Skocz do zawartości

Dali Mentor Menuet - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Po chwili zastanowienie, nie dziwią mnie uwagi kolegów. Taka chyba natura człowieka. Ludzie wolą czytać o gwałtach, morderstwach, przekrętach, porażkach niż miłości i sukcesach. Lud domaga się sensacji. Podniety niezdrowymi emocjami. Jakbym zrąbał, zmieszał z błotem, wyśmiał i poniżył to byłoby cacy. Żądza krwi zostałaby zaspokojona. Ale, że staram się dostrzegać pozytywy i piękno testowanych konstrukcji... Krytyka musi być. Więc jak nie produktu, to recenzenta. 

Najdziwniejsze, że moje oceny najgorliwiej krytykują koledzy, którzy nigdy opisywanych konstrukcji nie słyszeli (a nawet nie mają najmniejszego zamiaru ich słuchać). Za to, ci co słuchali często mają odczucia podobne do moich (wiem, bo czasem sobie piszemy na PW). Zdarza, ze nawet bardziej entuzjastyczne.

 

Może powinienem pisać bardziej w takim stylu:

"Bardzo kolegów przepraszam, ale muszę zauważyć, że te Dali, grają w sposób, który - nie wiedzieć czemu - uznaję za atrakcyjny. Wiem, że to głupie, naiwne i świadczące o braku osłuchania, ale tak je odbieram. Wybaczcie. Jednak poza tym, że grają pięknie są beznadziejne". 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

"Bardzo kolegów przepraszam, ale muszę zauważyć, że te Dali, grają w sposób, który - nie wiedzieć czemu - uznaję za atrakcyjny. Wiem, że to głupie, naiwne i świadczące o braku osłuchania, ale tak je odbieram. Wybaczcie. Jednak poza tym, że grają pięknie są beznadziejne".

Świetnie napisane. W moim przypadku nazwę Dali zastępuję B&W 706S2 :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kraft napisał:

Po chwili zastanowienie, nie dziwią mnie uwagi kolegów. Taka chyba natura człowieka. Ludzie wolą czytać o gwałtach, morderstwach, przekrętach, porażkach niż miłości i sukcesach. Lud domaga się sensacji. Podniety niezdrowymi emocjami. Jakbym zrąbał, zmieszał z błotem, wyśmiał i poniżył to byłoby cacy. Żądza krwi zostałaby zaspokojona. Ale, że staram się dostrzegać pozytywy i piękno testowanych konstrukcji... Krytyka musi być. Więc jak nie produktu, to recenzenta. 

Przecież dobrze wiesz że nie o to chodzi.

Sam Cie wspierałem jak mogłem w testach.

Powiem Ci czego lud się domaga. Realiów. Audio wszędzie jest cukierkowe. Dobre, polecane. Rekomendowane i jest juz tester który faktycznie na końcu swojego testu w każdym produkcie daje mu nagrodę za coś.

Lud domaga się bardziej realiów. Jeśli te kolumny Ci się podobały to wspaniale. Jestem za. Natomiast skoro grają inaczej od nie wiem strzelam KEFa Q 750. Miałeś tak? A tamte tez były pozytywnie odebrane. Czy Revolution R3 no to gdzieś tą uwagę trzeba zawrzeć.

Na prawdę nadal Cie wspieram.

No i jestem za elektroniką teraz :)

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że zrobienie dobrych kolumn, przynajmniej w budżecie w którym się poruszam, to nic wielkiego. Każdemu się udaje. Co nie znaczy, że wszystkie grają tak samo. Jedne są lepsze w pewnych elementach, inne mają mocne strony gdzie indziej. Jak któraś zaleta danej konstrukcji szczególnie mnie zachwyci, to przyznaję "nagrodę" (za tę konkretną cechę). Co wcale nie oznacza, że automatycznie uważam tę kolumnę za lepszą od innych. Ot taka wskazówka dla czytających, że jak na jakimś elemencie im szczególnie zależy, to mogą go znaleźć właśnie tutaj.

I tak, mogę uważać, że Menuety mają wybitną mikrodynamikę, KEF wybitny bas, a Heco dają wybitną frajdę ze słuchania. Jedno drugiemu (i trzeciemu) nie przeszkadza ani mu nie przeczy. 

Przypominam, że to zabawa, hobby. I proszę to tak traktować. Ja się chcę pisaniem bawić. Na użeranie się z marudami szkoda mi czasu. Jak ktoś uważa, że potrafi lepiej, to mogę podpowiedzieć, jak się zakłada własny temat.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kraft napisał:

Wychodzi na to, że zrobienie dobrych kolumn, przynajmniej w budżecie w którym się poruszam, to nic wielkiego. Każdemu się udaje.

Czy aby na pewno?

11 minut temu, Kraft napisał:

Na użeranie się z marudami szkoda mi czasu.

To po co się wypowiadasz na forum dyskusyjnym które to co do zasady jest miejscem dyskusji właśnie.

A dyskusja to nie klub wzajemnej adoracji. Tu można mieć również i krytyczne zdanie co do zamieszczonych treści.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusiłeś, kusiłeś no i skusiłeś @Kraft
Zawsze chciałem posłuchać Menuetów i się udało. Po przesłuchaniu dosłownie dwóch kawałków wiedziałem, że już u mnie zostaną, bez względu na to jakie ich wady ujawnią się podczas dalszego odsłuchu.

Na razie napiszę tylko - jestem pod wrażeniem jak grają te maluchy. Odznaczenie "mikrodynamika" jest zdecydowanie zasłużone - nie podlega to jakiejkolwiek dyskusji.

Mam u siebie nowszą wersję - Menuet (bez Mentor).

 

 

IMG_2315.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lpomis napisał:

Zawsze chciałem posłuchać Menuetów i się udało.

 

Bardzo się cieszę.

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Na razie napiszę tylko - jestem pod wrażeniem jak grają te maluchy. Odznaczenie "mikrodynamika" jest zdecydowanie zasłużone - nie podlega to jakiejkolwiek dyskusji.

Jakże miła puenta po całym dniu użerania się z forumowymi marudami. Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kraft napisał:

Wychodzi na to, że zrobienie dobrych kolumn, przynajmniej w budżecie w którym się poruszam, to nic wielkiego. Każdemu się udaje. Co nie znaczy, że wszystkie grają tak samo

No właśnie i tu uderzyłeś w stół. Bo moim zdaniem tak nie jest.

A może? Może dlatego pojawiają się nowe manufaktury?

No ja jakoś dłużej szukałem kolumn które mi odpowiadają.

23 godziny temu, Kraft napisał:

I tak, mogę uważać, że Menuety mają wybitną mikrodynamikę, KEF wybitny bas, a Heco dają wybitną frajdę ze słuchania. Jedno drugiemu (i trzeciemu) nie przeszkadza ani mu nie przeczy. 

Jasne że tak i ja temu nie przeczę. Żeby było ciekawiej trzeba po prostu wylać łyżkę dziegciu.

Idealnym przykładem jest rynek motoryzacyjny.

Tam podobne testy odbywały się już dawno i obecnie zmieniły ton. W każdym teście, nawet drogie samochodu znajdą uwagi. Podobnie Smartfony czy laptopy.

 

 

 

 

15 godzin temu, lpomis napisał:

Po przesłuchaniu dosłownie dwóch kawałków wiedziałem, że już u mnie zostaną,

Jakie masz pomieszczenie dla nich?

Audiolab, dobrze pamiętam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...