Skocz do zawartości

Kino domowe 38 metrów kwadratowych


Criseq

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym złożyć kino domowe 5.1 do salonu o metrażu 38 metrów kwadratowych. Głównym przeznaczeniem będzie oglądanie filmów 70%, 30% muzyka. Nie jestem pasjonatem muzyki, ale chciałbym kupić sprzęt który posłuży mi kilka dobrych lat.

Budżet do przeznaczenia około 4 tysiące. 
Warto nadmienić, że interesują mnie tylko i wyłącznie głośniki podwieszane, nie chcę głośników stojących. (wymóg wizualny mieszkania)

Będę bardzo wdzięczny za propozycję i pomoc z Waszej eksperckiej strony. 

Poglądowe zdjęcie, jak mniej więcej będzie wyglądało rozmieszczenie głośników w salonie. Czerwonym kwadratem zaznaczyłem głośniki podwieszane na ścianie, a dużym czerwonym kolorem "A" to subwoofer. 

głośniki.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt niski budżet, złe założenia co do kolumn podwieszanych - tylne owszem. Przednie najlepiej kolumny podłogowe, masz na to miejsce, żonę przekonaj. 

Za 4k kupisz przyzwoite używane stereo, które nada się też do filmów, ale możesz zapomnieć o choćby średnim kinie. Licz 5-7 za używki. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety ale jestem podobnego zdania. Masz na prawdę duże pomieszczenie do nagłośnienia i aby uzyskać dobry efekt na monitorach musiałbyś kilkukrotnie więcej przeznaczyć pieniędzy :( 
Tutaj musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy jesteś osobą wymagającą? Jeśli tak to w kwocie 4K zł odpuść sobie temat. Jeśli jesteś w stanie przymknąć oko to możesz pomyśleć o np. tannoy hts 101 xp W połączeniu z Denonem 1600h. Będzie to namiastka kina domowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Niestety ale jestem podobnego zdania. Masz na prawdę duże pomieszczenie do nagłośnienia i aby uzyskać dobry efekt na monitorach musiałbyś kilkukrotnie więcej przeznaczyć pieniędzy :( 
Tutaj musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy jesteś osobą wymagającą? Jeśli tak to w kwocie 4K zł odpuść sobie temat. Jeśli jesteś w stanie przymknąć oko to możesz pomyśleć o np. tannoy hts 101 xp W połączeniu z Denonem 1600h. Będzie to namiastka kina domowego. 

Właściwie nie jestem osobą wymagająca. Po prostu mam już poprowadzone kable i chciałbym wykorzystać to. Wizualnie duże kolumny odpadają, skupiam się tylko i wyłącznie na podwieszanych.

Dziękuję Ci bardzo za podpowiedź, super :) postaram się poszukać jeszcze czegoś w necie i zapytać o ekspercka poradę. 

A co powiesz o takim zestawie 

https://www.salonydenon.pl/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-avr-x1600h-dab-movie-95.html?gclid=CjwKCAjw6qqDBhB-EiwACBs6x2WKEPTDpFd09g5gduSsa7XTTvKvTO7NeyIhg7ljA6Eok20GItB5sBoCPQUQAvD_BwE ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...