełnej rozpiętości dźwięków organów?* W innym temacie, kolega Audiowit martwił się, że grając na monitorach nie będę się mógł cieszyć najniższą oktawą. Z ostatniej konwersacji wynika jednak, że on też nie może. Wzruszające, że martwi się o mnie bardziej niż o siebie. Na znak solidarności, też nie zamierzam forsować u siebie dolnego pasma. Skoro Audiowit jakoś słucha bez, to i ja dam radę.

 

*wedle jego słów, bo wykresu nigdy nie zobaczymy.

No nie odtwarza :)

Kraft, rób co chcesz. I tak za miesiąc, dwa będziemy słyszeli o innych wspaniałych kolumnach z "dobrym basem".

może kiedyś zobaczycie wykres. Jak go będę miał. Przy czym nie będę do tego celu specjalnie ściągał dsp. Zdaży się, to się zdaży.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

może kiedyś zobaczycie wykres. Jak go będę miał. Przy czym nie będę do tego celu specjalnie ściągał dsp. Zdaży się, to się zdaży.

Tak mi z pasją doradzasz, to postaram się choć trochę zrewanżować. Otóż do pomiarów nie trzeba wcale "dsp". Wystarczy skalibrowany mikrofon i darmowy program REW. A tak właściwie, to nawet mikrofon nie musi być jakiś specjalny, bo z tego co pamiętam, koledzy robili porównania i wyniki wychodziły sensowne nawet na mikrofonach od amplitunerów KD. Podobno również mikrofon w iPhonie się nadaje (jest wystarczająco powtarzalny). Jak tylko będziesz chciał, to myślę, że akurat ze zdobyciem mikrofonu nie będziesz miał problemu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...