Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

  • 3 months later...
Dnia 3.04.2021 o 14:23, Kraft napisał:

Na oko w nowszych Menuetach (od 2009 r.) są takie same głośniki (i nie słyszałem, żeby były inne).

Ale w ogóle to tych Menuetów już było kilka generacji: 150 MENUET (1992~1994), ROYAL MENUET / ROYAL MENUET II (1994~2009), MENTOR MENUET (2009~2015), MENTOR MENUET SE (2013~2015), MENTOR MENUET (2015 - ) i ostatnia Menuet SE. 

b152840064.2.jpg.fd269181c9bc86ea83c8c6f03c70d058.jpg1584865215.jpg.23d2a7eb0f50f4809255f0544cff635d.jpg

1584865217.jpg.aeab93e9e7a43578f3a937123a377004.jpg

 

 

 


https://www.dali-speakers.com/pl/historyczne-produkty/dali-150-850/dali-150/

To jedyny ślad pierwszych Menuetów w internecie. Hm, myślałem, ze pochodzą z lat 80. nie 90.

Przypadkowo kupiłem takie ze 3 lata temu jako tańszy zamiennik… Dali Zensor 1. To moje pierwsze porządne kolumny… Teraz zbieram na Menuety SE. 

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TAtomicus napisał:

To jedyny ślad pierwszych Menuetów w internecie. 

Tylko z tytułowymi Menuetami technicznie nic je nie łączy. Nawet wymiary się nie zgadzają. To zupełnie inne konstrukcje. Jedyny związek to to, że mają taki sam zestaw głośników, co model zwany Royal Menuet, który jednak z obecnymi Menuetami - poza jednym wyrazem w nazwie - też nie ma cech wspólnych.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kaczadupa napisał:

70km. A i jakoś fajnie nam się gada, razem pchamy ten audiofilski wózek :)

Chłopie gdybyś mieszkał do 100km od Szczecinka to choćby i rowerem bym do Ciebie  przypedałował bo skarbów żeś zacnych nazbierał. 

To się dogadajcie z Wojtkiem na wycieczkę w centrum Polski 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, muzofan napisał:

więc sobie będziesz mógł ponarzekać na brumiace trafo zasilacza 🤣🤣

Trafił Ci się brumiący? Ja miałem fart do SN3, cisza od trafa z uchem na obudowie i to cały czas. Nawet ALPS gra równo od samego dołu. Ale co z tego jak już za Coplandem wzdycham... Wiem, że powinienem poczekać te dwa tygodnie grania, żeby SN3 się rozegrał ale na ten moment to mam taką krzywą Vkę czyli niskie tony na pierwszym miejscu, średnica wycofana i gdzieś w połowie drogi między basem a środkiem jest góra. Copland gra  równiej, tam środek i góra były równo i bardzo blisko a niskie tony trochę osłabione ale za to z jaką kontrolą... SN3 może się tutaj schować ze wstydu. Oj, coś czuję, że wrócę ja po tego Coplanda szybciej niż myślę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J4Z na audiostereo kolega kaaapa miał dwie wersje. Twierdził, że różnice są minimalne na korzyść modelu SE. Mi na infolinii Salonów Denon powiedziano, że grają tak samo. Spora różnica jest już ponoć w stosunku do starszej wersji, czyli Mentor Menuet, które ma Kraft. Cóż, jak to często bywa w audio: jeden rabin powie tak, a inny powie nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak mnie naszło, że Dali Menuet można już zakwalifikować do kategorii high-endu. A tak. Czy są bowiem na rynku mini monitory wyższej od nich klasy? Nie bardzo takie widzę. Bowers ma 707 (moim zdaniem porównywalne z Dali), a potem już tylko większe 805. Podobnie Dynaudio (porównywalne Evoke 10, a potem już monitory na 18-stkach), Monitor Audio oferuje mini kolumny tylko do serii Silver. PMC ma konkurentów w postaci 25.21 i Goldów (obie konstrukcje zdaje się niekoniecznie lepsze od Menuetów), itd.

No są jeszcze horrendalnie drogie klony LS3/5a. Ale czy dźwiękowo to na pewno przeskok o półkę wyżej. Nie wiem. Nie słuchałem. Albo np. Chario Ghibli. Tylko, ile z ich ceny to fantastyczna stolarka?

High-end za 5500-7000 zł? Dokąd zmierza ten świat?

Dali-Menuet-SE-Compact-Bookshelf-Speakers.thumb.jpg.1fa90d2bc7e8e7df43cee1b1a034dec5.jpg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...