Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

8 godzin temu, Rega napisał:

No, ale jak twierdzisz, nie znam się bo dwa razy popełniłem ten sam błąd, odsprzedając je. . 

Nie rozumiem Roman dlaczego się unosisz. Nie jest przecież dziwne, że Menuety grają dla Ciebie gorzej niż Twoje kolumny. Przypominam, że porównujesz je do górnopółkowych KEF i JBL. Pozwólmy sobie na uwspółcześnioną analogię. Konfrontujesz Menuety z topowymi KEF, czyli dzisiejszym odpowiednikiem R11 i wypasionym JBL, czyli analogiem dzisiejszych L100 - porównujesz je z kolumnami za 20 000-25 000 zł! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najdalszy od , jak to określiłeś, unoszenia się. Nic z tych rzeczy. Czasem przytaczanie wypowiedzi adwersarzy, nieoznaczonych cudzysłowiem, jest właśnie tak odczytywane. Jeśli tak to odebrałeś to bardzo przepraszam. Czyż określenie ,,popełniasz bład,, nie jest formą określenia ,,nie znasz się,,? Przynajmniej w określonym przypadku. Nigdy nie twierdziłem, ze mam monopol na rację.  Fakt, ze miałem je dwa razy, dowodzi tego, ze bardzo mocno zastanawiałem się nad tym, czy faktycznie nie masz racji odnośnie tych kolumienek. Po kilkumiesiecznym słuchaniu (a w wypadku Mentor Menuet kilkuletnim), całkiem spokojnie mogę powiedzieć, ze się NIE pomyliłem odsprzedając je. Porównywanie do moich zabytków, w tym wypadku, miało niewielki wpływ na moją ocene. Biorę pod uwagę jeszcze jedną sprawę - mozliwe, ze moje pomieszczenie jest nieodpowiednie do tego typu kolumn. Piszę to co słyszę, a w wypadku Menuetów, słyszę ZA MAŁO , aby mogły mnie zadowolić. 

To, ze w wypadku Menuetów mamy odmienne opinie, moim zdaniem jest ok. Wielu forumowiczów skusi się na posłuchanie tych kolumienek. 😉. Pozdrawiam. Rega.

PS. Np Amazonia JMJ, słuchana na Altec jest o wiele bardziej rozbudowana , zarówno w głąb  jak i w szerokości sceny. I nie jest to tylko moja opinia. Słuchali tych kolumn też inni, a w tym Forumowicze. A Altec to TYLKO stare estradówki, lekko zmodyfikowane, które w stanie jakim je kupiłem, kosztowały zaledwie równowartość jednego nowego Menueta🤣. Zaproszenie do posłuchania aktualne.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rega napisał:

Czyż określenie ,,popełniasz bład,, nie jest formą określenia ,,nie znasz się,,?

9 godzin temu, Rega napisał:

No, ale jak twierdzisz, nie znam się bo dwa razy popełniłem ten sam błąd, odsprzedając je. 

Czy Ty mnie Roman z kimś nie mylisz? Gdzie ja napisałem, że "popełniłeś błąd" albo, że "się nie znasz"? Jakoś na opak czytasz moje wpisy. Na Twoim miejscu może też bym sprzedał Menuety. Co nie znaczy, że nie uważam ich za kolumny wybitne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Odnośnie ,,błędu,,  nie chcę tu cytować PW (bo to nieładnie), ale sprawdź czy tak nie było. Pomimo wieku, na pamieć nie narzekam😄

A jeśli chodzi o ceny moich zabytków, do których w/g Ciebie porównuję, to JBL L86 mozna kupic w cenie 700-1000$, a KEF w cenie 2 tys $. Nie są to, więc ceny o których piszesz i moim zdaniem bardzo porównywalne do ceny Menuetów. Poza tym, jak wcześniej napisałem, NIE porównuję z innymi, a oceniam ich brzmienie, wobec tego co lubię, uważam za ważne itp.

Pomijając, oczywiście fakt, ze JBL L86 (których często używam) grają diametralnie inaczej niż L100, o których piszesz. Podobnie do L100 grają L36, którem mam wystawione od roku za 2500 zł ( czyli taniej za parę niż jeden Menuet) i też reakcja jak z Menuetami - pies z kulawą nogą.... A ceny przytaczane przaz Ciebie dotyczą JBL z nowej edycji, których nigdy nie miałem okazji słuchac. Ale sądząc po opisach, grają jednak inaczej niż te sprzed kilkudziesięciu lat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czuję się obrażony i uważam, że różnica zdań na tematy związana z preferencjami brzmieniowymi nie jest powodem do tego abyś mnie przepraszał. Co nie znaczy , że nie możemy razem pójśc na piwo i obgadać nasze preferencje dotyczące koloru włosów naszych Pań oraz smaku ulubionych trunków. 😄. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na podłogowe nie mam po prostu miejsca.

Obecnie do moich Cyrusów używam Menuetów 150, z których jestem zadowolony. Próbowałem kilku innych małych budżetowych kolumn i te 150 zdecydowanie wygrywały. O długość stadionu.

Chyba zacznę zbierać na te współczesne Menuety albo Menuety SE.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...