Skocz do zawartości

Wzmacniacz dla kolumn Pylon Audio Sapphire 31


Bart Osz

Recommended Posts

Cześć 🙂

Rozważam wymianę wzmacniacza stereo. Kolumny Pylon sapphire 31. 

Wymogi: wzmacniacz musi mieć możliwość wpięcia amplitunera z pre out, bez wbudowanego DAC, dobrze by było gdyby też ładnie grał na słuchawkach. 

Obecnie posiadam yamahe a-s700, jednak nie wszystko działa w niej jak należy (tu coś trzeszczy, tam coś nie do końca działa), więc mam pretekst do wymiany :-). Brzmienie mi odpowiada. 

Wymogi brzmieniowe: duża dynamika, granie swobodne, z mocnym, punktowym basem, lekkie V.

Budżet: 3500-4000. 

Na pierwszy rzut, interesuje mnie Cyrus ONE. 

Co byście jeszcze polecili do odsłuchów? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka ciekawych propozycji. Rzeczywiście Cyrus One to bardzo dobra opcja do Pylon Audio Sapphire, na pewno warto także posłuchać Audiolab 6000A, to bardzo często wybierany wzmacniacz do polskich kolumn. Brzmieniowo i pod względem wyposażenia to optymalne urządzenie. 
Zapraszamy serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Q21 napisał:

Jest kilka ciekawych propozycji. Rzeczywiście Cyrus One to bardzo dobra opcja do Pylon Audio Sapphire, na pewno warto także posłuchać Audiolab 6000A, to bardzo często wybierany wzmacniacz do polskich kolumn. Brzmieniowo i pod względem wyposażenia to optymalne urządzenie. 
Zapraszamy serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Chętnie posłucham tego audiolab, tym bardziej że macie na niego super cenę, z tego co widzę 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Jest kilka ciekawych propozycji. Rzeczywiście Cyrus One to bardzo dobra opcja do Pylon Audio Sapphire, na pewno warto także posłuchać Audiolab 6000A, to bardzo często wybierany wzmacniacz do polskich kolumn. Brzmieniowo i pod względem wyposażenia to optymalne urządzenie. 
Zapraszamy serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Design'ersko bardzo podoba mi się audiolab 8300a, i cena u Was dobra. Jak byś porównał brzmienie do 6000a i cyrus one? Ja wiem, że trzeba odsłuchać osobiście, jednak mam do Was kawał drogi i mało czasu wolnego. 

Edytowano przez Bart Osz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bart Osz napisał:

Jak byś porównał brzmienie do 6000a i cyrus one?

@seba3002 wywołał do tablicy to coś skrobnę. No mi Cyrus w porównaniu z Audiolabem kompletnie nie podszedł. Słuchałem go z JMR Lucia i AP Classic 3. Zagrał dla mnie strasznie sucho, nie podobała mi się w nim średnica. Góra była zbyt przygaszona, lekko wycofana, nie mój klimat. Brakowało mi w nim barwy, której szukam. Audiolab też nie jest w tym mistrzem, ale dużo bardziej podoba mi się pod tym względem. Wiele osób twierdzi, że dół w Cyrusie jest dobrze kontrolowany. Jak dla mnie też był przeciętny. Cena ~2000zł za Cyrusa jest akceptowalna, ale to ile teraz kosztuje ten wzmak kompletnie go dla mnie dyskwalifikuje. Warto też wspomnieć o funkcjonalności. W Audiolabie jest BT i DAC. I to całkiem przyzwoity, ma trzy filtry do wyboru, które delikatnie zmieniają charakter brzmienia. Cyrus ma tylko BT. Do niczego nie namawiam, warto jednak posłuchać tych piecyków osobiście i wyrobić sobie własne zdanie :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lpomis napisał:

@seba3002 Cena ~2000zł za Cyrusa jest akceptowalna, ale to ile teraz kosztuje ten wzmak kompletnie go dla mnie dyskwalifikuje. 

Z tym się zgadzam w całej rozciągłości 🙂. Za 2500 był to bardzo fajny, budzetowy wzmacniacz. Niektórzy twierdzą nawet, że gra on z lekko analogową nutą. Audiolaba niestety nie znam ale pewnie za jakiś czas posłucham bo kolega gra na nim z klipschami rp600 m. I tak jak radzi @lpomis, odsluchaj tego co Cię interesuje i na tej podstawie dokonaj wyboru. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bart Osz napisał:

Ważne jest też, aby wzmacniacz miał max 9cm wysokości. 

Z tym że wypadałoby zapewnić odrobinkę wentylacji temu urządzeniu. Sam co prawda mam amplituner i wzmacniacz "upchane" dość ciasno ale ani jeden ani drugi maja zapewnione minimum przewiewu a i slucham na takich poziomach głośności, że ich temperatura nie przekracza 32 stopni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

Z tym że wypadałoby zapewnić odrobinkę wentylacji temu urządzeniu. Sam co prawda mam amplituner i wzmacniacz "upchane" dość ciasno ale ani jeden ani drugi maja zapewnione minimum przewiewu a i slucham na takich poziomach głośności, że ich temperatura nie przekracza 32 stopni. 

Oczywista sprawa, ale dziękuję za słuszne spostrzeżenie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bart Osz napisał:

Arcam sa20 to niestety nie mój budżet. Audiolab 8300a w q21 obecnie stoi za 3999.

Ważne jest też, aby wzmacniacz miał max 9cm wysokości. 

Mam nadzieję że uda mi się posłuchać, jednak pewnie na nadziei się skończy, stąd ten post 🙂

Nie patrz na ceny podane na stronach takiego arcama czy inny kupisz dużo taniej niż ceny sklepowe wiec zanim kupisz cokolwiek obdzwonił i się potartym bo różnice będą na 100% spore mówię to z własnego doswiadczenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arekszcz napisał:

Nie patrz na ceny podane na stronach takiego arcama czy inny kupisz dużo taniej niż ceny sklepowe wiec zanim kupisz cokolwiek obdzwonił i się potartym bo różnice będą na 100% spore mówię to z własnego doswiadczenia

Z opisów zainteresował mnie ten Arcam sa20. Może poszukam używki 🤔. Jak oceniacie jego dynamikę i "analityczność" w porównaniu do audiolab 8300a? 

Można nim sterować po podpięciu kina domowego przez pre out? (nie wiem jak nazywa się takie wejście we wzmacniaczu stereo) 

Mam w pomieszczeniu trochę problem z bassem (przez układ ścian jest go nieco za dużo). Więc wzmacniacz nie może go faworyzować. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bart Osz napisał:

Z opisów zainteresował mnie ten Arcam sa20. Może poszukam używki 🤔. Jak oceniacie jego dynamikę i "analityczność" w porównaniu do audiolab 8300a? 

Można nim sterować po podpięciu kina domowego przez pre out? (nie wiem jak nazywa się takie wejście we wzmacniaczu stereo) 

Mam w pomieszczeniu trochę problem z bassem (przez układ ścian jest go nieco za dużo). Więc wzmacniacz nie może go faworyzować. 

 

Nie musisz szukać używki bo serio myśle ze kupiłbyś go w tej swojej kwocie co do basów to każde pomieszczenie jest inne i ciut inaczej zagra i tylko wypożyczenie i próba da Ci odpowiedz jak zagra u Ciebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bart Osz napisał:

Design'ersko bardzo podoba mi się audiolab 8300a, i cena u Was dobra. Jak byś porównał brzmienie do 6000a i cyrus one? Ja wiem, że trzeba odsłuchać osobiście, jednak mam do Was kawał drogi i mało czasu wolnego. 

8300a to spokojniejsze brzmienie z większą głębią ale szerszą sceną dźwiękową. 6000a jest dynamiczniejszy i bardziej uniwersalny dlatego też jest zdecydowanie częściej wybierany przez klientów. Cyrus One to szybsza prezentacja dźwięku względem 6000a, oferuje on mocniejszą górę oraz szybciej ucina bas. Średnica względem Audiolaba będzie nieco wycofana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

8300a to spokojniejsze brzmienie z większą głębią ale szerszą sceną dźwiękową. 6000a jest dynamiczniejszy i bardziej uniwersalny dlatego też jest zdecydowanie częściej wybierany przez klientów. Cyrus One to szybsza prezentacja dźwięku względem 6000a, oferuje on mocniejszą górę oraz szybciej ucina bas. Średnica względem Audiolaba będzie nieco wycofana. 

Nie będę wydziwiał, po prostu do Was przyjadę na odsłuch. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Moje typy do odsłuchów to: audiolab 8300a i 6000a, Cyrus One i Arcam sa20

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bart Osz napisał:

Nie będę wydziwiał, po prostu do Was przyjadę na odsłuch. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Moje typy do odsłuchów to: audiolab 8300a i 6000a, Cyrus One i Arcam sa20

Pamiętaj po wyborze obdzwonił Bielsko biała Szczecin Konin Poznań i poznasz różnice cenowe danego sprzetu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w q21, posłuchałem i (prawie) wybrałem. Słuchałem:audiolab 6000a, 8300a, atoll in80, Musical Fidelity M2si, Cyrus One jak zobaczyłem to nawet nie chciałem słuchać. 

Werdykt: Vincent sv500 na tle pozostałych to wspaniałe urządzenie. Powyższe nawet nie zbliżają się jakością brzmienia do sv500, pod każdym względem. 

Wziąłem sv500 na testy do domu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bart Osz napisał:

Byłem w q21, posłuchałem i (prawie) wybrałem. Słuchałem:audiolab 6000a, 8300a, atoll in80, Musical Fidelity M2si, Cyrus One jak zobaczyłem to nawet nie chciałem słuchać. 

Werdykt: Vincent sv500 na tle pozostałych to wspaniałe urządzenie. Powyższe nawet nie zbliżają się jakością brzmienia do sv500, pod każdym względem. 

Wziąłem sv500 na testy do domu 🙂

A arcama nie ;) - testuj bo żadne odsłuchy gdzieś nie oddadzą domu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...