Skocz do zawartości

Recommended Posts

5 minut temu, TomekN napisał:

A na jakim sprzęcie usłyszałeś te różnice? Jak oceniasz ich skalę? Np. o ile procent dźwięk był wyostrzony albo zamulony/brudny?

Wzmacniacz napisałem, kolumny Wharfedale Linton, streamer Yamaha wxc-50 + Arcam rDac, CD NAD 565 (też czasem robiące za DAC).

Sprzęt budżetowy więc i kable niezbyt drogie.

Co do procentowego określenia różnic to nie podejmuję się tego tak sformułować. To są zmiany z kategorii subtelnych. Ale subtelne czy nie, mogą dotykać takich aspektów grania, że ostatecznie okazują się bardzo istotne bo mogą trafiać w to czego szukasz. Widzę z Twojego podpisu, że jesteś sceptykiem. Ja w sumie też. Ale akurat zabawę z interkontektami lubię i nie zamierzam przestać chociaż dużych pieniędzy na to nigdy nie przeznaczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ale nie musi mi się chcieć za każdym razem udowadniać że nie jestem koniem 😁

Za kazdym razem? Piszesz jakby ktos Cie prosił 8-raz o to, a prawda jest taka ze Tu na forum oficjalnie Nikt!!! jak do tej pory nie przeprowadził slepego testu ani nie podał skali w %. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, TomekN napisał:

To przy okazji też możesz na te pytania odpowiedzieć 💁‍♂️

To może ja odpowiem co na ten temat sądzę bez względu czy będą to interkonekty czy głośnikowe. Jeśli ma być w % to od 2% do 6% a im wyższa półka sprzętu te różnice są łatwiejsze do wychwycenia.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

To może ja odpowiem co na ten temat sądzę bez względu czy będą to interkonekty czy głośnikowe. Jeśli ma być w % to od 2% do 6% a im wyższa półka sprzętu te różnice są łatwiejsze do wychwycenia.

Ciekawe, czy ludzkie ucho jest w stanie wychwycić różnicę w brzmieniu na poziomie 2%. Niestety tego nie wiem, ale może kiedyś natknę się na takie badania.

Co do tych 6% - to już raczej da się usłyszeć taką zmianę. Ale z drugiej strony, jeśli jakiś sprzęt zmienia brzmienie o 6% w zależności od użytego kabla, to uznałbym go za niesprawny i oddał na gwarancji do naprawy 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekN Musisz wiedzieć że niektóre sprzęty są naprawdę czułe na okablowanie i wcale to nie znaczy iż są wadliwe. Tak samo jak jeden przewód lepiej sprawdzi się w jednym torze, a w drugim już niekoniecznie.

@Chyba Miro 84 Przeczytaj uważanie co napisał autor tego tematu a poniżej wrzucam inny temat dla porównania. Czy widzisz różnicę co chce jeden osiągnąć kablami a co drugi, a niektóre osoby tutaj wrzucają wszystko do jednego worka jak tylko słyszą kable.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lysyrafal napisał:

Przeczytaj uważanie co napisał autor tego tematu a poniżej wrzucam inny temat dla porównania. Czy widzisz różnicę

Wiesz... niedziela jest i nie chce mi sie uwaznie czytac postow "kto co jak". napisz o co dokladnie chodzi z ta roznica w tematach Twoim zdaniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie autorowi brzmienie swojego systemu się podoba i szuka niedrogiego interkonektu do niego. Jeżeli by napisał, że nie podoba mu się wcale jego brzmienie to można myśleć o wymianie innych komponentów.

W drugim temacie gdzie akustyka kuleje i kolumny są zdecydowanie za wielkie, autor próbuje to naprawić kablami głośnikowymi. Dlatego zwróciłem mu na to uwagę, a nie proponowałem inne przewody (zbawienie świata).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2021 o 07:20, Sanwing napisał:

https://m.olx.pl/oferta/belden-8402-wtyki-amphenol-aec-furutech-klei-CID99-IDHm3bE.html

Mam polecam, można kupić sam kabel a wtyki osobno, albo już gotowy tu w linku. Dobry kabel, miałem kilka IC i ten został w systemie już z rok albo lepiej cieszy ucho. Nie ma co do systemów entry pakować więcej kasy w IC.

 

 

IC zamówione + wtyki Auden WR1 dodatkowo dobrałem sieciowe Helukablu z wtykami Oyaide...

Edytowano przez fosge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2021 o 16:35, tomek4446 napisał:

nie znałem firmy , wygooglowałem , kabelki wyglądają na porządnie wykonane. 

Jutro zamówię 2mb tego Beldena , a dzisiaj złamałem swoją zasadę i kupiłem kabelek do suba . Właśnie upchnąłem w listwach przypodłogowych całe 15 mb. :) 

IMG_2230.JPG

I będziesz zadowolony :D🤘 ...u mnie całość okablowania to Melodika 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
9 godzin temu, tomek4446 napisał:

Mam pytanie , czy ktoś z Panów może mi podać schemat połączenia wtyków kabla XLR AES/EBU ?

Ja w życiu nie począłem żadnego kabla bo mnie to nie rajcuje. Ale domyślam się, że Ty Tomek chcesz zrobić jakiś. Jeśli tutaj nikt Ci nie podpowie (bo zapewne mało kto używa XLR AES/EBU) to najlepiej zapytaj na forum RME o XLR AES/EBU pinout guide. Będziesz miał pewność, że taki kabelek jest poprawny dla Twojego RME Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnDoe dzięki za podpowiedź , już dzisiaj zamówiłem kabelek :) 

https://audiotop.pl/pl/p/Przewod-cyfrowy-AESEBU-Neotech-KHS-152-1mb/13398?gclid=Cj0KCQjwhr2FBhDbARIsACjwLo2xFe4OlQbVvDNmXGg3L4WCzexC6KagzzpxUq4qK8E6_omqH7i_I_IaAp7IEALw_wcB

Wtyki XLR mam , ale połączenie to jakaś kurde tajemnica. Nigdzie nie znalazłem żadnego schematu typu pin 1 do czerwonego , pin 2 do ....... itd.

Napiszę na forum RME , ale jeszcze liczę na forumowiczów :) 

A ten kabel to dlatego , że zamówiłem DDRC 22D i tam mam wyjście XLR AES/EBU i tak się przypadkiem złożyło , że mam też takowe wejście w RME :) 

Na razie o tym połączeniu wiem tyle , że mogę wywalić DDRC dwie przecznice dalej / 100 m/ i nie będę miał strat w sygnale :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...