Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

Szukam interkonekta do zestawu audio 

Wzmacniacz nad356
Cd nad546
Kolumny dynaudio emit M20
Kable głośnikowe QUD XT40i

Aktualnie używam QED PERFORMANCE QE6100, ale posiadam tez chromecast audio + dac wiec i tak potrzebuje drugiego interkonekta

Szukam takiego kabla, aby nie ograniczał możliwości sprzętu i cenowo pasował do zestawu 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2021 o 13:20, Seweryn Malinowski napisał:

Szukam takiego kabla, aby nie ograniczał możliwości sprzętu i cenowo pasował do zestawu 

Żaden poprawnie skonstruowany interkonekt nie powinien i pewnie nie będzie ograniczać możliwości sprzętu.
Jeśli zaś chcesz kupić kabel pasujący cenowo do zestawu, to po prostu zsumuj cenę jego komponentów i kup kabel za odpowiedni (dla Ciebie, bo to kwestia indywidualna) procent tej kwoty. Np. 1%, 3%, 5%, 10%, 20%. Proste.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem z tym ograniczeniem systemu. Nie chciałbym kupić najtańszych kabli (i tu właśnie chodziło o to, aby takie przewody nie były ograniczeniem możliwości sprzętu), ani tych w cenie wzmacniacza, chodzi o to żeby znaleźć złoty środek.

Obecny kabel gra ok, jednak czy płacąc za kabel np 500zl, odczuje znacznie różnice, czy może prawie wgl jej nie wychwyce. 
 

Co do samego i interkonekta fajnie jakby miał jasną charakterystykę, był zwarty, skupiał się na średnicy i wysokich tonach, nad jest już dość basowy sam z siebie. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Seweryn Malinowski napisał:

Obecny kabel gra ok, jednak czy płacąc za kabel np 500zl, odczuje znacznie różnice, czy może prawie wgl jej nie wychwyce. 

Co do samego i interkonekta fajnie jakby miał jasną charakterystykę, był zwarty, skupiał się na średnicy i wysokich tonach, nad jest już dość basowy sam z siebie. 

Nie, nie wychwycisz żadnej różnicy. Kable nie grają, nie ma kabli jasnych/ciemnych. Chcesz zmienić charakterystykę brzmienia to zmień kolumny albo zastosuj filtry/EQ w DACu/wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Seweryn Malinowski napisał:

Co do samego i interkonekta fajnie jakby miał jasną charakterystykę, był zwarty, skupiał się na średnicy i wysokich tonach, nad jest już dość basowy sam z siebie. 

Wyżej zaproponowałem jeden przewód do sprawdzenia, ale po tym co tutaj napisałeś to będzie za dużo basu i zbyt ciemno przynajmniej u mnie w torze dało taki efekt. Obecnie korzystam z tego przewodu i tutaj góra pasma jest zdecydowanie żywsza, bardziej szczegółowa, przestrzenna a bas jest chudszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dac, podłączony mam do niego chromecast, a cd normalnie do wzmacniacza 

Spróbuje puścić cd przez dac 

22 godziny temu, lysyrafal napisał:

Wyżej zaproponowałem jeden przewód do sprawdzenia, ale po tym co tutaj napisałeś to będzie za dużo basu i zbyt ciemno przynajmniej u mnie w torze dało taki efekt. Obecnie korzystam z tego przewodu i tutaj góra pasma jest zdecydowanie żywsza, bardziej szczegółowa, przestrzenna a bas jest chudszy.


Dzięki, chyba to sprawdzę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podepnę się do tematu także szukam interkonektu do podłączenia amplitunera Marantz SA 5015 z końcówką mocy RB 03. Do tej pory sam zestaw stereo czyli przedwzmacniacz RC 03 i końcówka podłączone są interkonektem 0,5m Melodika MD2R05 źródło to Nvidia Shield + DacMagic 100. Chcę podłączyć ampli z końcówką mocy tym samym kablem Melodika tyle że o długości 1,5m i tu moje pytanie czy w tej cenie jest są jakieś inne alternatywy warte rozważenia ? 

Edytowano przez fosge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fosge napisał:

tu moje pytanie czy w tej cenie jest są jakieś inne alternatywy warte rozważenia ? 

Ta melodika to single core, co znaczy, że ekran jest jednocześnie przewodem sygnałowym a to znaczy, że będzie ekranem zbierał z eteru wszelkie zakłócenia EM dostarczając bezpośrednio do odbiorników. Wg mnie lepiej zaopatrzyć się w przewód dwużyłowy z osobnym ekranem, który można połączyć z przewodem masowym tylko z jednej strony, co zapewni lepszą ochronę przed zakłóceniami. W tej cenie można poskładać IC z przewodu KaCsa KCO-IS2 UP-OCC, do tego wtyki Amphenola i masz IC z "górnej półki". Jedynie trzeba go poskładać samodzielnie. Jak to zrobić możesz poczytać w dziale DIY ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fafniak napisał:

wtyki typu BULLET z jednopunktowym stykiem masy, co przekłada się na szybkość transferu sygnału 

? wow - bardzo interesujące

Fafniak masz dwa tematy do dyskusji o wybujałej wyobraźni i opisach sprzedawców, nie zaśmiecają tego wątku. Polecasz ten kabel, miałeś go? Coś innego polecasz? Konkrety, a nie kolejne puste posty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszsz :

https://allegro.pl/oferta/klotz-ac106-interkonekt-2x-rca-cinch-neutrik-1m-10083860206?fromVariant=10083568549

Przed chwilą, Sanwing napisał:

Mimo pięknych opisów gość uczciwie pisze " wtyki typu Oyaide" i woła za kable niewiele więcej niż te podróbki kosztują. Gdzie tu żenada?

czytaj tytuł aukcji - wiele osób nie zauważy drobnej różnicy w aukcji gdzie w tytule ma : wtyki Oyiade a potem w tekście "typu Oyiade"

cwany lisek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z NAD 356 sprawdza się Wireworld Luna (podobna półka cenowa co wymienione wcześniej). Mam też niedrogi kabelek z dodatkiem srebra (van der cośtam). Dźwięk jest wyostrzony szczególnie przy wysokich tonach - na dłuższą metę nie daje się słuchać. Robiłem też DIY na bazie Melodiki. Jeden z nich gra lepiej niż drugi ale mają różne długości i różne wtyczki. Próbowałem Audioquest Big Sure. W sumie OK ale nie warto przepłacać. Mam też DIY (wytwórca z Radomia) na bazie KacSa monokryształ. Nie lubię go bo mam wrażenie że w tle słyszę jakiś zamulający brud.

Oczywiście że kable nie grają. Ale to z czego są zrobione na pewno wpływa na to co się słyszy na końcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to teraz się porobiło muszę wymienić tę Melodikę co mam skoro ekran jest przewodem sygnałowym i zbiera zakłócenia :(  Z zaproponowanych opcji celowałbym chyba w Belden 8402 + wtyki lub interkonekt KaCsa KCO-IS2 UP-OCC tyle że kto mi to zrobi ? Na pewno potrzebował bym dwóch kompletów przewodów RCA jeden o długości 0.5m i drugi przynajmniej 1 metr najlepiej tej samej firmy do kompletu 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paweł Pawlik napisał:

U mnie z NAD 356 sprawdza się Wireworld Luna (podobna półka cenowa co wymienione wcześniej). Mam też niedrogi kabelek z dodatkiem srebra (van der cośtam). Dźwięk jest wyostrzony szczególnie przy wysokich tonach - na dłuższą metę nie daje się słuchać. Robiłem też DIY na bazie Melodiki. Jeden z nich gra lepiej niż drugi ale mają różne długości i różne wtyczki. Próbowałem Audioquest Big Sure. W sumie OK ale nie warto przepłacać. Mam też DIY (wytwórca z Radomia) na bazie KacSa monokryształ. Nie lubię go bo mam wrażenie że w tle słyszę jakiś zamulający brud.

A na jakim sprzęcie usłyszałeś te różnice? Jak oceniasz ich skalę? Np. o ile procent dźwięk był wyostrzony albo zamulony/brudny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...